PDA

Zobacz pełną wersję : jak ulozyc folie pod lawe - ulozone i jest fotka :-D



marall
26-08-2005, 11:33
chcialbym wylewac lawe fundamentowa w wykop wylozony folia, czy folia musi wystawac az na brzegi wykopu?? raczej tak, prawda ? bo wtedy latwiej bedzie ja jakos przycisnac... moglbym ja przycisnac jakimis deskami w poprzek wykopu a do desek przymocowac zbrojenie lawy zeby wisialo w powietrzu... czy dobrze kombinuje ??

GL35
26-08-2005, 11:49
Jak przymocujesz zbrojenie do desek to ci je ściągnie przy zalewaniu.
Jaki masz grunt, bo jak spoisty ( nie piaszczysty ) to zalewaj bez folii.
W tym przypadku folia czasem więcej szkodzi niż pomaga. Zawsze jakaś woda się tam dostanie, i póżniej nie ma możliwości odpłynięcia, odparowania.

Geno
26-08-2005, 11:52
Osłoncie sobie tylko boki wykopu folia a potem wyciągnijcie , przynajmniej część :wink: Przyznam ,że nie próbowałem tak :wink:
Oczywiście na podkłądzie z chudego jeśli jest.

KaiM
26-08-2005, 13:13
Jak przymocujesz zbrojenie do desek to ci je ściągnie przy zalewaniu.

Nie zgadzam się - moje zbrojenie właśnie tak wisiało i nic nie ściągnęło. Trzeba tylko zbrojenie porządnie unieruchomić. U mnie wisiało na drucie wiązałkowym. Moim zdaniem takie podwieszenie to najlepszy sposób. Dodatkowo na poprzecznie ułożonych deskach przymocowałem znaczniki wysokości dokąd zalewać żeby ława wyszła poziomo.

marall
26-08-2005, 20:03
hudego u mnie nie bedzie, dlatego chce zastosowac ta folie bo grunt z tego co widze mam sypki :wink:
mam pytanie jeszcze co do zbrojenia lawy, dom bedzie mial wymiary okolo 9,5 na 10, wczesniej chcialem zrobic sobie takie proste 10cio metrowe belki i gotowe wlozyc do wykopu i tam polaczyc ze soba, ale chyba lepiej byloby zrobic takie "łamane" belki, tak zeby laczenia nie przypadaly w naroznikach a gdzies po srodku sciany ??

Geno
26-08-2005, 21:31
hudego u mnie nie bedzie, dlatego chce zastosowac ta folie bo grunt z tego co widze mam sypki :wink:
mam pytanie jeszcze co do zbrojenia lawy, dom bedzie mial wymiary okolo 9,5 na 10, wczesniej chcialem zrobic sobie takie proste 10cio metrowe belki i gotowe wlozyc do wykopu i tam polaczyc ze soba, ale chyba lepiej byloby zrobic takie "łamane" belki, tak zeby laczenia nie przypadaly w naroznikach a gdzies po srodku sciany ??

Można się zastanowić nad chudym bo z chudym masz 10 cm podkładu + 4 cm otuliny a bez chudego min. 7,5 cm otuliny z droższego betonu - co prawda w przypadku zastosowania chudego będzie ogólnie betonu więcej ale w ogólnym rozrachunku ze względu na różnicę cen nie powinna wyjść wielka różnica. Chyba ,że masz ławę bez zbrojenia.

marall
07-09-2005, 19:42
Jak przymocujesz zbrojenie do desek to ci je ściągnie przy zalewaniu.

Nie zgadzam się - moje zbrojenie właśnie tak wisiało i nic nie ściągnęło. Trzeba tylko zbrojenie porządnie unieruchomić. U mnie wisiało na drucie wiązałkowym. Moim zdaniem takie podwieszenie to najlepszy sposób. Dodatkowo na poprzecznie ułożonych deskach przymocowałem znaczniki wysokości dokąd zalewać żeby ława wyszła poziomo.

- duzo tego drutu wiazalkowego potrzeba?, jak gesto go podwiazywac takim drutem zeby nie peknal jak mi buchnie betonem z taczki???? (jutro mam ukladac zbrojenie w wykopie... :roll: )

- jak ukladac zbrojenie w wykopie wylozonym folia zeby folii nie podziurawic ?

invx
07-09-2005, 19:52
jesli zalewasz bez deskowanao - prosto do gruntu to folia jest potrzebna. Folia ta potrzeba jest tylko podczas zalewania law. Chroni beton przed "ucieczka" mleczka cementowego, chroni beton przed zanieczyszczeniami. Przy zalewaniu i tak zostanie poprzecierana, i izolaccji p. wilgociowej nie bedzie pelnic :P.

zbrojenie moze sie laczyc w naroznikach. Ale ... musi byc zachowana jego ciaglosc, czyli na laczeniu pretu musza na siebie zachodzic. W naroznikach mozna to proto uzuskac, przez dowiazanie wygietego drutu w ksztalcie "L"

marall
08-09-2005, 09:35
jesli zalewasz bez deskowanao - prosto do gruntu to folia jest potrzebna. Folia ta potrzeba jest tylko podczas zalewania law. Chroni beton przed "ucieczka" mleczka cementowego, chroni beton przed zanieczyszczeniami. Przy zalewaniu i tak zostanie poprzecierana, i izolaccji p. wilgociowej nie bedzie pelnic :P.

zbrojenie moze sie laczyc w naroznikach. Ale ... musi byc zachowana jego ciaglosc, czyli na laczeniu pretu musza na siebie zachodzic. W naroznikach mozna to proto uzuskac, przez dowiazanie wygietego drutu w ksztalcie "L"

belki zbrojeniowe juz mam powiazane, sa wlasnie w kszatalcie lotery L o wymiarach 5m na 7m (problem z przewiezieniem belek na budowe), belki chce podwiadzac zeby wisialy w powietrzu na drucie wiazalkowym, i nie wiem jak gesto podwiazywac zeby drut sie nie pozrywal.

wbrat
08-09-2005, 13:03
U mnie byly podwiazane tak na oko co 1,5-2 metry. I bez przesady z tym "buchaniem" betonem - przeciez zbrojenie nie stanowi tutaj zbyt dużego oporu, więc dlaczego miałoby pourywać ten drut?

invx
08-09-2005, 14:47
nie trzeba go jakos gesto podwiazywac, ono nie bedzie przeciez przenosic calego ciezary betony a bedzie w nin "plywac". Podwiaz na oko :wink:

marall
08-09-2005, 20:01
http://www.republika.pl/maaariusz33/DSC02046_2.jpg no juz mam powieszone, faktycznie wystarczylo "no oko" :wink: zastanawiam sie czy w naroznikach nie wypuscic jakis pionowych drutow... pozniej polaczylbym je ze zbrojeniem stropu... ?? jak mowicie ? piatek od rana zalewam... :lol:

invx
08-09-2005, 21:11
stropu to chyba na tym poziomie nie bedzie :wink:

prety nie beda potrzebne :) jedyne co to pamitaj nad izolacja pozioma z papy. Papa musi tez wystawac aby potem mozna bylo do tego dolaczyc izolacje pozioma podogi.

a przy zalewaniu zageszczaj. Choc by jakims pretem, czy lata :)

po zalaniu beton nakryj, co by zbyt szybko nie wysychal

i powodzenia w zalewaniu :D