PDA

Zobacz pełną wersję : Pojemnościowy podgrzewacz wody na gaz i solary



rafalg
25-08-2005, 23:12
Czy taki istnieje? Wszystkie podgrzewacze, kótre mają możliwość zasilania solarami, są elektryczne. Jak szukam podgrzewacza, którego podstawowym źródłem będzie gaz a dodatkowych solary. Czy takie są na rynku? Jeżeli tak to proszę o namiary

rafałek
26-08-2005, 08:35
Potrzebujesz taki z 2 wężownicami.. Do tego może mieć grzałkę elektryczną.

rafalg
26-08-2005, 08:48
Wiem, natomiast jak szulałem to tylko podgrzewacze elektyrczne mają taką możliwość podłączenia dodatkowego źródła zasilania - solarów. A ja szukam gazowego. Jezeli sa jakieś pomysłu na ten patent - proszę.

26-08-2005, 09:36
Witam,

W Twoim wypadku to będzie niestety zwykły gazowy piecyk 1f z zasobnikiem z dwiema wężownicami (ew. z jedną jeżeli zamontujesz zawór trójdrogowy).
Zwykłe podgrzewacze gazowe wody są przepływowe w związku z tym nie posiadają dużego zasobnika (a nawet żadnego), do którego można coś podłączyć i stąd takiego nie znajdziesz.
Poza tym do solara i tak potrzebujesz bańki tak ze 200-300l inaczej to nie ma sensu...
A zatem kup piecyk 1f i zasobnik z dwiema wężownicami (albo jedną wielką + zawór trójdrogowy)

rafał ...
26-08-2005, 10:27
hmm.... kilka informacji na temet pojemnościowych podgrzewaczy wody zasilanych gazem:

http://www.richmond.pl/

http://www.mtsgroup.com/POLAND/ariston/prodotti/scaldabagni/_cfm/scaldabagni_nav3.cfm?cod_nav1=521&cod_nav2=131&cod_nav3=283

http://www.junkers.com/pl/pl/ek/produkty/przygotowanieCWU/podgrzewaczePojemnosciowe.html

rafalg
26-08-2005, 20:50
Witam,

W Twoim wypadku to będzie niestety zwykły gazowy piecyk 1f z zasobnikiem z dwiema wężownicami (ew. z jedną jeżeli zamontujesz zawór trójdrogowy).
Zwykłe podgrzewacze gazowe wody są przepływowe w związku z tym nie posiadają dużego zasobnika (a nawet żadnego), do którego można coś podłączyć i stąd takiego nie znajdziesz.
Poza tym do solara i tak potrzebujesz bańki tak ze 200-300l inaczej to nie ma sensu...
A zatem kup piecyk 1f i zasobnik z dwiema wężownicami (albo jedną wielką + zawór trójdrogowy)

Nie rozumiem. Szukam pojemnościowefo (nie przepływowego) podgrzewacza wody na gaz - pojemność ok. 200l. Do tego możliwośc zastosowania solara.

Heliodor
26-08-2005, 21:35
Istnieje-mój instalator zamontuje mi go za dwa tyg-własnie go zamówił-na 300l.Zadzwonię do niego w pon i spytam o markę-nie pamiętam.

1950
26-08-2005, 22:14
Witam,

W Twoim wypadku to będzie niestety zwykły gazowy piecyk 1f z zasobnikiem z dwiema wężownicami (ew. z jedną jeżeli zamontujesz zawór trójdrogowy).
Zwykłe podgrzewacze gazowe wody są przepływowe w związku z tym nie posiadają dużego zasobnika (a nawet żadnego), do którego można coś podłączyć i stąd takiego nie znajdziesz.
Poza tym do solara i tak potrzebujesz bańki tak ze 200-300l inaczej to nie ma sensu...
A zatem kup piecyk 1f i zasobnik z dwiema wężownicami (albo jedną wielką + zawór trójdrogowy)
gazeta już któryś raz z rzędu starasz się wymądrzać i robić ludziom wode z mózgu.
nie przeczę nie znam Cię na tyle, żeby mówić, że nic nie wiesz,
napewno w czymś jesteś dobry,
ale na Boga nie w instalacjach!
nie ośmieszaj się, chcesz coś napisać to pisz,
ALE PISZ RZECZY O KTÓRYCH COŚ WIESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a jeśli nie jesteś pewien to poszukaj w sieci, upewnij się i nie wypisuj głupstw.
chyba zależy Ci na Twoim wizerunku?

http://www.termica.pl/ramki.php
może Ci się to przyda?

rafalg
29-08-2005, 09:41
Witam,

W Twoim wypadku to będzie niestety zwykły gazowy piecyk 1f z zasobnikiem z dwiema wężownicami (ew. z jedną jeżeli zamontujesz zawór trójdrogowy).
Zwykłe podgrzewacze gazowe wody są przepływowe w związku z tym nie posiadają dużego zasobnika (a nawet żadnego), do którego można coś podłączyć i stąd takiego nie znajdziesz.
Poza tym do solara i tak potrzebujesz bańki tak ze 200-300l inaczej to nie ma sensu...
A zatem kup piecyk 1f i zasobnik z dwiema wężownicami (albo jedną wielką + zawór trójdrogowy)
gazeta już któryś raz z rzędu starasz się wymądrzać i robić ludziom wode z mózgu.
nie przeczę nie znam Cię na tyle, żeby mówić, że nic nie wiesz,
napewno w czymś jesteś dobry,
ale na Boga nie w instalacjach!
nie ośmieszaj się, chcesz coś napisać to pisz,
ALE PISZ RZECZY O KTÓRYCH COŚ WIESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a jeśli nie jesteś pewien to poszukaj w sieci, upewnij się i nie wypisuj głupstw.
chyba zależy Ci na Twoim wizerunku?

http://www.termica.pl/ramki.php
może Ci się to przyda?

Powiem szczerze, że nie zrozumiałem porady gazety i jak to się ma do tego o co pytam.

rafalg
29-08-2005, 09:57
Istnieje-mój instalator zamontuje mi go za dwa tyg-własnie go zamówił-na 300l.Zadzwonię do niego w pon i spytam o markę-nie pamiętam.

Heliodor - Super !!!. Czekam na info od ciebie z nieukrywaną niecierpliwością. Daj znać pls. Wysłałem Ci też prośbę na priva

29-08-2005, 11:30
gazeta już któryś raz z rzędu starasz się wymądrzać i robić ludziom wode z mózgu.
nie przeczę nie znam Cię na tyle, żeby mówić, że nic nie wiesz,
napewno w czymś jesteś dobry,
ale na Boga nie w instalacjach!
nie ośmieszaj się, chcesz coś napisać to pisz,
ALE PISZ RZECZY O KTÓRYCH COŚ WIESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a jeśli nie jesteś pewien to poszukaj w sieci, upewnij się i nie wypisuj głupstw.
chyba zależy Ci na Twoim wizerunku?

http://www.termica.pl/ramki.php
może Ci się to przyda?
Witam,
Rzeczywiście nie wiedziałem o istnieniu gazowych podgrzewaczy pojemnościowych pewnie dlatego, że jak się przekonałem szukając po sieci tylko niektóre firmy mają je w ofercie i to większość z nich ma zasobniki po 150l (w tych linkach powyżej był jeden z zasobnikiem 300l ale chyba nie miał wężownicy).
Napisałem, jak wg mnie i firm sprzedających instalacje solarne powinna wyglądać taka instalacja. Nie wiem jak taki zasobnik 300l zintegrowany z piecem jest izolowany - a przecież woda z instalacji solarnej powinna długo pozostać ciepła...
Nigdzie nie napisano, że te pojemnościowe podgrzewacze z wężownicą dedykowane są do systemu solarnego (napisano, że do pracy z piecem na paliwo stałe) - a to może oznaczać, że taki piec szybko zrekompensuje straty na np. dość słabą izolację (bo przecież w środku zbiornika jest komin, który nie może być izolowany - izolacja jest jedynie na zewnątrz...)
Proponuję zobaczyć zasobniki wielosystemowe np. vissmana i porównać parametry z tymi zasobnikami w linkach - dodam, że Vissman nie ma w ofercie czegoś takiego jak gazowy podgrzewacz pojemnościowy...