PDA

Zobacz pełną wersję : Zwrot VAT w budownictwie: Weto prezydenta



mdzalewscy
23-08-2005, 15:44
no cóż i jak to ma się do jego wyborczych obietnic, typu "mieszkania dla młodych", itd.. jestem naprawdę rozżalony i czuję się okradziony przez Kwacha.

A tak się cieszyłem :cry: :cry:

bzado
23-08-2005, 15:49
kwachu ma to gdzieś bo on sie nie buduje.

Niestety w tym popieprzonym kraju jak chcesz coś wywalczyć to musisz zrobić szumpod Sejmem (patrz górnicy)

BK
23-08-2005, 15:56
Kiedyś w radiu (radio?) mówili że Kwach kupił działkę i planuje rezydencję. Pewnie sprzedał, bo gdyby budował to pewnie by podpisał.

KAS01
23-08-2005, 16:01
Ja uważam, że większym sk... jest Cimoszewicz, bo blokował prace nad tą ustawą, a teraz nie daje szansy na odrzucenie weta. A spokojnie mozna by je było odrzucić.

Majka
23-08-2005, 16:04
Ja uważam, że większym sk... jest Cimoszewicz, bo blokował prace nad tą ustawą, a teraz nie daje szansy na odrzucenie weta. A spokojnie mozna by je było odrzucić.

no i proszę.
w końcu oblesniakowi może sie oberwie :wink:

rafal9
23-08-2005, 16:05
No właśnie - czy jest szansa na odrzucenie tego veta w sejmie? Czy orientuje się ktoś?

KAS01
23-08-2005, 16:07
No właśnie - czy jest szansa na odrzucenie tego veta w sejmie? Czy orientuje się ktoś?
Gdyby było jeszcze jakies posiedzenie, to 100%, bo wszyscy posłowie byli za ustawą.

mdzalewscy
23-08-2005, 16:46
to wszystko było przemyślane, Cimoszka blokował wprowadzenie ustawy, bo wiedział, że jak przeciągnie tak iż nie będzie już posiedzenia sejmu, wtedy ustawa przepadnie i nie będzie możliwości naprawienia veta prezydenta, dzisjaj Cimoszka mówi iż prezydent powinien ustawę podpisać, ale gdyby przyszedł komuś pomysł powołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmu to on informuje iż jako marszałek Cimoszko nie powoła tego nadzwyczajnego posiedzenia Parlamentu. Kłamstwo za kłamstwem, krętactwo za krętactwem, ten człowiek bez kłamstwa nie umie żyć.

Romario
23-08-2005, 16:53
Witam!
Też jestem rozczarowany.... No ale czego można oczekiwać od tych ludzi... Kwachu, Cimoszka i podobni - szkoda słów. Może pod sejmem rewoltę robić trzeba jak górnicy i coś z tego będzie. Dobrze że jest szara strefa... i nic im nie zapłacę buahaha....

jacekm22
23-08-2005, 16:53
Emeytury gornicze byly wazniejsze od zwrotu VAT-u !! :evil:
Ludzie kiedy w koncu przestaniecie glosowac na wszelkiej masci socjalistow ??!!

jareko
23-08-2005, 17:04
nigdy - bo obiecuja zlote gory a na Cimoszke i tak pojda glosowac - oby nie za wielu bo nie daj wygra i dopero bedzie wesolo
Ale i tak gorszym zagrozeniem jest Tow. Lepper - ten to juz czerwony jest jak cholera

bladyy78
23-08-2005, 17:43
wszyscy obiecuja zlote góry, a jak dostana sie do koryta to aby sie tylko nachapac i zapominaja o nas o biednym narodzie!!! No ale cuz taka juz jest nasza polska mentalnosc duzo mówimy malo robimy i nie zmieni tego w najblizszym czasie ani nowy prezydent ani nowy rzad. Wazne ze im jest dobrze a jak nam jest to nie wazne :evil:

ja budowniczy
23-08-2005, 18:45
A`propos wyborów..
znacie taką anegdotę o trędowatym i dobrym samarytaninie?
Idzie drogą dobry samarytanin i widzi jak trędowaty leży na ziemi a na jego ranach siedzi całe stado much. Jak to dobremu samarytaninowi, zrobilo mu się żal trędowatego i postanowił odgonic te muchy. Jak postanowił tak też i zrobił.
Na to trędowaty podnosi wzrok na samarytanina i mówi:
" Dobry człowieku, coś ty najlepszego zrobił - tamte były najedzone.."[b]
...bez komentarza... :-?

yama
23-08-2005, 19:39
ja juz nie jestem nawet zły jest mi poprostu przykro na to patrzec co w tym naszym kraju sie dzieje tu mowia o oszczednosciach a tam kradna na potęge i to nasze pieniądze nie ma tu znaczenia czy to prawica czy lewica Ci co walczyli za naszą wolnosc to sie w grobach przewracają

PRO
23-08-2005, 19:46
Tak naprawde to niczego dobrego sie nie spodziewałem no i się nie pomyliłem, raz juz zostalem okradziony 31.12.2004 kiedy niewiadomo dlaczego skończyła mi sie ulga budowlana którą nabyłem i nie wykorzystałem do końca, a podobno obowiązuje zasada nabytych praw !!!

Teraz nas czarowali żeby zbierac faktury z 22 % Vatem po to aby zlikwidować szara sterfe budowlaną dzięki temu stymulowoali wzrost gospodarczy a teraz nam dopier....

Niczego po komunistach sie nie spodziewałem zaczynając od Gierka po Kwaśniewskiego, a po drodze był lider Miller i Cimoszewicz, niech tylko ktos z Was zagłosuje na komuniste!!!!

Górnicy z tego co pamiętam dostawali kilka razy po 50 tys w gotówce to sobie samochody kupili a teraz gdy się zestarzały modele Daewoo to przyszli znów pod sejm no i dostali bo to ważny głos w wyborach, a ja muszę płacić podatki nie małe po to żeby taki komuch jeden czy drugi rozdawali nie swoja kase.

Jestem cholernie wkurwiony i przepraszam za przekleństwa. :x :x :x

Sunao
23-08-2005, 19:58
Emeytury gornicze byly wazniejsze od zwrotu VAT-u !! :evil:
Ludzie kiedy w koncu przestaniecie glosowac na wszelkiej masci socjalistow ??!!

Tak długo, jak długo nieroby, obiboki, oszuści i wszelkiej maści związkowcy będą "duby smalone bredzić" o sprawiedliwości społecznej i grabić resztę społeczeństwa z ich dorobku...

Pozdrawiam,

Sunao

jacekm22
23-08-2005, 20:06
Tak naprawde to niczego dobrego sie nie spodziewałem no i się nie pomyliłem, raz juz zostalem okradziony 31.12.2004 kiedy niewiadomo dlaczego skończyła mi sie ulga budowlana którą nabyłem i nie wykorzystałem do końca, a podobno obowiązuje zasada nabytych praw !!!

Teraz nas czarowali żeby zbierac faktury z 22 % Vatem po to aby zlikwidować szara sterfe budowlaną dzięki temu stymulowoali wzrost gospodarczy a teraz nam dopier....

Niczego po komunistach sie nie spodziewałem zaczynając od Gierka po Kwaśniewskiego, a po drodze był lider Miller i Cimoszewicz, niech tylko ktos z Was zagłosuje na komuniste!!!!

Górnicy z tego co pamiętam dostawali kilka razy po 50 tys w gotówce to sobie samochody kupili a teraz gdy się zestarzały modele Daewoo to przyszli znów pod sejm no i dostali bo to ważny głos w wyborach, a ja muszę płacić podatki nie małe po to żeby taki komuch jeden czy drugi rozdawali nie swoja kase.

Jestem cholernie wkurwiony i przepraszam za przekleństwa. :x :x :x
Rozumiem uzasadnione wzburzenie Pro !
Panowie Kwasniewski + Cimoszewicz , patrzyli , na to pod innym katem a mianowicie wyborczym . Przyznajac emerytury gornicze ( na ktore beda sie skladali wszyscy pracujacy polacy :evil: ) , wygrali glosy gornikow i ich rodzin . W ich kalkulacjach bylo to lepsze posuniecie niz zwrot VAT . Niestety wiekszosc polakow nie ma zielonego pojecia o podstawowych zasadach ekonomii :( I daje sie nabierac podczas kolejnych wyborow na populistyczno socjalistyczne haselka . Prawda niestety jest taka: by komus dac trzeba komus zabrac!! Pieniadze nie rosna na drzewach i nie mozna ich tak sobie dorukowac , ani zadluzac w nieskonczonosc panstwa .Mamy jeden z najwyzszych podatkow VAT w Europie , wszedzie wiedza ze budownictwo jest kolem zamachowym gospodarki - oprocz Polski.....

KAS01
23-08-2005, 20:11
Tu się jednak pomylili. Na emeryturach górniczych zyska moze kilasettysiecy ludzi, a na braku zwrotu Vatu straci ok. 10mln (wg szcunków MF).
Myśle, że lewica na tej decyzji sporo straciła, a szanse Cimoszewicza na wygranie wyborów spadły do zera.

ubek
23-08-2005, 20:30
No tak. Wybory tuż tuż a tu nie ma na kogo głosować. Jak patrzę na te przedwyborcze obietnice i hasła to autentycznie rzygać się chce. Jedni kradli przez ostatnie cztery lata a jeszcze inni, ci co teraz tak głośno o złodziejstwie mówią, kradli przez swój czas (wcześniej). I co robić? komu wierzyć?

Xena z Xsary
23-08-2005, 20:39
Ale nas wyrolowali... bez namaczania!
Ale to pewnie nie koniec, za chwilę partia mająca największe POparcie napewno nam obieca, że do sprawy wróci - zakład? I i tak to nic nie da
A swoją droga ciekawe, czy idac tą drogą nie podwyższa w ramach sprawiedliwości VAT na nowe mieszkania - jak sądzicie?

ubek - uwierz mi! ;)

jacekm22
23-08-2005, 20:55
Ale nas wyrolowali... bez namaczania!
Ale to pewnie nie koniec, za chwilę partia mająca największe POparcie napewno nam obieca, że do sprawy wróci - zakład? I i tak to nic nie da
A swoją droga ciekawe, czy idac tą drogą nie podwyższa w ramach sprawiedliwości VAT na nowe mieszkania - jak sądzicie?

ubek - uwierz mi! ;)
Z pustego to i Salomon nie naleje !!
Za zycie na kredyt za kadencji SLD , ktos bedzie musial zaplacic - nie beda to ni marsjani ni niemcy tylko polacy !!! Dlugi przekraczaja juz te z epoki tak mile prez niektorych wspominanego Tow Gierka!

Xena z Xsary
23-08-2005, 21:00
tak, ja też mam swój udział w zadłużaniu Państwa naszego zza Gierka.Otóz publicznie sie przyznam do pisania w owych czasach bananami po ścianach. Robiłam to wprawdzie w celach smakowych (smaczniejsza ściana) no ale część banana tym samym sprzeniewierzyłam.

mdzalewscy
23-08-2005, 21:22
a głupi byłem, nadzieje miałem :cry: i zaczołem zbierać faktury, ostatnio nawet się nie pytałem, czy sprzedadzą bez vatu, byłem przekonany iż 15% dostanę z powrotem, a 7% dostanie się Państwu, ale głupi byłem.

Kwaśniewski i Cimoszka załatwili mnie na cacy, już sobie nawet planowałem co za zwrot kupie w przyszłym roku.

Xena z Xsary
23-08-2005, 21:38
nic to. My w bojach zaprawieni. Przerabialismy SKO, książeczki mieszkaniowe, ulgi na wynajem, te 100 mln co mi obiecywali i mieszkania dla młodych. Damy radę przełknąć i ten brak zwrotu.I znowu nam wychodzi, że najtaniej bez fvata.
A jeszcze zaostrzyli kary dla przedsiębiorców, od teraz nie tylko nie mozna po pijaku na rowerze jeździć ale tez nie za bardzo mozna sie mylic i SPOŹNIAĆ w podatkach.
Aha a najbardziej rozsmieszyl mnie artykul w GW, że za pół roku (czytaj w zimie) będzie budowlany boom.
Pewnie będzie zakupowy boom, bo sie ludziska przestaszą VatU na nowe mieszkania ale z boomem budowlanym to chyba nie ma nic wspólnego, Oto jak sie naciaga statystyki.
Ale sobie ponarzekałam, ale przyjdzie sie zbratac z jakimś głównym wykonawca za 7% VATA albo po porozmawiac po rosyjsku.

Żona budowniczego
23-08-2005, 22:18
Ciekawe co by było, gdyby wszyscy forumowicze poszli pod sejm jak górnicy :wink:

Następnym razem trzeba spróbować, bo teraz to już nikogo to nie ruszy przed wyborami... :(

rrmi
23-08-2005, 22:21
Emeytury gornicze byly wazniejsze od zwrotu VAT-u !! :evil:
Ludzie kiedy w koncu przestaniecie glosowac na wszelkiej masci socjalistow ??!!
otoz to , kiedy ?


porozmawiac po rosyjsku.
to w wiekszosci umiemy , za komuny nas uczyli , teraz wiem po co :lol:

vivaldi
23-08-2005, 22:31
Trzeba sie zatem przeprosic z PANIA SZARA STREFA :lol:
Tez naiwnie zbieralem fakturki...
Pozdro

rrmi
23-08-2005, 22:33
Trzeba sie zatem przeprosic z PANIA SZARA STREFA :lol:
Tez naiwnie zbieralem fakturki...
Pozdro
sami sie o to prosza
poza tym zdrowsze sa jednak propozycje o podatku liniowym
bylaby chyba wieksza jasnosc

rafalg
23-08-2005, 22:41
Też jestem wk...wiony. Jeżeli byłoby logiczne uzasadnienie, to może bym nie zareagował, ale:
1. Kwach przy podpisywaniu emerytur górniczych nic nie wpominał o oszczędzaniu, choć wiadomo ze przez nastepne lata wiele miliardów będziemy musieli zapłacić ( my podatnicy).
2. Nic to oczywiście nie da, bo jest wiele innych grup zawodowych, które również pracują w ekstremalnych warunkach i którzy na pewno pójdą za wzorem górników ... pod sejm. CZYSTA KIEŁBACHA WYBORCZA
3. Tłumaczenie Kwacha, że musi oszczędzać są po prostu śmieszne. Jak już wszyscy trąbią (nawet moja 3letnia córa to rozumie) zmniejszy się szara strefa (to raz), zwiekszą się obroty w segmencie rynku budowlanego, więc i ilość spływajacyh podatków (to dwa), wraz ze zwiększeniem obrotów zwiększy się zatrudnienie w tym segmencie, więc i dodatkowe podatki od dchodu (to trzy)... I wiele możnaby jezcze wymieniać.
4. O klasie naszych polityków siwadczy właśnie takie zachowanie: cisnąć kasę z ludzi przez wysokie podatki (i z tytułu dochodów, z budownictwa i z innych źródeł...) a nie szukać sposobów na ich obniżenie i zapewnienie jednocześnie wpływów Panstwa. Stara Komuna.

rrmi
23-08-2005, 22:47
rafalq
to nie stara , to nowa komuna
i co Ty bys chcial niesmiesznego uslyszec od smiesznego goscia :lol: :lol:

Robin2
23-08-2005, 22:56
Włos mi się zjeżył na informację że ..."Prezydent Aleksander Kwaśniewski nie podpisał ustawy o zwrocie niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym i wniósł o jej ponowne rozpatrzenie przez Sejm." (Onet)
A może wyslemy mu nasze komentarze na ten temat?
Adres Kancelarii to: [email protected]

Jest nas niemało, moze to nie będzie głos wołającego na puszczy...

jareko
23-08-2005, 22:59
i nawet obserwacja tzw. nowych demokracji na polnocnym wschodzie czy poludniu ich niczego nie uczy
Pamietam jeszcze z czasow szkolnych jak uczono mnie o trzech galeziach gospodarki nakrecajacych koniunkture
- inwestycje w infrastrukture (autostrady itp)
- budownictwo
- zbrojeniowka
Dodalbym do tego obnizenie podatkow i innych obciazen (zwlaszcza ZUS ktory jest w mojej ocenie glownym hamulcen wzrostu nowych miejsc pracy) i gospodarka by sie ruszyla.
Niesamowitym przykladem jest madrasc naszego "rzadu" zwiekszajacego akcyze na wodke. Wplywy do kasy od razu zmalaly zas po wycofaniu sie z tego bubla legislacyjnego wzrosly o wiele bardziej niz przed wprowadzeniem takich idiiotyzmow. Teraz dla odmiany trzymanie wysokiej akcyzy na paliwo spowoduje wzrost inflacji a tym samym nieuchronne zmniejszenie - realne zmiejszenie wplywow do buzdzetu. Cholerka - czy tam naprawde takie balwany siedza?. Czy wrecz odwrotnie - same cwaniaczki ktore majac w dupie nasz kraj tylko o swoim portfellu mysla?
Niestety chyba to drugie

rrmi
23-08-2005, 23:02
A może wyslemy mu nasze komentarze na ten temat?
Adres Kancelarii to: [email protected]
ja to sie tylko domyslam , czym sie teraz nasz prezio interesuje
raczej nie sa to glosy narodu budujacego
nie sa to glosy narodu wogole
raczej bardziej przyziemne sprawy ,np .gdzie sie usadzic

jareko jak sie namyslisz na kandydowanie oddaje swoj glos na Ciebie , mysle identycznie

robert skitek
23-08-2005, 23:03
a inny towarzysz, kolega 1st towarzysza nie tak dawno mówił: "ważne jak mężczyzna kończy" ....

rrmi
23-08-2005, 23:04
a inny towarzysz, kolega 1st towarzysza nie tak dawno mówił: "ważne jak mężczyzna kończy" ....
Robert co on tam moze skonczyc
on nawet zaczac nie potrafil :(

robert skitek
23-08-2005, 23:06
to fakt, ja się to juz na nim poznałem przy pierwszym wecie na balcerowiczu

rrmi
23-08-2005, 23:18
to fakt, ja się to juz na nim poznałem przy pierwszym wecie na balcerowiczu
ja sie nie poznawalam , dla mnie zawsze byl tylko komuchem :-?

Luc Skywalker
23-08-2005, 23:25
Też jestem wk...wiony. Jeżeli byłoby logiczne uzasadnienie, to może bym nie zareagował, ale:
1. Kwach przy podpisywaniu emerytur górniczych nic nie wpominał o oszczędzaniu, choć wiadomo ze przez nastepne lata wiele miliardów będziemy musieli zapłacić ( my podatnicy).

tak gwoli scislosci,to jak gornik placi przez 25lat ZUS,to podatnik emerytury jemu nie funduje.
on wypracowal sobie emeryture.
wyplacajac ja gornikowi,nie robmy mu laski.

jareko
23-08-2005, 23:28
a inny towarzysz, kolega 1st towarzysza nie tak dawno mówił: "ważne jak mężczyzna kończy" ....
ale jak widac cos mu nie wyszlo ;) bo skonczyl marnie
Wniosek?
To chyba nie facet ;)
Kobieta tez chyba raczej nie jest :)
Wiec ktoz to?
Zmutowana stonka zrzucona przez naszych odwiecznych wrogow - USA? :lol:
A moze jakis kosmita?
Nieeee.....truten do odstrzalu i tyle
I niech mezczyzn nie obraza na przyszlosc takie bzdety gadajac

AgnesK
23-08-2005, 23:29
My jakiś miesiąc temu wyliczyliśmy sobie ile mielibyśmy do zwrotu :( Gdy tylko zaczęły pojawiać się artykuły w GW, Gazecie Prawnej zaczęłam wierzyć, że to przejdzie. Teraz jest mi po prostu smutno i czuję się rozczarowana. Naprawdę nie wiem na kogo głosowac w najbliższych wyborach, w co i komu wierzyć. Wychodzi na to że chyba nikomu...
Jeśli chodzi o zaczynanie i kończenie, to dokładnie tak jak wyżej już zostało napisane - ważne by dostać się do koryta, nachapać się, nakraść ile się da a program wyborczy i wyborcy w d.. - ot taka nasza polska rzeczywistość. :-?

matth
24-08-2005, 02:23
wszyscy psiocza i narzekaja, a kto do ciezkiej cholery wybiera tych skurwysynow???
Taki rzad jakie spoleczenstwo :cry:

Cypek
24-08-2005, 06:02
Mówiąc szczerze nie liczyłem na tą kasę. Jakby była to bym sie cieszył jak dzieciak. Ale nie o tym chciałem. Soro nie Cimoszewocz to na kogo głosować - tylko tak racjonalnie, bez emocji.

jacekmis
24-08-2005, 06:33
racjonalnie powinno głosowac sie na Prawo i Sprawiedliwość
tacy ja Ty czy Majka powinniście być obłozeni podatkami kastralnymi bo wyście sie juz nachapali zwrotów podatków i powinniście wreszcie łozyc na takich jak my którzy dopiero zaczynamy budowac ! :evil:
Kwaśniewski dba o garstke górników i tych co wybudowali wcześniej a nie 10 mln prawdziwych Polaków, którzy tworza koło zamachowe polskiej gospodarki
Polska dla Polaków !

jacekm22
24-08-2005, 06:38
Też jestem wk...wiony. Jeżeli byłoby logiczne uzasadnienie, to może bym nie zareagował, ale:
1. Kwach przy podpisywaniu emerytur górniczych nic nie wpominał o oszczędzaniu, choć wiadomo ze przez nastepne lata wiele miliardów będziemy musieli zapłacić ( my podatnicy).

tak gwoli scislosci,to jak gornik placi przez 25lat ZUS,to podatnik emerytury jemu nie funduje.
on wypracowal sobie emeryture.
wyplacajac ja gornikowi,nie robmy mu laski.
Gornik wpracuje sobie CZESC swej emerytury ( pod warunkiem , ze kopalnia placila skladki ZUS , byl taki okres kiedy nie placily i odlluzalo sie gornictwo za iles mld ) , a ta druga czesc zaplaca wszyscy pracujacy - zostanie im podniesiona skladka.

jacekmis
24-08-2005, 06:43
Na nowobudujących powinni łożyć ci już wybudowani !
Kaczyński wiedziłby jak Wam sie do d ... dobrać, oj wiedziałby ! :evil:

Urticae
24-08-2005, 06:54
Pieniądze ze zwrotu Vatu chciałem przeznaczyć na wykończenie zewnętrzne domu i otoczenie. Teraz zostawię to wszystko w stanie permanentnej prowizorki. Tak więc ktoś nie zarobi na klinkierze, płytkach elewacyjnych, dobrych farbach czy kostce brukowej. Ta się zaczyna boom w budownictwie ? Proponuję głosować w wyborach na partie które są zdeterminowane w obniżaniu wszelkich podatków. Trzeba obciąć ten komuszy ogon który wlecze się za nami od wielu lat :evil:

Grzegorz63
24-08-2005, 06:55
Na nowobudujących powinni łożyć ci już wybudowani !
Kaczyński wiedziłby jak Wam sie do d ... dobrać, oj wiedziałby ! :evil:
:D Tobie się już dobrał, bo PiS był za emeryturami górniczymi, nie bój się składkę na ZUS ci podniosą...
Kaczyński, czy Tusk? A może dwa w jednym- Kaczor Donald???

Cypek
24-08-2005, 06:59
Na nowobudujących powinni łożyć ci już wybudowani !
Kaczyński wiedziłby jak Wam sie do d ... dobrać, oj wiedziałby ! :evil:
Uhu, dołóż mi jeszcze podatków do tego kredytu co to go mam i chyba opuszczę ten padół. Przez 25 lat bede go spłacał i Kaczyński na pewno mi wyrwie sporo kasy, tylko z czgo ??

jareko
24-08-2005, 07:30
......- Kaczor Donald???
ale on jakos malo zrozumiale mowi ;) Moze Goofi? Albo Myszka Miki?
Nieeee.....chyba najlepszy bylby pomyslowy Dobromir :)

I po co realnie to bicie piany?
Kwacha decyzji i tak nie zmienicie
Sejmu tylko dla 10mln wyborcow by jego veto obalic nie zwolaja bo i po co? Ostatnei dni musza bardzo efektywnie wykorzystac

Jedno jest pewne - my jako masa :) sami wybralismy tych, wybierzemy nastepnych....kolejnych i bedzie podobne - nie jestem w tym wzgledzie optymista :( To chyba jakas popieprzona cecha narodowa ze nie potrafimy zachowac sie na takich ministerialnym stolkach.
Cholerka - czasem sobie mysle ze potrzebny bylby kolejny Adolf by spoleczenstwo skonsolidowac ............... Hmmmmm..... nie - to zbyt radykalne mysli

jacekmis
24-08-2005, 07:39
Kaczyński na pewno mi wyrwie sporo kasy, tylko z czgo ??
to komu ma Kwasniewski zabrać ? :o
bezrobotym bez prawa do zasiłku ? :x
Z majtek swich tez nie wytrzepie !:evil:
Dodrukować ma żeby była wieksza inflacja ?:x
Lepiej zabrac bambrom co juz wybudowali takim jak Ty i Majka i dać nam budującym
Polska dla Polaków !!!

tczarek
24-08-2005, 07:43
No i miało być tak pięknie.

jareko
24-08-2005, 07:54
jacekmis - hahahaha jak widze twoje pole widzenia zatacza bardzo male kregi
Komu ma zabrac?
Nie musi zabierac. Jest taki burdel w finansach panstwa ze tam leza ogromne ukryte oszczednosci.
Skad wziac kase?

- Obnizyc podatki
- Wypieprzyc na zbity pysk ZUS ktory w marmury obrasta z Twojej i innych emerytury
- Ciecie budzetowe wprowadzic - tu tez kase znajdziesz - administracja,Agencje rzadowe (to juz oddzielny temat - to jest chyba najwiekszy przekret - wiekszyod afery FOZ - ile tam kasy znika - ciekawe czy kiedykolwiek ktos sie za to wezmie - za te przechowalnie towarzyszy i emetyrowanych kumpli teraz specjalistow ds. zbednych)

Natomiast co widzimy w okolo?
Obietnice...Obietnice...
Obietnice...
Cholerka - narod to nie panienka ktorej obiecuje sie wszystko by tylko dala d...
Ale z drugiej strony narod w wieklszosci mysli tak jak TY. Jesli masz wiecej to ttrzeba Ci zabrac bo inny ma mniej. Komuna w swej najprymitywniejszej formie. Temu co zapieprza 18 godzin dziennie bo ma swoja wizje zycia dac tyle samo co temu do gory brzuchem lezy i ma wszystko a d....

Taaaa......te lata socrealu skteczne pranie mozgow zrobilo i niestety wiekszosc w tym kraju mysli tak jak ty zamiast zrobic cos by to zmienic.

a&z
24-08-2005, 07:55
Rządzącą swołocz niczego nie nauczymy werbalnymi protestami. Ponieważ nie nabędę kilofa wypisać Kwachowi na murach jego pałacu mojego protestu pozostaje nam jedno - SZARA STREFA !!!! Proponuję dla zasady i w każdych nie wymagających tego okolicznościach nabywać materiały bez faktur. Nie kolekcjonujmy bezwartościowych kwitów (chyba że jest to niezbędne ze względu na ewentualne roszczenia reklamacyjne).

Patos
24-08-2005, 07:58
Mam nadzieję :roll: , że ptasia grypa będzie sprawiedliwa i przetrzepie kogo trzeba :P

selimm
24-08-2005, 08:01
Kaczyński na pewno mi wyrwie sporo kasy, tylko z czgo ??
to komu ma Kwasniewski zabrać ? :o
bezrobotym bez prawa do zasiłku ? :x
Z majtek swich tez nie wytrzepie !:evil:
Dodrukować ma żeby była wieksza inflacja ?:x
Lepiej zabrac bambrom co juz wybudowali takim jak Ty i Majka i dać nam budującym
Polska dla Polaków !!!

ciekawe czyj to klon znowu :lol:

mTom
24-08-2005, 08:04
My tu się martwimy, że zwrotu nie będzie, a szykują się kolejne podwyżki akcyzy:

"Minister finansów planuje podwyżki akcyzy na niektóre towary - wynika z szerszej wersji założeń do budżetu, do której dotarła "Rz"

Zmienić się mają stawki akcyzy na paliwa silnikowe i wyroby spirytusowe. Oznacza to, że może podrożeć benzyna, olej napędowy i wódka. Resort finansów zakłada, że podwyżka wyniesie 1,5 proc., a więc tyle, ile zakłada inflacja na przyszły rok. Z szacunków "Rz" wynika, że paliwa mogą podrożeć o 2 grosze na litrze, a 0,5 l butelka wódki o 27 groszy. "

mdzalewscy
24-08-2005, 08:11
"Minister finansów planuje podwyżki akcyzy
najśmieszniejsze to iż przecież akcyza jest procentowa, więc na wskutek wzrostu cen ropy i wpływy z akcyzy są dużo większe niż ta inflacja, więc należało by akcyzę nawet zmniejszyć, a tu śmieszny argument z inflacją. Ja nie wiem, czym kierują się te spłuczyny po PZPR i dlaczego mają jeszcze tak duże poparcie w sondażach.

Xena z Xsary
24-08-2005, 08:23
abo to pierwszy raz podwyżki?

było przywyknąć;)

jareko
24-08-2005, 08:23
mdzelawski - oni konczyli szkoly za wschodnia granica ;) a tam inna ekonomnia panowala :evil:

mTom
24-08-2005, 08:31
Teraz już wiadomo dlaczego Olejniczak parę dni temu tak gwałtownie zrywał popracie dla rządu. Rząd jest niby niczyj więc może robić co chce.

Co do vatu na materiały moja teoria jest następująca: prezio zawetował czyli wrócił sprawę do Sejmu. Sejm teoretycznie już nie ma zaplanowanego posiedzenia, wszystko więc w rękach... Cimoszewicza. Ten za jakieś dwa tygodnie (jak kampania ruszy na dobre) triumfalnie ogłosi, że dla dobra budujących zwoła to ostatnie posiedzenie. I znów będziemy go kochać... :D

jacekmis
24-08-2005, 08:35
Takich co mieszkają: jak Majka, Cypek, Jareko a szczególnie takim co wybudowali olbrzymie domy jak Grzegorz63 powinno się ich opodatkować na rzecz nowobudujących !
Zwrot VAT - u dla nowobudujących !!!
Kaczyńki na prezydenta !!! Polska dla Polaków !!!

mdzalewscy
24-08-2005, 08:45
Takich co mieszkają: jak Majka, Cypek, Jareko a szczególnie takim co wybudowali olbrzymie domy jak Grzegorz63 powinno się ich opodatkować na rzecz nowobudujących !
Zwrot VAT - u dla nowobudujących !!!
Kaczyńki na prezydenta !!! Polska dla Polaków !!!
nie znam programu wyborczego, ale chyba Kaczyński nie ma nic wspolnego z twoimi poglądami, wiec twoja antyreklama jest prymitywna

m.dworek
24-08-2005, 08:46
myslalem, ze te forum nie o polityce....
ale....
prosze was tylko nie glosujcie na tego ch.... co swego czasu ksiezyc zaj....l
tacy jak on sie nigdy nie zmienia...

jareko
24-08-2005, 08:47
Taka kampania Kaczora watpie czy przysporzysz mu ta metoda elektoratu.
Proponuje byc przeprowadzil sie do Korei - tam skansen socrealu ciagle jest :lol:


http://fakty.interia.pl/news?inf=659264
calkiem ciekawie sie te wybory zapowiadaja i jesli tak sie stanie jak prorokuja to znow stolki sami sobie beda przyznawac - a ich decyzje nas po dupie

arek_s
24-08-2005, 08:48
tyle co sobie tu popiszemy - niestety :evil: Tych na górze to tyle obchodzi co nic - smieja sie tylko z nas.
Nie miejcie złudzeń po wyborach zamienią się tylko stołkami i dalej będą kraść bo napewno za narmalną pracę się nie wezmą :evil:
Te wszystkie afery to tylko wierzchołek góry lodowej - może lepiej że nie znamy całej prawdy bo by się nam pracować odechciało.

mTom
24-08-2005, 08:59
Takich co mieszkają: jak Majka, Cypek, Jareko a szczególnie takim co wybudowali olbrzymie domy jak Grzegorz63 powinno się ich opodatkować na rzecz nowobudujących !
Zwrot VAT - u dla nowobudujących !!!
Kaczyńki na prezydenta !!! Polska dla Polaków !!!
A ja postuluję, aby nowobudujących krezusów jak jacekmis opodatkować na rzecz tych co jeszcze nie budują. Jak sprawiedliwość społeczna, to sprawiedliwość. :wink:

izela
24-08-2005, 09:00
Ciekawe, czy któryś z "ekonomistów" próbował wyliczyć ile skarb państwa straci na tym vecie.
Firma wystawiając fakturę odprowadza dwa podatki: VAT i dochodowy.
1. Podatek VAT płaci sprzedawcy klient, a sprzedawca odprowadza go do skarbowego (mocno upraszczając jako różnicę międy podatkiem vat z faktur sprzedaży i zakupów).
2. podatek dochodowy sprzedawca płaci jako procent między różnicą dochodów i kosztów. Tylko ktoś, kto nie wykazuje żadnego zysku nie zapłaci podatku. Biorąc od sprzedawcy fakturę "wymuszamy " na nim zapłacenie podatku dochodowego. Inaczej albo wykaże sprzedaż detaliczną, albo.... schowa tę kwotę do kieszeni.
Prezydent swoim vetem poparł szarą strefę - może o to chodziło??

jareko
24-08-2005, 09:04
tyle co sobie tu popiszemy - niestety :evil: ...
widzisz - w swietle sondazy ktore mowia o frekfencji ponizej 45% faktycznie niewiele od nas zalezy. Pozniej tylko przygladanie sie i podobne watki do tego. Tylko rozsadny wybor i wysoka frekwencja moze cokolwiek zmienic a tak....opor spoleczny moim zdaniem nie ma sensu gdyz nie prowadzi do niczego.

Tomek_J
24-08-2005, 09:06
Polska dla Polaków !

A dla trolli - ban !

Patos
24-08-2005, 09:09
Teraz już wiadomo dlaczego Olejniczak parę dni temu tak gwałtownie zrywał popracie dla rządu. Rząd jest niby niczyj więc może robić co chce.

Co do vatu na materiały moja teoria jest następująca: prezio zawetował czyli wrócił sprawę do Sejmu. Sejm teoretycznie już nie ma zaplanowanego posiedzenia, wszystko więc w rękach... Cimoszewicza. Ten za jakieś dwa tygodnie (jak kampania ruszy na dobre) triumfalnie ogłosi, że dla dobra budujących zwoła to ostatnie posiedzenie. I znów będziemy go kochać... :D

Tak, zaczniemy kochać inaczej :P

Pawson
24-08-2005, 09:10
łacze sie z wami w bolu

tez zbieralem faktury
kwas drugi raz mnie okradl ...
pierwszy raz byl przy za-veto-wanej bialej ksiedze balcerowicza ...

nie wiem sam czemu mialem nadzieje ze a noz widelec to podpisze...
Nagle sie posluchal gronickiego ... i poczul odpowiedzialnosc za finanse polski .... W SAMA PORE :evil: :evil: :evil:

KUR.. to jest kpina
jednak nie zgodze sie ze cimoszko straci jakikolwiek glos ... wydaje mi sie ktos kto ma na tyle rozumu zeby zarobic na dom i sie budowac i tak by na nich nigdy nie glosowal...
a ciemna i tepa wiekszosc spoleczenstwa sie cieszy ze dokopali bogatym ... zreszta tak samo jak przy probach wprowadzenia 50% stawki podatkowej i progresji w PIT wogole ....

to sie nazywa sprawiedliwosc spoleczna ..... :evil: :evil: :evil:

Xena z Xsary
24-08-2005, 09:17
i znowu klasa robotnicza ma poczucie, że tu rządzi;) Górnicy tak, zgnili bogacze nie.

m.dworek
24-08-2005, 09:19
a ja sie ciagle zastanawiam czego jeszcze trzeba zeby polacy znowu wyszli na ulice jak w swej swietnej historii juz bywalo i co jakis czas sie powtarzalo

pytanie czy my jeszcze jestesmy do tego zdolni, czy tez juz bedziemy tylko wzdychajac wspominac slynna "Solidarnosc" i bohaterow, ktorzy mieli odwage powiedziec NIE zlodziejom i ciemiezcom

jak ogladam ostatnio programy na temat Solidarnosci to zawsze nasuwa mi sie jedno- probujemy pokazac calemu swiatu jacy bylismy kiedys bohaterscy i swiat nas za to ceni. Szkoda, ze juz stracilismy ten dar i znowu zyjemy w nedzy.....

jareko
24-08-2005, 09:25
m.dworek powiedz mi tylko po coz mamy wychodzic na ulice? Z kim walczyc? Pamietasz AWS? Toz to czesc tych ktorzy w klapie znaczek nosili - jak doszli do wadzy i zloba.......
Mamy krotka pamiec jak widze

m.dworek
24-08-2005, 09:30
o AWS mi nawet nie mow
to sk.....ny
ale jednak Solidarnosc byla w porzasiu
to ze w grupie znalezli sie cwaniaczki to inna sprawa
jednak uwazam, ze co pare lat (chyba taka czestotliwosc byla by ok) powinni ldziska wyjsc na ulice i zazadac szubienicy dla tych z ktorych sa niezadowoleni (ewentualnie zsylki na sybir)
ja pamietam jak bylo ale lepszego pomyslu niz ten co podsunalem to juz nei mam ;)

w ogole uwazam, ze jkazdy polityk, ktorego przylapia na korupcji powinien kulke w leb zaliczyc

selimm
24-08-2005, 09:32
Leon no co Ty ..kulka w łeb ?
a niech zyje taki do konca zycia za 600 zł miesiecznie :lol:

jareko
24-08-2005, 09:34
i znowu klasa robotnicza ma poczucie, że tu rządzi;) Górnicy tak, zgnili bogacze nie.
Hmmm......mam w rodzinie sztygara i nie zazdroszcze ani jemu ani innym gornikom. Bardzo ciezka praca ale tez nie mozna powiedziec ze za minimalne stawki. Pamietam czasy gdy Gierek rozpieszczal ich do granic nieprzyzwoitosci, pamietam sklepy tylko na karty gornicze, wiele pamietam..... (wiadomo - typowe dla sklerotyka :lol: - pamietac to co przed laty ;) )Ale tez nie uwazam by przyslugiwalo im jakies wyjatkowe wyroznienie. Podobnie ciezko i z narazeniem zycia pracuja w innych zawodach.

m.dworek
24-08-2005, 09:35
Leon no co Ty ..kulka w łeb ?
a niech zyje taki do konca zycia za 600 zł miesiecznie :lol:
ja bym jednak obstawal przy kulkach.... ;)
sam bym chetnie te kulki wysylal ;)
oj sprawiloby mi to ogromna frajde i poprawialo humor
po prostu miodzio ;)
codziennie nowy klient do odstrzalu
a jak by ich zabraklo to nowe wybory do sejmu i senstu i nowe prezydenckie itd... ;)
zaloze sie ze co kadencja to mialbym mniej roboty ;)

jareko
24-08-2005, 09:36
....w ogole uwazam, ze jkazdy polityk, ktorego przylapia na korupcji powinien kulke w leb zaliczyc
wiec jednak potrzebny bylby Adolf

m.dworek
24-08-2005, 09:38
....w ogole uwazam, ze jkazdy polityk, ktorego przylapia na korupcji powinien kulke w leb zaliczyc
wiec jednak potrzebny bylby Adolf
ja tego nie powiedzialem.....

wstydz sie jareko
wstydz ;)

jareko
24-08-2005, 09:45
oj od razu sie wstydzic
Dyktatura jaka by nie byla konsoliduje nasz narod, jakby wyzwala w nim dobre odruchy
oczywiscie majac na mysli Adlofa to chcialem powiedziec
choc.....hmmmmm......eksterminacja rzadzacych ktorzy nas zawiedli lub siedzieli na stolkach tylko dla wlasnych korzysci, by juz nigdy nam sie na oczy nie pojawiali......moze nie jest to wcale takie durne? ;)
TY dla nich proponujesz kulke - ja oboz pracy :lol: , niech sami lopatami autostrady zaczna budowac skoro tyle ksay na nie przeznaczonej "gdzies" sie rozmylo

selimm
24-08-2005, 09:46
Leon to bys 1/3 ludzi w Polsce wybił :lol:

m.dworek
24-08-2005, 09:47
oj od razu sie wstydzic
Dyktatura jaka by nie byla konsoliduje nasz narod, jakby wyzwala w nim dobre odruchy
oczywiscie majac na mysli Adlofa to chcialem powiedziec
choc.....hmmmmm......eksterminacja rzadzacych ktorzy nas zawiedli lub siedzieli na stolkach tylko dla wlasnych korzysci, by juz nigdy nam sie na oczy nie pojawiali......moze nie jest to wcale takie durne? ;)
TY dla nich proponujesz kulke - ja oboz pracy :lol: , niech sami lopatami autostrady zaczna budowac skoro tyle ksay na nie przeznaczonej "gdzies" sie rozmylo
jareko- praca to ma byc nagroda a nie kara
jest tylu bezrobotnych, ktorzy chetnie by sie troche dorobili na tych autobahnach...
a politykom kulek nie zaluje
niech maja, a jak..... ;)

m.dworek
24-08-2005, 09:48
Leon to bys 1/3 ludzi w Polsce wybił :lol:
wybilbym tylu ilu potrzeba ;)
na szczescie sumienie by mi tu oporow nie robilo ;)

jareko
24-08-2005, 09:49
fakt - masz racje :) Praca nagroda by dla nich byla, taka praca a wiec inna koncepcja :lol: do czyszczenia ToYek po ciezko pracujacych - i to wlasna szczoteczka do zebow :)

m.dworek
24-08-2005, 09:51
kurcze widze ze cie nie przekonam- ty to jakis bardzo humanitarny jareko jestes....
( jako inzynier nie cierpie humanistow)

Majka
24-08-2005, 09:51
Takich co mieszkają: jak Majka, Cypek, Jareko a szczególnie takim co wybudowali olbrzymie domy jak Grzegorz63 powinno się ich opodatkować na rzecz nowobudujących !
Zwrot VAT - u dla nowobudujących !!!
Kaczyńki na prezydenta !!! Polska dla Polaków !!!

hmm, widzę, że darzysz mnie jakimś specjalnym uczuciem :roll: tyle postów i tylko Majka to i Majka tamto. Jakaś niespełniona milość czy co :o

Oznajmiam więc, że jestem stara, dzieciata i mężata czyli nie do wzięcia. A od mojego domu to sie odp.....ol 8)

m.dworek
24-08-2005, 09:52
Takich co mieszkają: jak Majka, Cypek, Jareko a szczególnie takim co wybudowali olbrzymie domy jak Grzegorz63 powinno się ich opodatkować na rzecz nowobudujących !
Zwrot VAT - u dla nowobudujących !!!
Kaczyńki na prezydenta !!! Polska dla Polaków !!!

hmm, widzę, że darzysz mnie jakimś specjalnym uczuciem :roll: tyle postów i tylko Majka to i Majka tamto. Jakaś niespełniona milość czy co :o

Oznajmiam więc, że jestem stara, dzieciata i mężata czyli nie do wzięcia. A od mojego domu to sie odp.....ol 8)
o majka i to mi sie podoba
z tym domem....
tak powinnismy powiedziec kazdemu sk...wi ktory siega po nasze...

arek_s
24-08-2005, 11:04
Właśnie słyszę w radio że Cimoszewicz nie wyklucza zwołania dodatkowego posiedzenia sejmu - coś mi tu wygląda wszystko na wielką ściemę. O to zły Kwaśniewski odrzuca ustawę a dobry Cimoszewicz jak najbardzej jest za przyjęciem tej ustawy - czyżby jego notowania znów wzrosną.......????

Pawson
24-08-2005, 11:11
i nasz spoleczenstwo to łyknie i cimoszko dostanie pare procent wiecej


az mi sie plakac chce ...

mmmad
24-08-2005, 11:13
A ja tak troche przekornie.
Socrealu specjalnie nie pamietam. Kiedy zaczalem zarabiac - w Polsce byly juz (jawne) podatki i sie z tym pogodzilem. Oczywiscie fajnie jest cos kupic taniej, ale nie staram sie robic tego na sile. Przeciez Panstwo musi z czegos wyplacic emerytury moim rodzicom, bo ten poprzedni ustroj przejadl wszystko i nic oprocz dlugow nie zostawil.

Agresywnej i drenujacej polityki fiskalnej tez nie rozumiem i nie popieram.

Kiedys rozmawialem z ksiedzem i w zartach zapytalem: czy z przekroczenia predkosci tez powinienem sie spowiadac? Najzupelniej serio odpowiedzial mi, ze tak, powinienem. I teraz mam podwojne wyrzuty sumienia, bo jednak przekraczam ograniczenia predkosci i zdarzylo mi sie dac "w lape" policjantowi.
No wiec jak kupuje cos bez faktury - to mam wyrzuty sumienia i nie udalo mi sie ich jeszcze przykryc betonem.

P.S. Za zwrot podatku planowalem wykonczyc poddasze. Teraz zostanie niewykonczone na dlugie lata.

mmmad
24-08-2005, 11:14
A do Prezydenta wyslalem juz emaila z wyrazami braku szacunku wobec jego postawy wobec gornikow i budujacych.

KAS01
24-08-2005, 11:28
Cimoszewicz zmienia zdanie!
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2882619.html

Majka
24-08-2005, 11:30
ależ piekna manipulacja :roll:

KAS01
24-08-2005, 11:33
Czyżby to wszystko było ukartowane? Tak się umówili? Kwach zawetuje, a Cimoszko odrzuci?

Pawson
24-08-2005, 11:33
ależ piekna manipulacja :roll:

ty nie narzekaj .. ty sie ciesz :):)

Majka
24-08-2005, 11:35
ależ piekna manipulacja :roll:

ty nie narzekaj .. ty sie ciesz :):)

czekaj, czekaj, przeciez on potem powie, że sie starał, a nie wyszlo 8)

jareko
24-08-2005, 11:35
z jednej strony dla budujacych teoretycznie dobrze zas z drugiej..........jejku.... jesli to ukartowane (a sadze ze tak na 99,9%) to juz ta "lewica" naprawde na dno upadla.........cholera - dla niej juz dna nei ma - to juz totale bagno

Xena z Xsary
24-08-2005, 11:35
To jest psychologiczna gra w dobrego i złego policjanta. Widac byli na szkoleniu - techniki manipulacji.
A na koniec wyjdzie, że on, ten dobry, CHCIAŁ, ale nie mógł, te wredne jakieś VETA, może spóxnione daty, opady atmosferyczne mu nie pozwolił sprawy przepchnąć ....
ojeju...
Jakie to piękne, łezka mi się kręci w oczku...

Majka
24-08-2005, 11:36
Czyżby to wszystko było ukartowane? Tak się umówili? Kwach zawetuje, a Cimoszko odrzuci?

a potem cudowny cimoszko...................... 8)
a problem zawsze bedzie innego, złego sejmu itp.

Pawson
24-08-2005, 11:49
czysto teoretyzujac (bo tonacy brzytwy sie chwyta)

to cimoszko powinien to przeprowadzic i uchwalic nawt z wlasnego i SLD interesu ...

po gierce z prezydentem on zarobi pare % poza tym zostawi rzedzacym troche wieksza dziure budzetowa do pokrycia dzieki czemu SLD bedzie moglo w opozycji od pazdziernika biadolic jak to zle rzadzi POPIS i jak to obcina wszystkim podczas gdy SLD bylo OK ... w sumie to mysle ze po to byly tez te gornicze emerytury zawsze to taki maly handikap dla nowej wladzy ...

amar
24-08-2005, 11:50
Przecież jest napisane, że nie wyklucza zwołania posiedzenia sejmu. Co znaczy, że nie wyklucza.
Jak w starym dowcipie: gdy partia (rząd) mówi, że zabierze - to zabierze, a jak mówi, że da - to mówi.

KAS01
24-08-2005, 11:56
Przecież jest napisane, że nie wyklucza zwołania posiedzenia sejmu. Co znaczy, że nie wyklucza.
Jak w starym dowcipie: gdy partia (rząd) mówi, że zabierze - to zabierze, a jak mówi, że da - to mówi.

On umie liczyć. Wczoraj nie było mowy o ponownym zwoływaniu posiedzenia. Dzisiaj juz nie wyklucza, a jutro powie, ze zwoła. Myśle, ze jesli chce zachowac jeszcze jakies szanse to musi to zrobic.

rrmi
24-08-2005, 11:57
Kaczyński na pewno mi wyrwie sporo kasy, tylko z czgo ??
to komu ma Kwasniewski zabrać ? :o
bezrobotym bez prawa do zasiłku ? :x
Z majtek swich tez nie wytrzepie !:evil:
Dodrukować ma żeby była wieksza inflacja ?:x
Lepiej zabrac bambrom co juz wybudowali takim jak Ty i Majka i dać nam budującym
Polska dla Polaków !!!

ciekawe czyj to klon znowu :lol:

znajomo brzmi , co nie? :wink:

rrmi
24-08-2005, 12:01
Polska dla Polaków !

A dla trolli - ban !
2 bany i zakaz dozywotni :lol: wejscia na Forum

mTom
24-08-2005, 12:02
Co do vatu na materiały moja teoria jest następująca: prezio zawetował czyli wrócił sprawę do Sejmu. Sejm teoretycznie już nie ma zaplanowanego posiedzenia, wszystko więc w rękach... Cimoszewicza. Ten za jakieś dwa tygodnie (jak kampania ruszy na dobre) triumfalnie ogłosi, że dla dobra budujących zwoła to ostatnie posiedzenie. I znów będziemy go kochać... :D

Czyżbym rano wykrakał? Naiwny jednak byłem, myśląc że chociaż parę dni poczekają, żeby tak nie kłuło w oczy. Aż w takiej desperacji są?

KAS01
24-08-2005, 12:05
Przed chwilą w TVN24 Nałęcz powiedział, ze będzie namawiał Cimoszewicza do zwołania dodatkowego posiedzenia sejmu.

Majka
24-08-2005, 12:10
a wiecie o ustawie vat dotyczacej aut ciężarowych? Jakoś cicho to przeszło, a dla mnie dość boleśnie. Nie moge rozliczać już vatu od kupna paliwa. Ale OK, ja czasami tylko katalogi wożę albo własne siedzisko na spotkania.
Natomiast mój brat ma VW transportera, 2 rzędy siedzeń i wielka paka. Codziennie wozi towar do swojego sklepu. całe auto po dach załadowane. On też nie może odliczać vatu i jego auto staje się osobowym. :evil:

selimm
24-08-2005, 12:33
Majka jedz na stacje przegladow , oni okreslą czy to sie nadaje :wink:

selimm
24-08-2005, 12:36
Kaczyński na pewno mi wyrwie sporo kasy, tylko z czgo ??
to komu ma Kwasniewski zabrać ? :o
bezrobotym bez prawa do zasiłku ? :x
Z majtek swich tez nie wytrzepie !:evil:
Dodrukować ma żeby była wieksza inflacja ?:x
Lepiej zabrac bambrom co juz wybudowali takim jak Ty i Majka i dać nam budującym
Polska dla Polaków !!!

ciekawe czyj to klon znowu :lol:

znajomo brzmi , co nie? :wink:

No znajomo :lol:

fizyk
24-08-2005, 13:20
A ja Wam powiem - że wszystko to gówno ..., oprócz moczu oczywiście.
Nie oglądałm się na tych cymbałów i ich KWAŚNE miny. Nie liczyłem na ich VAT. Staram się tak kombinować: co się da to na 7%, czego się na sóidemce nie da, ale potrzebuję fakturę (gwarancja itp) to 22%, ale fakturę biorę na najbliższą rodzinę. Pójdzie jako ulga REMONTOWA - jeszcze jej na szczęście nie zabrali. Część sam odlicze jako remont (np kible, wanny, itp).
Jak patrzę do góry (sejm, prezydent, senat itp) to mi opada wszystko (dosłownie wszystko).
Padło gdzieś pytanie Na kogo głosować?? Czy znów będziemy zmuszeni wybierać najmniejsze zło???? Prawdę mowiąc to nie wiem na kogo głosować. A głos oddać chcę. Najwyżej będę miał pretensje do siebie - a nie do innych (że to inni wybrali).
Majka - zawiodłem się na Twoim wielbicielu. Więcej się nie odezwał. Chętnie bym się wdał w dyskusję z nim.

HOOOOPPP JACEKMIS - jesteś gdzieś????? Jak to czytasz - to przeczytaj uważnie moją odpowiedź:

to komu ma Kwasniewski zabrać ?
Kolegom z partii - mają wystarczająco dużo.

bezrobotym bez prawa do zasiłku ?
Byłem w urzędzie z propozycją pracy dla bezrobotnych. Niestety sezon letni i wszyscy bezrobotni nie chcą pracować!! Nie zgłosił się nikt - NIKT!!!

Z majtek swich tez nie wytrzepie !
Nie wiedziałem że ma problemy zdrowotne. Czy to się nazywa impotencja??? - A może UWIĄD(Ł) :wink:

Dodrukować ma żeby była wieksza inflacja ?
Ostatnio na drukowaniu najlepiej wyszli sędziowie piłkarscy?

Lepiej zabrac bambrom co juz wybudowali takim jak Ty i Majka i dać nam budującym
Co to znaczy bambrom??? Co rozumiesz pod pojęciem wybudowali?? Bo ja zakończę budowę po spłacie ostatniej raty kredytu - czyli za jakieś 25 lat.

Polska dla Polaków !!!

Słusznie - t(fu)j czas przeminął. Chyba nie opuściłeś granic naszego państwa wraz z sowieckimi wojskami i teraz skumałeś się nowymi towarzyszami Kwachem, Millejem albo Leppiejem.
Najlepiej zrobisz jak się zastosujesz to twojego hasła - wyjedź stąd natychmiast.
FORUM DLA NORMALNYCH!!!!!!!

M@riusz_Radom
24-08-2005, 13:45
Wcale bym się nie zdziwił na taki rozwój wydarzeń :

1- Cimoszewicz w świetle kamer nie może pogodzić się z vetem
2- Cimoszewicz zwołuje nazdwyczajne posiedzenie sejmu
3- Posłowie chcąc pokazać jak dbają o naród jednogłosnie odrzucają veto
4- Cimoszewicz w świetle kamer ogłasza zwycięztwo ;)
5- Posłowie w spotach reklamowych mówią jak to wywaliczyli zwrot vat'u

Karuzela wyborcza trwa - różne cyrki mogą się dziać.

Dropsiak
24-08-2005, 13:52
Po czym jakięs "ciało" kieruje sprawę/wraz z emeryturami górniczymi/ do trybunału konstytucyjnego lub jakiegos tam innego organu i po wyborach sytuacja wraca do normy. Ja tam od poczatrku w te zwroty nie wierzyłem Nie łudżcie się. Chociaż elementy cyrku politycznego mamy jak w banku :o

fizyk
24-08-2005, 14:19
Wcale bym się nie zdziwił na taki rozwój wydarzeń :

1- Cimoszewicz w świetle kamer nie może pogodzić się z vetem
2- Cimoszewicz zwołuje nazdwyczajne posiedzenie sejmu
3- Posłowie chcąc pokazać jak dbają o naród jednogłosnie odrzucają veto
4- Cimoszewicz w świetle kamer ogłasza zwycięztwo ;)
5- Posłowie w spotach reklamowych mówią jak to wywaliczyli zwrot vat'u

Karuzela wyborcza trwa - różne cyrki mogą się dziać.

I wilk syty i owca cacała :D :wink: . I wszyscy szanowni posłowie nagle odnotują gwałtowny wzrost popularnści co przejawi się tym, frekwencja wyborcza sięgnie rekordowej wielkości 105% :wink: :wink: :D
Ale jaja, ale cyrk. A będzie jeszcze lepiej

jacekmis
24-08-2005, 14:20
A dla trolli - ban !
Dla głupoli ban ! :evil:
Głosuj na Kaczyńskiego to ci zwróci VAT
a odbierze wszystkim najbogatszym - nawet Majce :lol:

jareko
24-08-2005, 19:48
ach jacekmis - a glosuj sobie na kogo chcesz.
Wierzysz w bajki, czary i tym podobne i jesli przy okazji oczka Cie bielmem zaszly - wybierz cimoszke - on piekny jest - nawet ladniejszy od Millera Cimoszki zona jak mowi polityki unika - i chwala jej za to - przynajmniej sexi sukienkami straszyc nas nie bedzie :lol:

rrmi
25-08-2005, 04:20
A dla trolli - ban !
Dla głupoli ban ! :evil:
Głosuj na Kaczyńskiego to ci zwróci VAT
a odbierze wszystkim najbogatszym - nawet Majce :lol:
wiesz co on moze odebrac Majce ?
nic
on Ja moze co najwyzej pocalowac w ...
nie ludz sie , w Janosika to juz sie nikt nie bedzie zabawial
za dluga na ten temat i za rzeczowa musialaby byc dyskusja , zeby z jakims trollem gadac , oj bola te domy bola , co?
ladne , nie? :lol:
robic bylo , to by sie mialo taki duzy i ladny

jacekmis
25-08-2005, 05:37
ach jacekmis - a glosuj sobie na kogo chcesz.
Wierzysz w bajki, czary i tym podobne i jesli przy okazji oczka Cie bielmem zaszly - wybierz cimoszke - on piekny jest - nawet ladniejszy od Millera Cimoszki zona jak mowi polityki unika - i chwala jej za to - przynajmniej sexi sukienkami straszyc nas nie bedzie :lol:
Ach jareko
wierzysz ze zona jest Ci wierna ? :roll: i tym podobne .....? :roll:
Jesli juz masz tak miekki korzeń - wybierz Kaczyńskiego
podniesie ciśnienie zamiast viagry :P


albo głosuj sobie na kogo chcesz ! :evil:

Tomek_J
25-08-2005, 07:16
Dla głupoli ban ! :evil:

Zgadzam się. Redakcjo, kolega Jacekmis tak pięknie prosi, zróbcie mu tą uprzejmośc !


Głosuj na Kaczyńskiego to ci zwróci VAT

Taaa... Na pewno.

A swoją drogą: w tych wyborach przyjdzie nam wybierać między oszołomem, betonem, kmiotem i paroma im podobnymi. Nie wiem, jak Wam, ale mi to się wcale nie podoba...

fizyk
25-08-2005, 07:47
Krótkie szkolenie dla polityków:
JAK TWORZYĆ PRZEMÓWIENIA PUBLICZNE



racjonalnie powinno głosowac sie na Prawo i Sprawiedliwość
tacy ja Ty czy Majka powinniście być obłozeni podatkami kastralnymi bo wyście sie juz nachapali zwrotów podatków i powinniście wreszcie łozyc na takich jak my którzy dopiero zaczynamy budowac ! Kwaśniewski dba o garstke górników i tych co wybudowali wcześniej a nie 10 mln prawdziwych Polaków, którzy tworza koło zamachowe polskiej gospodarki !!!
Polska dla Polaków !
Na nowobudujących powinni łożyć ci już wybudowani !
Kaczyński wiedziłby jak Wam sie do d ... dobrać, oj wiedziałby !
to komu ma Kwasniewski zabrać ?
bezrobotym bez prawa do zasiłku ?
Z majtek swich tez nie wytrzepie !
Dodrukować ma żeby była wieksza inflacja ?
Lepiej zabrac bambrom co juz wybudowali takim jak Ty i Majka i dać nam budującym
Polska dla Polaków !!!

Takich co mieszkają: jak Majka, Cypek, Jareko a szczególnie takim co wybudowali olbrzymie domy jak Grzegorz63 powinno się ich opodatkować na rzecz nowobudujących !
Zwrot VAT - u dla nowobudujących !!!
Kaczyńki na prezydenta !!!
Polska dla Polaków !!!

Dla głupoli ban !
Głosuj na Kaczyńskiego to ci zwróci VAT
a odbierze wszystkim najbogatszym - nawet Majce

Czy wierzysz ze zona jest Ci wierna ? i tym podobne .....?
Jesli juz masz tak miekki korzeń - wybierz Kaczyńskiego
podniesie ciśnienie zamiast viagry



ŁO MATKO, ALE DEBIL :o :o . I W DODATKU CHAM!!!

Pawson
25-08-2005, 07:50
fizyk nie myslalem ze sie kiedys z toba zgodze .. ale co tam ...

masz racje :lol: :lol:

fizyk
25-08-2005, 07:53
E tam - to Ci przypomnę - jak sugerowałem spotkanie na pizzę to też się ze mną zgodziłeś :D :wink:

sidney
25-08-2005, 07:57
Słyszałem w radio, że Cimoszka ma dzisiaj ogłosić czy będzie głosowanie w sejmie nad wetem prezydenta, może jeszcze nie wszystko stracone, trzeba poczekać i zobaczyć czy coś jeszcze z tego będzie

_Beti_
25-08-2005, 11:43
my z mężem tak mało zarabiamy że za bardzo nie będziemy z czego mieli odpisać tego Vatu :( , ale dobre i nie duże kwoty

GREG.M
25-08-2005, 12:36
_Beti, zwrot VAT-u nie ma nic wspólnego z odpisami od dochodu czy podatku. Zwrot mogłabyś uzyskać niezależnie od swoich dochodów, kwota zwrotu zależy od kwoty wydatków, nie więcej niż ok. 22K PLN "na rękę" dla inwestycji wymagających pozwolenia na budowę.
Aczkolwiek na razie są to dywagacje czysto akademickie.
Jeszcze nie wszystko stracone...zobaczymy co zrobi WC.

_Beti_
25-08-2005, 14:12
czyli maksimum mogłabym dostać nawet 22tyś ??? a ile musiałabym wydać na materiały??? , przepraszam że pytam o takie banały ale Vat i podatki to nie moja dziedzina :oops:
A pieniążki dostałabym przy rozliczeniu z skarbówką???

rrmi
25-08-2005, 14:56
ŁO MATKO, ALE DEBIL :o :o . I W DODATKU CHAM!!!
fizyk , czy nie czujesz prowokacji ?
po co z trollem gadasz i nerwy tracisz :wink:
to nie cham i nie debil , to biedny czlowiek , ktory pod swoim nickim wstydzi sie powiedziec co naprawde mysli :-?

KAS01
25-08-2005, 15:06
Będzie dodatkowe posiedzenie sejmu w sprawie weta.

pjotrzu
25-08-2005, 15:28
Nawet jeśli na tym nadzwyczjnym posiedzeniu sejmu weto zostanie odrzucone i ustawa wejdzie w życie, to całe zamieszanie nad vatem w budownictwie świadczy jak najgorzej o naszych politykierach. Oni sa gotowi uskuteczniać te swoje wojenki kosztem wszystkich i każdego. W tym przypadku chodzi o setki tysięcy a może i miliony Polaków.
Krótkowzroczność tych błaznów osłabia mnie maksymalnie.
sprytny plan pod tytułem: uchwalimy zwrot, później ty kandydujesz ja wetuję, ty protestujesz, ponownie uchwalicie a na koniec tłum cie wielbi i następnym razem ty będziesz mógł sobie wetować niestety jest realizowany. Pozostaje mieć nadzieję, że nie do końca.

KAS01
25-08-2005, 15:39
Czwartek, 25 sierpnia 2005

Odrzucenie weta postawi rząd w trudnej sytuacji
PAP 13:55

Wiceprzewodniczący Partii Demokratycznej demokraci.pl Jerzy Hausner powiedział we Wrocławiu, że jest przekonany, iż na dodatkowym posiedzeniu Sejmu posłowie odrzucą weto prezydenta do ustawy o zwrocie VAT w budownictwie. Postawi to rząd w trudnej sytuacji.

Jestem przekonany, że w poniedziałek Sejm weto prezydenta, w masowej skali, odrzuci. Co oznacza, że minister finansów znajdzie się w sytuacji nadzwyczajnej. Bo, jeśli minister we wrześniu dowiaduje się, że będzie musiał zwiększyć wydatki o 3 mld zł, to nikt cudotwórcą nie jest i nie nakręci w tej chwili dochodów. Co oznacza, że minister, premier i cały rząd znajdą się w dramatycznej sytuacji - mówił Hausner.

Czy mam już się cieszyć? :roll:

GREG.M
25-08-2005, 15:59
Ktoś kiedyś powiedział "NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI..." - no to nie traćmy... :wink:

Funia
25-08-2005, 16:50
Ktoś kiedyś powiedział "NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI..." - no to nie traćmy... :wink:
dopisuję się do tych przy nadziei (ci którzy mnie znają - wiedzą, że podwójnie :wink: )
no i czekam na kasę na mebelki :D

fizyk
25-08-2005, 18:17
ŁO MATKO, ALE DEBIL :o :o . I W DODATKU CHAM!!!
fizyk , czy nie czujesz prowokacji ?
po co z trollem gadasz i nerwy tracisz :wink:
to nie cham i nie debil , to biedny czlowiek , ktory pod swoim nickim wstydzi sie powiedziec co naprawde mysli :-?

rrmi - racja. Ale przeczytaj jego teksty - naprawdę dobra szkoła pisania populistycznych przemówień. :D :wink:
Oczywiście że domyślam się że to jakiś prowokator, ale chciałem mu napisać co myślę , bo lubię Majkę i iinych - w których pił :wink:

mww
25-08-2005, 21:13
Wiecie co, niedobrze się robi człowiekowi. Ja nie lubię żeby mną manipulować ani nawet próbować manipulować. Ja chcę wiedzieć zawczasu na co mogę liczyć, a na co nie! A nie żeby kosztem mojej trudnej sytuacji ktoś sobie gierki przedwyborcze uskuteczniał i popularność załatwiał. Trochę się źle z tym czuę i ew. radość mi to odbierze. W końcu oni maja oddać, a nie dać jak to już wcześniej ktoś zauważył. A my wszyscy wyczekujemy jak na jałmużnę...

jurg
25-08-2005, 21:14
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2886490.html
No comments.

jacekm22
25-08-2005, 22:00
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2886490.html
No comments.
Moim zdaniem nasz odchodzacy prezydent powinien zawetowac emerytury gornicze ( na ktore to powinni sie skladac sami gornicy i kopalnie - a nie wszyscy pracujacy polacy !!) , a podpisac ustawe o zwrocie VAT !!!

mww
25-08-2005, 22:19
Może ja jestem niedorozwinięta, ale przecież te pieniądze najpierw do nich trafią, zanim je zwrócą??? Przecież ten Vat to z musu podwyższali!!!
Nie chcem, ale muszem, ale zara wam oddam - tak mówili. A teraz im brakuje?

KAS01
25-08-2005, 22:32
Dzisiaj czytałem wypowiedź Orłowskiego (niestety nie moge juz jej znaleźć), ze prezydent podpisał ustawe o emeryturach górniczych, bo ma ona wejśc od 2007r. Wiec bedzie jeszcze czas na jej zmienienie. Doraźnie nie chciał burd górników w Warszawie. Po prostu uległ chamskiej sile.
Wniosek z tego taki, ze i tak "zrobią w balona" górników. Z czego się bardzo ciesze.
Co do weta na materiały budowlane, to musiał to zrobic bo ustawa przynosi natychmiastowe skutki dla budżetu.
Ale o tym, że rzad to obiecał, a wiec miał czas się na to przygotowac, to już nic nie wspomniał.

rrmi
26-08-2005, 02:23
fizyk zebys Ty wiedzial kto sie pod tym nickim jacekmis kryje , dopiero by Ci szczeka opadla :lol: 8) :roll:

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2886490.html
No comments.
nie no comments , tylko w domu jestesmy :-?
czy to objawy wylyzeczkowania mozgow? :o

m1arta
26-08-2005, 06:50
Przepraszam, że się wtrącę do dyskusji, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Czy jak zacznę już teraz kupować materiały budowlane (zaznaczam, że nie mam jeszcze pozwolenia na budowę, mam zamiar budować w przyszłym roku), to będę mogła wystąpić o zwrot tej różnicy w VAT, oczywiście w po zakończeniu budowy? Czy muszę mieć pozwolenie na budowę i dopiero zacząć gromadzić materiały?

Pawson
26-08-2005, 07:28
Co do weta na materiały budowlane, to musiał to zrobic bo ustawa przynosi natychmiastowe skutki dla budżetu.


Nie rozumiem ... co znaczy ze musial bo przynosi skutki ??
Skutki dla budzetu dla AK ktory za kilka miesiecy znika (uffff...) nie maja zadnego znaczenia ... no chyba ze przyjmiemy ze nagla poczul sie odpowiedzialny za Polske ( :lol: :lol: :lol: )

KAS01
26-08-2005, 07:40
Chodziło o to, ze nie byłoby czasu na jej zmienienie tak jak to bedzie miało miejsce w przypadku ustawy o emeryturach.

Dzisiaj Kwaśniewski tłumaczył dlaczego zawetował zwrot Vatu. Na stwierdzenie pytajacego, ze rząd obiecał zwrot Vatu odpowiedział: ...POPRZEDNI RZĄD OBIECAŁ...
Wczoraj natomiast Tusk w rozmowie z Miecugowem w TVN24 stwierdził, ze ważne jest dotrzymywanie obietnic rządowych (nawet przez kolejne, inne formacje polityczne), bo buduje się w ten sposób zaufanie do Państwa.

fizyk
26-08-2005, 07:52
fizyk zebys Ty wiedzial kto sie pod tym nickim jacekmis


:o :o :o :o
qrcze - to ja już nic nie powiem - po co się narażać. A może jakaś mała sugestia na priv???

m1arta - ja nie wiem.

Pawson
26-08-2005, 07:58
Wczoraj natomiast Tusk w rozmowie z Miecugowem w TVN24 stwierdził, ze ważne jest dotrzymywanie obietnic rządowych (nawet przez kolejne, inne formacje polityczne), bo buduje się w ten sposób zaufanie do Państwa.

Musze wierzyc ze bedzie mowil tak samo madrze po wyborach ... po prostu musze bo inaczej wszystko byloby do du...

MAK
26-08-2005, 10:17
Platforma (chyba Rokita) mówi, że nie będzie teraz sprzeciwiać się odrzuceniu weta Kwacha, ale jak dojdą do władzy to zmienią lub zlikwidują tę ustawę bo ma być jedna stawka VAT - 15%.

Ciekawe co będzie z prawami nabytymi (poniesionymi już wydatkami) miedzy 1 maja 2004 a zmianą stawki VAT na te magiczne 15% ??????
Czy kolejny raz dostaniemy tylko kopa w d***?????

Xena z Xsary
26-08-2005, 10:29
Czy kolejny raz dostaniemy tylko kopa w d***?????[/b]
NO!
:lol:
proszę Cię, nie mów, że Cię to dziwi?

Pawson
26-08-2005, 10:33
a ja akurat uwazam ze jak platforma zrobilaby to co obiecuje toby bylo super ...
tylko obawiam sie ze nie zrobi :(:(:(

MAK
26-08-2005, 10:43
A gdzie zaufanie do Państwa, na którym Donald teraz chce zebrac parę punktów?????
Jak nie tu, to gdzie indziej nas wydymają, ale nie ma co udawać, że nic się nie dzieje.
Chyba że ktoś lepiej psychicznie znosi takie dymanie udając, że jest normalnie. Też wyjście?!?!?!?!

Xena z Xsary
26-08-2005, 10:50
Jak nie tu, to gdzie indziej nas wydymają, ale nie ma co udawać, że nic się nie dzieje.
Chyba że ktoś lepiej psychicznie znosi takie dymanie udając, że jest normalnie. Też wyjście?!?!?!?!

BYŁO PRZYWYKNĄĆ...

A tak poważnie
Nie denerwuj się, nic nie poradzisz i tyle.

MAK
26-08-2005, 11:09
Nic, teraz trzeba czekać.

_Beti_
26-08-2005, 12:17
powtarzam pytanie ile musiałabym wydać na materiały??? abym mogła dostać maksymalne 22tyś zwrotu ???
A pieniążki dostałabym przy rozliczeniu z skarbówką na koniec roku???

Majka
26-08-2005, 12:25
powtarzam pytanie ile musiałabym wydać na materiały??? abym mogła dostać maksymalne 22tyś zwrotu ???
A pieniążki dostałabym przy rozliczeniu z skarbówką na koniec roku???

około 120tys. - tak mi sie wydaje, ale nie będe się zakładać.

rozliczenia ze skarbówka sa do końca kwietnia.

fizyk
26-08-2005, 12:28
powtarzam pytanie ile musiałabym wydać na materiały??? abym mogła dostać maksymalne 22tyś zwrotu ???
A pieniążki dostałabym przy rozliczeniu z skarbówką na koniec roku???

To zależy od wielkości podatku jaki zapłaciłaś w ciągu roku. Bo jak zapłaciłaś mniejszy podatek niż 22 000 - to zwrot dostaniesz tylko za zwrot zapłaconego podatku. Na szczęście można te wydatki rozbić na kilka lat (chyba dotychczas było 3).
A kwota 22 000 to (chyba) 19% wydanej kasy. Ale lepiej niech się wypowie jakiś księgowy.
Ale o czym my mówimy. Jeszcze przecież nie mam ustawy!!! Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu :wink: (a raczej na kaczorze :wink: )

rafałek
26-08-2005, 12:31
Dziś rano słyszałem w radiowej trójce, że podobno największym kłopotem w zwrocie VAT jest skąd wziąść na to pieniądze... Ja wiem - wystarczy zabrać górnikom. Oni zrobią zadymę i zawsze dostają to co chcą więc jakoś sobie poradzą. I nie mówcie. że jestem złośliwy.

GREG.M
26-08-2005, 12:44
_Beti_, odpowiadając na Twoje pytanie, kilka informacji....
Na razie możemy mówić o zwrocie tylko w trybie przypuszczającym :(


Komu i za co zwrot przysługuje

Zwrot przysługuje osobom fizycznym budującym i remontującym swoje własne domy i mieszkania. Umożliwia odzyskanie pieniędzy (części podatku VAT) wydanych na ten cel od dnia 01.05.2004 roku, gdy stawka podatku na większość materiałów budowlanych wzrosła z 7 do 22%, do dnia 31.12.2007 roku (kiedy to zlikwidowana zostanie obniżona stawka w odniesieniu do robót budowlano-montażowych oraz remontów związanych z budownictwem mieszkaniowym). Zwrotu mogą dochodzić tylko osoby fizyczne, które same kupują materiały i robią to na potrzeby osobiste. Nie będzie natomiast można dochodzić zwrotu VAT-u zapłaconego w cenie usług budowlano-montażowych, jak również wtedy, gdy inwestycja w budowę czy remont odbyła się w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Ponadto kupujący materiały musi mieć prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane albo tytuł prawny do budynku czy mieszkania, a jeśli ponosi wydatki w związku z budową budynku mieszkalnego, jego rozbudową, przebudową, adaptacją – pozwolenie na budowę. Wydatki muszą być udokumentowane fakturami wystawionymi od 01.05.2004 roku. do 31.12.2007 roku i dotyczyć wyrobów, które zostały obłożone 22%. stawką VAT od maja 2004 roku. Minister infrastruktury w porozumieniu z ministrem finansów ogłosi w drodze obwieszczenia wykaz materiałów budowlanych, na które stawka podatku od towarów i usług wzrosła.

Kwota zwrotu

Zwrot będzie obejmował tylko podwyżkę, tj. kwotę równą 68,18 % VAT zapłaconego w cenie materiałów budowlanych. Mniejszy zwrot otrzymają osoby, które korzystały jeszcze z dużej ulgi budowlanej lub z ulgi podatkowej na remont i modernizację. Im przysługiwać ma zwrot nie więcej niż 55,23 % VAT. Kwota zwrotu dotyczy sumy wszystkich udokumentowanych wydatków od dnia 01.05.2004 roku do dnia 31.12.2007 roku i podlega zaokrągleniu do pełnych złotych.

Limit zwrotu

Przewidziano jednak pewne limity zwrotu. I tak, zwrot dla inwestujących nie może być wyższy niż 12,295% kwoty stanowiącej iloczyn 70m2 powierzchni użytkowej i ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnościowych na książeczkach mieszkaniowych, ogłoszonej za kwartał poprzedzający kwartał, w którym inwestor złożył wniosek o wydanie decyzji. Na dzień dzisiejszy limit wyniósłby nieco ponad 21,5 tys. Złotych. Jednak na tyle może liczyć tylko osoba, która wyda kwotę rzędu 180 tys. zł. Remontującym i wykonującym inne prace niewymagające pozwolenia na budowę górny limit wyznacza cena 30m2 powierzchni użytkowej budynku, co na dzień dzisiejszy oznacza nieco ponad 9,2 tys zł. Chcąc uzyskać taki zwrot, trzeba jednak wydać ponad 75 tys. zł. Dla osób, które w okresie objętym ustawą korzystały z dużej ulgi budowlanej albo ulgi na remont i modernizację, górne limity są niższe i nie mogą przekroczyć 9,959 % ceny tzw. powierzchni rozliczeniowej (70 m2 i 30 m2) i na dzień dzisiejszy wyniosłyby odpowiednio: nieco ponad 17,4 tys. zł i 7,4 tys. zł.

Procedura zwrotu

Warunkiem zwrotu jest złożenie w urzędzie skarbowym stosownego wniosku. Wniosek może być złożony albo po zakończeniu inwestycji (w tym remontu) - ale nie później niż przed upływem 6 miesięcy od jej zakończenia - albo raz w roku. Należy przy tym pamiętać, że ostatni wniosek może być złożony najpóźniej 30.06.2008 roku. Jeżeli inwestor pozostaje w związku małżeńskim, wniosek może być złożony wspólnie z małżonkiem lub odrębnie przez każdego z małżonków. Jeżeli małżonkowie składają odrębne wnioski do różnych urzędów skarbowych, są obowiązani zawiadomić o tym fakcie oba urzędy skarbowe. Na podstawie wniosku naczelnik urzędu skarbowego wydaje decyzję o zwrocie i określa kwotę zwrotu w terminie 6 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Sama kwota zwrotu podlega natomiast wypłaceniu w terminie 25 dni od dnia doręczenia decyzji podatnikowi.

Wniosek, o którym mowa wyżej powinien zawierać co najmniej :

1) imię i nazwisko, numer identyfikacji podatkowej, adres miejsca zamieszkania, a w przypadku małżeństwa - obojga małżonków;
2) wskazanie właściwego urzędu skarbowego,
3) rodzaj poniesionych wydatków,
4) rok rozpoczęcia inwestycji,
5) wykaz faktur oraz wartość poniesionych wydatków,
6) obliczoną kwotę zwrotu,
7) oświadczenie o zakresie przeprowadzonego remontu, jeżeli roboty nie wymagają pozwolenia na budowę,
8) wskazanie sposobu wypłaty kwoty zwrotu, np. numeru rachunku bankowego,
9) podpis osoby ubiegającej się o zwrot, a w przypadku gdy osoba pozostaje w związku małżeńskim - obojga małżonków.

Do wniosku należy załączyć :

1) kopię pozwolenia na budowę albo w przypadku remontu niewymagającego pozwolenia na budowę kopię dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego,
2) kopię faktur dokumentujących poniesione wydatki,
3) w przypadku wniosku składanego po zakończeniu inwestycji - kopię pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego, a w razie braku obowiązku jego uzyskania - kopię zawiadomienia o zakończeniu inwestycji,
4) w przypadku wniosku składanego raz w roku w trakcie inwestycji, kopię dokumentu określającego stopień zaawansowania inwestycji, sporządzonego przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane w rozumieniu przepisów ustawy prawo budowlane, jeżeli roboty wymagają pozwolenia na budowę.

fizyk
26-08-2005, 12:54
Dzięki Greg za kompedium informacyjne :D

mdzalewscy
26-08-2005, 14:11
_ Wniosek może być złożony albo po zakończeniu inwestycji (w tym remontu) - ale nie później niż przed upływem 6 miesięcy od jej zakończenia - albo raz w roku.
jak dobrze rozumiem to inwestycja nie musi zostać zakończona, tylko wtedy nie można się ubiegać o zwrot częsciej niż raz do roku - dobrze myśle ?

mdzalewscy
26-08-2005, 14:29
............BUDUJĄCY WINNI..........
Ten rząd, SLD, renegat Belka, bezpartyjny Cimoszka, wykształcony Kwach słowem komuchy, przechodzą samego siebie, sieją propagande iż przez nas budujących, będzie się wszystkim gorzej żyło, bo biedne społeczeństwo będzie musiało pokryć koszty tych zwrotów dla nas bogatych burżujów i benzyna wzrośnie o 25 groszy, sankcje UE, itd...

Kto na tych ludzi głosował ?, rządam przeprosin za nich.

Wszędzie na świecie budownictwo i jest napędem dla gospodarki, a ja budujący jestem kulą u nogi, winny tego wszystkiego złego co się stanie z finansami. Nóż mi się w kieszeni otwiera. Śmią, porównywać darowiznę dla górników za rozpierduchę w stolicy z częściowym zwrotem mojej własnej kasy

Jestem do tego stopnia zły, że jestem w stanie te moje pieniądze ze zwrotu przeznaczyć na zbiórkę dla nich na wycieczke ich na ksieżyć, promem kosmicznym made in USA, bez dodatkowych łatek do zaklejania poszycia.

m.dworek
26-08-2005, 14:54
wiec tak to rozegrali... ;)
teraz jak cimoszenko powie ze nic sie zrobic nie dalo, albo ze przemyslal sprawe i dla dobra narodu poprze veto to go nawet narod za to pokocha ;)

co za sk.....ny ;)
w to sie nie chce wierzyc ;)
jak oni sie nap....ja z ludzi ;)

Majka
26-08-2005, 15:42
proszę bardzo, budującym ukradli, oddać nie chcą i jeszcze za całe zlo ich winią.
Jaki biedny ten rząd, jak nam odda to co bylo nasze, to będzie musiał zabrać m.in też nam :roll:

26-08-2005, 15:48
Najważniejsze,ze tysiace ubeków ma wysokie emerytury,odznaczenia,dodatki.
Już prezio o to zadbał.
:lol:
Ale to było wiadomo wcześniej.

agniesia
26-08-2005, 16:43
http://podatki.onet.pl/1154337,1,0,wiadomosci.html

czytaliscie czym nas beda szantazowac? albo akcyza albo vat...
a akcyze i tak pewnie podniosa niezaLEZNIE od odrzucenia zwrotu watu :-?
czy Kwasniewski zawsze byl taki czy go na starosc pokopalo?

mdzalewscy
26-08-2005, 16:48
Najważniejsze,ze tysiace ubeków ma wysokie emerytury,odznaczenia,dodatki.
dzisjaj pisałem takiemu raty, prawie 3tys. zł emerytury na odcinku i czuje się jeszcze poszkodowany bo jest w "starym portwelu", a gdyby rok później poszewdł to byłby w nowym portwelu i miałby około 5tyś zł.


czy Kwasniewski zawsze byl taki czy go na starosc pokopalo?
zawsze, ale jeszcze gorszy jest lansowany na nowego prezydenta towarzysz Cimoszka

jacekm22
26-08-2005, 17:11
Najważniejsze,ze tysiace ubeków ma wysokie emerytury,odznaczenia,dodatki.
Już prezio o to zadbał.
:lol:
Ale to było wiadomo wcześniej.
Taak ! Za granica nie moga sie nadziwic , jak to sie stalo ze obalilismy tzw komunizm , by za pare lat wybrac post komunistow ??!! :o
No i tego sa teraz skutki ..... :cry:

rrmi
26-08-2005, 22:02
Najważniejsze,ze tysiace ubeków ma wysokie emerytury,odznaczenia,dodatki.
Już prezio o to zadbał.
:lol:
Ale to było wiadomo wcześniej.
jak to mowia opalko swoj swojego nie skrzywdzi
ja bym wszystkim Sbekom i tym podobnym po granacie w jedno miejsce , szkoda kasy na nich




Czy kolejny raz dostaniemy tylko kopa w d***?????[/b]
NO!
:lol:
proszę Cię, nie mów, że Cię to dziwi?
taka piosenka byla , jakas taka muzyczka i slowa...
nie dziwi nic :) :-?
ale to nie jest smieszne

mdzalewscy
28-08-2005, 22:37
dzisiaj na TVN 24 słuchałem ciekawe wywody jakiegoś eksperta, na temat tego weta Kwaśniewskiego i zwrotu vatu. Ekspert sugerował iż w wśród tej grupy osób, które mogą dostać zwrot nie ma elektoratu postkomunistycznego. Co by się zgadzało, bo zachwytów co do lewicy od tutejszych forumowiczów zbytnio nie słyszałem (poza wyjątkami).
Więc walczenie o zwrot watu jest "nieopłacalne" dla lewicy. Dużo lepszym posunięciem był gratis dla górników, gdyż górnik to też cała rodzina i dużooo głosów. Ciekawe kto wygra wybory na Śląsku ?

Tomek_J
29-08-2005, 07:54
Abstrahując od słusznego oburzenia wszystkich nas:


Kto na tych ludzi głosował ?, rządam przeprosin za nich.

A żądaj. Wszyscy się tym strrrasznie przejęli... :D:D:D


dzisjaj pisałem takiemu raty, prawie 3tys. zł emerytury na odcinku

Zazdrościć komuś pieniędzy - to wyjątkowo niskie.

fizyk
29-08-2005, 08:48
Abstrahując od słusznego oburzenia wszystkich nas:


Kto na tych ludzi głosował ?, rządam przeprosin za nich.

A żądaj. Wszyscy się tym strrrasznie przejęli... :D:D:D


dzisjaj pisałem takiemu raty, prawie 3tys. zł emerytury na odcinku

Zazdrościć komuś pieniędzy - to wyjątkowo niskie.

Tomek - tu nie chodzi o zazdrość. Chodzi o fakt, że te komuchy, tajni i nietajni współpracownicy SB i sami pracownicy SB, przez 50 lat żyli w luksusie i tępili innych niż czerwoni (zajrzyjmy do historii - SB to odłam KGB czyli NKWD) tłukąc, więziąc a często zabijając swoich rodaków. I teraz też żyją w luksusie, mają dochód na takim poziomie, że część z tych maltretowanych musi pracować na to pół roku (6x500 zł).

I to jest właśnie niskie!!!

A górnicy - Ci zawsze mieli dobrze za komuny.

Tomek_J
29-08-2005, 09:10
komuchy (...) mają dochód na takim poziomie, (...)

Fizyk, przepraszam, ale taki punkt widzenia, taka dyskusja jest - wybacz, z całym szacunkiem - po prostu bez sensu. Mają, i co ? Pójdziesz ich po pysku okładać za to ? Mają, bo mają, bo im ktoś dał. Mają zgodnie z prawem. Jak się zmienią rządy, to może zabiorą komuchom i dadzą solidaruchom, albo komuś innemu. Sprawiedliwość ? Nie ma i nie będzie. Niemoralne ? Sorki, ani ja, ani Ty, ani nikt z forumowiczów nie jest od ustanawiania norm moralnych.

Więc czemu ma służyć to narzekanie ?

mdzalewscy
29-08-2005, 09:16
Zazdrościć komuś pieniędzy - to wyjątkowo niskie.
oj Tomcio Paluch Twoje myślenie jest niskie, co to ma wspólnego z zadrością ?, ja jestem za tym aby każdy miał wysoką emeryturę. Problem, w tym iż w większości rat, które piszę jest na odcinku emeryta kwota około 560zł, a rencisty 470zł, a tu przychodzi Pan, pokazuje "zasłużoną" legitymację emeryta "mundurową" (nawet jakiś tam stopień miał) i skarży się iż go oszukali bo, nie trafił do nowego portfela i ma tylko 3tyś zł. Tu jest problem, bo to my finansujemy jego emeryturę.

Odchodzi Pani Grześkowiak ze stołka, a Pan Buzek (PO) daje jej rentę dożywotnią za zasługi, potem się okazuję iż ona i jej rodzina nadal siedzi w jakiś radach nadzorczych , zarządach, itd.. Gdzie jest sprawiedliwość ?.

Pawson
29-08-2005, 09:26
wy sie nie przekrzykujcie tylko trzymajcie kciuki za nasz kochany sejm ...

Jesli sie okaze ze tow. Cimoszko do spoki z Preziem z jakichkolwiek przyczyn uchwali mi w koncu ten zwrot VAT-u to bedzie wszystko OK....

Moze nawet na nich zaglosuje ... (che che ... zartowalem :lol: :lol: :lol: )

Co do komuchow i niekomuchow - zawsze tak bylo jest i bedzie ze ktos tam bedzie przez system chołubiony a ktoś dostanie w dupę...
Wiadomo ze SLD robi im dobrze bo to ich elektorat ... dziwne by było jakby im nie robili dobrze... w sumie to nawet chwalebne ze robia dobrze tym co na nich glosowali.. to znowu czesto sie u nas nie zdarza

jareko
29-08-2005, 09:35
kochani - wyru.... nas wszystkich bez mydla
a najdowcipniejsze bedze to ze nie oddadza VAT-u aakcyze na paliwa i tak podniosa :evil: :evil: :evil:
Jejku -nie chce byc zlym prorokiem ale tego se obawiam

Tomek_J
29-08-2005, 09:37
przychodzi Pan, pokazuje "zasłużoną" legitymację emeryta "mundurową" (nawet jakiś tam stopień miał) i skarży się iż go oszukali bo, nie trafił do nowego portfela i ma tylko 3tyś zł. Tu jest problem, bo to my finansujemy jego emeryturę.

Na pytanie o sprawiedliwość nie odpowiem. Raz: jest ono retoryczne, dwa: moja ewentualna odpowiedź mogłaby być tylko i wyłącznie niecenzuralna :D

Jak panu wg prawa należy się 3.000, a o mały włos minęło go 5.000, to ma prawo kwękać. Moja pensja przewyższa średnią krajową, ale to nie znaczy, że nie mogę jej uważać za niewystarczającą i że mam zakaz narzekania. W obu przypadkach nie ma co wyżywać się na kwękających. Tyle w temacie.

Pawson
29-08-2005, 09:42
a najdowcipniejsze bedze to ze nie oddadza VAT-u akcyze na paliwa i tak podniosa :evil: :evil: :evil:


no... wtedy to sie kur... ubawie jak malo kiedy .... :-?

Funia
29-08-2005, 09:45
To zależy od wielkości podatku jaki zapłaciłaś w ciągu roku. Bo jak zapłaciłaś mniejszy podatek niż 22 000 - to zwrot dostaniesz tylko za zwrot zapłaconego podatku. Na szczęście można te wydatki rozbić na kilka lat (chyba dotychczas było 3).
A kwota 22 000 to (chyba) 19% wydanej kasy. Ale lepiej niech się wypowie jakiś księgowy.
Ale o czym my mówimy. Jeszcze przecież nie mam ustawy!!! Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu :wink: (a raczej na kaczorze :wink: )
Oj drogi Fizyczku - chyba nie

To jest zwrot VATu a nie dochodowego i nie ma nic wspólnego z wysokością osiągniętego dochodu ani z zapłaconym podatkiem.

A co do ustawy - projekt jest w necie - można poczytać.

aha - i nie 19% tylko 12%


ps. :oops: :oops: :oops: :oops: ooo - dopiero teraz widzę, ze Greg juz wszystko wyjaśnił.

mdzalewscy
29-08-2005, 09:55
a najdowcipniejsze bedze to ze nie oddadza VAT-u akcyze na paliwa i tak podniosa :evil: :evil: :evil:


no... wtedy to sie kur... ubawie jak malo kiedy .... :-?
a to jest pewne na 100%, bo jest już zapisane w planach.

Robią z tych szarych ludzi osłów, jak tylko się da

mTom
29-08-2005, 10:48
Wszystko wskazuje na to, że scenariusz będzie następujący: dobry Cimoszko zwołuje dla dobra budujących posiedzenie Sejmu, któren odrzuca weto prezia. Już lubimy Włodzia. Bardzo dobry Cimoszko prowadzi długie, trudne i na koniec owocne rozmowy z Gronickim - nie ma podwyżki akcyzy na paliwo, budżet jednak sobie poradzi! I już kochamy Cimoszkę. Głosujemy jak trzeba, bez niego nie damy sobie rady wszak. :D
Pomyślcie sobie, aż za takich głupów nas mają. :o

Pawson
29-08-2005, 11:09
Wszystko wskazuje na to, że scenariusz będzie następujący: dobry Cimoszko zwołuje dla dobra budujących posiedzenie Sejmu, któren odrzuca weto prezia. Już lubimy Włodzia. Bardzo dobry Cimoszko prowadzi długie, trudne i na koniec owocne rozmowy z Gronickim - nie ma podwyżki akcyzy na paliwo, budżet jednak sobie poradzi! I już kochamy Cimoszkę. Głosujemy jak trzeba, bez niego nie damy sobie rady wszak. :D
Pomyślcie sobie, aż za takich głupów nas mają. :o

Kolejny raz powtarzam nie NAS ... my myslimy ... oni kieruja swoje zabiegi tylko do jakis 70 % spoleczenstwa ...

fizyk
29-08-2005, 12:22
Pawson - ale cytując Smolenia: Normą jest ogół a nie margines.

Tomek J - nie będę z tobą dyskutował o moralności itp. Podyskutowałby z Tobą mój dziadek, który był przez takich komuchów zesłany na roboty za Ural. Być może Twojej rodzinie jest zbyt wiele osób z czerwoną emeryturą, które ci pomagają budować. Wtedy zwrot Vatu - nie będzie ci potrzebny.
To że masz akurat pensję wyższą od średniej - to akurat nie ma znaczenie. Z pewnością na nią zapracowaleś. My tu piszemy o pieniądzach, które idą z mojej kieszeni. Osobiście mogę mieć zastrzeżenia, że moje pieniądze idą w w znacznej części na emeryture komucha, a nie dla moich rodziców, którzy tej emerytury mają 600-700 zł.
Apro po moralności - rzeczywiście - lepiej się nie wypowiadaj.
Co do narzekania - każdy ma do tego prawo, a że wątek poszedł w tym a nie innym kierunku - sam to sprowokowałeś, swoją sympatią do emerytowanych komuchów.
PROLETARIUSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ---- SPIE .....JCIE STĄD!!!!

mdzalewscy
29-08-2005, 12:45
To że masz akurat pensję wyższą od średniej - to akurat nie ma znaczenie. Z pewnością na nią zapracowaleś.
zakładamy iż uczciwie zapracował, bo przecież wnuczki i synkowie aparatczyków z PZPR, pracują na dobrych posadach, w radach nadzorczych spółek, urzędach państwowych, itd.. i właśnie oni zarabiają wyżej niż średnia pensja (nawet dużo), mimo iż ma się to nijak do ich pracy. W zasadzie to my ich utrzymujemy, bo ile jest to fima całkowicie prywatna to O.Ki, ale jak udziały ma skarb państwa, lub firma pracuje dla Państwa, to już wtedy wielki szfingiel, protekcje, układy, niezidentyfikowane przetargi, korupcja i olbrzymie zarobki "za nic", a w zasadzie za to iż jego wójek jest w radzie krajowej SLD

Marek30022
29-08-2005, 12:52
Pieniądze z ewentualnego zwrotu części Vatu przydadzą mi się, choć brak ich nie stanowi wielkiego problemu.
Dla mnie rzeczą najistotniejszą jest to, że rząd nie dotrzymuje danego słowa. Jeśli obiecano zwrot części Vatu to powinno to być zrealizowane albo należało powiedzieć, że nie będzie tego zwrotu. Wszelkie dyskusje na temat strat lub zysków budżetu, celowości zwrotu pięniędzy "bogaczom", którzy budują domy a jest przecież tylu "biednych" potrzebujących powinny toczyć się przed złożeniem obietnicy. Szczególnie odrażające są wypowiedzi o podwyżce akcyzy tak jakby budżet nie dostał wcześniej pieniędzy, które teraz ewentualnie zwróci.

mdzalewscy
29-08-2005, 12:56
Pieniądze z ewentualnego zwrotu części Vatu przydadzą mi się, choć brak ich nie stanowi wielkiego problemu.
dla mnie to w zasadzie jedyny problem, bo reszta to walka z wiatrakami i chodzi mi tylko o kasę, politycy/rząd kłamał, kłamie i będzie kłamał i ja chcę odebrać moją kasę tyle ile się da.

Tomek_J
29-08-2005, 13:44
Tomek J - nie będę z tobą dyskutował o moralności itp. Podyskutowałby z Tobą mój dziadek, który był przez takich komuchów zesłany na roboty za Ural.

Mój dziadek miał słabe zdrowie. Nie przeżył przesłuchania przez komuchów.
Tylko że IMHO ma się to nijak do sprawy VAT-u. Do moralności - też nie.


Być może Twojej rodzinie jest zbyt wiele osób z czerwoną emeryturą, które ci pomagają budować. Wtedy zwrot Vatu - nie będzie ci potrzebny.

Być może chamstwo jest cechą wrodzoną, być może nabytą...


My tu piszemy o pieniądzach, które idą z mojej kieszeni.

Mnie też złości, że moi znajomi, małżeństwo, pracują na czarno (nie z własnej woli) i że za ileś tam lat będą utrzymywani z moich pieniędzy. To co, po mordzie mam im dać ?...


sam to sprowokowałeś, swoją sympatią do emerytowanych komuchów.

Jest różnica między sympatią do emerytowanych komuchów a uznaniem zgodności z prawem wysokości ich emerytur. Tylko trzeba myśleć, żeby tą różnicę zauważyć.
Chcesz odebrać emerytury komuchom ? Zadziałaj na rzecz zmiany przepisów. Bez tego takie "antykomusze" teksty będa tylko czczym pieniactwem.


zakładamy iż uczciwie zapracował, bo przecież wnuczki i synkowie aparatczyków z PZPR(...)

Uwaga o chamstwie j.w.


chodzi mi tylko o kasę, politycy/rząd kłamał, kłamie i będzie kłamał i ja chcę odebrać moją kasę tyle ile się da.

O właśnie ! kłamie i będzie kłamał. Nieważne, czy rząd jest z lewa, prawa, czy centrum. Przez ostatnie kilkanaście lat mieliśmy przekrój przez wszystkie typy rządów. I co ?...

I g...ucio.

Więc przestańcie wszystko zwalać na komuchów, masonów, Żydów i cyklistów. Bo to jest po prostu głupie.

m.dworek
29-08-2005, 14:15
oj komunista z ciebie wychodzi ;)
dobra wiec jak tam tomcio zalapales juz o co chodzilo z glina i z plastikiem?
dokladnie chodzilo o polietylen ;)

m.dworek
29-08-2005, 14:24
a tak na marginesie ;)
kiedy bede debatowac nad tym vetem?
bo nie jestem na biezaco....?

M@riusz_Radom
29-08-2005, 14:28
Panowie - czyżby sprawdzał się mój scenariusz ? :)

mdzalewscy
29-08-2005, 14:30
Panowie - czyżby sprawdzał się mój scenariusz ? :)
chyba tak, głosowanie o 20:30

fizyk
29-08-2005, 14:47
Więc przestańcie wszystko zwalać na komuchów, masonów, Żydów i cyklistów. Bo to jest po prostu głupie.

Chamstwo zdecydowanie jest cechą nabytą.
Oczywiście, że nie mam zamiaru zwalać winy tylko na komuchów, a już daleki jestem od winienia za dany stan rzeczy pozostałe grupy społeczne.

Natomiast gdy piszesz, że emerytury zostałe przyznane zgodnie z prawem ---- to ja się pytam: zgodnie z jakim prawem? Bo system prawny dawniej był jeszcze gorszy niż teraz. A kto dzisiaj odważy się nawet spróbować tknąć finansowo ubeka?? Zawsza znajdą się czerwoni, którzy albo zawetują ustawę, albo odciągnął termin albo ...., albo .... .

Więc może pojedź pokazywać swoje sympatie na Białoruś. Tamtejsze warunki najbardziej przypominają to co działo się w Polsce gdy komuchy były u władzy.

I jeszcze jedno - należy odróżnić pieniactwo od pokazywania faktów.
Jedyne z czym się zgodzę to to, że rzeczywiście nie zdołam zadziałać przeciwko komuchom. Mają zbyt wielu sprzymierzeńców.

mdzalewscy - zgadzam się z tobą w 100%

_Beti_
29-08-2005, 14:51
dopiero o 20.30 a na którym programie będą wyświetlać tą farse ???

KAS01
29-08-2005, 18:35
Weto odrzucone! :D

mdzalewscy
29-08-2005, 18:54
super chruper
a towarzyszowi Cimoszce mówimy NIE i jego gra w stylu zły prezydent, dobry Cimoszka świadczy o tym iż się nic nie nauczył i nadal ludzi ma za idiotów

_Beti_
29-08-2005, 19:54
SUPER !!! :D

fizyk
29-08-2005, 20:03
Ważne, że veto odrzucone!!!
ŻEGNAMY CIĘ CIMOSZKO!!!!

Vondraczek
29-08-2005, 21:42
No taaaa Vat oddadzą ale i tak dopier papier w benzynie no i na czym sie skończy na tym że pujdzie wszystko w góre bo paliwko podrożało transport też i na jedno wyjdzie co za banda złodzieji jak nie z jednej strony to z drugiej. bleeee :x

Pawson
30-08-2005, 07:25
hip hip hurrra
hip hip hurrra
hip hip hurrra hurrra hurrraa

i tyle

mTom
30-08-2005, 07:43
Vondraczek, nic nie dopier papier, bo dobry Cimoszko załatwi, może nawet zmniejszenie akcyzy. Wyborca nasz pan.

Tomek_J
30-08-2005, 08:02
oj komunista z ciebie wychodzi ;)

A z ciebie - Leon.

Tomek_J
30-08-2005, 08:05
Chamstwo zdecydowanie jest cechą nabytą.

Współczuję zatem.

Zaś co do: "zgodnie z jakim prawem?" - odpowiadam: z aktualnie obowiązującym. Jeśli jest złe, możesz próbować je zmienić, o ile nie boisz się "ogólnopolskiego spisku komuchów" :D . Ale prawa nie zmienia się w drodze kwękania na grupach dyskusyjnych.

Reszta - o ubekach, komuchach i Białorusi - to takie rozemocjonowane pierdu-pierdu, z którym nie ma co dyskutować.

fizyk
30-08-2005, 08:19
Reszta - o ubekach, komuchach i Białorusi - to takie rozemocjonowane pierdu-pierdu, z którym nie ma co dyskutować.

Tomek - więc przestań dyskutować, bo o faktach się nie dyskutuje. Można je ewentualnie omowić. (O tym że jest to pierdu-pierdu - powiedz ludziom tam mieszkającym). A temat sam zacząłeś o ile pamiętam. :roll:


Ponieważ posiadam spore poczucie humoru, więc odnośnika o chamstwie nie wezmę do siebie na poważnie. :wink:

GREG.M
30-08-2005, 08:30
Spodobał mi się czyjś komentarz na Onecie:

"jestem górnikiem i nie

remontowałem nic i dlaczego z moich pieniedzy ma być zwracany vat jakimś bogaczom z warszawy, których stać na remonty i budowanie, nigdy nie zagłosuję na POPiS

~lisiu, 2005-08-30 04:55"

Dobre :lol:

Niestety pokazuje to sposób myślenie wielu ludzi, którzy nie odróżniają daniny na rzecz górników od zwrotu VAT-u czyli zwrotu NASZYCH WŁASNYCH, CIĘŻKO ZAROBIONYCH (LUB POŻYCZONYCH) PIENIĘDZY NAM SAMYM
:evil:

Pawson
30-08-2005, 08:41
ale mnie wczoraj wkur... wszystkie informacje w stylu bedzie to kosztowalo budzet od .... do ... mld zlotych .
CO TO ZA PIEP.... ??

1. Nic to nie bedzie budzetu kosztowalo a nawet na nas panstwo zarobi rownowartosc oprocentowania zebranych w VAT od V 2004 pieniędzy :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

To nie jest tak ze my cos chcemy od budzetu tylko rząd od nas POŻYCZYŁ kwotę zwiększenia VAT-u zreszta od razu obiecując że odda w bliskim terminie. Co tak naprawdę oznacza że nasze pieniądze poszly na pokrycie dziury budzetowej w latach 2004, 2005 i pewnie 2006. Nie mam nic przeciwko pokrywaniu dziury budzetowej ale wole to robic kupujac obligacje ...mam przynajmniej % ...

Gdyby ktory kolwiek z naszych negocjatorów pomyslal przez sekunde o budujacych zamiast o rolnikach (:evil: :evil: :evil:) to budzet w ogole nie mialby tych pieniedzy ...

mTom
30-08-2005, 09:14
Pawson, nie zgadzam się, że rząd coś od nas pożyczył. Zwiększając obciążenie podatkowe, spowodował powiększenie szarej strefy, która w budownictwie wynosi już ponad 30%. W efekcie wpływy do budżteu się zmniejszyły. Podobnie było np. przy zmniejszeniu akcyzy na alkohol, wtedy wpływy wzrosły. Oczywiście na papierze założenia wyglądały zupełnie inaczej, inaczej jednak wygląda wykonanie. MF nie wzięło pod uwagę tego, że społeczeństwo zacznie unikać płacenia podatków. Jak zwykle zresztą.

Pawson
30-08-2005, 09:24
mTom to zupelnie cos innego ... masz racje ze w praktyce wplywy zmalały i wzroslo roznego rodzaju kombinowanie i naciaganie ...
Z drugiej strony praktyka pokaze pewnie teraz ze ilosc faktur drastycznie wzrosnie i wiele jednostek o nadwatlonej ucziciwosci zarobi na tym zwrocie kupe pieniedzy nawet bez rozpoczynania prawdziwej budowy ....
Z tym ze to wszystko odnosi sie do nieprzestrzegania prawa.
Zgodnie z litera prawa to miala byc pozyczka od samego poczatku wiec zamiast mowic o wydatku z budzetu teraz nalezy mowic o zasileniu budzetu przez budujacych przez te kilka lat ...

Tomek_J
30-08-2005, 10:17
Tomek - więc przestań dyskutować, bo o faktach się nie dyskutuje.

Ależ ja nie dyskutuję o faktach ! Szkoda, że tego nie rozumiesz.


odnośnika o chamstwie nie wezmę do siebie na poważnie.

Grunt to mieć poczucie humoru...

Tomek_J
30-08-2005, 10:19
Spodobał mi się czyjś komentarz na Onecie

Olej komentarze na Onecie. One są dobierane wyłącznie pod kątem prowokowania i robienia zadymy. Takiej masy odmóżdżonego bełkotu nie ma chyba w żadnym innym zakątku Internetu.

fizyk
30-08-2005, 10:37
Tomek - więc przestań dyskutować, bo o faktach się nie dyskutuje.

Ależ ja nie dyskutuję o faktach ! Szkoda, że tego nie rozumiesz.


odnośnika o chamstwie nie wezmę do siebie na poważnie.

Grunt to mieć poczucie humoru...

Tomek spuszczę na twoją wypowiedź kurtynę milczenia.

fizyk
30-08-2005, 10:41
Spodobał mi się czyjś komentarz na Onecie:

"jestem górnikiem i nie

remontowałem nic i dlaczego z moich pieniedzy ma być zwracany vat jakimś bogaczom z warszawy, których stać na remonty i budowanie, nigdy nie zagłosuję na POPiS

~lisiu, 2005-08-30 04:55"

Dobre :lol:

Niestety pokazuje to sposób myślenie wielu ludzi, którzy nie odróżniają daniny na rzecz górników od zwrotu VAT-u czyli zwrotu NASZYCH WŁASNYCH, CIĘŻKO ZAROBIONYCH (LUB POŻYCZONYCH) PIENIĘDZY NAM SAMYM
:evil:

Ja przestałem czytać komentarze w onecie. Szkoda czasu i nerwów. Ale niektórzy potrafią włożyć kij w mrowisko .

Magdzia
30-08-2005, 10:44
Nie wiem, z czego się tak cieszycie. Zwrot podatku otrzymają nieliczni i niewielki, a za dziurę w budżecie (bo przeciez te nasze pieniążki już zostały zagospodarowane/zaplanowane, a teraz będą je musieli oddać, to powstaje dziura) będziemy musieli zapłacić wszyscy. Już powiedzieli że podniosą akcyzę na paliwo. Zapłacą więc nawet ci, którzy nie mają samochodów, bo wszystkie ceny pójdą w górę, również na materiały budowlane. Błędne koło więc się zamyka - ci, co się cieszą, że zyskają na zwrocie VATu, stracą na wzroście cen, kto wie, czy nie więcej niż zyskali...

fizyk
30-08-2005, 10:46
Nie wiem, z czego się tak cieszycie. Zwrot podatku otrzymają nieliczni i niewielki, a za dziurę w budżecie (bo przeciez te nasze pieniążki już zostały zagospodarowane/zaplanowane, a teraz będą je musieli oddać, to powstaje dziura) będziemy musieli zapłacić wszyscy. Już powiedzieli że podniosą akcyzę na paliwo. Zapłacą więc nawet ci, którzy nie mają samochodów, bo wszystkie ceny pójdą w górę, również na materiały budowlane. Błędne koło więc się zamyka - ci, co się cieszą, że zyskają na zwrocie VATu, stracą na wzroście cen, kto wie, czy nie więcej niż zyskali...

Ale Magdziu - za paliwo itd i tak wszyscy zapłacimy!!!! Więc przynajmniej za różnicę w Vacie będziemy na mniejszym minusie. Z tego się cieszymy!!!

Magdzia
30-08-2005, 11:07
Nie wiem, z czego się tak cieszycie. Zwrot podatku otrzymają nieliczni i niewielki, a za dziurę w budżecie (bo przeciez te nasze pieniążki już zostały zagospodarowane/zaplanowane, a teraz będą je musieli oddać, to powstaje dziura) będziemy musieli zapłacić wszyscy. Już powiedzieli że podniosą akcyzę na paliwo. Zapłacą więc nawet ci, którzy nie mają samochodów, bo wszystkie ceny pójdą w górę, również na materiały budowlane. Błędne koło więc się zamyka - ci, co się cieszą, że zyskają na zwrocie VATu, stracą na wzroście cen, kto wie, czy nie więcej niż zyskali...

Ale Magdziu - za paliwo itd i tak wszyscy zapłacimy!!!! Więc przynajmniej za różnicę w Vacie będziemy na mniejszym minusie. Z tego się cieszymy!!!

Ale dzięki (sic!) zwrotowi VATu zapłcimy DUŻO więcej!!! Bo gdyby nie ten nieszczęsny zwrot, to ceny paliwa, a co za tym idzie, wszystkiego co jest dostępne na rynku, nie wzrosłyby tak gwałtownie. Zobaczymy, kiedy zaczną rosnąć. Już słyszałam, że cena paliwa ma ustalić się na ok. 6zl.litr.
ciekawe, czy jak będziecie podjeżdzać na stację benzynową, to też się tak będziecie cieszyć:

hip hip hurrra
hip hip hurrra
hip hip hurrra hurrra hurrraa

i tyle
Moim zdaniem jest to po prostu krótkowzroczność. Żeby nie napisać więcej.

Pawson
30-08-2005, 11:18
Nie wiem, z czego się tak cieszycie. Zwrot podatku otrzymają nieliczni i niewielki, a za dziurę w budżecie (bo przeciez te nasze pieniążki już zostały zagospodarowane/zaplanowane, a teraz będą je musieli oddać, to powstaje dziura) będziemy musieli zapłacić wszyscy. Już powiedzieli że podniosą akcyzę na paliwo. Zapłacą więc nawet ci, którzy nie mają samochodów, bo wszystkie ceny pójdą w górę, również na materiały budowlane. Błędne koło więc się zamyka - ci, co się cieszą, że zyskają na zwrocie VATu, stracą na wzroście cen, kto wie, czy nie więcej niż zyskali...

Ale Magdziu - za paliwo itd i tak wszyscy zapłacimy!!!! Więc przynajmniej za różnicę w Vacie będziemy na mniejszym minusie. Z tego się cieszymy!!!

Ale dzięki (sic!) zwrotowi VATu zapłcimy DUŻO więcej!!! Bo gdyby nie ten nieszczęsny zwrot, to ceny paliwa, a co za tym idzie, wszystkiego co jest dostępne na rynku, nie wzrosłyby tak gwałtownie. Zobaczymy, kiedy zaczną rosnąć. Już słyszałam, że cena paliwa ma ustalić się na ok. 6zl.litr.
ciekawe, czy jak będziecie podjeżdzać na stację benzynową, to też się tak będziecie cieszyć:

hip hip hurrra
hip hip hurrra
hip hip hurrra hurrra hurrraa

i tyle
Moim zdaniem jest to po prostu krótkowzroczność. Żeby nie napisać więcej.

co ty w ogole piszesz ??

wierzysz w te bzdury co rzad mowi ze teraz za kare podniesie a jakby nie bylo toby nie podniosl ...

Poza tym jaka dziura budzetowa ...
Madziu .. ja ta dziure latam juz drugi rok odprowadzajac nieslusznie podwyzszony VAT na materialy budowlane a teraz po prostu chce zeby mi rzad zwrocil co obiecal ...

POza tym ja jestem w owych nielicznych i nie sadze zeby byl niewielki :lol: :lol: :lol:

a co do gospodarowania naszych pieniazkow .. to jesli budzet nimi obraca to znaczy ze zostaly rozkradzione i rozdane po rodzinach / przyjaciolach rzadzacych a nie zagospodarowane ...

KAS01
30-08-2005, 11:20
Widze tu pewną prawidłowość. Cieszą się Ci co rozpoczeli budowę po 1maja zeszłego roku i Ci co bedą się budować. Nie cieszą (bo jest im to obojetne) Ci co zdązyli sie wybudować przed wzrostem vatu. Akcyza na paliwo nie ma tu nic do rzeczy - i tak nie zostanie wprowadzona. A rekompensaty za Vat wyniosą ok 1-2mld. I tak pieniądze te wrócą szybko na rynek. Pewnie też ciut zmniejszy sie szara strefa.

pozdrawiam
Konrad

fizyk
30-08-2005, 11:20
Nie wiem, z czego się tak cieszycie. Zwrot podatku otrzymają nieliczni i niewielki, a za dziurę w budżecie (bo przeciez te nasze pieniążki już zostały zagospodarowane/zaplanowane, a teraz będą je musieli oddać, to powstaje dziura) będziemy musieli zapłacić wszyscy. Już powiedzieli że podniosą akcyzę na paliwo. Zapłacą więc nawet ci, którzy nie mają samochodów, bo wszystkie ceny pójdą w górę, również na materiały budowlane. Błędne koło więc się zamyka - ci, co się cieszą, że zyskają na zwrocie VATu, stracą na wzroście cen, kto wie, czy nie więcej niż zyskali...

Ale Magdziu - za paliwo itd i tak wszyscy zapłacimy!!!! Więc przynajmniej za różnicę w Vacie będziemy na mniejszym minusie. Z tego się cieszymy!!!

Ale dzięki (sic!) zwrotowi VATu zapłcimy DUŻO więcej!!! Bo gdyby nie ten nieszczęsny zwrot, to ceny paliwa, a co za tym idzie, wszystkiego co jest dostępne na rynku, nie wzrosłyby tak gwałtownie. Zobaczymy, kiedy zaczną rosnąć. Już słyszałam, że cena paliwa ma ustalić się na ok. 6zl.litr.
ciekawe, czy jak będziecie podjeżdzać na stację benzynową, to też się tak będziecie cieszyć:

hip hip hurrra
hip hip hurrra
hip hip hurrra hurrra hurrraa

i tyle
Moim zdaniem jest to po prostu krótkowzroczność. Żeby nie napisać więcej.

A jak skomentujesz ustawę emerytalną dla górników. To są o wiele większe koszty. W nich trzeba dostrzec większe koszty.
Jeśli chodzi o ustawę o Vacie budowlanym - spójrz na to z drugiej strony. Ta sama ekipa zabrała nam ulgę budowlaną. Domyślam się, że z tej ulgi skorzystałaś, więc nie zależy ci na tych 12%. Ale niektórzy z nas zaczęli budowy później. I my dostliśmy na tym po dupie. A za twoją ulgę budowlaną zapłaciliśmy wszyscy. To może oddaj odliczone pieniądze to łatwiej będzie ci zrozumieć innych.
Dziwi mnie twoja skleroza i dalekowzroczność:
Po co mi zwrot Vat jak już kończę budowanie ?? Teraz muszę myśleć o benzynie, żeby do domu dojechać.

Magdzia
30-08-2005, 11:32
Wszelkie rozdawnictwo przed wyborami skomentuję w ten sam sposób - mydlenie oczu wąskiej grupie zainteresowanych dla uzyskania efektu przed wyborami. Za przywileje dla jednych będą musieli zapłacić wszyscy. Niezaleznie, czy chodzi o ulgę budowlaną, zwrot VATu, emerytury górnicze, czy cokolwiek. Wszelka radość z tego powodu to krótkowzroczność. Wszelkie przywileje materialne dla KOGOKOLWIEK wymagają pokrycia. W naszym biednymkraju nie ma zapasów gotówki - żeby jednym dać, innym trzeba zabrać. A jak nie ma komu zabierać, to zapłacą wszyscy - w formie zrzutki takiej czy innej. Czy to tak trudno zrozumieć? W obiegu jest określona ilość pieniądza. Jak się wam wydaje, skąd urzędy skarbowe nagle wytrzasną te miliardy na zwrot podatku??

KAS01
30-08-2005, 11:36
...skąd urzędy skarbowe nagle wytrzasną te miliardy na zwrot podatku??

Ze zwiekszonego vatu na materiały budowlane. :D
Reszty nie chce mi sie komentować.

Pawson
30-08-2005, 11:40
...skąd urzędy skarbowe nagle wytrzasną te miliardy na zwrot podatku??

Ze zwiekszonego vatu na materiały budowlane. :D
Reszty nie chce mi sie komentować.

popieram w 100% nie chce mi sie od nowa tlumaczyc

Magdzia
30-08-2005, 11:41
...skąd urzędy skarbowe nagle wytrzasną te miliardy na zwrot podatku??

Ze zwiekszonego vatu na materiały budowlane. :D
Reszty nie chce mi sie komentować.
A mnie się chce.
Chyba nie sądzisz, że te pieniążki z podwyższonego VATu sobie grzecznie czekały w Urzędach Skarbowych tyle czasu na szansę, kiedy zostaną zwrócone "ich prawowitym właścicielom, któzy zostali z nich bezprawnie ograbieni"??? Przecież albo zostały już dawno wydane, albo zagospodarowane - może na emerytury dla górników... Powstaje więc defizyt. No i skąd te urzędy mają wziąć te brakujące miliardy?

KAS01
30-08-2005, 11:54
... Przecież albo zostały już dawno wydane, albo zagospodarowane - może na emerytury dla górników... Powstaje więc defizyt. No i skąd te urzędy mają wziąć te brakujące miliardy?

To nie jest mój problem, tylko rządu. Mieli czas na przygotowanie się do tej ustawy. Po za tym nie bedzie ona tak kosztowna, jak to wyliczył Gronicki (wg mnie jeden z najgorszych min. finansów). Wg mnie, to ta Ustawa nawet nic nie bedzie budżet kosztowała (zrekompensuje ja m.in zmniejszenie szarej strefy i powrót tych pieniedzy na rynek).
A Ustawa o emeryturach górniczych i tak bedzie zmieniona. Jest na to prawie półtora roku.

Pawson
30-08-2005, 12:02
A mnie się chce.
Chyba nie sądzisz, że te pieniążki z podwyższonego VATu sobie grzecznie czekały w Urzędach Skarbowych tyle czasu na szansę, kiedy zostaną zwrócone "ich prawowitym właścicielom, któzy zostali z nich bezprawnie ograbieni"??? Przecież albo zostały już dawno wydane, albo zagospodarowane - może na emerytury dla górników... Powstaje więc defizyt. No i skąd te urzędy mają wziąć te brakujące miliardy?

no nie ...

to juz do tego doszlo ze niedosc ze biernie patrze jak rzad marnotrawi wszystkie moje daniny do budżetu to jeszcze mam czuc wyrzuty sumienia ze proboje odzyskac to co mi sie nalezy ??

To moze zgodnie z Twoim tokiem rozumowania nie bede odbieral zwrotu nadplaty PDOF (jesli mi sie taki kiedykolwiek przydarzy .. bo jakos na razie zawsze wychodzi odwrotnie .. - wiwiat progresja :evil: :evil: :evil: ) i przekażę ja na łatanie biednego budżetu to może miły rząd obniży nam o 1gr akcyze na paliwo ??

Magdzia
30-08-2005, 12:03
To nie jest mój problem, tylko rządu. Mieli czas na przygotowanie się do tej ustawy. Po za tym nie bedzie ona tak kosztowna, jak to wyliczył Gronicki (wg mnie jeden z najgorszych min. finansów). Wg mnie, to ta Ustawa nawet nic nie bedzie budżet kosztowała (zrekompensuje ja m.in zmniejszenie szarej strefy i powrót tych pieniedzy na rynek).
Jak to nie twój problem? No, chyba że nie mieszkasz w Polsce i nie ponosisz kosztów utrzymania państwa. Rząd przecież od nas, obywateli bierze pieniążki. Jednym daje, wszystkim zabiera.

_bogus_
30-08-2005, 12:04
Magdziu - trochę masz rację - bo rzeczywiście sama forsa się nie "zrobi" - weźmie się z różnych podatków. Ale i nie masz racji - bo uważam że akurat zwrot tego VAT na pewno w dłuższej a być może i krótszej perspektywie powoduje per saldo wzrost wpływów do budżetu.

Dlaczego:
1) buduje zaufanie do Państwa - jak objecują tak będzie - baaaardzo istotny czynnik długofalowo - wg mnie jego brak jest jednym z głównych powodów naszej biedy
2) zmniejszenie szarej strefy - ludzie będą brać faktury, czyli płacić VAT, a ich wystawcy będą płacić podatki, nie będą rejestrować się jako bezrobotni itd.
3) zwiększy się ruch w budownictwie - kolejne miejsca pracy itd. (punkt 2 powyżej).

W tym kontekście to danie forsy górnikom jest zbrodnią z ekonomicznego punktu widzenia ...


Ps. Aby było jasne - ani nie jestem górnikiem ani zwrotu nie dostanę. Mogę więc być w miarę obiektywny.

MarcinU
30-08-2005, 12:05
Jak się wam wydaje, skąd urzędy skarbowe nagle wytrzasną te miliardy na zwrot podatku??

Urzędy nie maja tu nic do rzeczy. Kasą dysponuje budżet państwa. Skąd wziąć? Może kupić gorsze samochody dla członków rządu? Może obniżyć diety poselskie? Może organizację administracji tak zarządzać aby miej pieniędzy wydawała?

Na brak kasy są 2 metody - zdobyc więcej lub wydawać mniej. Podnosząc VAT rząd zdecydował zdobyc więcej nie robiąc nic aby wydawać mniej.

Magdzia
30-08-2005, 12:14
no nie ...

to juz do tego doszlo ze niedosc ze biernie patrze jak rzad marnotrawi wszystkie moje daniny do budżetu to jeszcze mam czuc wyrzuty sumienia ze proboje odzyskac to co mi sie nalezy ??

To moze zgodnie z Twoim tokiem rozumowania nie bede odbieral zwrotu nadplaty PDOF (jesli mi sie taki kiedykolwiek przydarzy .. bo jakos na razie zawsze wychodzi odwrotnie .. - wiwiat progresja :evil: :evil: :evil: ) i przekażę ja na łatanie biednego budżetu to może miły rząd obniży nam o 1gr akcyze na paliwo ??
To troche anarchistyczne podejście. Dlaczego uważasz, że podatek jaki odprowadziłeś, należy się Tobie? 22% VAT został przyjęty zgodnie z prawem, dzięki temu że weszliśmy do UE, za czym była wiekszość naszego demokratycznego społeczeństwa. Uważasz, że podwyżka VATu była niesłuszna i tobie należy się jej zwrot? To może w ogóle nie powinniśmy płacić podatków, bo to przecież nasza krwawica, która potem jest "marnotrawiona"??? Gadasz jak Lepper. Niestety, takie mamy państwo, taki mamy system prawny, taką mamy władzę, którą sami sobie wybralismy. Nie wiem więc jak mozna pisać, że nas okradają i marnotrawią nasze pieniądze.
Nadal nie rozumiem entuzjazmu... Powtarzam - za radość paru osób które zwrot otrzymają, zapłacimy my wszyscy (również ci, co się cieszą ze zwrotu). Tylko o ile dostawać jest fajnie i jest to tak spektakularne, to ceny wzrosną sobie po cichu...

Tomek_J
30-08-2005, 12:24
Powtarzam - za radość paru osób które zwrot otrzymają, zapłacimy my wszyscy

Przy najbliższym spotkaniu Dam Ci w łeb i zabiorę portfel z wypłatą.

Po roku niechętnie przyznam Ci prawo do zwrotu tych pieniędzy informując przy tym, że sam obecnie kasy nie mam i pozostali forumowicze mają się złożyć na całą kwotę.

Jak się złożą, to Ci oddam. Nawet z odsetkami. Będziesz się cieszyć, czy powodowana troską o innych zrezygnujesz ze zwrotu ?

Magdzia
30-08-2005, 12:26
[zwrot tego VAT na pewno w dłuższej a być może i krótszej perspektywie powoduje per saldo wzrost wpływów do budżetu.

Dlaczego:
1) buduje zaufanie do Państwa - jak objecują tak będzie - baaaardzo istotny czynnik długofalowo - wg mnie jego brak jest jednym z głównych powodów naszej biedy
2) zmniejszenie szarej strefy - ludzie będą brać faktury, czyli płacić VAT, a ich wystawcy będą płacić podatki, nie będą rejestrować się jako bezrobotni itd.
3) zwiększy się ruch w budownictwie - kolejne miejsca pracy itd. (punkt 2 powyżej).

W tym kontekście to danie forsy górnikom jest zbrodnią z ekonomicznego punktu widzenia ...


Ps. Aby było jasne - ani nie jestem górnikiem ani zwrotu nie dostanę. Mogę więc być w miarę obiektywny.
Co do wzrostu zaufania do państwa - to pusty smiech mnie ogarnia. Czy to jest poważne, żeby najpierw podnosić podatek, a potem go obniżać? to ma być poważne państwo? To jest dziecinada, jak wyszarpywanie sobie wiaderka w piaskownicy!
A co do zwrotu - to chyba przeceniamy te dobrodziejstwa. Po piersze - dotyczy częściowo faktur już wystawionych, więc czasu nie cofniemy ani szarej strefy. Po drugie - Na ile faktycznie materiałów będzie zwrot tego VATu? Przeciez nie na wszystko. Śmieliśmy się z mężęm, że jakaś rozentuzjazmowana kobietka w telewizorni piała ze szczęścia, bo jej urząd zwróci VAT za więźbę. Biedactwo nie wiedziało, że podatek na drewno był zawsze 22% i żadnego zwrotu nie będzie :( Nie wiem dokładnie, za co ma byc zwrot (cement, cegły, co jeszcze?) - ale pewnie nie na najdroższe wykończeniowe sprawy... No i za jaki okres? Od 1 maja 2004 do 30 czerwca 2008. 4 lata więc - czy naprawdę uważacie, że te 4 lata zlikwidują szarą strefę w Polsce?

Pawson
30-08-2005, 12:28
To troche anarchistyczne podejście. Dlaczego uważasz, że podatek jaki odprowadziłeś, należy się Tobie? 22% VAT został przyjęty zgodnie z prawem, dzięki temu że weszliśmy do UE, za czym była wiekszość naszego demokratycznego społeczeństwa. Uważasz, że podwyżka VATu była niesłuszna i tobie należy się jej zwrot? To może w ogóle nie powinniśmy płacić podatków, bo to przecież nasza krwawica, która potem jest "marnotrawiona"??? Gadasz jak Lepper. Niestety, takie mamy państwo, taki mamy system prawny, taką mamy władzę, którą sami sobie wybralismy. Nie wiem więc jak mozna pisać, że nas okradają i marnotrawią nasze pieniądze.
Nadal nie rozumiem entuzjazmu... Powtarzam - za radość paru osób które zwrot otrzymają, zapłacimy my wszyscy (również ci, co się cieszą ze zwrotu). Tylko o ile dostawać jest fajnie i jest to tak spektakularne, to ceny wzrosną sobie po cichu...

jeszcze raz ...
oczywiscie od anarchisty mi daleko :):) a chec placenia niskich podatkow i przez to nieskiego udzialu panstwa w redystrybucji dochodu narodowego to liberalizm a nie anarchia ...

I nie chodzi mi o to zeby zostawic podatki sobie. uwazam jedynie ze podnoszenie/utrzymywanie wyskokich podatkow nie jest sposobem na zalatanie dziury budzetowej. co wiecej, wieksze wplywy zawsze w naszej realnosci wiaza sie z natychmiastowym bezmyslnym zwiekszeniem wydatkow przez co dziura budzetowa pozostaje bez zmian ...

Uwazam ze to co piszesz to propozycja zgodzenia sie na wieksze obciazenia jednostki (w tym przypadku budowniczych) w celu dolozenia sie do dobra ogolu.... wydaje mi sie ze dokladam sie juz wystarczajaco ...

To nie byl wymog unii... przyjmijmy ze byl to jeden z licznych uklonow w strone Unii i to znacznie wiekszy niz w kilku starych krajach czlonkowskich ... czemu zrobiony ... pewnie dlatego ze
a) mial zapewnic wyzsze wplywy budzetowe
B) budujacy sie nie protestuja na wiejskiej
c) bylo na kogo zgonic .. wchodzenie do Unii i niektorzy uwierzyli ...

nie zgadzam sie na pisanie ze "niestety takie mamy panstwo" i inne tego typu bzdury ... niedlugo wybory i jesli ktos ci uwierzy to nie pojdzie glosowac bo i tak "takie mamy panstwo" ...

Lepper i te sprawy .. nieskomentuje ... :lol:

Magdzia
30-08-2005, 12:31
Powtarzam - za radość paru osób które zwrot otrzymają, zapłacimy my wszyscy

Przy najbliższym spotkaniu Dam Ci w łeb i zabiorę portfel z wypłatą.

Po roku niechętnie przyznam Ci prawo do zwrotu tych pieniędzy informując przy tym, że sam obecnie kasy nie mam i pozostali forumowicze mają się złożyć na całą kwotę.

Jak się złożą, to Ci oddam. Nawet z odsetkami. Będziesz się cieszyć, czy powodowana troską o innych zrezygnujesz ze zwrotu ?
Przykład dobry. Ale jaką troską o innych? Będziesz musiał złożyc się też ty i ja. WSZYSCY. Bo to chodzi o rząd. Rząd ciągnie kaskę nie tylko od tych, co nie mają zwrotu, ale od WSZYSTKICH.

fizyk
30-08-2005, 12:34
Tomek - na tym watku po raz pierwszy się z Tobą zgodzę (na tym wątku, bo w paru innych miejscach już wcześniej się zgadazałem :D ).

Szkoda że szanowna Magdzia nic nie wspomniała czy wykorzystała ulgę budowlaną??? A może ma teraz wyrzuty sumienia?? Przez to przecież powiększyła się jakaś dziura. :wink:

Ale te choroby - skleroza ... :roll:

Zapomniała dodać, że wszytkie prace wykonali jej obcokrajowcy zza wschodniej granicy i inni bez VAT-u (międzynarodowa szara strefa). Bo po co? Dzięki temu nie odprowadziła nawet 7% podatku. Oczywiście to nie wpłynęło na dziurę, bo przecież większość tak robi - to i tak dziura jest!!!
Magdziu - daj już sobie spokój, bo po twoim IP namierzy cię urząd skarbowy i co wtedy???

Magdzia
30-08-2005, 12:40
Uwazam ze to co piszesz to propozycja zgodzenia sie na wieksze obciazenia jednostki (w tym przypadku budowniczych) w celu dolozenia sie do dobra ogolu.... wydaje mi sie ze dokladam sie juz wystarczajaco ...


Nie, ja wcale nie chce płacić więcej, ale jestem na tyle konsekwentna, żeby przyjmować z pokorą decyzje wybranych przeze mnie ludzi, którzy mnie teoretycznie reprezentują. Jeśli więc wybieram sobie takich posłów do takiego sejmu, który uchwala takie ustawy (min. o podniesieniu VAT) to niestety, ale muszę potem ponosić tego konsekwencje, czyli płacić 22% VAT a nie gadać, że to jest złodziejstwo i okradanie mnie. Nic juz nie będę pisać, bo to nie ma sensu - tylko tyle - chciałabym zobaczyć miny tych, co sie teraz cieszą ze zwrotu, jak za jakiś czas podjadą na stację benzynową i zatankują za 6-7zł. Albo bedą płacić ileś tam procent więcej za zwykłe zakupy, fryzjera, pralnię, mieszkanie itp. Bardzo bym chciała usłyszeć entuzjastyczne "HIP HIP HURRAA!!". Ale nie... To będą po prostu podwyżki, które mało kto powiąże ze zwrotem VAT, górniczymi emeryturami itp.

Magdzia
30-08-2005, 12:45
Szkoda że szanowna Magdzia nic nie wspomniała czy wykorzystała ulgę budowlaną??? A może ma teraz wyrzuty sumienia?? Przez to przecież powiększyła się jakaś dziura. :wink:
Dlaczego mam mieć wyrzuty sumienia? Tę dziurę łatam własnymi podatkami. Przeciez płacę podatki. Ale jestem na tyle świadoma, żeby nie klaskać uszami z radości z powodu ulgi, bo wiem, że i tak poniosę koszty załatania tejże dziury.


Zapomniała dodać, że wszytkie prace wykonali jej obcokrajowcy zza wschodniej granicy i inni bez VAT-u (międzynarodowa szara strefa). Bo po co? Dzięki temu nie odprowadziła nawet 7% podatku. Oczywiście to nie wpłynęło na dziurę, bo przecież większość tak robi - to i tak dziura jest!!!

A tu się grubo mylisz, bo nie zatrudniłam nawet kawałka obcokrajowca.

fizyk
30-08-2005, 12:52
A tu się grubo mylisz, bo nie zatrudniłam nawet kawałka obcokrajowca.

Prosty wniosek - zatrudniłaś polską szarą strefę - a twierdzisz, że ucziwie płacisz podatki (hehehe)

Ja rozumiem, że nie masz o co walczyć, bo ulgę już wykorzystałaś.
Tylko nie rozumiem, dlaczego nie moższ pojąć, że akurat ustawa z zwrocie Vat - będzie miała marginalny wpływ na budżet w porównaniu z innymi ustawami tego poronionego rządu.

I jeszcze jedno - ja ich nie wybierałem. Ja głosowałem za inną opcją, więc nie utożsamiam się i nigdy się nie utożsamiałem z tym rządem ani z tym prezydentem!!!!!!!!!!

hiihihih - Pawson - anarchistą -- ale się ubawiłem :lol:

Pawson
30-08-2005, 13:01
Nie, ja wcale nie chce płacić więcej, ale jestem na tyle konsekwentna, żeby przyjmować z pokorą decyzje wybranych przeze mnie ludzi, którzy mnie teoretycznie reprezentują. Jeśli więc wybieram sobie takich posłów do takiego sejmu, który uchwala takie ustawy (min. o podniesieniu VAT) to niestety, ale muszę potem ponosić tego konsekwencje, czyli płacić 22% VAT a nie gadać, że to jest złodziejstwo i okradanie mnie. Nic juz nie będę pisać, bo to nie ma sensu - tylko tyle - chciałabym zobaczyć miny tych, co sie teraz cieszą ze zwrotu, jak za jakiś czas podjadą na stację benzynową i zatankują za 6-7zł. Albo bedą płacić ileś tam procent więcej za zwykłe zakupy, fryzjera, pralnię, mieszkanie itp. Bardzo bym chciała usłyszeć entuzjastyczne "HIP HIP HURRAA!!". Ale nie... To będą po prostu podwyżki, które mało kto powiąże ze zwrotem VAT, górniczymi emeryturami itp.

OK. zrobmy tak ...
jak gornicy pojda pod sejm protestowac ze nie chca juz gorniczych emerytur to pozniej ja nie wystapie o zwrot VAT :):):)

A dopoki kazda osoba w tym kraju mysli jak cos uszczknac ze wspolnego tortu zwanego Panstwem to bede robil tak samo ...

I jeszcze jedno ... czy ty na pewno jestes w 100 % fair wobec panstwa... zadnych zakupow bez faktur lub na 7 % ... majster zatrudniony na umowe o dzielo placi pity i zusy za swoja ekipe itd itp ???
Bo jak nie to tez opychasz sie tym tortem .....

Pawson
30-08-2005, 13:03
hiihihih - Pawson - anarchistą -- ale się ubawiłem :lol:

stary... moze zrobimy jakas zadyme anarchistyczna pod jakims koncernem albo cus....
albo chociaz mala blokade ....

Magdzia
30-08-2005, 13:08
Płacę podatki tak samo jak wszyscy uczciwi obywatele.
Ta ustawa, tak samo jak każda inna tego typu kiełbasa wyborcza ma wpływ na powiększanie się dziury budżetowej. Im mniej kasy w budżecie, tym mniej kasy na opiekę społeczną, służbę zdrowia, przedszkola, szkoły itp. Tym więcej my, obywatele z własnej kieszeni musimy do tego bajzlu dokładać. Kiedy ostatni raz byłeś państwowo u dentysty? Bo ja juz nie pamiętam, chyba w podstawówce. Bo dzięki dziurze budżetowej państwowy dentysta ma prawo za darmo wyleczyć tylko 4 frontowe zęby zdaje się. dzieki dziurze budżetowej nie ma w mojej miejscowości żłobka, ani przedszkola i z własnej kieszeni będę musiała zapłacić prywatnej opiekunce, żeby zajęła się moim dzieckiem (bo muszę pracować, żeby spłacać kredyt, dzięki któremu moge korzystać z ulgi budowlanej). Przykłady można mnożyć.
Zaraz się okarze, że nikt na NICH nie głosował, że sami się wybrali... otóż jesteśmy społeczeństwem i wspólnie wybieramy naszą władzę. My, społeczeństwo, a nie JA, Kowalski.

Magdzia
30-08-2005, 13:19
I jeszcze o likwidowaniu szarej strefy: załóżmy, że kupuję drzwi za 1000zl. Płacę 22% VAT, biorę fakturę i liczę, że dostanę zwrot 15%, czyli suma sumarum zapłącę 7% VAT, czyli 1070zł. To i tak opłaca mi się bardziej nie brać faktury i wcale nie płacić VATu (cena drzwi wynosi wtedy 1000), nie? Czyli szara strefa nadal kwitnie. Albo inaczej - czy przed 1 maja 2004r. nie było w naszym kraju szarej strefy? Pojawiła się dopiero po podwyższeniu VATu na niektóre produkty do 22%? Amnezja tu panuje, czy co?

Pawson
30-08-2005, 13:26
ja tez na nich nie glosowalem :):)

Co do prywatnego to ja zawsze ... prywatnie mozna sie leczyc ... mozna wynajmowac opiekunki do dzieci ... mozna sobie odkladac na emeryture w banku... mozna wyslac dziecko do dobrej szkoly i mysle za na wiekszosc tego byloby stac bardzo wiele osob gdyby nie to ze dostajemy na rake ok 40-50 % tego co nazywa sie "nasze wynagrodzenie i pochodne".

A ze to kielbasa wyborcza to oczywiscie racje .. ale jest to pierwsza kielbasa wyborcza rzucona w moja strone (a juz troche wyborow przezylem) i dlatego sie ciesze i dlatego bede sie nia napychal wbrew niektorym ... Dotychczas tylko za nie placilem .... oczywiscie w tym takze za Twoja ulge budowlana ...

a wlasnie ... czy to przypadkiem nie jest TO SAMO ?? my wszyscy placimy za ulgi budowlne, ktore od dawna istniały.
Poza tym jesli nie cieszą Cie te rozwiazania to po co zacigalas kredyt zeby tylko zdazyc na ulge budowlana .... moze to bylo miesiac przed tym jak benzyna podrozala z 3 do 3,40 ?? :wink:
hmmm ciekawe przez kogo ???

KONIEC

fizyk
30-08-2005, 13:29
Jakbyś uwaznie przeczytała od początku ten wątek - to byś znalazła zapis - że nikt z nas nie jest na tyle głupi, żeby nie wiedzieć że to jest kiełbasa wyborcza. To primo po pierwsze. Primo po drugie, nie mam zamiaru się utożsamiać z całym społeczeństwem, a tylko z tą częścią, której poglądy mi odpowiadają. Taka jedność społeczna - czyli komunia (jedność) a w tłumaczeniu - KOMUNA miała już miejsce w naszym kraju od 1939 roku do 1989. Nie tęsknię do niej.
A zwrot : "Jesteśmy społeczeństwem i wspólnie wybieramy naszą władzę" wybitnie mi się z historią kojarzy.

Odpowiedz wprost - skorzystałaś z ulgi budowlanej i ile pieniędzy odzyskałaś??? Może łatwiej będzie się nam zrozumieć.
Ale najedzony głodnego nie zrozumie. Niestety.

Magdzia
30-08-2005, 13:35
A ze to kielbasa wyborcza to oczywiscie racje .. ale jest to pierwsza kielbasa wyborcza rzucona w moja strone (a juz troche wyborow przezylem) i dlatego sie ciesze i dlatego bede sie nia napychal wbrew niektorym ... Dotychczas tylko za nie placilem .... oczywiscie w tym takze za Twoja ulge budowlana ...
No jasne, cieszmy się z jak największej liczby ulg :) Im mniej nasze państwo będzie miało kaski, tym fajniej :)


a wlasnie ... czy to przypadkiem nie jest TO SAMO ?? my wszyscy placimy za ulgi budowlne, ktore od dawna istniały.

To samo, owszem! i wcale się nie cieszę, bo za wszystkie te ulgi będę musiała zapłacić, także za swoją - w postaci - jak już pisałam - konieczności leczenia się prywatnie, prywatnych opiekunek itd.


Poza tym jesli nie cieszą Cie te rozwiazania to po co zacigalas kredyt zeby tylko zdazyc na ulge budowlana .... moze to bylo miesiac przed tym jak benzyna podrozala z 3 do 3,40 ?? :wink:
hmmm ciekawe przez kogo ???

KONIEC
Wybacz, ale CHYBA CIĘ POGIĘŁO???????????? Wyobraź sobie, że nie brałam kredytu żeby skorzystać z ulgi, tylko żeby zbydować i wykończyć dom i żeby mieć gdzie mieszkać! Może ty budujesz dom, żeby zyskać prawo do ulgi, zwrotu VATu, czy podobnych... Wypisuję się z tej dyskusji, bo widzę, że nie ma z kim rozmawiać... Takie argumenty... Głupota czystej wody :evil:

_bogus_
30-08-2005, 13:41
Magdzia - z tym przykładem z drzwiami to nie do końca tak. Jako producent do tych drzwi musisz zakupić różne rzeczy (klamka, zamek, zawiasy itd.). Kupujesz też jakieś maszyny itd. Jak nie masz jako firma sprzedaży z VAT to sobie VAT-u za te rzeczy kupione do produkcji drzwi nie odliczysz. Wiec to że drzwi kosztują 1000 zł netto wcale nie oznacza że za taką kwotę dostaniesz je jeśli powiesz że chcesz bez VAT. Owszem tak będzie - ale jeśli duża część komponentów będzie też z szarej strwfy. Więc każde zmniejszenie szarej strefy wśród wytwórców drzwi będzie zakutkuje zminieszeniem szarej strefy wśród producentów elementów do tych dzwi. I odwrotnie - takie naczynia połączone.

A nawet gdyby te drzwi kosztowały bez faktury też tylko 1000 zł. To może dla niektórych te 70 zł dodatkowo jest warta faktura potwierdzająca fakt że kupiłem te drzwi. Mam dokument, mogę iść z nim nawet do sądu. A tak to co mam jeśli odpukać dzrwi okażą się do bani? A może gość producent drzwi będzie jednak wolał sprzedać z VAT-em i mieć spokój że np. jakiś klient albo konkurent naśle mu kontrole ze skarbóówki?

Magdziu zdecydowanie jest to dobra decyzja w kierunku zmniejszenia szarej strefy.

Co do zwiększenia zaufania - zaufanie nie buduje się od razu. Jest ono wynikiem wielu decyzji. A wtym przypadku to sprawa wygląda trochę inaczej niż mówisz - wprowadzono wzrost VAT-u bo musieli (bo wcześniej przegapili i nie wynegocjowali okredu przejściowego w traktacie akcesyjnym) a wprowadzenie zwrotu VAT to jest korekta tego błędu negocjatorów. Czyli negocjatorzy popełnili błąd który Państwo objecało naprawić w sposób zgodny z prawem międzynarodowym co niniejszym czyni.

I każda tego typu decyzja buduje zaufanie. Ale łatwo je stracić takimi decyzjami jak przy górnikach - niestety.

Pozdarwiam

fizyk
30-08-2005, 13:51
Idź, idź patriotko. My nie jesteśmy instytucją charytatywną ani frajerami. Jeśli mogę odzyskać 500 zł to je chcę odzyskać.
Odpowiedzi na moje pytanie nie otrzymałem. Domyślam się że skorzystałaś (lub mogłaś skorzystać) z pełnej ulgi budowlanej - dlatego jest ci łatwo szafować naszymi pieniędzmi. Wiedz, że swoją ulgę wykorzystaś z mojego podatku. Ja nie mam do ciebie o to żalu.
Jest na to zmodernizowane porównanie do psa ogrodnika - sam się najadł, ale innym nie da :)

Pawson
30-08-2005, 13:53
Poza tym jesli nie cieszą Cie te rozwiazania to po co zacigalas kredyt zeby tylko zdazyc na ulge budowlana .... moze to bylo miesiac przed tym jak benzyna podrozala z 3 do 3,40 ?? :wink:
hmmm ciekawe przez kogo ???

KONIEC
Wybacz, ale CHYBA CIĘ POGIĘŁO???????????? Wyobraź sobie, że nie brałam kredytu żeby skorzystać z ulgi, tylko żeby zbydować i wykończyć dom i żeby mieć gdzie mieszkać! Może ty budujesz dom, żeby zyskać prawo do ulgi, zwrotu VATu, czy podobnych... Wypisuję się z tej dyskusji, bo widzę, że nie ma z kim rozmawiać... Takie argumenty... Głupota czystej wody :evil:

no nie musze wyprostowac ...
nie chodzi mi o to ze sie zaciaga kredyt dla ulgi ale chodzi mi o to ze budujac dom staralas sie na ta ulge zalapac i pewnie sie cieszylas ze ci sie udalo i tyle...
A jak tego nie zrozumialas to sorry ...