PDA

Zobacz pełną wersję : plan lokalny czy prawo budowlane - co nadrzędne ???



Magdala
25-08-2005, 07:10
No i mam problem. Duży nawet.
W mojej miejscowości został uchwalony lokalny plan zagospodarowania dla częsci obszaru, w którym mam działkę.
Jest tam zapis o tym, że budynki muszą byc oddalone o min. 10 m. od drogi - lokalnej, osiedlowej, dojazdowej - no, jakiejkolwiek.
Problem polega na tym, że moja działka jest prostokątna - z jednego krótszego boku jest PLANOWANA droga dojazdowa, osiedlowa, a przed drugi bok, nieco na ukos, przebiega linia średniego napięcia, od której musze się odsunąc o 8 m. Na tak małym odcinku po prostu trudno będzie usytuowac budynek :(. Zmiana linii na podziemną to chyba spory koszt?
Co z tym planem? można to jakoś obejść? skarżyć? odwoływac się? czy taki zapis o 10 m od drogi jest zgodny z przepisami prawa budowlanego?

jak dotrzymacie, to wieczorem wstawię skan mapy, bo z opisu chyba kiepsko...

KAS01
25-08-2005, 07:28
Taki zapis jest zgodny z prawem budowlanym. Te 10m może być np związane z pasem drogowym (może ktoś inny lepiej Ci to wyjaśni, bo ja w tym "nie siedze"). Mozesz się od tego odwołać. Szanse nie są małe. Mojemu koledze udało się przybliżyć o 2m. Ja też miałem w w wzizt 10m i nawet mi w gminie poradzono abym sie odwołał jeśli chcę (wzizt robiła architekt na zlecenie gminy). Nie odwoływałem się bo dom stoi i tak 30m od drogi (mam długa działke)

pozdrawiam
Konrad

robert skitek
25-08-2005, 08:11
plan przed uchwaleniem byl wystawiony do publicznego wglądu. wtedy jest czas na protesty. Podejrzewam ze teraz juz za pozno.

Magdala
25-08-2005, 10:05
dziękuję.
powiedzcie mi jeszce jedno, wytłumaczcie prosze jak osłowi

pani mnie wczoraj poszkoliła, że jeśli jest plan, nie trzeba składać OWZiZT, tylko od razu projekt budowlany. i tu mam ćwieka: kupuję projekt domu, robię uzgodnienia sieciowe i ze wszystkimi świętymi, architekt to nanosi - składam w urzędzie i dowieduję się, że NIE MOŻNA tak wybudowac domu. Kilka tysiecy do tyłu? Czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się, jak ten cholerny dom postawić, jak to architekt ma zaprojektować ? Skąd architekt ma dostać wytyczne? Z planu zagospodarowania przestrzennego właśnie? I do czego priorytetowo ma się stosować - do palnu czy prawa budowlanego?

robert skitek
25-08-2005, 10:17
pani ma rację,
architekt stosuje się do wytycznych z planu - potrzebny jesty w tym wypadku wypis i i wyrys z planu miejscowegoo odnoszący się do Twojej działki.
Zanim wybierze sie projekt i zacznie cokolwiek projektować zawsze należy mieć już wypis z planu albo WZkę.

Magdala
29-08-2005, 19:49
.