PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej mocy przylaczenie gazu do domu: ile min kPa



ozzie
24-08-2005, 23:00
Witam,
Mam pilne pytanie: my dostalismy przydzial gazu do domu rodzinnego (z gazowni na Kasprzaka) na min 1.6 kPa. Kuchnia gazowa, ktora probujemy podlaczyc wymaga cisnienie 21 mbr. Jest to kuchnia gazowa, taka pol-profesjonalna, sprowadzona z UK. Podobno mamy za maly przydzial gazu, aby zasilic te kuchnie.. :cry:
Palniki zapalaja sie, ale plomien jest bardzo marny :cry:
Jutro wybieram sie do gazowni na Kasprzaka dowiedziec sie czy mozna zwiekszyc przydzial gazu, tak abym mogla uzywac te kuchnie.

Jezeli ktos z was zna sie na tych sprawach (ja jestem zieloona), bardzo prosze o odpowiedz.
dzieki

ozzie
25-08-2005, 08:33
Czy naprawde nikt na ten temat nic nie wie? :cry:

Grzesiek13
25-08-2005, 15:02
Powinienes mieć w sieci 21 mbar, jeśli brak takiego ciśnienia to bierz za łeb gazownię - musi takie zapewnić. Napewno to sprawa regulacji ciśnienia na reduktorze.

ozzie
25-08-2005, 20:49
Grzesiek, dziekuje za odpowiedz. Moja kuchnia gazowa wymaga 21mbr, ale dzisiaj hydraulik sprawdzal przy kuchni cisnienie i bylo tylko 17 mbr :cry: Nie moge uzywac kuchni, nic sie nie da ugotowac...
W gazowni powiedzieli, ze postaraja sie wyregulowac przy reduktorze. Skrzynka gazowa jest przy drodze, my gaz ciagnelismy 80 m od tej drogi, czy to mozliwe, aby cisnienie tak drastycznie spadlo? Jezeli znasz sie na tym i mozesz mi cos wiecej na ten temat napisac, to bede bardzo wdzieczna. Dzieki!