PDA

Zobacz pełną wersję : Ile piachu, ile cementu ???



Mn1s1ek
29-08-2005, 08:51
Witam
Zamierzam wyrównać podłogę i wylać wylewkę betonową i tak się zastanawiam nad proporcjami i ile tego miałoby być:

WYLEWKA - ok. 40 m2, grubość ok. 2 cm - ILE PIASKU, ILE CEMENTU ???

Wyczytałem gdzieś, że mocna zaprawa będzie przy połączeniu piachu z cementem w proporcjach 2,5 do 1 - prawda to ?

m.dworek
29-08-2005, 09:33
to byloby byrtdzo mocne
murator podaje ze na B15 idzie 290 kg cementu
ja dawalem na wience itd 25 kg na 80 litrow pospolki
czyli ty moesz smialo dawac rowniez 4 wiadra piachu + jedne wiadro cementu
sprawdzalem 25 kg cementu to okolo 16 litrow (i tyle wlasnie mialo moje czarne wiaderko ;) )

Mn1s1ek
29-08-2005, 09:45
to byloby byrtdzo mocne
A to nie szkodzi :-)
Zależy mi na tym aby to było mocne gdyż, bo ponieważ ta wylewka będzie miała miejscami 1 cm a miejscami może i ze 3 cm.
Tak sobie wyliczyłem, że powinno starczyć ok 1,5 tony piachu i 500 kg cementu.
I chciałbym, żeby ktoś potwierdził czy się nie mylę...

m.dworek
29-08-2005, 10:11
potwierdzam, ze sie nie mylisz
na styk powinno wystarczyc
jednak lepiej zaloz jakis zaklad, glupio gdyby nagle zabraklo

Sp5es
29-08-2005, 12:16
to byloby byrtdzo mocne
A to nie szkodzi :-)
Zależy mi na tym aby to było mocne gdyż, bo ponieważ ta wylewka będzie miała miejscami 1 cm a miejscami może i ze 3 cm.
Tak sobie wyliczyłem, że powinno starczyć ok 1,5 tony piachu i 500 kg cementu.
I chciałbym, żeby ktoś potwierdził czy się nie mylę...

Mocne, nie znaczy dobre. Będzie miało duży skurcz i popęka. Nie dawaj tak dużo cementu.

Drugie - w zależności od grubościnaprawy - jeśli ta warstwa jest cienka, ma duże szanse się odwarstwiać od podłoża. Wtedy lepiej wziąć fabryczne zaprawy naprawcze, mają dodatki zwiększające przyczepność.

Mn1s1ek
29-08-2005, 12:30
Mocne, nie znaczy dobre. Będzie miało duży skurcz i popęka. Nie dawaj tak dużo cementu.
No to wg Ciebie jakie proporcje zastosować, żeby nie było ryzyka popękania ?
Docelowo na tej wylewce mają potem leżeć panele więc nie będzie narażona na uszkodzenia.


lepiej wziąć fabryczne zaprawy naprawcze, mają dodatki zwiększające przyczepność.
Gotowce odpadają - za drogie.