PDA

Zobacz pełną wersję : komin z klinkieru dziurawki - PILNE



mironmk
03-12-2002, 13:35
Mam pytanie jak wykończyć ostatnie warstwy komina z klinkieru dziurawki (nie można dobrać pełnej,aby było OK. Cegły murowane są na zaprawie z fugą sopro Dyckerhoffa. Proszę o pomoc zanim na budowie coś mi wymyślą.

03-12-2002, 22:27
Zalej dziurawki zaprawą do murowanie klinkieru ,jeśli nie ma pełnej cegły.

JANK
04-12-2002, 07:19
Sprawa jest prosta. Otwory klinkierówki należy czymś wypełnić najlepiej czymś co nie przepuszcza wody.

04-12-2002, 12:31
Nie wiem, ale wydaje mi się, że większość z nas robi czapę na kominie. Czapa jest przeważnie betonowa.Można ją czymś zaimpregnować. Widziałem też kominy bez czapy, ale to było na jakiś starych budynkach.

mironmk
09-12-2002, 09:18
Naprawdę większość robi czapy na kominie? W mojej okolicy nie zauważyłem. Mi na razie koerownik odradza, na razie nie dociekam, bo ze względu na temperaturę i tak nie mogę zakończyć kominów.

Wowka
09-12-2002, 09:36
Na moich kominach nie ma czap betonowych tylko są one obrobione blachą. Ponadto komin dymny (od kominka) posiada daszek z blachy stalowej 6mm. Murarz twierdził, że samo wypełnienie dziurawki betonem nie zda na dłuższą metę egzaminu. Beton i klinkier będą niezsynchonizowanie reagować na zmiany temperatu - dlatego też konieczna byłaby obróbka blacharska (jest to w sumie proste i tanie).
Pozdrawiam

am
09-12-2002, 10:27
U mnie rok temu została zrobiona betonowa "czapa". Piszę w cudzysłowiu, bo została wykonana fatalnie. Efekt - byłem na dach w tym roku i znalazłem otwory w betonie, przez które może się do dziurawki dostać woda.
Na wiosnę biorę dekarza i obrobię wszystko z blachy - mam nadzieję, że starczy na dłużej.

amacio
09-12-2002, 22:08
mialem ten sam problem: duża wklęsła fuga i klinkier dziurawka efekt zacieki na kominach. trzeba bylo zrobic oprawę blacharską. Co do betonowej czapy: raczej szpeci niz upiększa - niprawdaz?

11-12-2002, 17:04
Amacio,
wszystko zależy od wykonania. W moim przypadku trudno się nawet zorientować, że taka czapa jest na kominie. Cegła klinkierowa robi coś w rodzaju wystającego gzymsu i jest ona przykryta taką czapą. Zobaczę jak te moje kominy przetrzymają tę zimę, myślę, że będę chciał wierzch tych czap jeszcze jakoś zaimpregnować, by ustrzec się przenikania wody do wnętrza.