PDA

Zobacz pełną wersję : Do Margen ze Szczecina lub tych co remontuja stary dom



monika20
29-08-2005, 12:07

GośkaJ
29-08-2005, 13:28
Monika20, tu prawie wszyscy piszą że lepiej stawiać nowy niż remontować :wink: . Ale przy takiej cenie to wychodzi sama działka po ok 40 zł m2. Jeśli jeszcze z mediami i w "dobrym" miejscu to jak na Szczecin jest dobrze.
My też długo szukaliśmy działki i w końcu kupiliśmy dom do remontu - na szczęście nie kapitalnego :wink: , ale za to znaaaacznie drożej. Teraz w nim mieszkamy i remontujemy - da się przeżyć, ale samozaparcia trzeba sporo :D

margen
29-08-2005, 15:15
Witam
no ja po 10 miesiącach "remonciku" już zamieszkałem ;)
do końca remontu jeszcze daleko ale mogę się już cieszyć z mieszkania we własnym domku..
cena: jest zastanawiająco niska, i jeśli zera Ci się nie pomyliły to to jest okazja lub domek na działce ogródków działkowych.
Stawiam na to drugie = będziesz mieć dwa domki po 25 m2 (jak prezyden Sz-na;) ) 25 m2 to zdaje się wartość graniczna zabudowy na działkach rekreacyjnych zlokalizowanych w obrębie miast.
30 tys. to niedużo za taki domek ale ja bym się nie zdecydował bo zawsze mogą Cię z niego wykurzyć..
dowiedz się więcej na temat tej "okazji"
tak jak pisała GośkaJ domek do remontu nawet kapitalnego w Sz-nie kosztuje duuuużo więcej ;)

GośkaJ
29-08-2005, 15:32
No rzeczywiście - nawet nie pomyślałam o ogródkach działkowych a to moze być to. W razie czego będziesz miaszkać jak prezydent :wink:
Znam ludzi którzy już kupę lat mieszkają tak właśnie na Skarbówku i sobie chwalą, ale ja, tak jak margen, chyba bym sie bała.

monika20
30-08-2005, 10:08
To jest domek na prawobrzezu i jest to normalna dzialka z ksiega wieczysta, ale domek jest nie ocieplony i zagrzybiony c.o. jest na wegiel , jest prad , ale nie ma gazu i szambo tak jak by go nie bylo, wiec biore pod uwage dom w stanie surowym otwartym bo tam wszystko jest do zrobienia. Nie mam za duzo funduszy (moze kredyt) wiec dlatego sie zastanawiam, bo na postawienie nawet kanadyjczyka to mnie nie stac. To jest okazja "po znajomosci". Jak myslicie ile na poczatek potrzebuje kasy zeby moc zamieszkac i nie chodzi o wykonczenie wnetrz. To dla mnie wazna informacja wiec bardzo prosze o odpowiedz.

GośkaJ
30-08-2005, 13:03
Jeśli to normalna działka na prawobrzeżu, z prądem to chyba się opłaca nawet zburzyć ten domek. Chyba najlepiej popytać o ceny działek w okolicy. A koszty remontu to bardzo różnie - zależy czy sama będziesz coś robić, fachowcy też ceny mają najróżniejsze. Ktoś doświadczony na pewno powie coś więcej. A może umów się z jakimiś fachowcami żeby to obejrzeli i coś powiedzieli (za takie oględziny najczęściej się nie płaci).
Powodzenia :D

margen
01-09-2005, 08:27
cieżko powiedzieć.
ale jeśli dach jest do d. ściany zagrzybione to chyba taniej bedzie postawić od nowa..(jeśli sąsiedzi nie doniosą..)
1. szambo-oczyszczalnia ekologiczna jakieś 5 tys.
2. ogrzewanie - mały piec na miał i kilka grzejników co. cwu chyba 7-8 tys. wystarczy
3. ściany nie wiem nie robiłem..
4. ocieplenie 70 zł za m2 chyba że sam/sama zrobisz to -25zł/m2
5.okna tanie standardowe
6. dach blacha jakies 100zł/m2 z ociepleniem (robocizna z materiałem)
7.instalcja elektryczna nie bedzie skoplikowana -cena materialów 500-1000zł

w przypadku małego domku może być trochę drożej z robocizna.. ale łatwiej samemy wykonać- na małych połaciach nie widać nierówności..

IMHO chyba sama działka jest tyle warta. jeśli się nie zdecydujesz chyba wiem kto szuka czegoś takiego..

monika20
01-09-2005, 20:36
Bardzo wam dziekuje za informacje. Ja sie niestety nie znam na remontach wiec na pewno bedzie drozej ( jak bede potrzebowala sprawdzonej ekipy to sie do Was odezwe, bo na 99% wciagam to). Serdecznie pozdrawiam i zycze powodzenia.

omi
04-09-2005, 12:32
my w takim razie również życzymy powodzenia :-)
osobiście trzymam kciuki
pozrawiam wszystkich remontujących
ania