PDA

Zobacz pełną wersję : Zakończenie muru 3W



Janussz
25-08-2005, 19:50
Jak to macie rozwiązane konstrukcyjnie?
Dwa równoległe mury. Czym (jak związane) na końcu? Oglądając dokumentację projektów widzę, że niczym. Kawał izolacji wystaje z pustki i na tym koniec.

KonAn
25-08-2005, 20:15
Najlepszym rozwiązaniem byłoby wylanie dwóch wieńców i połączenie ich kotwami.Ja takie rozwiazanie będę stoował na zwieńczeniu każdej kondygnacji.Czyli na ścianie nośnej strop z wieńcem, a na osłonowej drugi wieniec,połaczony z tym pierwszym kotwami.Kotwy powinny być trochę grubsze niż te do ścian.

Janussz
25-08-2005, 20:28
Zadałem to pytanie, bo chcę "zamknąć" w sensowny sposób te mury.
Wykombinowałem coś takiego. Silka-nośny, silka lub klinkier elewacja. Aha. dom parterowy z dość dużym nawisem dachowym.
Ściana elewacyjna wyciągnięta równo ze stropem. I dalej, to co już się schowa pod nawisem dachu to ściana 1W np. z porothermu 50. To sciana kolankowa poddasza. Ściana łącząca oba mury. Dach czterospadowy, czyli chałupka bez szczytów.
Co Wy na to?
Oczywiście, tak jak pisze kolega wyżej, zakończyć ścianę osłonową najpierw wieńcem, a dalej już 1W.

KonAn
26-08-2005, 09:53
Z konstrukcyjnego punktu widzenia rozwiązanie wydaje się bez zarzutu.Przypomina mi to trochę murowanie na tzw. mijankę ściany trójwarstwowej(kiedyś to powszechnie praktykowano, kiedy nie stosowano kotw).Obawiam sie tylko czy aby nie postanie mostek termiczny, gdy połączysz dwa mury jednym.

rafałek
26-08-2005, 11:21
U mnie kończy się bardzo prozaicznie... Mur zewnętrzny prawie dotyka deskowania a wełna jest wywinięta do środka i będzie połączona z izolacją skosów.

Janussz
26-08-2005, 17:24
Z konstrukcyjnego punktu widzenia rozwiązanie wydaje się bez zarzutu.Przypomina mi to trochę murowanie na tzw. mijankę ściany trójwarstwowej(kiedyś to powszechnie praktykowano, kiedy nie stosowano kotw).Obawiam sie tylko czy aby nie postanie mostek termiczny, gdy połączysz dwa mury jednym.

Dlatego chcę to zakończyć(połączyć) mury porothermem, ytongiem, fortisem, czy też innym "ciepłym" materiałem na mury. Izolacją dachu zjadę na tę ściankę do stropu.
Jednak wydaje mi się to zbyt piękne. Szukam dziury w tym moim pomyśle :lol: .

neuron
30-08-2005, 21:53
A czy izloacja ściany nie powinna przechodzić w izolację połaci dachowej.
Pozostaje również problem otwarcia pustki wentylacyjnej w ścianie 3W.
Moim zdaniem nie ma porzeby by budować wieniec na warstwie osłonowej wystarczą kotwy.

Joasia
30-08-2005, 21:57
Racja, wystarczą kotwy. Poza tym jeśli w ścianie wełna - to warto aby pustka powietrzna miała wywiew od góry pod dachem - więc niczym jej nie zasłaniaj. A izolacja ze ściany powinna sie łączyć z izolacją skosów dachu.

andk
30-08-2005, 22:18
Znowu to samo. Trzecia warstwa to nie konstrukcja. Ma być pod sam dach i koniec. Trzyma się na kotwach. A mijanka była kiedyś robiona zamiast kotew - i bez sensu bo powstają mostki. Patrzcie na rafałka - tak powinno być.