PDA

Zobacz pełną wersję : opłaty za uzytkowanie gazu



bendzamin
29-08-2005, 01:37
Witam. Chciałem zapytac ile was wynosza roczne opłaty za użytkowanie gazu i do czego ten gaz stosujecie. Mam dylemat zastanawiamy sie nad wyborem nastepujacej kwestii a mianowicie czy montowac butle przed domem z gazem ( tylko podziemna) i podłaczyc do tego ogrzewanie domu, wody i gotowanie obiadków. Czy nie bedzie tansze uzytkowanie samej kotłowni na paliwo stałe np.drewno do ogrzewania mieszkania przez okres zimowo jesienny natomiast wode podgrzewacz na prąd przez cały rok ma sie rozumieć a kuchenke to juz sie cos wymysli np. butle na gaz 11 litrową wymienną. Nie wiem czy jest to dobre rozwiazanie pierwsze lub drugie i które bedzie tańsze zostawiam to dla uzytkowników forum. pozdrawiamy

29-08-2005, 12:54
Pewnie, że będzie taniej!
Gaz płynny jest jednym z najdroższych paliw!
Koszt ogrzania domu 120m2 to jakieś 4000zł (ja grzeję olejem opałowym a ten jest troszkę tańszy)
Przy obecnych cenach gazu płynnego w butlach opłaca Ci się zakup kuchni ceramicznej (elektrycznej) i grzanie wody przy użyciu bojlera z wężownicą połączoną z kotłem na paliwo stałe w zimie, a w lecie grzałką w tym bojlerze (a czasem możesz przecież i w lecie przepalić w kociołku paroma szczapami...) - do tej wężownicy będziesz też mógł w lecie podłączyć ogniwa solarne i mieć ciepłą wodę za prąd do pomki (kilka złotych miesięcznie!).