PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy fundamenty pod słupy na ganek?



wbrat
25-08-2005, 11:55
No własnie? Czy stopy pod kolumny gankowe wylewa się razem z reszta fundamentow czy mozna pozniej? Bo poki co nie jestem przekonany, czy nie zmienie ich rozstawu, wiec wolalbym narazie sie wstrzymac...

25-08-2005, 11:58
My zrobiliśmy poźniej, ale przed wylaniem płyty ganku.

pawelurb
25-08-2005, 12:12
najpóźniej to podczas wykonywania stropu , bo daszek nad gankiem musi być na czymś oparty , a na rozstaw to uważaj , bo potem się ganek zrobi nieproporcjonalny, coś się pokomplikuje przy dachu itp. ja też swoje stopy pod słupy robiłem później , bo jak już miałem wymurowaną ścianę fundamentową to miałem lepszy punkt odniesienia do zwymiarowania tych stóp , bo jak są tylko wykopy to wszystko się mierzy tak troche "w powietrzu"

wbrat
25-08-2005, 12:25
najpóźniej to podczas wykonywania stropu , bo daszek nad gankiem musi być na czymś oparty , a na rozstaw to uważaj , bo potem się ganek zrobi nieproporcjonalny, coś się pokomplikuje przy dachu itp. ja też swoje stopy pod słupy robiłem później , bo jak już miałem wymurowaną ścianę fundamentową to miałem lepszy punkt odniesienia do zwymiarowania tych stóp , bo jak są tylko wykopy to wszystko się mierzy tak troche "w powietrzu"

No własnie z tymi proporcjami to jest tak, że moim zdaniem teraz ten ganek jest nieproporcjonalnie mały... Ponieważ chce, żeby zmiany były jak najmniej "ingerencyjne" to przy dachu nic nie będę zmieniał - kąty i miejsce zakończenia ganku będzie to samo co teraz... po prostu pociągnę go nieco niżej i tym samym rozszerzy się nieco przy podstawie... dodatkowo kolumny przesunę maksymalnie na zewnątrz (teraz "chowają się" pod gankiem)... tylko nie wiem czy samemu to wszystko wyliczać, czy lepiej oddać sprawę w "dobre ręce" jakiegoś architekta... wydaje mi się, że zmiana jest na tyle nieduża, że nie uda mi się zbyt wiele zepsuć jak będę to robił sam... szczególnie, że jak dla mnie tego ganka bardziej zespuć się już nie da :wink: