PDA

Zobacz pełną wersję : WZ-rozwianie wątpliwości



mimi31
25-08-2005, 11:10
Temat warunków zabudowy był już wałkowany mnóstwo razy. Wyczytałem prawie wszystko w opcji "szukaj". Wszyscy mówią że gmina ma tyle ie tyle czasu na wydanie warunków zabudowy. Najczęściej przewija się termin pół roku. Ale nikt nie podał (lub nie znalazłem) konkretnego artykułu na ten temat. Jeśli chodzi o wydawanie pozwolenia na budowę, to jest to 60 dni. Widać że ten termin jest oparty o KPA. Więc dlaczego nie można się podpierać tym terminem przy oczekiwaniu na WZ? Czy ktoś z Was mnie oświeci? Czekam na WZ "dopiero" 3 miesiące i gość odpowiedzialny za ustalanie warunków zbywa mnie, mówiąc mój wniosek nie dostał się jeszcze na sesję Rady. Chcę złożyć zażalenie na opiesząłość gminy, ale nie wiem czy mogę podeprzeć się KPA.

rafałek
25-08-2005, 11:29
Nie pamiętam paragrafu, ale jeśli gmina nie ma planu to może się to ciagnąć i zażalenia nic nie dają. Ja czakałem chyba coś koło pół roku i było to expresowo załatwiane :wink:

mimi31
25-08-2005, 11:35
A mnie właśnie chodzi o ten paragraf co go to nie masz. :lol:

rafałek
25-08-2005, 11:42
Tak, tylko to było coś na kożyść gminy, że jeśli brak planu to może się ciagnąć dłuuuugo. Chyba że od tego czasu coś się zmieniło...

Tomasz M.
25-08-2005, 11:42
Chyba chodzi o ten art. z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym:
"Art. 62. 1. Postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy można zawiesić na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy od dnia złożenia wniosku o ustalenie warunków zabudowy. Wójt, burmistrz albo prezydent miasta podejmuje postępowanie i wydaje decyzję w sprawie ustalenia warunków zabudowy, jeżeli:
1) w ciągu dwóch miesięcy od dnia zawieszenia postępowania rada gminy nie podjęła uchwały o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego albo
2) w okresie zawieszenia postępowania nie uchwalono miejscowego planu lub jego zmiany.
2. Jeżeli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego, postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy zawiesza się do czasu uchwalenia planu."

Prawdopodobnie gmina korzysta z tego przepisu. Inaczej obowiązują zwykłe terminy z KPA. Twój wniosek jako taki nie powinien "dostawać się na sesję rady", chodzi prawdopodobnie o uchwalenie planu. Czy dostałaś postanowienie o zawieszeniu postępowania? Jeśli nie, to moim zdaniem możesz żalić się na opieszałość już teraz

mimi31
25-08-2005, 11:50
Właśnie że nie dostałem żadnego powiadomienia o zawieszeniu. Wczoraj byłem u gościa, który "opiekuje" się moim terenem. Jest znany z tego, że u większości ludzi, którym wydaje warunki i pozwolenia na budowę jest inspektorem nadzoru. Znany jest również z tego, że trzeba go ciągle molestować i naciskać. Ja nie zamierzam tego robić. Mnie czas goni, bo stary dom mi się wali z winy kopalni, ale do tyłka nie będę nikomu wchodził. Obiecał mi, że w przyszły wtorek będzie to na sesji i w środę napisze mi te warunki. Poczekam do środy, a potem lecę ze skargą.

kaskaa
25-08-2005, 14:09
Złóż zażalenie i zobacz na jaki paragraf powołają się przy odpowiedzi

mimi31
30-08-2005, 06:29
No to rozwiewam wszystkie wątpliwości na temat terminu otrzymania WZ. Wczoraj dzwoniłem do gościa który pilotuje w UM mój wniosek. Powiedziałem, że to trwa za długo i że oni mają dwa miesiące czasu na odpowiedź zgodnie z art35KPA. Gostek stwierdził, ze ten art nie dotyczy wydania warunków zabudowy. Na moją prośbę o podstawę prwną bąknął że to podlega pod ustawę o planowaniu przestrzennym. No to ja, ze bzdura, że jutro składam skargę na opieszałość. Po rozmowie z nim znalazłem coś takiego:
http://www.bip.pakosc.pl/?cid=142
oraz
http://www.rudaslaska.bip.info.pl/dokument.php?iddok=1047&idmp=474&r=r
To tylko dwie gminy, ale podejrzewam w każdej gminie która ma stronę internetową można takie informacje znaleźć.
Co śmieszniejsze Ruda Śląska to urząd w którym załatwiam sprawę, a osoba odpowiedzialna za to, co napisane na stronie internetowej jest pracownikiem tego gościa, który wmawiał mi jakieś bzdury.
A więc do Wszystkich: termin otrzymania warunków zabudowy wynosi max 2 miesiące.!!! Nie bójcie się składać skargi na opieszałość gminy. To na pewno pomoże.