PDA

Zobacz pełną wersję : wysoko?? pomieszcze? w domu



Missia
03-12-2002, 12:15
Po wylaniu ostatecznej wylewki wysokość pomieszczeń będzie wynosiła 2,56 m. Do tego dojdzie jeszcze parkiet drewniany ok. 3cm. Wysokość pomieszczeń będzie więc wynosiła 2,53m. Obawiam się, że to za nisko jak na standardy domu - ale chyba niestety przyjdzie mi się pogodzić z tym.
jaka jest optymalna wysokość pomieszczeń w domu?

Marek13
03-12-2002, 12:23
Jest to bardzo subiektywne. Plusem takiej wysokości jest mniejsza kubatura do ogrzania:smile: .

Roose
03-12-2002, 12:23
min w świetle 2,5 m, na poddaszu użytkowym 2,2, ale to mało, ja sobie projektowałem 2,7 na parterze i 2,6 na poddaszu, ze ścianka kolankową 1,4, myślę,że to optimum - stojąc i patrząc na swój pierwszy strop.

Tomaszos
03-12-2002, 12:37
Absolutne minimum to 2,48. U Ciebie wyjdzie w normie.
Ja mam 2,52 i wg subiektywnej oceny w pokoju 16-18 m kwadratowych jest ok. Ale salon np 20-40 m2 to 2,60 powinno być minimum.

Missia
03-12-2002, 12:41
Salon to będzie miał min 4 metry wysokości - więc tu się nie martwię. Wściekła tylko jestem na architekta, który nam przeprojektowywał dom. Ze stropu drewnianego zrobił teriva i nie pomyślał, że wpłynie to na wysokość pomieszczeń. Do 2,53 m. wysokości pomieszczeń jakoś się przyzwyczaję. Szkoda, że wyszło to dopiero teraz.

Wowka
03-12-2002, 13:10
On 2002-12-03 13:15, Missia wrote:
Po wylaniu ostatecznej wylewki wysokość pomieszczeń będzie wynosiła 2,56 m. Do tego dojdzie jeszcze parkiet drewniany ok. 3cm. Wysokość pomieszczeń będzie więc wynosiła 2,53m.


Hmmm... liczysz b. dokładnie te centymetry ....
Ja praktyk, który z niejednym budującym sąsiadem rozmawiał - powiem tylko tyle, że nie do końca da sie przewidzieć końcowy rezultat. Wystarczy, że pierwszy beton (chudziak będzie wylany nierówno lub dom lekko osiądzie np. o 2 cm na jeden bok z czym należy się niestety liczyć. I co wówczas? Zasady sztuki budowlanej są nieubłagane. By wylewka nie popękała musi mieć co najmniej 4 cm. I w tak pochylonym czy też o nierównym chudziaku budynku w niektórych miejscach bedzie trzeba wylać 4 a w innych 6 cm betonu. A co dopiero gdy zmieni się decyzję i zamiast np 4 cm styropianu postanowimy położyć 6, 8 czy też ..... cm.
Podobnie z sufitem. "Mały" błąd przy szałowaniu i trzeba bedzie czymś wyrównać wybrzuszenie - bo ciosać nie radzę.