PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie drzwi zewnętrzne do domu????



dryblasy
24-08-2005, 20:22
Jakie kupujecie lub kupiliście drzwi zewnętrzne do domu metalowe czy drewniane i dlaczego??? :cry:

jinx
24-08-2005, 20:40
Zielone , najepiej sięsprawują w zimowe dni

rafałek
24-08-2005, 21:33
Mamy robione na zamówienie. Wzór to mix różnych katalogowych. Jako, że okna drewniane drzwi też mamy drewniane. Można zobaczyć w dzienniku.

alagor
24-08-2005, 22:06
drewniane firmy call, są o wiele ładniejsze i bardziej reprezentacyjne niż metalowe np antywłamaniowe Gerdy
zastanawialiśmy ise nad nimi, ale często słyszy się że jak w domku są takie drzwi to włamywacze po prostu wybierają inną drogę np okna,

rafałek
24-08-2005, 22:13
drewniane firmy call, są o wiele ładniejsze i bardziej reprezentacyjne niż metalowe np antywłamaniowe Gerdy
zastanawialiśmy ise nad nimi, ale często słyszy się że jak w domku są takie drzwi to włamywacze po prostu wybierają inną drogę np okna,
Dokłądnie - po co się męczyć jak można bez większych problemów od tyłu - i widać mniej i bardziej spokojnie. Czyli co? - dobry alarm.

mannix
11-10-2005, 13:55
no wlasnie drewniane czy metalowe ? jakie macie za a jakie przeciw ?

pattaya
11-10-2005, 14:02
Drewniane.
Tej samej firmy co okna.
Będą pasowały.

JackD
11-10-2005, 14:08
potwierdzam tylko drewniane, a najlepiej jak jakiś lokalny stolarz z wyrobiona marką..... jak zobaczysz jego wyroby..... to najpewniejsze.....

SławekD
11-10-2005, 14:16
Decyzja zapadła, drzwi antywłamaniowe klasy C firmy Juwent , zlożone zamówienie, w dniu montażu zlożona reklamacja na zarysowania i czekamy i czekamy ....
Drzwi ogólnie ładne .. tylko te trminy

pakodegites
11-10-2005, 14:29
a czy możecie polecić jakąś firmę która robi antywłamaniowe drzwi dwuskrzydłowe. najlepiej metalowe coś a la gerda

tadzel
11-10-2005, 15:06
kupiłem drzwi drewniane firmy DERPAL z miejscowosci Andrzejów po pół roku wypaczyły się. W ramach reklamacji dali zastępcze a po dwóch miesiacach przywiezli moje niby naprawione. Jakie bylo moje zdziwienie kiedy po następnym pół rocznej eksploatacji znów sie wypaczyły w tym samym miejscu. Firma odmówiła naprawy poniewa minął roczny termin gwarancji. Moga naprawic ale za opłata. Ostregam przed tego typu firmami.

mannix
11-10-2005, 17:06
kupiłem drzwi drewniane firmy DERPAL z miejscowosci Andrzejów po pół roku wypaczyły się. W ramach reklamacji dali zastępcze a po dwóch miesiacach przywiezli moje niby naprawione. Jakie bylo moje zdziwienie kiedy po następnym pół rocznej eksploatacji znów sie wypaczyły w tym samym miejscu. Firma odmówiła naprawy poniewa minął roczny termin gwarancji. Moga naprawic ale za opłata. Ostregam przed tego typu firmami.

no wlasnie. to caly urok "prywaciarzy".
dlatego warto kupic u renomowanego producenta, ktory ma w reku duza czesc rynku
bo nie bedzie (a raczej nie powinno byc) takich sytuacji ze po pol roku czy niecalym roku od kupna drzwi drewnianych, de facto swieze drzewo (bo takie niestety najczesciej daja... no moze nie swieze ale zbyt krotko sezonowane) po prostu sie wypacza.

Aśka
12-10-2005, 07:31
Mam drewniane, połowa środka przeszklona ale za to szyba P-4, którą chyba trudniej rozbić niż drzewo.
Poza tym teraz łatwiej włamać się przez okna, szczególnie plastikowe, niz przez drzwi.

tczarek
12-10-2005, 07:35
Ja kupiłem metalowe. Po przykrych doświadczeniach sąsiada z drewnianymi drzwiami nie ryzykowałem. Mam drzwi od zachodu i nie ryzykowałem z drewnianymi. Po dwu latach ekspaltacji jest OK.

MartaL
14-10-2005, 19:42
Czy ktos mógłby mnie wtajemniczyc o co chodzi z tymi drzwiami od zachodu czy od południa?
Moje będą od północy czy od najmniej nasłonecznionej części domu? Czy w związku z tym wybór metalowe czy drewniane moze być czymś zdeterminowany?

rafal9
15-11-2005, 10:40
Przyłączam się do wątku z prośbą o polecenie jakichś dobrych i niedrogich drzwi zewnętrznych.

tedi39
21-11-2005, 21:08
Może ktos ma doświadczenia z dzwiami PCV firmy METH. Wydają sie solidne,ciepłe, trwalsze od metalowych i drewnianych. Cena do przyjecia.
Na mój gust to dopiero nastanie era dzwi PCV.

mannix
22-11-2005, 17:11
Na mój gust to dopiero nastanie era dzwi PCV.

zgadza sie. obserwuj co jest trendy na zachodzie europy - bedziesz wiedzial co u nas bedzie modne za 2-3 lata :wink:

miwol
23-11-2005, 08:39
Rozumowanie "po co mi ekstra metalowe drzwi, jeszcze złodzieje przerzucą się na włam przez okno" zupełnie do mnie nie przemawia. Drzwi mają być solidne, z dobrymi zamkami bo to bezcenne poczucie bezpieczeństwa, zniżki przy ubezpieczeniu i inne udogodnienia.

Sprawiłem sobie drzwi Gerda SX. Obejrzyjcie je gdzieś w salonie - naprawdę budzą zaufanie. Metalowa rama, kratownica, porządne zamki, ładne wykończenie. Duża masa a przy tym pięknie chodzą. W komplecie ościeżnica, klamki - tylko założyć i używać. Z autoryzowanym montażem kosztuje to równo 3000 zł. Wydaje mi się że nie ma co szukać tanich podróbek, ile można zaoszczędzić przy podobnych parametrach - 200 zł?

Jarzeb
23-11-2005, 12:14
a ja z kolei zamowilem tak jak okna z PVC, tez z szyba i szprosami
tylko szklo "szronione"
wyglada jak sasiadujace okno na taras
szyba oczywiscie bezpieczna - wszedzie bo to parter :lol:
zaskoczyla mnie cena bo wyszlo jak zwykle drzwi.... :wink:

Lukrecja_
05-04-2007, 12:55
Ja kupiłam drzwi drewniane firmy Derpal i niestety nie polecam! Wcale nie tanie, a jakość niska. Do tego zarówno sprzedawca firma Gala Drzwi i Okien, jak i producent firma Derpal to ignoranci. Jeśli sie coś dzieje, to zastaniecie z tym problemem sami i tylko stracicie kupę nerwów. Ja niestety dałam się nabrać i bardzo żałuje. Dlatego przestrzegam wszystkich!