PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny dachówek ceramicznych - spirala obniżek



rafal9
24-08-2005, 13:29
Czy zauważyliście spiralę obniżek dachówek ceramicznych.
Za głośnymi promocjami (np. Roben miedziana)
poszły kolejne obniżki zwane promocjami, a co za tym idzie ceny pozostałych modeli także spadły.

Wybieram pomiędzy dwoma modelami, dlatego prośba o podzielenie się informację o tym jakie dostaliście bądź wynegocjowaliście ostatnio rabaty na dachówkę:
- Robena (od ceny z katalogu producenta).
- RuppCeramika Sirius Antracyt - jaka wyszła wam cena końcowa.

Muszę zrobić kolejną rundę negocjacji po hurtowniach i ciekawi mnie ile mogą jeszcze opuścić - to że sporo od wstępnych rabatów to wiadomo.

rafal9
24-08-2005, 15:02
czyżby nikt ostatnio nie negocjował cen na te dachówki?

zaba_gonia
24-08-2005, 16:19
Bardzo wiele osób ma taką wycenę. Nie bedę pokazywała palcami, może zaraz coś Ci odpiszą. Nie ukrywam, że ja też mam kilka wycen na siriusa (angoba ciemny brąz, antracyt). Dzisiaj mam prawdopodobnie ostatnie spotkanie przed zakupem, więc wieczorem podam Ci ceny. Teraz tylko cena dach podst: 2.475 brutto po rabacie, ale wiem, że inni dostali lepszą cenę.

Xena z Xsary
24-08-2005, 16:32
A nie mogła by sie ta spirala przekręcic na Creatona albo nie przymierzając Nelskampa, że nie wspomne o Brassie (ale tegalit).?
Nawet jednorazowo jakby sie podkręciła to sie nie pogniewam.

rafal9
24-08-2005, 16:46
A nie mogła by sie ta spirala przekręcic na Creatona albo nie przymierzając Nelskampa, że nie wspomne o Brassie (ale tegalit).?
Nawet jednorazowo jakby sie podkręciła to sie nie pogniewam.

Przekręciła się, Creaton też ma znacznie niższe ceny niż parę miesięcy wcześniej.
Myślę, że wojna producentów dachówek dopiero się rozpoczyna.
Konkurencja ze strony blachy jest potężna.
Jest taka tendencja, że każdy teraz mówi o blachodachówce - dotarło to nawet do osób w ogóle nie zorientowanych w budownictwie i dla nich pokrycie dachu to blachodachówka, co wydaje się być lepszym bo w niższej cenie mamy zarówno blachę, jak i dachówkę, a w dachówce jest tylko sama dachówka. Po prostu synonimem dachu nie jest już dachówka.

Szkoda że już teraz będę potrzebował dachówek. Jak ktoś nie musi kupować teraz to niech zwleka maksymalnie długo.

ja budowniczy
24-08-2005, 17:20
Creaton też ma duże promocje - np harmonie, dachówkę podstawową zaproponowano mi za 2,25 netto, zaś siriusa podstawową za 2 zł netto. Harmonia ma ten mankament, ze ma drozsze dodatki. Z tego co się zorientowałem to na siriusie na podstawowej mozna jeszcze wytargowac nizej. Mowa o brązie.

ja budowniczy
24-08-2005, 17:21
i jeszc jedno - w opini wielu dekarzy roben jest słabiutki i poza konkurencją, wiec przy tych cenach jakie sa np w ruppie - nie warto go brac i sie denerwowac. No chyba ze ktos bierze rustykalną - ale to juz inna para kaloszy :P

rafal9
24-08-2005, 17:25
Do tych porównań warto by jeszcze dorzucać ceny gąsiorów i pozostałych akcesoriów - bo na jednym mogą obniżyć a na innym zedrzeć.

Czy możecie także podrzucić ceny akcesoriów?

Ja podaję ceny, jakie na razie proponują na siriusa:

dachówka = 2.13 netto
gąsior = 10.53 netto
gąsior początkowy = 31.54 netto
dachówka wentylacyjna = 13.22 netto
dachówka skrajna = 16.56 netto

ja budowniczy
24-08-2005, 17:33
ja na te dodatki mam tak doskonałe ceny, że aż wstyd mi się chwalić :oops:
ale dach mam dość duży i strasznie "połamany", i to dlatego mam dobrą cenę na te dodatkowe "popierdółki" i nie będę targował się już więcej na podstawowej.

rafal9
24-08-2005, 17:38
ja na te dodatki mam tak doskonałe ceny, że aż wstyd mi się chwalić :oops:
ale dach mam dość duży i strasznie "połamany", i to dlatego mam dobrą cenę na te dodatkowe "popierdółki" i nie będę targował się już więcej na podstawowej.

No pochwal się, nie bądź taki :D - przyda mi się to bardzo.
Ja też mam połamany dach - gąsiorów wychodzi 200 szt

długi
24-08-2005, 20:51
Ja mam na siriusa miedziana anagoba 2.25 brutto ale jeszcze z nimi nie skończyłem!

gabriela
24-08-2005, 21:12
No chyba ze ktos bierze rustykalną - ale to juz inna para kaloszy

Co masz na mysli ?
Mam rustykalna, ale nas nabrali z cena.

Wojty
24-08-2005, 21:16
A nie mogła by sie ta spirala przekręcic na Creatona albo nie przymierzając Nelskampa, że nie wspomne o Brassie (ale tegalit).?
Nawet jednorazowo jakby sie podkręciła to sie nie pogniewam.

Xena - oj chyba przespalas promocje. Na wiosne byly superasne promocje na Creatona i Ruppa. Sama kupilam Creatona w cenie nie wiele wyzszej niż Roben :o - ceny podalam na liscie plac wykonawcow :)

ja budowniczy
26-08-2005, 17:42
No chyba ze ktos bierze rustykalną - ale to juz inna para kaloszy

Co masz na mysli ?
Mam rustykalna, ale nas nabrali z cena.


Tylko to że jest o niebo lepsza niż ta promowana miedziana. I że nie można jej wrzucać z miedzianą do jednego worka. I tylko to.

Xena z Xsary
26-08-2005, 17:52
A nie mogła by sie ta spirala przekręcic na Creatona albo nie przymierzając Nelskampa, że nie wspomne o Brassie (ale tegalit).?
Nawet jednorazowo jakby sie podkręciła to sie nie pogniewam.

Xena - oj chyba przespalas promocje. Na wiosne byly superasne promocje na Creatona i Ruppa. Sama kupilam Creatona w cenie nie wiele wyzszej niż Roben :o - ceny podalam na liscie plac wykonawcow :)
Woyty ale na Domino?
e, na wiosne to ja byłam na etapie przeszukiwania katalogów z projektami.

gabriela
26-08-2005, 18:07
Ja budowniczy , pozwol, ze Cie jeszcze pomecze. Dlaczego rustykalna mialaby byc lepsza od miedzianej? Mozesz mnie oswiecic?
Mam juz na dachu rustykalna i zaraz po urlopie z radoscia zaprezentowalam tu na tym forum zdjecia naszego dachu. Zdaje sie , ze tylko jedna osoba wyrazila pozytywna opinie, poniewaz sama ja tez kupila. Innym forumowiczom sie nie podobala. Ale o gustach sie nie dyskutuje.
Wazne, ze mnie sie podoba.
Tylko...... tak troszeczke mnie to zdeprymowalo. Czyzbym miala tak spaczony gust????????

http://foto.onet.pl/upload/18/29/_514680_n.jpg
[/b]

ja budowniczy
26-08-2005, 18:59
Gabriela - dachówka rustykalna ma swój urok. Nam z żoną się podoba, ma swój urok, ale dopiero na wykończonym, otynkowanym domu to widać. Zarówno dekarze z którymi rozmawiałem, jak i sprzedawcy w dwóch punktach powiedzieli mojej żonie że nie ma porównania między tymi dachówkami. O co konkretnie chodzi - ja nie pytałem, a żona nie zrozumiała :roll: (nie ma mnie teraz w wawie i nie wiem jak przebiegały jej rozmowy w hurtowniach).
może wywoałamy tu Michała Dąbrowicza - zajmuje się na codzień dachówkami - może się wypowie????

Widzisz, to że Cię skrytykowali, to się nie masz akurat czym przejmować, bo napisało odpowiedź parę osób, zresztą próba nie jest tu reprezentatywna. Zresztą, każda sroczka swój ogonek chwali ... :P

Widzieliśmy tą dachówkę na dachu, takim a`la dworek i wyglądała przepięknie. Z tym że widzisz, ogrodzenie było klinkierowe i też takie "niejednolite" w kolorze tak by zachować urok.

Jak umieścisz już fotkę domku wytynkowanego i z oknami, to inaczej będą reagować.

Pozdrawiam serdecznie
Sebastian

w40
26-08-2005, 22:30
Masz rację budowniczy, jest osiedle pod taką gachówka w Wawie w okolicy Głębockiej, domy już gotowe i dachówka wygląda naprawdę bardzo dobrze.

Ireneusz M.
26-08-2005, 22:42
Ok podaję oficjalne ceny netto Robena, normalnie podają ceny brutto

Dachówka standardowa 1,78
Gąsior podstawowy 13,01
Uchwyt listwy kalenicy 2,30
Dachówka skrajna lewa 19,61
Dachówka skrajna prawa 19,61
Dachówka wentylacyjna 8,50
Gąsior - trójnik końcowy 130,05
Gąsior - trójnik początkowy 130,05
Zakończenie gąsiora kal. początkowe 22,26
Kominek wentylacyjny 137,05

Jeśli ktoś ma ceny ruppa chętnie bym porównał

piejar
31-08-2005, 14:19
Ludzie !!!
Jak to czytam to mnie skręca!
U mnie kurna wychodzi na to, że handlowcy nie chcą sprzedawać dachówek! Na Ruppa dostaję gówniane upusty a ta dachówka mnie interesuje.
Czy to forum czyta jakiś handlowiec????
Zapraszam do negocjacji - mam dach 280 m2 !!!!
Pozdruffka

ja budowniczy
31-08-2005, 14:51
Na ruppa nie ma cennika - każdy sprzedawca ma swoją cenę wynegocjowaną indywidualnie z ruppem. teraz ta cena (wyjściowa) powinna być niższa niz poprzednio - promocja. I od tej już obnizonej - choc tak naprawdę diabli wiedzą ile kto obniża- targuje się upust. 20-25% upustu (w zależności od rodzju dodatku i dachówki) na "dzień dobry " to norma. Każdy dodatkowy % to mniejszy zarobek sprzedawcy. Pytanie co wolą - sprzedać mniej z większym zyskiem czy więcej z mniejszym....

kolia
09-09-2005, 11:42
Ok podaję oficjalne ceny netto Robena, normalnie podają ceny brutto

Dachówka standardowa 1,78
Gąsior podstawowy 13,01
Uchwyt listwy kalenicy 2,30
Dachówka skrajna lewa 19,61
Dachówka skrajna prawa 19,61
Dachówka wentylacyjna 8,50
Gąsior - trójnik końcowy 130,05
Gąsior - trójnik początkowy 130,05
Zakończenie gąsiora kal. początkowe 22,26
Kominek wentylacyjny 137,05

Jeśli ktoś ma ceny ruppa chętnie bym porównał


Mogę wiedzieć skąd masz te ceny i na jaki kolor?

rafałek
09-09-2005, 11:45
Tak przeglądam tą wycenę i zastanawiam się czym różni się trójnik początkowy od końcowego?

mackre
09-09-2005, 12:28
Creaton keraphane - miedziana

podstawowa - 3,16 brutto
skrajna - 29,11 brutto
wentylacyjna - 35,66 brutto
gąsior - 26,65 brutto

Jeśli ktos znalazł lepsza oferte dajcie znać, moja oferta jest z dzisiaj

Pzdr :wink:

tomjot
09-09-2005, 13:50
Creaton keraphane - miedziana

podstawowa - 3,16 brutto
skrajna - 29,11 brutto
wentylacyjna - 35,66 brutto
gąsior - 26,65 brutto

Jeśli ktos znalazł lepsza oferte dajcie znać, moja oferta jest z dzisiaj

Pzdr :wink:
a skąd masz tą ofertę? z jakiejś hurtowni w Poznaniu? ja też się zdecydowałem na tą dachówkę - ceny mam odrobinę lepsze, ale też szukam dalej:
podstawowa - 3,17 brutto
skrajna - 21,96 brutto
wentylacyjna - 29,28 brutto
gąsior - 20,13 brutto

pozdrawiam

tomjot
:lol:

Dr.opsik
09-09-2005, 18:19
śłuchajcie, odnośnie kerapfanne Creatona, to czy te ceny loco budowa z rozładunkiem?
Aha, dlaczego macie różne procentowo rabaty na różne elementy dachowe? Creaton dał przedstawicielom program w którym wpisuje się czego i ile potrzeba, daje rabat i wszystko jest tańsze o ten sam procent, a u Was Każdy element ma inny procentowo rabat?

holmar
09-09-2005, 18:25
A co sądzicie o nowych cenach Braasa i Ruppa
- braas celtycki lumino - 20,98zł m2 brutto
- rupp ceramika sirius - 27,99zł m2 brutto
Czy od tych cen można dostać jeszcze jakiś rabat?

tomjot
09-09-2005, 18:26
śłuchajcie, odnośnie kerapfanne Creatona, to czy te ceny loco budowa z rozładunkiem?
Aha, dlaczego macie różne procentowo rabaty na różne elementy dachowe? Creaton dał przedstawicielom program w którym wpisuje się czego i ile potrzeba, daje rabat i wszystko jest tańsze o ten sam procent, a u Was Każdy element ma inny procentowo rabat?
tak ceny z dowozem na budowę i rozładunkiem; co do rabatu to też mnie to dziwi - na jednej z ofert mam jak byk napisane: rabat na dachówke podstawową kera-pfanne 42%; rabat na pozostałe akcesoria 39%. Myślę że to może jest tak, że Creaton od siebie daje 30%, a reszta to rabat hurtowni? Jesteś pewien że Creaton obniżył równo ceny na tą dachówkę i na akcesoria?

Dr.opsik
09-09-2005, 18:32
Nie jestem pewien obniżki Creatona, ale jestem pewien że dostałem wycene na jednej kartce papieru z jednym wspólnym rabatem na wszystkie elementy.

tomjot
09-09-2005, 18:38
Nie jestem pewien obniżki Creatona, ale jestem pewien że dostałem wycene na jednej kartce papieru z jednym wspólnym rabatem na wszystkie elementy.

pochwal się - jakie ceny dostałeś - rozumiem, że na kera-pfanne?

Dr.opsik
09-09-2005, 18:47
Stanęło na razie na 45%.

tomjot
09-09-2005, 18:59
Stanęło na razie na 45%.
pogratulować! A gdzie budujesz i jaką masz powierzchnię dachu - jeśli można spytać? Jaka wychodzi wówczas cena dachówki podstawowej i akcesoriów dodatkowych (wymienionych w postach wyżej)? Pytam dlatego, że niewiadomo czy cena wyjściowa (przed rabatem) jest wszędzie taka sama.

tomjot

Dr.opsik
09-09-2005, 19:08
Buduję we Wrocławiu. Powierzchnia dachu ok. 541m2. Dachówka kerapfanne finesse glazura.(ceny brutto)
Dach. podst.- 3.27zł
boczna -21,70zł
kominek went.-343.82zł (mam siedem takich kominków :( )
gąsior typ PK -23,95zł
Generalnie w tym programie Creatona wszystkie ceny są rabatowane od cen fabrycznych, dostepnych wszędzie, np: w necie.

jasssmine
09-09-2005, 19:20
A ma może ktos wycene na dachowki Wienerbergera Renesansowa L15?jakie można uzyskac rabaty? bo na dzien dobry to nam dają 20% od dachowek i gasiorow i 45% od dodatkow...

Jasmine

tomjot
09-09-2005, 19:23
Buduję we Wrocławiu. Powierzchnia dachu ok. 541m2. Dachówka kerapfanne finesse glazura.(ceny brutto)
Dach. podst.- 3.27zł
boczna -21,70zł
kominek went.-343.82zł (mam siedem takich kominków :( )
gąsior typ PK -23,95zł
Generalnie w tym programie Creatona wszystkie ceny są rabatowane od cen fabrycznych, dostepnych wszędzie, np: w necie.

nooo... przy takiej powierzchni dachu nic dziwnego, że taki dobry rabat; ja mam w sumie ledwie 300m2

Ireneusz M.
11-09-2005, 10:13
Ad. kolia cennnik dostałem w AMBICIE w Kokoszkach k. Gdańska, podają cennę brutto, odejmujesz 18% i otrzymujesz cenę netto, jeśli materiały zakupuje wykonawca dolicz 7%, ja już kupiłem i dachówkę podstawową dostałem z rabatem producenta 40%, natomiast dodatki z 15% rabatem od sprzedawcy, bierze wykonawca, ponadto jak już miałem jedną wycenę to pojechałem do drugiego DAch DEK w Pruszczu Gd, (ostatecznie kupiłem w Brokerze) i poprosiłęm o ofertę- robią to za free, następnie w jego obecności zacząłem porównywać, efekt- robił wszystko aby jego oferta była lepsza.

Wwiola
11-09-2005, 19:17
W sobotę odbyły się targi dachowe w "BAT" Gdańsk Kokoszki. Producenci oferowali niezłe promocje. Ja od swojego wynegcjowanego w Elblągu siriusa ruppa mam nadzieję dostać w Gdańsku dodatkowy rabat na akcesoria. Inaczej u nich nie kupię :lol: . Póki co mam cene dachówki podstawowej 1,93 brutto, ale walczę dalej. Dach ma 240m2.
No i od katalogowej ceny na okna dachowe fakro -30%

Slawlak
13-09-2005, 08:48
Ciekawe, ja bez targowania (twierdzą że nie mogą zejść poniżej minimalnej ceny narzuconej przez producenta dostałem jakieś dwa tygodnie temu Creaton Kera-pfanne (brąz angobowana) podstawową za chyba 2,98 (poniżej 3 zł) brutto z dostawą oczywiście. Twierdzą że jest promocja zdaje się 35% na podstawową i 30% na dodatki.

Dr.opsik
13-09-2005, 11:09
Jaka jest cena katalogowa tej brąz angoba? Pytam, ponieważ chcę porównać do brąz glazura.
pzdrw

rafal9
13-09-2005, 14:07
Ja w końcu zdecydowałem się i zakupiłem Siriusa antracyt.

Właśnie kładą mi na dachu - wygląda super - oby tylko tego nie schrzanili bo szkoda by takiej ładnej dachówki. Przy tych cenach ceramiki warto się nad nią zastanowić.

Po długich negocjacjach zakupiłem w Dachluxie (Michał Dąbrowicz ogłaszający się na forum) - bardzo dobra współpraca, terminowe dostawy.

Tylko jedna rada: trzeba negocjować i cisnąć - rezerwy na rabaty mają pore. Ja podejrzewam, że mogłem jeszcze coś wywalczyć.

asawiec
13-09-2005, 16:43
Slawlak,
Ciekawe, ja bez targowania (twierdzą że nie mogą zejść poniżej minimalnej ceny narzuconej przez producenta dostałem jakieś dwa tygodnie temu Creaton Kera-pfanne (brąz angobowana) podstawową za chyba 2,98 (poniżej 3 zł) brutto z dostawą oczywiście. Twierdzą że jest promocja zdaje się 35% na podstawową i 30% na dodatki.
Gdzie daja taką cenę?
Mnie zaproponowano za tą samż dachówkę końcem sierpnia 3,80 za sztukę- to prawoe 1 zł różnicy

asawiec
14-09-2005, 08:16
to znowu ja,
Dzwoniłam dzis w kilka miejsc i wszędzie mówią 3,80 za kera-pfane miedzianą angobę. Co więcej, jeden gość powiedział, ze rabat producenta jest 30% i nie moga zejś niżej, bo taką mają umowę z Creatonem, że nie schodza niżej. A wy piszecie o całkiem innych cenach!!!!!!!
Czyżby ktoś mnie chciał naciągnąć?

rafal9
14-09-2005, 10:00
to znowu ja,
Dzwoniłam dzis w kilka miejsc i wszędzie mówią 3,80 za kera-pfane miedzianą angobę. Co więcej, jeden gość powiedział, ze rabat producenta jest 30% i nie moga zejś niżej, bo taką mają umowę z Creatonem, że nie schodza niżej. A wy piszecie o całkiem innych cenach!!!!!!!
Czyżby ktoś mnie chciał naciągnąć?

Kłamią w żywe oczy.
Jak ja szukałem najniższych cen na Siriusa to w jednej z hurtowni stwierdził, że nie jest możliwe taka cena jaką dostałem w Dachluxie. Twierdził, że to musi być poniżej ich kosztów zakupu bądź drugi gatunek.
Drugi gatunek to nie jest a poniżej kosztów zakupu na pewno nie.

Po prostu hurtownie mają bardzo duże narzuty - zwłaszcza teraz. Producenci obniżają ceny hurtowe a sprzedawcy nie zawsze chcą tak samo szybko reagować z obniżkami.

Nie poddawać się - szukać i szukać.

bociek
24-03-2006, 08:16
Witam
Odświeżam wątek bo zaczyna się sezon budowlany.

Ja właśnie dostałem ofertę na dachówkę Creaton Kera Pfanne miedziana

podstawowa - 2,82 brutto
krawędziowa/skrajna - 18,91 brutto
gąsior - 17,31 brutto
gąsior początkowy - 56,49 brutto
trójnik - 258,20 brutto

Oczywiście VAT 22%
To są ceny po rabacie jaki dostałem z uwagi na mojego wykonawcę

Jesion1
24-03-2006, 16:54
:o :o :o
Witam!!!
Aż mnie zatkało.
Wycena dla mnie: :evil:
Podstawowa - 2,97
Gąsior - 18,20
Dachówki boczne - 33,84
Oczywiście wszystkie cenny NETTO. :evil:
Jeżeli można to prosiłbym o adres gdzie takie ceny na maila.
Pozdrawiam

piter1000
24-03-2006, 19:30
Witam
Odświeżam wątek bo zaczyna się sezon budowlany.

Ja właśnie dostałem ofertę na dachówkę Creaton Kera Pfanne miedziana

podstawowa - 2,82 brutto
krawędziowa/skrajna - 18,91 brutto
gąsior - 17,31 brutto
gąsior początkowy - 56,49 brutto
trójnik - 258,20 brutto

Ceny z Vat 7 czy 22%

bociek
24-03-2006, 21:01
VAT 22%

Kacperski
25-03-2006, 07:29
Witam
Odświeżam wątek bo zaczyna się sezon budowlany.

Ja właśnie dostałem ofertę na dachówkę Creaton Kera Pfanne miedziana

podstawowa - 2,82 brutto
krawędziowa/skrajna - 18,91 brutto
gąsior - 17,31 brutto
gąsior początkowy - 56,49 brutto
trójnik - 258,20 brutto

Oczywiście VAT 22%
To są ceny po rabacie jaki dostałem z uwagi na mojego wykonawcę
:lol: Dobrze ,że został ten wątek odświeżony - może uda sie niektórym uratować parę groszy.
Odwieczny ,stary błąd - dlaczego zachłystujecie się ceną dachówki - a czy porównywaliście ceny akcesoriów do dachu? Jak ktoś ma 500 mkw połamanego dachu to akcesoria kosztują go kosmiczne pieniądze :o Na to nikt nie patrzy! Co za problem dać parę groszy niżej na dachówge a dowalić na taśmie,klamrach itd.
Nie spotkałem nikogo kto pochwaliby się kompleksową wyceną.Może ci co się tak chwalą niską ceną za dachówkę napiszą coś o pozostałych elementach :evil:

lazik
25-03-2006, 09:00
Koramic L15 czerwona angoba:
Podstawowa - 1,82
Gąsior - 12,73
Dachówki boczne - 16,88
Wszystkie cenny NETTO. Oferta 4 tygodnie wstecz.

I żeby zadowolić przedpiścę:
Taśma kalenicowa - 31,53
Stopnie kominowe - 30,45
(to wszystkie koszty - te najwyższe łączne)
Całość dachu to 14043,88 na domek jak w linku:
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=77&a=175
Powierzchnia dachu około 260 m˛ - zmiany w projekcie, przedluzenie ścianki za garażem w opcji dwustanowiskowej

Kacperski
25-03-2006, 14:28
Koramic L15 czerwona angoba:
Podstawowa - 1,82
Gąsior - 12,73
Dachówki boczne - 16,88
Wszystkie cenny NETTO. Oferta 4 tygodnie wstecz.

I żeby zadowolić przedpiścę:
Taśma kalenicowa - 31,53
Stopnie kominowe - 30,45
(to wszystkie koszty - te najwyższe łączne)
Całość dachu to 14043,88 na domek jak w linku:
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=77&a=175
Powierzchnia dachu około 260 m˛ - zmiany w projekcie, przedluzenie ścianki za garażem w opcji dwustanowiskowej
:lol: Miałem rację! Taśma kalenicowa za 31 zł - to chyba ze złota - jeśli za 1 mb, bo normalnie ok.18 -19 zł w porywach a z dachem jeszcze taniej.

lazik
25-03-2006, 14:55
Wcale racji nie miałeś. Narazie co najwyżej chcesz udowodnić, że "kosmiczne koszty" robią się przez taśmę kalenicową, która stanowi zaledwi kilka procent inwestycji w przypadku gdy dachówka to przeszło 30%.

A jak już widać że ceny też znasz a nie chcesz sam z siebie ich wyrzucić to może według poniższego spisu je podasz:
Dachówka połaciowa
Dachówka skrajna lewa
Dachówka skrajna prawa
Klamra
Gąsior
Trójnik początkowy
Trójnik końcowy
Zamknięcie początku gąsiora
Zamknięcie początku płytka
Taśma kalenicowa aluminiowa
Wspornik łaty kalenicowej
Klin kosza
Spinka do dachówek
Ława kominiarska 2mb
Ława kominiarska 1mb
Stopień kominowy
Mocownik ławy kominiarskiej
Wspornik łąwy kominiarskiej
Grzebień okapu

Bardzo jestem ciekaw tych normalnych według ciebie cen.

Gryfpc
25-03-2006, 15:18
Witam
Odświeżam wątek bo zaczyna się sezon budowlany.

Ja właśnie dostałem ofertę na dachówkę Creaton Kera Pfanne miedziana

podstawowa - 2,82 brutto
krawędziowa/skrajna - 18,91 brutto
gąsior - 17,31 brutto
gąsior początkowy - 56,49 brutto
trójnik - 258,20 brutto

Oczywiście VAT 22%
To są ceny po rabacie jaki dostałem z uwagi na mojego wykonawcę


:lol: Dobrze ,że został ten wątek odświeżony - może uda sie niektórym uratować parę groszy.
Odwieczny ,stary błąd - dlaczego zachłystujecie się ceną dachówki - a czy porównywaliście ceny akcesoriów do dachu? Jak ktoś ma 500 mkw połamanego dachu to akcesoria kosztują go kosmiczne pieniądze :o Na to nikt nie patrzy! Co za problem dać parę groszy niżej na dachówge a dowalić na taśmie,klamrach itd.
Nie spotkałem nikogo kto pochwaliby się kompleksową wyceną.Może ci co się tak chwalą niską ceną za dachówkę napiszą coś o pozostałych elementach :evil:

Wedle życzenia (ceny z transportem, po rabacie - brutto z VAT-em 22%):

Dachówka karpiówka Creaton Klassik, kolor: FINESSE brązowa:

1. Dachówka podstawowa - 6960 szt = 15.236,66 zł
2. Dachówka kalenicowa - 260 szt = 595,48 zł
3. Dachówka okapowa - 135 szt = 309,20 zł
4. Dachówka wentylacyjna 10 - 32 szt = 259,40 zł
5. Dachówka boczna lewa + prawa 3/4 - 150 szt = 4.495,39 zł
6. Dachówka boczna lewa + prawa 5/4 - 150 szt = 4.495,39 zł
6. Kominek wentylacyjny kompletny - 5 szt = 2.150,74 zł
7. Gąsior podstawowy BZ - 70 szt = 2.319,87 zł
8. Zaślepka gąsiora początkowa - 2 szt = 90,26 zł
9. Zaślepka gąsiora końcowa - 1 szt = 45,13 zł
10. Gąsior ozdobny LEW 30 cm - 1 szt = 1.921,56 zł
11. Wywietrznik ze szczotką 60 mm - 24 szt = 632,26 zł
12. Klamra do gąsiora - 70 szt = 27,44 zł
13. Klin uszczelniający 60 - 42 szt = 163,97 zł
14. Pod. łaty kal. z gw. 210 mm - 28 szt = 81,98 zł

Dodatkowo:
1. Blacha płaska alum. foliowana (2000x1000x0,58 mm) ceglasta- 15 szt = 1.012,50 zł
2. Folia Delta Vent S - 225 m2 = 1.152,56 zł
3. Płotek przeciwśniegowy 2 m - 2 szt = 85,54 zł
4. Wspornik płotka do karpiówki - 8 szt = 117,92 zł

Jak chcecie mogę jeszcze wrzucić wycenę na system rynnowy LINDAB 150/100 kolor miedź.

Myślę, że ceny zadowalające, czyż nie?! :D
Co prawda zdecydowaliśmy się jednak na karpiówkę CREATON Klassik, kolor czerwona angoba, ale rabaty nam zostawili te same i wyszło ok. 11 tys. taniej :D Kwestia czy za glazurowaną dachówkę warto tyle dopłacać, to indywidualna decyzja każdego Inwestora :D

Nas te ceny usatysfakcjonowały :D !!!

Pozdrawiam

:D :D :D

Gryfpc
25-03-2006, 15:25
A rabaty udzielili w następujący sposób:
1. Dachówka podstawowa i pozostałe akcesoria ceramiczne:
- 15% rabatu producenckiego + 15% rabatu od hurtowni :D
2. Akcesoria pozostałe:
- 20% rabatu
3. Blacha na obróbki:
- 10% rabatu
4. Folia:
- 25% rabatu
5. Płotki przeciwśniegowe komplet:
- 12% rabatu
6. Cały system rynnowy LINDAB 150/100 kolor miedź:
- 21% rabatu

Ciekawe jak u Was?! :D

:D :D :D

armark
25-03-2006, 18:31
Bociek, Jesion1 - poszukajcie nawet na tym forum. Ceny, które macie, są delikatnie mówiąc lekko zawyżone. Wydaje mi się, że można uzyskać lepsze. Skontaktujcie się ze Statkiem lub z Michałem Dąbrowiczem (namiary w Ogłoszeniach). Być może oczywiście jest to kwestia powierzchnii dachu, czy też ewentualnych kosztów dowozu.
Ja za Kera Pfanne - miedziana angoba mam poniżej 2,40 (dachówka podstawowa).
Możecie też rozpatrzyć kupno razem z wykonawstwem - wtedy 7% VAT-u na wszystko

Kacperski
27-03-2006, 09:16
A rabaty udzielili w następujący sposób:
1. Dachówka podstawowa i pozostałe akcesoria ceramiczne:
- 15% rabatu producenckiego + 15% rabatu od hurtowni :D
2. Akcesoria pozostałe:
- 20% rabatu
3. Blacha na obróbki:
- 10% rabatu
4. Folia:
- 25% rabatu
5. Płotki przeciwśniegowe komplet:
- 12% rabatu
6. Cały system rynnowy LINDAB 150/100 kolor miedź:
- 21% rabatu

Ciekawe jak u Was?! :D :oops: i wszystko się zgadza - patrzycie tylko na wysokość rabaty ale nie pytacie od jakiej ceny!!!!!!!!!!!!! Szczotka za 26, 34 - to "lekkie "przegięcie, nie mówiąc o klinach,podpórkach a cena folii :evil: - jesli za Tyveka sie płaci (Solida) 4,00 zł.
Pozdrawiam

:D :D :D
:oops:

Andrzej Wilhelmi
27-03-2006, 17:30
Te wypowiedzi œwiadczš dobitnie, że rynek jest chory! Bankructwa kolejnych hurtowni pewne. Gratuluję inwestorom bo na tym wyœcigu tylko Wy wygrywacie! Ale co dalej? Pozdrawiam.

pokar
27-03-2006, 18:03
A my, handlowcy, musimy "ściągać spodnie" :evil:

lazik
27-03-2006, 18:41
A co myślicie, że oni biorą kredyty i współkredytują nasze zakupy, że zaraz mają bankrutować? Może dla niektórych firm 7% marża jest wystarczająca? Dla niektórych może marża rzędu 50% pozwala na przezycie? Może według was najlepszym sposobem na przezycie wszystkich to stosowanie cen stałych odgórnie ustalanych?
Gospodarko centralnie sterowana wróć?

piotr.o
27-03-2006, 19:48
Kieruję swoją wypowiedż do lazika ale do innych również. Twierdzenie, że niektórym hurtowniom wystarczy 7 % marży proponuję włożyć między bajki. To nie hipermarket i branża spożywcza a tak jak Andrzej stwierdził to jest chore i nienormalne. Rozumiem,że korzystają na tym klienci ale sprzedaż odbywa się teraz na zasadzie po nas choćby potop. Kacperski mówi, że szczotka po 26,34 i nne ceny są zawyżone. Są, zgoda i co z tego. Z czegoś trzeba żyć. W Warszawie rabaty sięgaja powoli dna. Zgoda,że przetrwają najwięksi i najsilniejsi na rynku tylko co z resztą o tym nikt nie mówi a szkoda.
Kacperskiego odsyłam do cennika producentów żeby zobaczył po ile jest szczotka klin itd.. Koramik Rupp, Euronit, Braas itd.
Resztę pisze do niego na priw żeby nie podawać rabatów które są na rynku warszawskim podam tylko jeden 42% od cennika L15 naturalny Koramic.
Tyle komentarza.
Pozdrawiam Piotr

Xena z Xsary
27-03-2006, 19:56
Twierdzenie, że niektórym hurtowniom wystarczy 7 % marży proponuję włożyć między bajki. To nie hipermarket i branża spożywcza a tak jak Andrzej stwierdził to jest chore i nienormalne. Rozumiem,że korzystają na tym klienci ale sprzedaż odbywa się teraz na zasadzie po nas choćby potop.
znaczy musza teraz szanowni producenci zejsc z cen....
pozdrawiam

piotr.o
27-03-2006, 20:03
Jasne najłatwiejszym sposobem jest obniżenie pensji pracownikom do minimum na które pozwala prawo albo lepiej tak jak w marketach i Biedronce.
Pozdrawiam Piotr
Na marginesie powiem tylko, że od wyższych ceni dochodów płaci się podatki.
Potem można je przeznaczyc na inny cel np. służbę zdrowia szkolnictwo itd.
Pozdrawiam piotr

Xena z Xsary
27-03-2006, 20:20
Jasne najłatwiejszym sposobem jest obniżenie pensji pracownikom do minimum na które pozwala prawo albo lepiej tak jak w marketach i Biedronce.
Pozdrawiam Piotr
Na marginesie powiem tylko, że od wyższych ceni dochodów płaci się podatki.
Potem można je przeznaczyc na inny cel np. służbę zdrowia szkolnictwo itd.
Pozdrawiam piotr
Piotrze, jest wiele możliwości obnizenia ceny produktu, ale to jest w gestii w producentów.
wcale nie musi sie to rownac obnizeniu pensji
Rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale z tego co się orientuje w typowym niemieckim rabatowaniu produktu od ceny wyjściowej do kosztu produktu netto jest jakby to powiedzieć....dośc daleko.
A co powiesz jak wejdzie chińszczyzna? Liczona na tiry zamiast na sztuki?Przecież z tym sie nie na walczyc ceną.

Andrzej Wilhelmi
27-03-2006, 20:58
W Chinach się pracuje za miskę zupy. Konkurencja jest potrzebna ale damping nie! Pozdrawiam.

lazik
27-03-2006, 21:17
Stosowanie w Polsce cen dumpingowych jest prawnie zabronione. Jeżeli twierdzisz, iż masz podstawy do pozwania hurtowni która mi złozyła ofertę, którą wymieniłem w poście to podam ci namiary. Nie widzę problemu w tym by zapłacić zgodnie z obowiązującymi uregulowaniami prawnymi.

Z drugiej zaś strony nie uwierzę, iż hurtownia sprzedaje towar poniżej cen należnych producentowi. Do tego jeżeli uzyskane ceny są najzwyczajniej pierwszymi i bez ŻADNYCH negocjacji.

Petroniusz
27-03-2006, 22:45
Cześć.
Dziś w hurtowni budowlanej otrzymałem ofertę kupna dachówki ceramicznej Robena nowy model "Plus" - cena nie powiem atrakcyjna , może za bardzo atrakcyjna i to mnie zaniepokoiło :roll: gdzie jest ukryty diabełek ? Z mety wydarłem po opinię do dekarza który będzie u mnie układał dach. Niestety opinia była zła. Ponoć dachówka straszliwie krzywa ,źle się układa, powstają szpary i różne inne cuda.

Słyszeliście coś na ten temat ?????????

Wojtek R
28-03-2006, 09:41
W Chinach się pracuje za miskę zupy. Konkurencja jest potrzebna ale damping nie! Pozdrawiam.

no i tu uległeś obiegowej opinii o misce ryżu czy zupy tak chętnie powtarzanej przez naszych kapitalistów czyli Pana właściciela w swoim folwarku czytaj zakładzie pracy ludziom pracującym po 12-14 h

średnia płaca w Chinach jest tylko 1/3 niższa niż w Polsce !!!

Andrzej Wilhelmi
28-03-2006, 14:09
Być może masz dane z uznawanego rocznika statystycznego dobrze by było zacytować. Co do Robena ja w swojej praktyce nigdy nie miałem problemów z dachówkami tego producenta. A tak wogóle to nie ma prostych dachówek. Pozdrawiam.

Gryfpc
28-03-2006, 14:19
Być może masz dane z uznawanego rocznika statystycznego dobrze by było zacytować. Co do Robena ja w swojej praktyce nigdy nie miałem problemów z dachówkami tego producenta. A tak wogóle to nie ma prostych dachówek. Pozdrawiam.

Wszyscy dekarze, jakich pytałem twierdzą, że właściwie dachówki ceramiczne są generalnie "nierówne" i różnią się wymiarami nawet w obrębie jednej partii, ale "najrówniejsze", jak jeden mąż krzyczeli, że są dachówki CREATONA i nie mówię tak dlatego, że wybrałem tego producenta, ale powtarzam za fachowcami, którzy mają poważanie na naszym terenie!!!