PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pilną poradę - dotyczy ścian z Ytonga



Nata
23-08-2005, 14:18
Proszę o pomoc kogoś kto stawiał ścianki działowe z Ytonga. Stawiam samodzielnie takie ściany w/g istrukcji pierwszy bloczek na zaprawie cementowej Atlas, pozostałe na cienką spoinę zaprawa klejową Ytong. Na zaprawie cemontowej bloczki nie chcą się trzymać i klejowa też nie zawsze trzyma, gdzie robię błąd. Zaznaczam, że wszystkie proporcje sa należycie zachowane. Błagam pomóżcie.

m.dworek
23-08-2005, 14:24
nie wiem jakie sa te wskazowki
ale nawilz troche tego ytonga zanim wymurujesz
dodaj plastyfiokatora do zaprawy

po za tym jak one sie nie tzrymaja?- odfruwaja czy co?
w sumienie moge tego sobie wyobrazic- ytong jest tak porowaty ze musi sie trzymac

rafallogi
23-08-2005, 14:41
Dworek dobrze pisze, trzeba to zwilżyć:
podłoże na którym wykładasz zaprawę atlasa skrop wodą, samego Ytonga też możesz skropić. Zaprawa jest wyrobem gotowym do użycia i nie musisz dodawać wapna w płynie np.cemplast??? Być może zaprawa i klej są zbyt suche a może bloczek bardzo pije wodę.

Nata
23-08-2005, 15:17
"po za tym jak one sie nie tzrymaja?- odfruwaja czy co?
w sumienie moge tego sobie wyobrazic- ytong jest tak porowaty ze musi sie trzymac[/quote]"

nie trzymają się głównie zaprawy cementowej na drugi dzień można niektóre zdjąć, przesunąć

Przekorek
23-08-2005, 17:12
No bo, kruca, na drugi dzien sie jeszcze tego nie maca. Cierpliwosci.

marcelin
24-08-2005, 08:52
Z tego co mi wiadomo to ta pierwsza warstwa kontaktowa musi być bardziej sypka nie za mokra.Pamiętaj o idealnym wypoziomowaniu na całym obwodzie i gdy wykonasz tą pierwszą warstwę odczekaj kilka dni zanim będziesz układał drugą i kolejne.Przed murowaniem kolejnych warstw na całym obwodzie przeszlifuj aby wyrównać .To ważne.Pamietaj , że klej ma służyć tylko do łączenia, a nie nadrabiania nierówności.Mam dom z ytonga, sam go nie murowałem, ale uczyłem sie oczami od samego początku.W razie wątpliwości pytaj, odpowiem jak wyglądało to u mnie.Podziwiam, że sam się odważyłeś murować.Między pierwszą warstwą bloczków, a fundamentem oczywiście izolacja.

Nata
24-08-2005, 10:45
Z tego co mi wiadomo to ta pierwsza warstwa kontaktowa musi być bardziej sypka nie za mokra.Pamiętaj o idealnym wypoziomowaniu na całym obwodzie i gdy wykonasz tą pierwszą warstwę odczekaj kilka dni zanim będziesz układał drugą i kolejne.Przed murowaniem kolejnych warstw na całym obwodzie przeszlifuj aby wyrównać .To ważne.Pamietaj , że klej ma służyć tylko do łączenia, a nie nadrabiania nierówności.Mam dom z ytonga, sam go nie murowałem, ale uczyłem sie oczami od samego początku.W razie wątpliwości pytaj, odpowiem jak wyglądało to u mnie.Podziwiam, że sam się odważyłeś murować.Między pierwszą warstwą bloczków, a fundamentem oczywiście izolacja.

color=darkred][/color]
Nie muruję całego domu tylko ścianki działowe na poddaszu użytkowym. Największy problem mam z pierwszą warstwą na zaprawie murarskiej Atlas, nie mogę zrozumieć dlaczego niektóre bloczki trzymają się zaprawy bez problemu, a niektóre można zdjąć jakby były postawione na podłodze. :cry:

Nata
24-08-2005, 13:05
Jeszcze raz proszę o pomoc, nikt więcej nie zna się na temacie? Czekam na cenne rady. bo boję się budować dalej bez konsultacji.

m.dworek
24-08-2005, 13:08
a co tu duz gadac?
moze zaprawa byla za sucha?
ytong tez troche wody pociagnie
wiec popryskaj go troszeczke zanim polozysz zaprawe i bedzie git
a zaprawe raczej zadsza zrob
musi pasowac ;) acha i nie ruszaj tego potem ( nie prubuj oderwac ) przez jakies 24 godziny ;)

Nata
24-08-2005, 13:12
Jeszcze raz proszę o pomoc, nikt więcej nie zna się na temacie? Czekam na cenne rady. bo boję się budować dalej bez konsultacji.

ankalenka
24-08-2005, 13:16
zadzwoń na infolinię ytonga lub do doradcy technicznego. Namiary są na stronie www. ja ich molestowałam wielokrotnie, zawsze cierpliwie tłumaczyli.

m.dworek
24-08-2005, 13:19
przeczytalem raz jeszcze twoj problem i mam nowy pomysl
czy ty aby umiesz w ogole murowac?
wiesz chodzi mi o takie rozne knify
jak polozysz pustaka to musisz go troche przycisnac do zaprawy a nei tylko polozyc
normalnie muraze stukaja zdrowo mlotkami- tobie polecalbym takiego duzego gumowego
albo inna rada jak nie chesz walic mlotkiem to przeciagnij bloczek zaprawa zanim go polozysz- wiesz ta powierzchnie co ma trzymac po prostu przesmaruj zaprawa

Nata
24-08-2005, 13:44
przeczytalem raz jeszcze twoj problem i mam nowy pomysl
czy ty aby umiesz w ogole murowac?
wiesz chodzi mi o takie rozne knify
jak polozysz pustaka to musisz go troche przycisnac do zaprawy a nei tylko polozyc
normalnie muraze stukaja zdrowo mlotkami- tobie polecalbym takiego duzego gumowego
albo inna rada jak nie chesz walic mlotkiem to przeciagnij bloczek zaprawa zanim go polozysz- wiesz ta powierzchnie co ma trzymac po prostu przesmaruj zaprawa


Oczywiście przyciskam i walę gumowym młotkiem, a z tą zaprawą bezpośrednio na bloczek spróbuję. Dzięki :)