PDA

Zobacz pełną wersję : przylacze kanalizacyjne



m.dworek
25-08-2005, 10:47
witam
chetnie dowiem sie czegos na temat kopania w drodze, zalatwianiu pozwolenia na zalokowanie drogi, tego kogo zatrudniliscie do wykonania tych robot drogowych, wodnych itd
ile placiliscie za pozostale formalnosci itd zwiazane z przylaczeniem do kanalizacji ?
u mnei problem jest tez taki, ze nie ma dokladnych panow kanalizy i niekt na dzien dzisiejszy nie wie na jakiej glebokosci bedziey sie wcinac w kanal glowny a ma to znaczenie kapitalne przy wykonaniu kanalizy w domu itd

piszcie duzo bo mnie sprawa meczy i ciekawi
acha jaka jest rola kierownika bodowy w tych dzialaniach zwiazanych z kanaliza i pobocznych

pawelurb
25-08-2005, 11:34
a co masz w warunkach przyłącza ? powinni chyba napisać gzie się wpiąć , z jakich rur to wykonać, co nalezy zrobić , na mapie do celów projektowych chyba tez powinna być zaznaczona kanalizacja , a pozatym chyba przy wykonaniu przyłącza jest potrzebny jego projekt , ze wszystkimi ustaleniami, uzgodnieniami , z właśnicielem sieci, z właścicielem drogi itp. skoro zabierasz się za kanalizację , to chyba musisz mieć na to pozwolenie / zgłoszenie robót , a jak tego nie masz to chyba trzeba zacząć od wykonania projektu przyłącza , projekt wszystko Ci powie...., i wszystkie ustalenia i uzgodnienia powinny być załatwione prez projektanta przyłącza . A rola kierownika budowy przy przyłączach to chyba żadna....

m.dworek
25-08-2005, 11:42
niby cos tam mam tak mniej wiecej jest na mapce zaznaczone, ale oni nie wiedza w ogole na jakiej glebokosci

czyli zlecam wykonanie rojektu i nic mnie nie obchodzi?
a kto wykopie dziure w ulicy?
kto ja zasypie
no i kto za to beknie?
;)

pawelurb
25-08-2005, 12:16
ale pewnie projekt będzie wymagał uzgodniuenia z właścicielem drogi , bo bez tego nie przejdzie w starostwie, a jak się uzgodni to włąściciel drogi daje zgodę na wejśćie i podaje warunki na jakich to się powino odbyć, kto za co płaci itp. a co do głębokości to też nie miałem podane na jakiej jest , poprostu mniej więcej wiedziałem gdzie jest rura i kopałem tyle aż na nią trafiłem ... fakt kanalizację miałem na terenie swojej działki

rafałek
25-08-2005, 13:07
Jeśli chcesz kopać w drodze/ulicy to na pewno powinieneś zrobić projekt/plan organizacji ruchu, zabezpieczyć teren, oznakować. Jeśli chcesz ryć w asfalcie to prawdopodobnie będziesz zmuszony do doprowadzenia drogi do stanu pierwotnego.