PDA

Zobacz pełną wersję : folia na lawy fundamentowe?Pilne!



mackre
24-08-2005, 12:14
kierownik chce zeby ławy wyłożyc folia jako izolacje pod bloczki a murarze twierdza że jest pierwszy ktory wpadł na ten pomysl
I co wy na to? dzisiaj musze zadecydować

pzdr :wink:

Gosias
24-08-2005, 12:34
ja mam na ławy połozona specjalną folięi zolacyjną - pod bloczki. Tak było w projekcie, a murarze przyjęli to jako coś oczywistego.

MarcinU
24-08-2005, 13:00
Istnieją 2 typy folii do izolacji poziomych:

z polietylenu np. Delta - pozioma izolacja muru Dorkena lub izoplast Foliarex'u grubość około 0,4 mm
z PCV np. Delta - pozioma izolacja muru z PCV Dorkena lub inne. grubość około 1,5 mm.

Z praktyki powiem Ci, że jeżeli majstrzy tego nie kładli weź folie PCV. PE jest cieńsza i mniej wytrzymała mechanicznie co dla murarza stanowi nie lada problem - jak tu nie uderzać kantem kielni w folię?

Używałem Dorkena PE i folii PCV ale nie pamiętam producenta. Tą drugą polecam (PCV Dorkena jest droga).

m.dworek
24-08-2005, 13:11
dobrzy fachowcy polecja zamiast folii pape podkladowa im grubsza tym lepsza i wystarczy jena warstwa
najwazniejsza jest i tak pozioma pod sciane nosna na fundamencie

MarcinU
24-08-2005, 13:21
dobrzy fachowcy polecja zamiast folii pape podkladowa im grubsza tym lepsza i wystarczy jena warstwa
najwazniejsza jest i tak pozioma pod sciane nosna na fundamencie

Robisz ją tak samo. Papa o dziwo ma mniejszą trwałość niż folia (też mnie to zdziwiło). No i folia jest tańsza - za PE płaciłem około 3 zł / m2, za PCV 6,5 zł / m2. Dobra papa to koszt powyżej 10 zl / m2.

No i papa smrodliwa jest ... :-?

Alina Lozowska
24-08-2005, 13:22
Właśnie jutro kładziemy. Papę termozgrzewalną.

Geno
24-08-2005, 14:23
dobrzy fachowcy polecja zamiast folii pape podkladowa im grubsza tym lepsza i wystarczy jena warstwa
najwazniejsza jest i tak pozioma pod sciane nosna na fundamencie

2 x papa na lepiku (zwykłą na tekturze izolacyjnej), 1 x papa na lepiku ( na osnowie włókniny) , 1 x papa termozgrzewalna itd. - w każdym razie najtrwalsza powinna być termo :wink:

tom17
24-08-2005, 14:42
a ja tam nic nie położę :lol:
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=50413&highlight=konstruktor

ps przepraszam, ze troszkę nie na temat

długi
24-08-2005, 20:57
U mnie folia fundamentowa
www.muzimer.pl
dobra cena - dobra folia

PrzemoBDG
25-08-2005, 08:17
Papa o dziwo ma mniejszą trwałość niż folia (też mnie to zdziwiło).[/quote]

To jednak prawda. Folia jest znacznie trwalsza niż papa, co jest dobrym argumentem za jej stosowaniem jaki izolacji przeciwwilgociowej. Niestety jest bardziej wrażliwa na uszkodzenia. Dlatego warto wybrać jak najgrubszą folię PCV.