PDA

Zobacz pełną wersję : Układanie dzikówki na cokole i kominach - proszę o pomoc



Nati&Mari
29-08-2005, 09:01
Witam,

Jeśli ktokolwiek wie, jak układa się dzikówkę (czyli piaskowiec naturalny) w tzw. (chyba) mur angielski (proszę spojrzeć tutaj http://www.archipelag.pl/artykul.php?KatID=3010500&ArtID=1386&CanBack=1 - zdjęcia 3,4, 5 i 6 od końca) BARDZO PROSZĘ O SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I SZYBKI ODZEW TUTAJ LUB NA [email protected].

ankalenka
29-08-2005, 09:43
Mam tak zrobiony komin w elewacji, zdjęcia przesyłam na podany mail, bardzo proszę jeśli możecie wstawcie je do tego wątku, ja nie potrafię. :oops:
Co konkretnie chcecie wiedzieć? U mnie robił to super fachowiec spod Kielc, dziennie dwóch gości układa max 1 m2. Trzeba kupić dzikówkę (najlepiej już z konkretnym fachowcem bo nie każdy piaskowiec dobrze się łupie!!!!) najlepiej w okolicach Kielc, tam jest najtaniej i liczą za m3 a nie za m2 jak np w Warszawce. Gość łupie ręcznie każdy kamyczek, układa na sucho, sprawdza czy pasuje, potem dołupuje jeszcze trochę, rozrabia klej (nie zaprawę) i muruje jeden rządek. Przy wyższych ścianach kotwi. Potem znowu łupie itp. Tę ściankę którą u mnie widać robili 3 tyg i parę dni od 6 rano do 21 wieczorem. Fragmenty ponad dachem robił kto inny i widać tę różnicę. Ci z Kielc naprawdę super goście.