PDA

Zobacz pełną wersję : Porta - uwaga na terminowość



BK
29-08-2005, 20:22
Uważajcie na firmę Porta - jako bardzo duża firma ma gdzieś klientów i nic sobie nie robi z tego, że klient czeka na realizację zamówienia. Czekamy już 5 tygodni na drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, w sobotę okazało się że są, mamy poniedziałek, pan montażysta pojechał odebrać, i co? Okazało się, że drzwi, owszem, są, ale bez ościeżnic :evil:
w tej chwili wstrzymuje nam to całość innych prac. Kazali czekać - ile? tego nie wie nikt. I mają nas gdzieś.

Dystrybutor to Budus we Wrocławiu.

Jeśli tak u nich z terminowością, to ciekawa jestem, jak wygląda obsługa reklamacji.

Czy drzwi wewnętrzne można wstawiać już po malowaniu pokoi tak żeby nie było konieczne ponowne malowanie?

Czy inni klienci Porty też mają takie doświadczenia?

RYDZU
29-08-2005, 20:50
Ja tam zamówiłem 2 miesiące temu - wiedziałem, że na Portę trzeba poczekać ;) (podobno standard to 6 tygodni)
Teraz drzwi są w hurtowni i czekaja na nas - a nie my na drzwi :)

pozdrawiam

Kleco
29-08-2005, 21:05
Rydzu!
A gdzie kupowałeś i jaki rabat udało Ci się wyrwać?

jareko
29-08-2005, 21:21
od dawna w temacie drzwi wewnetrznych mowie ze POrta jest OK ale......terminy i jeszcze raz terminy. Standardem poza sezonem czas oczekiwania od 4 do 6 tygodni zas w sezonie.....realny czas oczekiwania od 6 do 8 (!!!!) tygodni
Bez komentarza
Ale ogolnie drzwi robia dobrze :)

mannix
11-10-2005, 13:46
no wlasnie. daja oni wogole jakies rabaty ?
dzis bylem u 2 dystrybutorow i podali mi ceny katalogowe BEZ MOZLIWOSCI KOMPLETNIE ZADNEGO UPUSTU.
producenci okien przescigaja sie w promocjach cenowych a ci od drzwi jak widac......

tczarek
11-10-2005, 14:18
Ale co w tych dzrzwiach jest takiego aby trzeba było na nie tyle czekać?
Wyjścia są dwa albo zakład goni w piętkę nie nadążając za popytem.
Albo produkcja odbywa się cyklicznie bo zamówień jest mało i nie ma za co uruchomić ciągłej produkcji.

jareko
11-10-2005, 14:42
z porta wyglada to tak
rabaty dla dealerow sa tak niskie ze nie ma sznasy zejsc jeszcze nizej - wszak za friko nikt handlowac nie bedzie i prezentow ludziom skad inand obcym robic
poza tym ternminy zawsze bykly tak dlugie gdyz nastwawienie produkcji jest na inwestycje a nie szaraczka jakim jest klient indywidualny co zamowi kilka sztuk a nie od razu kilkaset

tczarek
11-10-2005, 15:36
No to sory ja na takie coś się nie piszę. Producentowi powinno zależeć na każdym odbiorcy, a nie tylko na wybranym segmencie.

mannix
11-10-2005, 17:45
No to sory ja na takie coś się nie piszę. Producentowi powinno zależeć na każdym odbiorcy, a nie tylko na wybranym segmencie.

zgadzam sie w 100 %.
w wiekszosci cywilizowanych krajow to w wlasnie "szaraki" sa motorem napedowym gospodarki, a nie "nieterminowo" placacy kontrahenci korporacyjni

jacekska
11-10-2005, 19:56
I ja dołożę swoją opinię o "PORCIE".
Zamówiłem komplet drzwi wewnętrznych do całego domu z regulowanymi ościeżnicami. Dystrybutor poinformował mnie że czas oczekiwania u tego producenta to 3 do 4 tygodni. Zgodziłem się na termin, zostawiłem zaliczkę i czekałem. Po 7 tygodniach bez odzewu ze strony dystrybutora, odwiedziłem tę firmę z pytaniem - czy mają zamiar dostarczyć mi drzwi. Okazało się że jeszcze tydzień i już będę je miał. Ok -poczekałem i faktycznie przywieźli drzwi z ościeżnicami. Montażyści zabrali się do pracy i ........... . Pierwsza ościeżnica jaką rozpakowali - posiada widoczną wadę, pytają czy montować taką? Oczywiście nie zgodziłem się. Otwierają drugą paczkę okazuje się że i druga ościeżnica jest uszkodzona. Teraz już nie pytali a zapadła cisza. Pojechałem do dystrybutora zapytać w jakim terminie mogą wymienić te uszkodzone ościeżnice - odpowiedź powaliła mnie - 5 do 6 tygodni. Ponieważ znam znacznie przyjemniejsze sposoby podnoszenia sobie ciśnienia powiedziałem aby zabrali wszystkie ościeżnice i drzwi (pozostałe nie miały uszkodzeń) i oddali mi zadatek. Faktycznie tak zrobiłem a dystrybutor oddał mi zadatek.
Mogę tu dodać że propozycja ze strony dystrybutora padła abym zapłacił za drzwi z oscieżnicami, oni zamontują te dobre a uszkodzone ja wyreklamuje sobie. To już przeszło moje najśmielsze wyobrażenie o handlu. To dokładnie tak jak kupić telewizor z uszkodzonym kineskopem, zapłacić jak za dobry i wyreklamować go, to już za 5 może 8 tygodni wymienią mi kineskop.
Cała ta sytuacja mogłaby stanowić fajny epizod w filmie typu "Miś" czy "Rejs", a zdarzyła się w realnym świecie.
W końcu zamówiłem drzwi z Wołomina, termin (3 tygodnie) ok, drzwi i ościeżnice też.
Wiem że taki "szarak" jak ja nie zmieni polityki "Porty", ale jeśli większość będzie podnosiła poprzeczkę jakości i terminowości to i taki potentat jak "Porta" w końcu będzie musiał zauważyć i tych malutkich z których w końcu żyją.

jareko
11-10-2005, 20:48
zostawmy na chwile porte w naszych rozwazaniach
Coz mamy teraz?
Koniec 2005 roku ogloszony jakis czas temu koncem wszelakich ulg remontowych
Co sie dzieje na rynku?
O tym, ze ulgi sie koncza wiadomo od zeszlego roku ale..... wszyscy o nich przypomnieli sobie realnie w polowie wrzesnia. W mojej okiennej branzy jest totalne wariactwo. Szklarze nie wyrabiaja z terminami, dostawcy okuc nie wyrabiaja. Dostawcy wzmocnien podobnie.
A wszystko dzieki typowej dla nas mentalnosci - wszystko na ostatnia chwile
Zaklady produkcyjne ledwo zipia od zamowien, wystarczy przerwa w dostawie pradu a juz wszystkie terminy szlag trafia. Malo tego - szklo podskoczylo w pelni sezonu o 30% w gore, niektore okucia juz drozeja o 10-20%. Wszystko idzie w gore :( wykorzystujac sytuacje ogromneo parcia rynku na produkcje
Mam klienta, ktory wiedzial o tym, ze drzwi wstawiac sobie bedzie juz na wiosne i co? Myslal dosc dlugo - dopiero niedawno przyszedl i zalamany jest, gdyz uslyszal, iz termin realizacji jego zamowienia wyniesie realnie okolo 10 tygodni, choc fabryka mowi o 8. Ja dla bezpieczenstwa dodalem jeszcze dwa znajac realia i by nie dawac powodu do szykania przez niego jakis tam dodatkowych rabatow za cos co nie jest zalezne ode mnie.
Co trzy lata podobne perturbacje kazdy producent przezywa a zwlaszcza w ostatnim kwartale, gdzie wszyscy na uraaaaa chca kupowac, by jeszcze cos tam sobie odpisac
Pamietam trzy lata temu, gdy ulga ponoc miala byc zlikwidowana, jak 31 grudnia zamiast szykowac sie na bal siedzialem i faktury wystawialem klientom bo sobie dopiero tego dnia przypomnieli iz straca co nie co.
Tak wiec kochani forumowicze - wina nie tylko jest po stronie producenta
Co wcale nie oznacza iz porty chce bronic, Ale juz dawno na forum powiedzialem iz robia dobre drzwi lecz z terminami realizacji jest u nich kulawo

Mały
12-10-2005, 06:32
Jareko - mieszkam niedaleko porty i znam tam ludzi od samej góry do samego dołu.
Co do terminów - jak mogą się wyrabiać skoro nie szanują pracowników (szanowali ale przestali). A ci znajdują sobie inną pracę...
Mam wrażenie ,że to nastepna firma gdzie zbyt duża kasa uderza co poniektórym "prominentom" do głowy.
No i masz : dużo zamówień ,a brak rąk do pracy spowodowanych przedmiotowym traktowaniem pracownika.

Andrzej Leppiej
12-10-2005, 07:10
Jareko. A to pewne, że ulgi remontowo-budowlane znikną w przyszłym roku?

lackyluk
12-10-2005, 08:01
Zamówiłem PORTE wewnętrzną w kolorze wiśnia z oscieżnicami regulowanymi i dystrybutor ustalił termin na 6 tygodni. Terminu dotrzymał i dał rabat 6%. Wydaje mi się że wiele zależy od operatywności dystrybutora jak twardo gra to producent musi dotrzymac terminu, a jak odpuszcza to termin w lesie.

echo
12-10-2005, 13:42
Dawno już tu nie pisałem, ale jestem po rozmowie z moim zrozpaczonym znajomym, który:
zamówił drzwi wewn do całego domu w Porcie. czekał chyba z 2 miesiące na dostawe i kiedy juz przyjechała okazało się, że:
1) każde drzwi sa w innym odcieniu (nie mylić z odcieniami i słojami drewna)
2) zadem z odcieni nie jest zgodny ze wzorcem (odstępstwa były rażace!!!)
Ekipa zabrała więc całą dostawe i dealer obiecał błyskawiczna pomoc.
Po 3 tygodniach znajomy udal sie do dealera zapytać co z drzwiami i okazała sie, że jeszcze nie kiwnęli palcem, ale jak wyskoczyli z kolejna głupawą propozycją: jak się panu tak śpieszy to pojedż pan do .... (kilkadziesiąt kilometrów) i wybierz sobie pan drzwi ze składu jakie sie panu podobają!!!.
Facet się wkurzył i zrezygnował z całości
P.S. ja bym im jeszcze chyba przywalił :evil:

mannix
12-10-2005, 13:54
Dawno już tu nie pisałem, ale ...
...
...Facet się wkurzył i zrezygnował z całości
P.S. ja bym im jeszcze chyba przywalił :evil:

a takim podejsciem to nie wroze tej firmie nic dobrego w dluzszej perspektywie czasu.
ja bylem wczoraj w jednego z dystrybutorow Porty i po pytaniu o termin otrzymalem odpowiedz min. 8 tygodni, ale nigdy nie wiadomo, moze szybciej, a moze jeszcze dluzej.
I w tym momencie zrezygnowalem.
Porta to lipna firma. Nic jej nie zalezy na kliencie indywidualnym, albo ma noz na gardle skoro problemem jest wrzucenie na produkcje niestandardowych zamowien.
Szkoda ze tej niszy szybko nie wypelniaja inni producenci.
Z malych stolarni drzwi nigdy wiecej nie kupie, po tym jak kilka lat temu zakupione przeze mnie drzwi ulegaly w czasie znacznym deformacjom.

jareko
12-10-2005, 13:59
tez bym przywalil :lol:
fakt ze klienta nie powinno interesowac czy prezes firmy zwalnia czy nie zawalnia pracownikow i kadre zmienia jak kochanki czy rekawiczki ale.....zawsze z terminowoscia PORTY byly klopoty - powiem inaczej - bedac u nich na szkoleniu jakbym cofnal sie o kilkanascie lat wstecz do epoki Gierka czy Jaruzela - klient nasz Pan? G... prawda - klient naszym wrogiem jest :lol: :lol: :lol:
Handluje Porta od lat i zawsze z terminami byly klopoty ale co do jakosci wyrobu nigdy nie bylo zastrzezen tym wieksze me zdziwienie jak slysze o tej okeinie - ale OK - mieli wpadke
A operatywnosc dostwacy hmmm.... bylbym w stanie pojechac do Porty i sam drzwi odebrac gdyby to mialo jakikolwiek sens
Bo po czorta robic setki kilometrow skoro z roznych wzgledow proces produkcyjny trwa tyle ile trwa
Ale mimo wszystko drzwi sa ladne :))))

jareko
12-10-2005, 14:01
manmix - jak to nie wypelnia? Masz Wolomin masz Polskone tylko nie wiedziec czemu ;) jednak wybiera sie Porte i gdybym mial u siebei drzwi do wstawienia takze bym ja wybral - mimo kosmicznych terminow

mannix
12-10-2005, 14:56
manmix - jak to nie wypelnia? Masz Wolomin masz Polskone tylko nie wiedziec czemu ;) jednak wybiera sie Porte i gdybym mial u siebei drzwi do wstawienia takze bym ja wybral - mimo kosmicznych terminow

niestety na moim terenie wymienione przez Ciebie firmy sa nieobecne. a drzwi jak nie zobacze to nie zamowie na odleglosc

aśka(*)*(*)*
12-10-2005, 17:28
manmix - jak to nie wypelnia? Masz Wolomin masz Polskone tylko nie wiedziec czemu ;) jednak wybiera sie Porte i gdybym mial u siebei drzwi do wstawienia takze bym ja wybral - mimo kosmicznych terminow
a tak bliżej to co to za firmy? podaj jakieś stronki albo przynajmniej pełne nazwy, proszę. aśka

jareko
12-10-2005, 21:16
Hmmm..... powiem tak :lol:
Jest genialna wyszukiwarka - www.google.pl
tylko odpowiednio dobrane haslo wpisac i znajdziesz wszystko co chcesz
I o Stolarce Wolomin i Polskone - malo tego znajdziesz adresy PSB gdzie pelny asortyment i jednych i drugich maja i takze porty jak i jeszcze kilku innych producentow
Szukacje a znajdziecie

jareko
12-10-2005, 21:19
http://www.pol-skone.com.pl
http://www.stolarka.com.pl

Naprawde proponuje korzystac z wszelkiej masci wyszukiwarek

Peterek
17-10-2005, 09:34
A MI SIĘ UDAŁO.

Pojechałem do firmy handlującej drzwiami, nie tylko Potra, ale inne też, Łomianki ul. Kolejowa, zamówić "Wiedeń" wc 2 szt. Zmartwiony, że będę czekać 8 tygodni, kopara mi opadła jak gościu oznajmił mi, że ma w magazynie do odbioru i futryny regulowane też się znalazły :lol: :lol: . Jednak niektórzy potrafią w "standarty" zaopatrzyć się na zapas (ku mojej radości).

jareko
17-10-2005, 21:25
miales fart :)

Honorata
21-10-2005, 14:43
Ja jestem klientem czekającym na dzrwi Porta, ale musze sie tu zgodzic z Jareko i powiedziec jak to u nas bylo.
Wybralam Porte jako czesc naszych drzwi wew w domu (reszta Interdoor), kierujac sie dobrymi opiniami uzytkownikow co do jakosci dzrwi i standardu ich wykonania. We wszytskich punktach dilerskich z góry uprzedzano mnie ze czas oczekiwania na oscieznice regulowane to teraz 8-9 tygodni (skrzydla moga byc wczesniej, ale co mi po skrzydlach). Tak wiec wybierajac te drzwi swiadomie decydowalam sie na taki okres oczekiwania na nie. Diler u ktorego w koncu zamowilam zagwarantowal sobie w umowie oprocz tych 9 tygodni jeszcze 2 na ew. dodatkowe oczekiwanie -zgodzilam sie swiadomie i na to. Dodam ze wszyscy dilerzy w Łodzi daja na Porte rabaty od razu na wejsciu 10 %.
Jezeli po 11 tygodniach drzwi nie przyjda -bede dymic, wczesniej, nie widze powodu. Zapewne jest to spowodowane koncem ulgi remontowej u wiekszosci osob, ktorzy zamawiaja na ostatnia chwile, u nas akurat to nie jest powodem zamopwienia w tej chwili, po prostu wykanczamy akurat dom, gdybym zdawala sobie sprawe ze tak dlugo sie czeka, zamowilabym w sierpniu, no ale coz, przezyje.
Niesttey ew zamiana na Pol-Skone czy Stolarke Wołomin dla mnie akurat nie ma sensu, uwazam ze sa to drzwi o gorszej jakosci i estetyce.

Honorata
08-12-2005, 15:42
Witam,
uprzejmie donoszę co u mnie z drzwiami Porta -7 sztuk Porta Nova grupa 2 z oscieznicami prestige , w tym jedne przesuwne.
Drzwi zamówilismy 8 pazdziernika, zostaly zamontowane w poniedzialek 5 grudnia, tak więc okres oczekiwania wyniósl dokladanie tyle ile zapowiedzial producent i sprzedawca -8 tygodni. Jestem tez mile zaskoczona jakoscia samych drzwi, ich wygladem, oscieznicami, wszytsko ejst dobrze spasowane, gumy dochodza do siebie, naprawde dobra jakosc, nic nie trzeba reklamowac, słowem nie ma sie do czego przyczepić. Życze wszytskim aby ich Porta byla rownie terminowa i udana! Pozdrówka!

P.S. Jareko, nie będzie wiec urywania sprzedawcom ja... :wink: , za to beda podziekowania :lol: .

jareko
08-12-2005, 16:09
Honoratka - ciesze sie wraz z Toba
Moj klient niestety czekal na oscieznice 10 tygodni a jak juz przyszly okazalo sie ze w fabryce popelnili blad - o jedna oscieznice za malo, o jedno skrzydlo za malo a jedna oscieznica zamiast 90 - przyszla 80
Juz podejrzewalbym lokalnego dystrybutora ze mnie w konia robi ale papiery widzialem - jedyne gdzie sie kropnal to ta nieszczesna oscieznica za waska o 10 cm :(((((((
Hmmm.....a moze to po prostu ja mam taki :( fart :(

Franek Dolas
08-12-2005, 18:51
Ja tez zamowilem drzwi wejsciowe Porta. Termin oczekiwania 6 tygodni. Dzwonilem do kilku dystrybutorow. Wszyscy podawali taki czas oczekiwania (bylo to w pazdzierniku). Termin uplywa jutro. Zobaczymy co sie bedzie dzialo.
Problemow mozna by uniknac zamawiajac wszystko wczesniej, ale jest tak jak mowi Jareko - zostawiamy wszystko na ostatnia chwile, przyzwyczajeni do tego, ze wszystko mozna kupic od reki, przezywamy szok, gdy ktos kaze nam czekac 6, 8 lub 10 tygodni.

lajkonikk
08-12-2005, 20:06
mam pytanie,może mitroche zrozumieć:
kiedy płacicie za zamówione drzwi??
przy zamówieniu czy odbiorze??

Dominik!
08-12-2005, 20:21
Własnie, wlaśnie - jest też w tym i trochę naszej winy - można było się spodziewać, że pod koniec roku ruch będzie spory, więc można było co poniektóre materiały kupić wcześniej
:-? No tak - łatwo powiedzieć- ja też niektóre rzeczy zamówiłem dopiero teraz!

Wladek
09-12-2005, 18:02
Ja mam też PORTE CORDOBA w sosnie 11 sztuk. Zamawiałem tam gdzie Peterek (zresztą i okna też sokółki). Tak jak pisze Pchełek zamawiałem dużooo wcześniej. Ale dzwi przyjechały po ok. miesiącu - naprawdę, tylko że mi nie zależało na czasie (zamawiałem w styczniu montowałem w czerwcu - o ile mie pamięć nie zawodzi) i sobie grzecznie leżały na magazynie. Pan sprzedawca uczciwie przyznał, że jeżeli chodzi o reklamację to Porta ma pewne problemy, więc kazał wszystko obejrzeć i nie montować jak by było coś nie tak tylko natychmiast do niego. Na szczęscie wszystko jest O.K. Co do jakoći to dobrze wykonane, ale:
mogli by poprawić łączenie elementów ościerznicy (te plastikowe kołki są po prostu za słabe i po skręceniu i nie umiejętnym przenoszeniu mogą się wyrwać.
Dwa to - nie tylko porta - ale dzwi w okleinie naturalnej są BARDZO miękkie wystarczy chwila niewuagi i już masz wgłębienie.

Ogólnie bardzo dobry zakup - jestem zadowolony.
A i dostałem ze około 10-12% rabatu od cen fabrycznych, ale w tym sklepie to kilkadziesiąt tysięcy już zostawiłem :-)

jareko
09-12-2005, 20:50
mam pytanie,może mitroche zrozumieć:
kiedy płacicie za zamówione drzwi??
przy zamówieniu czy odbiorze??
u mnie zasada jest prosta.
zaliczka 30% wartosci calego zamowienia brutto przy podpisywaniu umowy
reszta platna po wykonaniu uslugi (choc czasem bywa tak ze w trakcie wykonywania czesc zaplaty takze otrzymuje - ale to sytuacje indywidualne)

Dopiero jak wszystko jest OK - place dostawcom. Z tego powodu nie jestem zbyt przez nich lubiany ale mam to gdzies. Teraz podobnie - nawet faktury od nich nie odebralem do czasu jak wszystkie drzwi nie zostana zamontowane. I do tego czasu nie dostana ani grosza - nawet moga mnie sadem straszyc ale tak jak ja nie wywiozalem sie (nie ze swojej winy) przed klientem tak samo oni wobec mnie nie sa w porzadku.
Pamietam jeden przypadek - okna na ponad 25 tys, ale producent "zapomnial" wykonac jedna sztuke. Po prostu blad pracownika - zdarza sie. Opoznienie 14 dni w montazu, klient z racji pracy musial wyjechac za granice na ponad miesiac i nie zdazyl sie ze mna rozliczyc - ja podobnie - zaplacilem dostawcy dopiero po zaplacie klienta. Niestety w dzisiejszych czasach jest to chyba jedyna metoda by na producentach wymoc odpowiednie traktowanie zarowno przy zamawianiu jak i pozniejzej realizacji czy tez ewentualnych reklamacjach.
Ze wszystkimi dostawcami postepuje podobnie - zamontowany towar - dopiero wtedy zaplata za niego. Ale zaliczki wplacac musze i wplacam

lajkonikk
10-12-2005, 08:01
przez zaliczke-rozumiem zadatek?