PDA

Zobacz pełną wersję : ODNAWIANIE MEBLI - jak to zrobić i jakie narzędzia kupić



mdzalewscy
26-08-2005, 18:32
Mam parę super starych mebelków, stara szafa dębowa + klasyczna toaletka + inne. W zimę chciałbym się pobawić z odnową tych mebli.

Jakie narzędzia kupić do odnawiania mebli ?
Jeśli na meblu grasuje kornik co zrobić ?, czym ubić i czym dziurki załatać

tomek_lodz
26-08-2005, 23:06
Trochę więcej szczeółów
Jak meble lakierowanie to oczyścić lakier (papierem ściernm szlifierką rotacyjną itp...) i ponownie lakier
Jak politurowane (bardziej prawdopodobne) to politurę czyścisz denaturatem następnie szelak rozpuszczasz w denaturacie (na oko aby dobrać odpowiedni kolor, nie musi być ideanie) i nanosisz kilka razy gąbką lub watą (koniecznie w gazie aby nie zostawiała włosków). Po każdym nanoszeniu kilka godzin przerwy.
Na kornikach się nie znam, ale jest ich kilka gatunków i moga być różne środki na te bestie. Ostanio całkiem duży wybór tych "szuwaksów" widzałem w Castoramie
Co do dziur po kornikach lub jakiś szczelin to są specjalne kity do drewna ale tu uwaga mogą nie barwić się tak jak drewno. Można samemu zrobić taki kit. Jak masz meble dębowe potrzebna ci stara deska dębowa trochę ją szlifujesz i pył mieszasz z klejem stolarskim i masz własny kit. (sprawdż najpierw w mało widocznym miejscu czy nie za mało dałeś pyłu ebowego i czy się barwi odpowiednio. Jak się nie barwi szelaku mozesz dodać do mokrego kitu.)
Jeszcze jedno szelak kupisz w sklepie z artykułami dla plastyków.
A politurowanie zacznij dla wprawy np od starych krzeseł POWODZENIA

tripper
19-09-2005, 15:43
a co to jest szelak?

2112wojtek
19-09-2005, 16:15
a co to jest szelak?
zywica np.z drzewa "lakowego" robala

Majka
19-09-2005, 16:25
a co to jest szelak?
zywica np.z drzewa "lakowego" robala

inaczej politura 8)

proponuje dodac krople oliwy, łatwiej sie rozprowadza.

na korniki proponuje trudkę i wstrzykiwac ja strzykawką w otwory.
Napewno masz gdzies w okolicy sklep z akcesoriami meblarskimi.

2112wojtek
19-09-2005, 17:26
a co to jest szelak?
zywica np.z drzewa "lakowego" robala

inaczej politura 8)

proponuje dodac krople oliwy, łatwiej sie rozprowadza.

na korniki proponuje trudkę i wstrzykiwac ja strzykawką w otwory.


No z ta :lol: politura =szelak to bym troche polemizowal , bo politura to juz roztwor szelaku /w spirytusie/ a szelak to substancja z robaka, ale znowu na klotliwca wyjde :lol: . Oliwy nie dodawac jedynie do politur syntetycznych , bo sie waza , ale do naturalnych jak najbardziej.Nie jedyna to z reszta dzidzina gdzie kropla oliwy pomaga 8) .
Do politurowania potrzebne jeszcze beda pumeks mielony i gaza mlynska o czym tomek-lodz nie wspomnial.
Na korniki mozna zamiast trutki terpentyne wstrzykiwac / chyba tez, skubana jest trujaca/
pozdrawiam

Majka
20-09-2005, 09:10
ależ ja się zgadzam, nie jestem kłótliwa, na forum mi dobrze 8)

to było tylko naprowadzenie 8) :wink: