PDA

Zobacz pełną wersję : długość i wysokość Terriva i Terriva Nova



Xena z Xsary
24-08-2005, 17:10
Witam
Błądzę po internecie i nie mogę znaleźć informacji nt długości i wysokości (maksymalnych) terriva nova? Jak z różnicą cenową?
Gdzieś dopadłam dane: 7.2m długości (ile musi być w ścianie?) i 24cm wysokości, ale zaraz potem widzę informację, że później podadzą prawidłowe dane.

I mam zagadkę, a potrzebuję tej informacji bardzo.
Może ktos z Was wie?
pozdrawiam

Geno
24-08-2005, 17:16
Teriva nova -> max . rozpiętość 7,20 m, wys konstr. 240 mm.

Xena z Xsary
24-08-2005, 17:24
czesc Geno., dzięki za informację!
Czyli od normalnej terrivy 1 (rozpiętość 6m) rózni się tylko rozpiętością? Wysokośc ta sama, prawda?
A jaka długość oparcia?

Geno
24-08-2005, 17:56
czesc Geno., dzięki za informację!
Czyli od normalnej terrivy 1 (rozpiętość 6m) rózni się tylko rozpiętością? Wysokośc ta sama, prawda?
A jaka długość oparcia?


Bodajże 110 mm

Najdłuższe belki ma chyba Teriva II do 7,80 male wys. konstr to 340 mm i to właściwie jest Teriva pod budownicto ogólne (większe obciążenia zmienne stropu)


Teriva I ma również 240 mm a Teriva I bis 265 mm

Xena z Xsary
24-08-2005, 19:01
właśnie szukam opcji bezbolesnej zamiany (wyskościowej- 240mm, nacisku, itd) zwykłej terrivy 1 - 24/6000 na dłuższą bez zbędnych zmian wysokości itd i widze, że swobodnie mam około 1m dłuższy strop przy podobnych parametrach. tzn własnie dokładnie ile dłuższy, jeśli mówimy o wymiarze wewnętrznym - mamy 1,2 m więcej i jak rozumiem 0,11 sie chowa w murze tak? Czyli wewnątrz de facto mamy 1,2-0,11? - 1,09m tak? I nic sie nie zmienia w szerokości ani wysokości stropu (pustaki sa chyba takie same?). Dziękuje za odpowiedx.

am00
24-08-2005, 21:24
Tutaj Terrivę robią do 8,60m. Polecam kształtki wieńcowe jako szalunek tracony przy wieńcu.
http://www.konbet.com.pl/oferta1.htm

Xena z Xsary
25-08-2005, 08:55
dziękuję;)
jeszcze jedno am00
przyznam Ci się, że zrozumiałam z drugiego zdania pierwsze dwa wyrazy.
:lol:

am00
25-08-2005, 21:36
dziękuję;)
jeszcze jedno am00
przyznam Ci się, że zrozumiałam z drugiego zdania pierwsze dwa wyrazy.
:lol:

Cały strop powinien być otoczony betonowym wieńcem. W tym celu robi się na murze szalunek z desek. Po zewnętrznej stronie muru - na wysokość stropu, a po wewnętrznej - na wysokość 3-4cm, po to by beton mógł wpłynąć pod belkę stropową. Zrobienie szalunku na poziomie pierwszej kondygnacji jest dość kłopotliwe. Stosując kształtki wieńcowe pozbywamy się tego kłopotu. Kształtki pozostają w wieńcu dlatego mówi się, że jest to szalunek tracony. Zyskujemy cenny czas i nie martwimy się, że podczas zalewania stropu jakaś deska nam się przesunie.
Łatwiej jest też wykonać dodatkowe ocieplenie wieńca styropianem.[/list]

Xena z Xsary
26-08-2005, 11:28
am00 bardzo Ci dziękuję po raz kolejny,
mogę Cię jeszcze podpytać o to, ile cm zostanie mi na obrysie wewnętrznym, jeśli wezmę strop 7,2? (tzn ile powinno go byc w murze - jesli 11cm to znaczy ze de facto na tej długości wewnątrz pozostaje mi 6,98m?
Wybacz am00 laickie pytanie, ale od tej cyfry może zależeć drobne wydłużenie mojego mikrosalonu;)

am00
29-08-2005, 07:33
Nie pamiętam dokładnie, ale minimalne zachodzenie belki na mur to chyba 8cm. Trzeba się podpytać producenta. Dolicz jeszcze tynki. Belka nie musi być oparta na murze zewnętrznym. Możesz ściankę działową zrobić grubszą i na niej oprzeć jeden koniec belki, albo wykonać podciągi wykorzystując układ pomieszczeń. Zwrócę jeszcze Twoją uwagę na fakt, że długie belki mają wzmocnione zbrojenie i są droższe w przeliczeniu na mb.