PDA

Zobacz pełną wersję : kwota na umowie - a kwota na fakturze ???



Barrtekus
24-08-2005, 19:37
Witam

Jak to jest. Zaczynam negocjować - postepowanie typowe - czyli rozmawiamy o kwocie netto, a faktura będzie symboliczna - mowa o umowie z architektem.

Czy musi byc miedzy tym jakis zwiazek? Czy nie jest tak ze umowa to jedna sprawa a faktura to inna historia.

Faktura mi jest nie potrzebna, a architekt twierdzi ze za indywidualny musi byc faktura - bo projekt bedzie mial dalsza drogę urzedowa i w razie czego musi miec fakture.

Sprawa konkretnie wyglada tak, ze za robote ustalamy 18 kpln a faktura - w zwiazku z tym, ze jest mi niepotrzebna minimalna (np. 2,5 kpln)

Pytanie:
Czy kwota z faktur i z umowy musi byc zbiezna? (wydaje mi sie ze nie koniecznie)
Umowa jest potrzebna na etap realizacja a faktura juz po. I mnie jako inwestorowi chyba nie jest do niczego potrzebna ? (w świetle tego czego Olek ostatni nie podpisał - złamas jeden :evil:

Poprawcie mnie jesli sie myle.

Barbicha
24-08-2005, 19:40
Umowe zawsze mozna potargac :wink: jesli jest wszystko OKi

KAS01
24-08-2005, 19:44
...a architekt twierdzi ze za indywidualny musi byc faktura - bo projekt bedzie mial dalsza drogę urzedowa i w razie czego musi miec fakture...

Bzdura

Barrtekus
24-08-2005, 20:24
może i architekt bzdurzy .........

ale argumentów to mi niewiele za swoją tezą podałeś :D

KAS01
24-08-2005, 21:21
Nie musi być związku miedzy fakturą a umową. Po co ten architekt sie upiera na tą fakture. Tobie jest ona do niczego nie potrzebna.

Sunao
24-08-2005, 22:10
Nie musi być związku miedzy fakturą a umową. Po co ten architekt sie upiera na tą fakture. Tobie jest ona do niczego nie potrzebna.

Upiera się, bo miał/ma/(obawia się że może mieć)** klopoty z US?

Niepotrzebne skreślić.

Pozdrawiam,

Sunao