PDA

Zobacz pełną wersję : ogrodzenie lite do 2 m - upierdliwi sąsiedzi



jaa
26-08-2005, 08:03
mam okropnych sasiadów i chce postawić od ich strony betonowe ogrodzenie lite o wys do 2 metrów

zastanawiam sie jak to wyglada z punktu prawnego bo juz sie pogubiłam
wiem ze im (sasiadom) na 100% sie to ogrodzenie nie spodoba (bo to wścibski naród)
zaznaczam ze ogrodzenie po ich stronie juz jest - siatka nie zabezpieczona pod która ich psy przechodza na moja działke kiedy tylko sobie zechca

czytałam ze ogrodzenie od strony sasiada musi być ażurowe , czy dopuszcza sie tez lite betonowe do 2 m?

M@riusz_Radom
26-08-2005, 08:28
Dopuszcza się

jaga70
26-08-2005, 08:37
Mariusz mozesz rozwinac swoja lakoniczna odpowiedz :lol:

Tomasz M.
26-08-2005, 09:19
Jeśli w warunkach zabudowy lub planie zagospodarowania nie ma wymogów dot. ogrodzeń, a teren nie jest objęty ochroną konserwatora zabytków, możesz stawiać bez pozwolenia budowlanego praktycznie dowolne ogrodzenie. Budowę ogrodzenia powyżej 220 cm wysokości od strony sąsiada i każdego ogrodzenia od strony dróg i innym miejsc publicznych musisz zgłosić.

Ograniczenia są minimalne:
"§ 41. 1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.
2. Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione."

M@riusz_Radom
26-08-2005, 09:47
Mariusz mozesz rozwinac swoja lakoniczna odpowiedz :lol:

Przecież dałem możliwie jak najdokładniejszą odpowiedź;) A co do prześwitów - jak się sąsiad wnerwi to sam je zrobi :]

sonal
26-08-2005, 10:44
zaraz, zaraz...

skoro sąsiad ma ogrodzenie to ty po prostu stawiasz po swojej stronie - tak ze 20 cm od granicy - betonową konstrukcję (a nie ogrodzenie!) wys 2 m wzdłuż całego boku działki. Dlaczegoż obiekt znajdujący się na twojej działce miałby być ażurowy? (to może i sciany domu powinny być ażurowe, co? 8) )

m.dworek
26-08-2005, 10:49
robil kto z was mur powyzej 3 metrow?

Przekorek
26-08-2005, 10:53
Jak juz tak - to zrób też wieżyczki strzelnicze. :lol:
A na poważnie - to lepiej odsunąć sie też ze swoim ogrodzeniem co najmniej 0,5 metra wgłąb swojej dzialki (nawet 75 cm), aby móc bez pytania sąsiada o zdanie w przyszłości naprawiac/konserwować płot/mur, etc.

Tomasz_Jord
02-11-2005, 20:23
Witam.
Bardzo dobrym sposobem na oddzielenie sie od "Innych" sąsiadów jest solidna konstrukcja z kątownikow i 2-metrowa blacha ocynk. aktycznie ogrodzenie jest przemysłowe, ale nadaja sie idealnie do ostrej granicy bo nie wymaga na dłuższa mete konserwacji - a od strony sąsiadów wygląda OKROPNIE!!!

robert skitek
03-11-2005, 08:24
Witam.
Bardzo dobrym sposobem na oddzielenie sie od "Innych" sąsiadów jest solidna konstrukcja z kątownikow i 2-metrowa blacha ocynk. aktycznie ogrodzenie jest przemysłowe, ale nadaja sie idealnie do ostrej granicy bo nie wymaga na dłuższa mete konserwacji - a od strony sąsiadów wygląda OKROPNIE!!!
cóż za podejscie, mam nadzieje nigdy w zyciu nie miec takiego sąsiada

Majka
03-11-2005, 08:50
nie rób drugiemu, co tobie niemiłe................... 8)