PDA

Zobacz pełną wersję : Szyba biała w łazience (matowiona)



WMarek
02-12-2002, 08:36
Witam. Czy ktoś ma doświadczenia ile będzie mniej światła, gdyby
do łazienkowego okna wstawić szybę (zmatowioną) białą, w każdym razie nieprzeźroczystą, aby nic na zewnątrz nie było widać.
Czy są producenci okien, którzy takie okna produkują.

kgadzina
02-12-2002, 09:14
Doświadczenie moje sięga mlecznobiałych szyb w toaletach w wagonach kolejowych. (Choć te nie zawsze są mlecznobiałe :grin:). Ale wydaje mi się, że niebędzie dużo ciemniej. Podobnie jak z kloszami do lamp. Mlecznobiałe nie są jakoś wyraźnie ciemniejsze od przezroczystych.

Snowdwarf
02-12-2002, 09:23
nie lepiej gustowną roletę wewnętrzną albo chociaż zasłonkę???
widziałem też u kogoś ładny witraż (prawdziwy) na ramce zawieszanej na oknie - są też "witraże" naklejane na szybę z folii

pozdrowka
snow

pawpiwo
02-12-2002, 09:26
Mam w łazience zamontowane okno z szybą ze szkła matowego. Przepuszcza ona nie znacznie mniej światła niż te montowane w standarcie. Każdy większy producent okien ma taka szybę jako opcje w ofercie.

cz
02-12-2002, 09:58
Ja zastosowałem folię samoprzylepną. Folia posiada delikatny raster, jest bardzo tania, łatwo się przykleja i wygląda całkiem przyzwoicie. Okno z taką folią przepuszcza trochę mniej światła.

Danajot
02-12-2002, 12:11
do cz- napisz jak myje się takie okno z nalepioną folią, czy ona nie odłazi po kilku myciach ? (np. w narożnikach)

cz
03-12-2002, 10:57
Folia nie odchodzi. Myje się tak samo jak normalne okno. Jest lekko chropowata, ale nie utrudnia to mycia. Można ją kupić w sklepach z tapetami, są różne rodzaje, różna faktura i kolor. Niektórzy sprzedawcy mają próbki folii na szybach.