PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE!!! na czym układać palety z maksem



_Beti_
29-08-2005, 14:22
Jutro mają mi przywieść 34 palety z maksem z Kupna. Na mojej działce było zboże więc teraz jest ściernisko :) ziemia jest dość pulchna a pustaki mają stać przez zimę, więc zastanawiam się na czym ułożyć te palety, czy podsypać troszku ziemią aby powierzchnia była idealnie równa czy może poukładąć jakieś deski, boje się poprostu aby palety się nie zapadły a pozatym czym mam przykryć tą cegłe plandekami czy robić daszek, proszę pomocy bo muszę jutro przygotowac teren

Przekorek
29-08-2005, 14:36
Bardzo, bardzo zly pomysl z zakupem pustakow bez zamiaru wykorzystania. Nie trzyma sie materialow przez zime. Gdybys wsadzila te pieniądze na rok do banku, to zarobisz 5%. Jak potrzymasz pod chmurką, to stracisz 5% odsetek i dodatkowo 5% zniszczonego materialu, a może i wiecej.

_Beti_
29-08-2005, 14:43
dziękuje Przekornik że NIE odpowiedziałeś na moje pytanie tylko jakieś dziwne dywagacje prowadzisz, przecież ja już kupiłam cegłe więc takich porad nie potrzebuje



Może ktoś jednak miał tak przypadek jak ja bo nie wierze, że nikt nie kupował wszcześniej pustaków[/b]

Przekorek
29-08-2005, 15:35
To je sprzedaj, albo dogadaj sie z tą hurtownią, co ci je wcisneła, żeby ci je przechowali przez zime. I nie mów do mnie przekornik :evil:

arek_s
29-08-2005, 15:49
To je sprzedaj, albo dogadaj sie z tą hurtownią, co ci je wcisneła, żeby ci je przechowali przez zime. I nie mów do mnie przekornik :evil:
a czym będzie różniło się przechowanie w hurtowni ??? tam napewno tego nie przykryją przed opadami.

Co od pytania to najprosciej podłóżyc jakieś dodatkowe palety - nie masz jakiegoś skupu palet w okolicy ?

radomik
29-08-2005, 16:34
W banku to się już dawno pieniędzy nie trzyma. Nie warto.
Ja też planuję w okresie jesienno-zimiowym kupić cegiełkę bo liczę na spore upusty.
cegiełce nic się nie stanie w zimę, to nie suporex, słaby, kruchy i chłonny.
Tak więc ustaw palety tak, aby były sztywne w podstawie, co by się nie wyginały na ziemii i profilaktycznie przykryć folią no i oczywiście pilnować.

zezo
29-08-2005, 16:46
- po ile te maxy?
mnie się wydaje że jeżeli nie masz zamiaru budować w tym roku to w grudniu lub styczniu pewnie taniej można kupić.
Jeśli już kupione /mam nadzieję w bardzo atrakcyjnej cenie/ to popieram przekorka dogadaj się z hurtownią niech oni trzymają do wiosny, ja zapłaciłem za maxa w czerwcu i jeszcze nie odebrałem wszystkiego, dla nich to normalka.

_Beti_
29-08-2005, 18:26
maks z kupna był po 1.50 wiec dla mnie ok
Przekorek
nikt mi nie wciskał pustaków a miejsce w hurtowni jest bardzo cenne dla nich przecież mi nie przeszkadza że cegła będzie stać na polku ja się ją lepiej zajmę niż na placu :) pomyliłam się z nicem ale nie specjalnie
AHA jeszcze jedno nie czepiaj się ok i .................................
arek_s radomik
zgadzam się z tobą dzienki za rade

Przekorek
29-08-2005, 19:35
Tylko sie nie zdziwcie, zwlaszcza jesli budowa jest w szczerym polu, jesli na wiosne po Max-ach nie bedzie sladu. :roll:

_Beti_
29-08-2005, 19:50
budowa jest prawie po sąsiedzku, dzięki że mi zle życzysz. Dobranoc

bigmario4
30-08-2005, 05:20
Nic nie podkładaj,ja miałem BK na paletach przez zimie i nic.Nakryłem całość folią, zabezpieczyłem coby mi foli nie zerwało i cześć.

Tomek_J
30-08-2005, 06:34
zastanawiam się na czym ułożyć te palety

Nie kombinuj, stawiaj wprost na ziemi. Po to są te palety, by się to wszystko trzymało kupy. Pustaki na paletach prawdopodobnie będą po bokach zabezpieczone folią, więc przykryj tylko z wierzchu folią budowlaną, by do środka nie naleciała woda (jak będzie zamarzać - mogłaby rozsadzić bloczki), przyłóż jakimiś starymi deskami, dociśnij kamieniami, żeby wiatr nie zerwał i będzie ok.

Przekorek ma rację - mimo bliskości, sąsiedztwa, pustaki mogą się ulotnić, niestety...

krzysztofh
30-08-2005, 06:35
_Beti_ trzeba trzeźwo spojrzeć na sprawę. Spróbuj zaufać części tych, którzy już się wybudowali. Przekorek ma rację w tym co pisze. Pustaków nie powinno sie składować przez okres zimowy pod gołym niebem. Jesienne opady i zimowy mróz mogą spowodować spustoszenie w górnych warstwach pustaków. Jeżeli ich nie rozwali mróz to na pewno ich wytrzymałość zostanie zmniejszona.
Nie poruszam tematu odparowania pustaków bez opieki bo w Twoim przypadku jak piszesz będą bezpieczne. Skoro piszesz że już je kupiłaś to przynajmniej zadbaj o dobre zabezpieczenie grubą folią na zimę. Lepiej byłoby rzeczywiście dogadać się z hurtownią. Może oni je komus sprzedadzą a Ty na wiosnę odbierzesz nowe. Patrząc z perspektywy zakończenia (prawie) budowy mogę stwierdzić, że potwierdza się reguła że koszt materiałów na ściany domu jest niewielkim procentem całości kosztów i tematy również tu na Forum zmierzające do próby wyciśnięcia drobnych złociszy na etapie wyboru materiału w relacji do całości kosztów są na prawdę niewiele znaczącyą oszczędnością.

rafałek
30-08-2005, 07:36
Nie wiem jak maxy, ale teraz chyba każy materiał jest foliowany. Jesli tak to deszcze i zima im nie zaszkodzi. Kupijąc na wiosnę kupi najpewniej wypalane jesienią lub zimą i trzymane pod chmurką.
Co do porad:

1. Przygotuj jakieś obrzyny (okorki) od desek) Tak na wszelki wypadek. Jeśli paleta będzie lgnąć to je podłożysz - ale prawdopodobieństwo jest niewielkie. Ściernisko jest dość twarde (przecież nie robiono tam podorywki).
2. Jeśli palety nie są zafoliowane to załatw plandekę lub grubą folię. Przykryj i zabezpiecz (mogą być deski (odpady bo normalne nadgniją) wcześniej wymienione) obciążone np. kamieniami.
3. Jeśli palety są zafoliowane to sprawdź dobrze - czy folia nie jest podziurawiona - jeśli tak to zabezpiecz te palety.

A co do kupowania to faktycznie - najlepsze ceny były zazwyczaj zimą i bardzo wczesną wiosną zanim ruszą prace.

_Beti_
30-08-2005, 17:14
dzięki wszystkim za odpowiedz pustaki już przyjechały ofoliowane oczywiście na zieme zabezpiecze je plandeką i myślę że będzie dobrze :)

bigmario4
31-08-2005, 05:23
Czy kiedykolwiek przejeżdzaliscie koło zakładów produkujących materiały budowlane?Widzieliście ile towaru jest na placu? I czy ktos sie przejmuje że stoi on pod "chmurką"Jak kupisz na wiosne to i tak "przezimowany" tyle że u producenta.U siebie jestem w stanie lepiej zabezpieczyć czy nawet doglądnąć zimą gdyby cos sie działo.

_Beti_
31-08-2005, 13:07
bigmario4
Oczywiście masz racje