PDA

Zobacz pełną wersję : TYNKI GIPSOWE Z AGREGATU - na co zwrócić uwagę ?



Maciushek
26-08-2005, 09:16
Witam, no i czas biegnie, prace na budowie także. Hydraulik i elektryk kończą swoją prace no i po nich wejdzie firma która będzie kładła tynki gipsowe z agregatu. Na co zwrócić uwage ? Czy termin wrześniowy nie jest terminem złym ( strasza mnie niektórzy, że tynki kładzie się jesienią lub wczesną wiosną jak nie ma wysokich temperatów na + ). Na co zwrócić uwagę, jakie najczęściej błędy popełniają fachowcy od tynków ? Jak najcześciej starają się "przekręcić" inwestora ?
Z góry wielkie dzięki.

A! Czy cena 17 PLN za maetr ( materiał po stronie wykonawcy ) jest ceną dobrą ?

SławekD
26-08-2005, 10:18
Witam, no i czas biegnie, prace na budowie także. Hydraulik i elektryk kończą swoją prace no i po nich wejdzie firma która będzie kładła tynki gipsowe z agregatu. Na co zwrócić uwage ? Czy termin wrześniowy nie jest terminem złym ( strasza mnie niektórzy, że tynki kładzie się jesienią lub wczesną wiosną jak nie ma wysokich temperatów na + ). Na co zwrócić uwagę, jakie najczęściej błędy popełniają fachowcy od tynków ? Jak najcześciej starają się "przekręcić" inwestora ?
Z góry wielkie dzięki.

A! Czy cena 17 PLN za maetr ( materiał po stronie wykonawcy ) jest ceną dobrą ?
Najważniejszy moim zdaniem jest sam materiał a wdrugiej kolejności technika i jakość wykonania.Przy dobrym gipsie temperatura nie ma żadnego znaczenia - u mnie kładzone były tynki na przełomie lipca i sierpnia i wszystko jest cacy, żadnych pęknięć mimmo miejscami baaaaardzo grubej warstwy. Kładzony był tynk Otrh VG
A co do ceny - wszystko penie zależy od ekipy i regiony kraju. U mnie kładli za 19 ( koszt z materiałem bruuto ) i sądzę że jest zrobionę perfekcyjnie ( po teście z dwu metrową poziomicą :) )

dryblasy
26-08-2005, 10:20
Hej, przyłączam się do pytanka u mnie zaczynają za tydzień, sufit, tynki i posadzkę.
Mam cenę 20 zł/netto z materiałem i listwami dylacyjnymi (czy jak tosie tam nazywa) przy oknach. Ale i na wycenie była ekipa co chciała 23 więc się cieszę :D

SławekD
26-08-2005, 10:21
Hej, przyłączam się do pytanka u mnie zaczynają za tydzień, sufit, tynki i posadzkę.
Mam cenę 20 zł/netto z materiałem i listwami dylacyjnymi (czy jak tosie tam nazywa) przy oknach. Ale i na wycenie była ekipa co chciała 23 więc się cieszę :D
Dylatacyjne są w posadzkach :wink: