PDA

Zobacz pełną wersję : piec 2f do małego mieszkanie 35m2 ?



gritt
23-08-2005, 17:24
Witam i proszę o radę. Mój stary (8 lat ) Termet padł - mechanizm sterujący przełączniem, czujnik temperatury i pstryczek włączający cały piec. Fachowcy nie pomogli. Skasowali i poszli. Co robić? Czy próbować jeszcze reanimacji, czy kupić nowy? I jaki? Pomóżcie kobitce, chłop wyjechał w świat za chlebem, idzie zima, no i ten zimny prysznic o poranku...życie straciło urok:)

mdzalewscy
23-08-2005, 17:30
"skasowali i poszli" - za sierść fachowców, koniecznie muszą poprawić i straszyć sądem, itd... a jak nie wrócą to szybko innych fachowców, pstryczek, czujnik to nie są jakieś poważne naprawy w starym kotle.

VPS
23-08-2005, 17:33
Polecam ten (http://pl.vaillant.com/product.php?folder_default_tree=10002-10325-10357&folder_default_netfolderID=10446&folder_where_from=default&product_default_id=2739)
lub poszukaj innego serwisanta Termeta
Dziś zakończyłem modernizację CO na Termecie 10 letni.
Przed modernizacją nie działał po wizycie serwisu (tani) działa.

gritt
26-08-2005, 09:26
Dzięki za zainteresowanie. Dzisiaj był serwisant Termetu i stwierdził, że pieca nie opłaca się naprawiać. Zaproponował Micro Term za 2000 zł. Czy warto?
Pozdrawiam

Przekorek
26-08-2005, 15:22
Coo? Kociol dwufunkcyjny do mieszkania? Na pewno nie chodzi ci o sam bojler do cieplej wody uzytkowej, tylko ma to też grzac? Bardzo dziwny uklad, pierwszy raz slysze o indywidualnym ogrzewaniu mieszkania takim kociolkiem - zwykle w blokach jest jakies CO???? :o shock.

mdzalewscy
26-08-2005, 15:27
pierwszy raz slysze o indywidualnym ogrzewaniu mieszkania takim kociolkiem - zwykle w blokach jest jakies CO???? :o shock.

u mnie w mieście są takie bloki ze starego budowmnictwa (raczej cegła a nie wielka płyta) w mieszkanich tych były piecyki na paliwo stałe (takie kaflowe), potem przeprowadzono gruntowną modernizację + instalacja gazową.

jprzedworski
26-08-2005, 16:56
Coo? Kociol dwufunkcyjny do mieszkania? Na pewno nie chodzi ci o sam bojler do cieplej wody uzytkowej, tylko ma to też grzac? Bardzo dziwny uklad, pierwszy raz slysze o indywidualnym ogrzewaniu mieszkania takim kociolkiem - zwykle w blokach jest jakies CO???? :o shock.
Bywa i tak. Sam mieszkałem w centrum Warszawy w domu, który kiedyś miał piece i do dziś CO nie ma. Czyli do wyboru: piec, piec akumulacyjny na prąd, lokalne CO.

gritt
02-09-2005, 13:47
Blok poniemiecki z cegły. Taki rodzaj ogrzewania jest u nas b. popularny. Dzisiaj przywieźli mi piec i ręce mi opadły. Zamiast Micro Term jest Mini Term. Właśnie go montują. Słyszałam, że te kotły są do ...... niczego. Czy faktycznie tek jest?

jprzedworski
02-09-2005, 15:08
Właśnie Mini Term używamy od dwóch lat - bez problemów.