PDA

Zobacz pełną wersję : problem gniazdka elektryczne



pokerzysta
24-08-2005, 10:49
mam taka soarwe
elektryk prowadzi ł prąd w kuchni jak sie teraz okazało tj po postawieniu szafek itd jedna puszka jest za nisko osadzona
i dziko to wyglada jest rozwiązanie gniazdko pod katem takie w łłączenie sciany z blatem szafki
ale czy sa takie gniazdka, jakich producentów itp

Tomasz M.
24-08-2005, 12:03
A masz już kafle? Jeśli nie, to chyba przesunięcie puszki nie powinno być problemem, pewnie mniejszym i tańszym niż jakieś nietypowe rozwiązanie. Jeśli kafelki już są, to więcej kłopotu, ale też da się przesunąć. Widziałem też u kogoś gniazdka osadzone poziomo w blacie, według mnie trochę strach, zawsze może się zalać, szczególnie jeśli zlew niedaleko.

Bard13
24-08-2005, 12:07
Zawsze ostatecznie można wykuć ze 2-3 kafle, przełożyć gniazdko i położyć na nowo.

Czasem takie kafelki przeżywają taką operację.

pokerzysta
24-08-2005, 12:17
przekucie to ostateczność kontakt wyszedł na połączeniu 4 płytek a wiec juz trzeba wykuc 6 niech po drodze ktoas peknie
wolałbym tak jak pisałem naroznikowy kontakt, widziałem cos takiego kiedyś w reklamówce w listwach przypodłogowych ale cpotrzebuje namiarów na www zeby obejrzeć fotki

krzysztofh
24-08-2005, 13:12
przekucie to ostateczność kontakt wyszedł na połączeniu 4 płytek a wiec juz trzeba wykuc 6 niech po drodze ktoas peknie
wolałbym tak jak pisałem naroznikowy kontakt, widziałem cos takiego kiedyś w reklamówce w listwach przypodłogowych ale cpotrzebuje namiarów na www zeby obejrzeć fotki

Nie bardzo wiem co to jest narożnikowy kontakt, ale jeżeli chodzi o jakiś typ gniazda to wydaje mi się, że w jednym pomieszczeniu powinny byc gniazda i wyłączniki tego samego typu (ze względów estetycznych oczywiście).