PDA

Zobacz pełną wersję : rolka z cegły



Mirono
29-08-2005, 21:24
czy na fundamencie z bloczków betonowych niezbędna jest tzw.rolka z cegły i jaką ma pełnić rfunkcję.Proszę o radę doświadczonych podobnym problemem.

krzysztofh
30-08-2005, 06:18
A niby po co?
Rolka jest raczej elementem ozdobnym w przypadku ogrodzenia klinkierowego no i zakończeniem podmurówki klinkierowej kiedy klinkier jest z dziurami, a na ogół jest.

30-08-2005, 08:18
Mirono
rolka z cegieł niezbedna nie jest ... ale wskazana ...
stosuje sie ją w przypadku murowania słabym materiałem ściennym
pzdr

Tomik_B
30-08-2005, 09:15
Mirono
rolka z cegieł niezbedna nie jest ... ale wskazana ...
stosuje sie ją w przypadku murowania słabym materiałem ściennym
pzdr

Bloczki betonowe na fundamenty raczej do słabych nie należą.

Mirono
30-08-2005, 21:43
czyli rozumiem że rolka nie jest niezbędna,na bloczki izolacja pozioma i sciany w górę?

30-08-2005, 23:02
Mirono
rolka z cegieł niezbedna nie jest ... ale wskazana ...
stosuje sie ją w przypadku murowania słabym materiałem ściennym
pzdr

Bloczki betonowe na fundamenty raczej do słabych nie należą.
nie pisałem o ścianach fundamentowych ... pisałem o ścianach
ten kto Ci proponuje tę rolke wydaje mi sie że wie co robi ...

pzdr

Tomik_B
31-08-2005, 07:47
Mirono
rolka z cegieł niezbedna nie jest ... ale wskazana ...
stosuje sie ją w przypadku murowania słabym materiałem ściennym
pzdr

Bloczki betonowe na fundamenty raczej do słabych nie należą.
nie pisałem o ścianach fundamentowych ... pisałem o ścianach
ten kto Ci proponuje tę rolke wydaje mi sie że wie co robi ...

pzdr

Ale pytanie dotyczyło ściany fundamentowej.


czy na fundamencie z bloczków betonowych niezbędna jest tzw.rolka z cegły i jaką ma pełnić rfunkcję.Proszę o radę doświadczonych podobnym problemem.

Tomik_B
31-08-2005, 07:49
czyli rozumiem że rolka nie jest niezbędna,na bloczki izolacja pozioma i sciany w górę?

Jeżeli bloczki są dobrej jakości, to tak.

lonly
31-08-2005, 10:33
U mnie rolka jest z bloczków betonowych a konkretnie na bloczkach sciany fundamentowej izolacja pozioma z papy termozgrzewalnej warstawa bloczków i znowu papa termz. i ściana z maxa. Zrezygnowałem z rolki ceglanej na podstawie jakiegoś opracowania znalezionego zresztą w necie które opisywało bodajże konieczność kładzenia rolki w celu odizolowania od opadu deszczu (odbicia od opaski) materiału o dużej nasiąkliwości z tórych wykonywana jest ściana. W przypadku mojej ceramicznej sciany nie widziałem konieczności oddzielania ceramiczną cegłą która podobnie chłonie wilgoć i wykonałem bez. A w ogóle to rolka powinna być stosowana jak domyśliłem się z tego artykułu gdy ściana jest np. 3W. U mnie ściana schowana jest 2W pod ociepleniem to i po co?