PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie w sprawie tynku zewnętrznego...



alibac
29-08-2005, 18:38
Czy na tynk zwykly (cementowy) mozna polożyć bezposrednio tynk mineralny (ewent. akrylowy) Czy trzeba kleic siatke ? W ogole jaka jest różnica między tynkiem akrylowym a mineralnym? Mineralny mam na domu, a aktualnie buduje duzzzyy garaz. I jeszcze jedno, murarz wytynkowal wstepnie sciany, sa gldkie i ladne. Za metr bral 11 zlotych, a gdy pytalem nastepna ekipe o cene samego tynku mineralnego - bez docieplenia - rzucili mi cene 20 zlotych. Wydaje mi sie to dziwne, poniewaz chyba trudniej otynkowac cegle i wyrownac sciany, niz polozyc sam tynk mineralny na dobrze przygotowana sciane. No chyba ze sie myle... Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam wszystkich budowniczych i budujacyhc!
/alibac

Sp5es
31-08-2005, 16:32
Można położyć.
Siatka tylko wtedy , o ile są liczne pękniecia tynku podkładowego.

Mineralny od akrylowego różni się składem, i właściwościami : wytrzymałością - akrylowy mocniejszy, dyfuzyjnościa - gorszy, zdolnością do brudzenia - dużo gorszy.

Ceny mniej więcej się zgadzają - tak się wykonawcy cenią, duże różnice są w zależności od regionu. Może 20 pln to trochę przesadzone, 15 pln mieści się w średnich.

alibac
01-09-2005, 11:43
Wybralem akryl i przede wszystkim nowa ekipe dwa razy tansza....ciekawe jaki bedzie efekt :D Co do tej drozszej ekipy to byli gorale...
Co do gorali to mam zmienne zdanie - kiedys chyba byli tansi, teraz sobie sporo licza. Ale robili mi dach ok 70 m2, ze spadkami itp. Cala wiezbe z deskowaniem zrobili w 3 dni! I zrobili to dobrze! Wiec do dachow ich polecam!