PDA

Zobacz pełną wersję : Jotul, obudowa + b.wys tem



szila
26-08-2005, 00:19
Planujemy Jotul do ciągłego grzania.
Wykonawca którego zatrudniłam proponuje turbinę, i obudowę kominka z k/g izoloaną wełną.
W Jutolu pokazali mi zdięcia takiej obudowy z K/G i wełny, po przejściach, tzn. przy rozprowadzeniu i ciągłym grzaniu ta obudowa zwyczajnie spaliła się a elementy profili K/G odkształciły się w bardzo krotkim czasie.
Dlatego obudowa powinna być murowana np. z Ytonga
Podobno turbina przy Jotulu nie jest potrzebna bo ten wyrzuca gorące powietrze w poziomie na 7,5 m przynajmniej Panorama 18.


Czy ktoś ma Jotula?
Z czego macie obudowę????
Czy macie turbinkę?
Czy 2600 zł to dużo za 4 punkty rozprowadzenia (oddalone od komina o 1m, 2m, 4m i 7,5 m) + turbina???

greg98
26-08-2005, 08:21
MAm Panoramę 18 obudowaną płytami gk w górnej części obudowy tzn. cały wkład jest obudowany Ytongiem, a to co ponad nim, to płyta.
Nie mam turbiny i rozprowadzenia- w górnej części są tylko kratki nadmuchowe, żeby gorące powietrze miało ujście.
Wszystko działa i nie ma kłopotów.

kaltam
26-08-2005, 11:30
Mam Panoramę i jest to bardzo wydajny kominek. Mam obudowany kaflami i moge się zgodzić z tym, że przy ciągłym grzaniu może dojść do odkształceń profili. Po godzinnym paleniu drewnem kafle są gorące. Kominek na 12 kW mocy cieplnej !!!

kreb
29-08-2005, 12:58
No właśnie ten JOtul i jego mozliwosci rozporowadzania powietrza grawitacyjnie...
Czy ktos z ma rozprowadzone powietrze na 7-10 metrow bez żadnych turbinek i to działa? Przedstawiciele i monteży Jotula zapewniaja mnie, że bedzie OK, ale we wszystkich muratorach jest napisan, że grawitacyjnie sprawdza sie to tylko do 3 metrów???

kreb
29-08-2005, 13:29
No właśnie ten JOtul i jego mozliwosci rozporowadzania powietrza grawitacyjnie...
Czy ktos z ma rozprowadzone powietrze na 7-10 metrow bez żadnych turbinek i to działa? (prosze o wypowiedzi praktyków)

Przedstawiciele i monteży Jotula zapewniaja mnie, że bedzie OK, ale we wszystkich muratorach jest napisan, że grawitacyjnie sprawdza sie to tylko do 3 metrów???

Irchu61
30-08-2005, 13:15
Kto ma JOTUL I80 RH Panorama 12kW. Jak jest doprowadzone zimne powietrze do wkładu? Jak mozna regulować tempo spalania?
Proszę o podzielenie się doświadczeniami z jego uzytkowania.

arturgie
24-09-2005, 17:42
Przy dobrych warunkach rozprowadzenia tzn. długość rozprowadzenia w pionie conajmniej jedna kondygnacja można rozprowadzić ciepłe powietrze grawitacyjnie nawet do 15 m w lini poziomej od kominka (tylko przy JOTULU!!!!!!!!!!!!!!). JOTUL słynie z rozprowadzenia grawitacyjnego i z niezawodności. W pana przypadku panie szila turbina jest zbędnym wydatkiem rzędu 600 PLN te ogległości jakie pan ma - bez problemu zadziałą grawitacja!!! Obudwa najlepiej murowana bez karton gipsu i bez wełny!!!! wełna w niemczech jest już zabroniona jest rakotwórcza a karton gips palny!!!!!!

GL35
24-09-2005, 17:50
tak,tak Jotul zmienia prawa fizyki. :P