PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma-czy napradę trzeba dwie warstwy?



KonAn
25-08-2005, 17:22
Jestem na etapie wykonywania izolacji poziomej ław fundamentowych(dom podpiwniczony).Powszechne jest dawanie podwójnej warstwy lepiku i papy.Zastanawiam się czy z technologicznego punktu widzenia ma to uzasadnienie,bo właściwie lepik i papa to są już wląściwie dwie warstwy.Tak na logikę i to już wydaje się solidniejsze od folii PCV.Co o tym myślicie i jak to wyglądało u Was?

długi
25-08-2005, 17:31
Daj lepiej dwie warstwy.Po latach jak papa wygnije zostanie ci warstwa bitumiczna i będzie dalej izolować.Nie oszczędzaj na izolacjach bo to później kosztuje.
Co do flii to są specjalne folie do fundamentów o grubości nawet do 1.3 mm mają zatopioną taką siatkę a jeśli codzi o wytrzymałość to papa się chowa.Ja zakładałem u siebie folię muzimer. www.muzimer.pl i jestem zadowolony.

KAS01
25-08-2005, 17:37
Ja mam folie Topfolu. Dziwne jest to, że na ich stronie internetowej nie ma wzmianki o takim produkcie.

KonAn
26-08-2005, 10:02
Oglądałem ofertę foli PCV.Cenowo wychodzi podobnie.Przyznam się,że nawet ta siatka mnie jakoś nie przekonuje.Przy izolacji poziomej nie występuje rozciąganie tylko ściskanie.To przekonanie o wyższości PCV nad papą, o której piszesz długi wynika raczej z siły marketingu speców od folii.Najlepszym przykładem tego zjawiska jest wciskanie ludziom porotermu na ściany piwniczne i wmawianie im, że jest to nawet lepsze.Nie jestem zatwardziałym tradycjonalistą, ale do nowości podchodzę z rezerwą