PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ocieplić strop ....



Piotr Jan
02-12-2002, 15:31
Nad poddaszem uzytkowym będę robił strop-sufit z K-G. Wiem, że są dwie metody docieplenia. Jedna po krokwiach do samej kalenicy , drugi po krokwiach tylko do sufitu a potem ... . No właśnie , wełne kładzie sie na stropie z K-G ? a co z oswietleniem i wytrzymałością płyt (ciężar) ?
Jak to robiliście ?

Wojciech Nitka
02-12-2002, 17:09
Układanie izolacji cieplnej po krokwiach do kalenicy - nie ma sensu. Po pierwsze szkoda dodatkowych kosztów na materiał i robociznę, a po drugie szkoda ocieplać przestrzeń powyżej stropu.
Nie ocieplając przestrzeni powyżej stropu możesz zapewnić jej lepszą wentylację, a co za tym idzie - wyprowadzić nagromadzoną wilgoć poza obręb budynku, a latem zabezpieczyć się przed zbytnim nagrzewaniem się poddasza.
Wełny NIE kładzie się na płytach g/k. Wcześniej pod płyty musisz założyć opóźniacz pary (paroizolację. Na nią możesz kłaść wełnę.

Piotr Jan
06-12-2002, 13:37
Dzieki, ale czy robić jakieś przerwy pomiędzy płtą K-G i folią , a wełną ? A jak z cięzarem wełny, czy jeżeli połążę ja na płytę to nie bedzie za ciężkie ? A jak z akustyką, jak zrbię przerwę pomiędzy wełną a płytą to zrobi się pustak akustyczna ?

Wojciech Nitka
06-12-2002, 17:04
Nie ma sensu robić jakichkolwiek przerw pomiędzy płytą, folią czy wełnę. Nie ma ku temu żadnych podstaw.
Na izolację stosuj wełny lekkie (12-14 kg/m3). A jaki masz rozstaw belek stropowych?
Pytasz o izolację akustyczną stropu poniżej poddasza nieużytkowego. Tam przecież nic się nie będzie działo, nie zawracaj więc sobie tym głowy.

Piotr Jan
09-12-2002, 15:40
Słusznie , ale chodzi mi o to , że płty przymocowane do konstrukcji będą przenosić drgania-hałas. A co z wilgocią w pomieszczeniu, gdzie sie będzie wówczas wykraplać, jeżeli nie będzie folii? . Krokwie mam co 70 cm.