PDA

Zobacz pełną wersję : Kuszą mnie korytka zamiast rynny z tarasu



mzawadzk
25-08-2005, 13:18
Hej,

Chciałbym zamiast do rynny na krawędzi tarasuz ze spadkiem odprowadzać deszczówkę do korytka systemowego wbetonowanego w wylewkę tuż przy krawędzi tarasu i dalej normalnie rurą do odpływu.

Oglądałem ostatnio w Castoramie takie rynienki - były do wyboru z PCV lub z takiego dziwnego ciężkiego tworzywa (jakby beżowa żywica), przykryte kratką ocynk lub też PCV.

I teraz mam takie wątpliwości:

1. Czy łączenie takich korytek PCV tylko na klej (zakład ok. 0.5 cm) będzie wystarczające, nie porozłazi mi się to? Podobnie odpływ - wycina się otwór w przeznaczonym miejscu i przykleja kołnierz (także zakład tylko ok. 0.5 cm) a do niego wchodzi rura.

2. Korytka były w 1 długości: 100 cm, więc co, mam je przyciąć (taras ma 460cm.) i tą kratkę ocynk też?? Poza tym nie było dekielków do zakończenia koryta po obu stronach.
Czy to wybrakowanie w Castoramie czy tak to jest?
Znacie jakieś firmy, które to produkują i może mają większy wybór?

3. Jak umocować to korytko przy krawędzi tarasu (wylewki jeszcze nie mam) ? Gdyby było gdzieś w środku to ok, wylewka objęła by korytko z obu stron. Ale przy krawędzi? :( Jak najlepiej to umocować?
Płytki też zajdą na to korytko góra 0.5 cm, bo inaczej nie zdjąłbym już tej kratki ocynk np do czyszczenia - czy to będzie wystarczająco, żeby woda tam nie właziła gdzieś w szpary?

Dzięki za fachowe rady!

Przekorek
25-08-2005, 15:14
Zamiast ocynku wez kratki z nierdzewki. Trwalsze tzn dłużej wyglądają jakoś, bo ocynk się wyciera i zaczyna rdzewiec.
A tak naprawdę to rynna lepsza, bo jest podwieszona niżej i jej nie widac. Nie mam pomyslu jak umocować te korytka w krawędzi. Hm...Rynna lepsza.