PDA

Zobacz pełną wersję : jaki termin na inwetaryzacje przyłacza przez geodezje



Wojtek33
25-08-2005, 09:47
--------------------------------------------------------------------------------

Zostało wykonane przyłacze energetyczne , godeta pomierzyl, policzyl itp i wszystkie te papiery zlozyl w w geodezji , pytanie ile czasu ma ten urzad na wykonanie swoich czynnosci ( pieczatki , itp) zebym dostal odpowiednia mapke ze zinwentaryzowanym przyłaczem, Czy sa jakies przepisy to regulujace?

pawelurb
25-08-2005, 10:39
a kiedy się robi inwentaryzację przyłączy ? zaraz po wykonaniu przyłaczy czy też można to zrobić razem z inwentaryzacją powykonawczą całego obiektu ? i kiedy po ukończeniu całości , czy już np. po stanie surowym?

nurni
25-08-2005, 10:43
ZE robi inwentaryzację we własnym zakresie - jak dobrze pamiętam.
Inwentaryzację powykonawczą, domu i mediów, zrobiłem na etapie wykańczania.
Dom mam jeszcze nie ocieplony.
I jedna uwaga - po zgłoszeniu takiej inwentaryzacji do gminy natychmiast dostaniecie do zapłacanie podatek od nieruchomości :o :D .
Ja dostałem po miesiącu - na ten rok 161 zł.

Pozdrawiam

rafałek
25-08-2005, 11:34
Inwentaryzację robi ten kto robi inwestycję. Jeśli przyłącze robi ZE to inwentaryzacja to jego kłopot. Ja czekałęm z inwentaryzacją do końca czyli jest dom, jest WLZ i są wszystkie przyłącza które ja wykonałem. Teraz wchodzi właśnie geodeta i będzie robił inwentaryzację - za jednym zamachem i jedną opłatą. Do końca września odbiór i przeprowadzka.

Wojtek33
25-08-2005, 12:12
Ja polozylem kabel docelowy do domu ktory jest w budowie, ZE upiera sie ze musze wykonac odrazu inwentaryzacje przyłącza gdyz inaczej niepodlaczy mnie do sieci.
Przepisy mowia ze geodeta powinien zjawic sie i pomierzyc przyłącza przed ich zasypaniem , jak to jest w praktyce tego juz niebedę komentował, i co wy na to ? czekam 14 dni na te cholerna mapke z pieczątkami i ile jeszcze moge czekac?

rafałek
25-08-2005, 12:17
Wojtek - ale chodzi o przyłącze "z kąś" do skrzynki czy ze skrzynki do domu/licznika? U mnie przyłącze kończyło się na skrzynce i ten odcineg (do tego miejsca) inwentaryzował i wykonywał ZE.

Wojtek33
25-08-2005, 12:23
chodzi mi o odcinek od złącza licznikowego w ogrodzeniu do skrzynki bezpiecznikowej w domu.

Jak dobrze pamietam kazali mi tez zinwentaryzowac odcinek od ich złacza kablowego do mojego złącza w ogredzeniie, ( odleglosci od tych skrzynek 0,5 m) pojechalem po calosci gdyz geodeta za takie pol metra zazdal ponad 300 zł, a za calosc tych dwoch kawalkow tez ponad 300 , czyli gdybym robil to na dwa razy kosztowaloby mnie 600 a tak bedzie 300

rafałek
25-08-2005, 12:47
chodzi mi o odcinek od złącza licznikowego w ogrodzeniu do skrzynki bezpiecznikowej w domu.

Tak się zastanawiam co ich to interesuje - przecież ich jest do skrzynki a dalej jest Twoje.

Wojtek33
25-08-2005, 12:54
z kretynskimi ZE niema nawet oczym dyskutowac, tak czy siak kiedys trzeba zrobic inwentaryzacje , ale wk....ia mnie opieszalosc urzedasow z geodezji