PDA

Zobacz pełną wersję : vitopend 100 z zasobnikiem - ile za podłączenie



alienka
30-08-2005, 09:11
Może ktoś ma za sobą podłączenie pieca Vissmann vitopend 100. Mój hydraulik nie do końca wie ille to kosztuje :( . Postanowił się dowiedzieć (aż się boję czego on się dowie albo co wymyśli). Dlatego ja tez postanowiłam wzbogacić się trochę w wiedzę. Stąd moje pytanie do doświadczonych budujących. Interesuje mnie cena samej robocizny. Bez uruchamiania pieca (to robi serwisant).
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Ach, to chyba istotne - buduję 30 km od W-wy

szeryf
30-08-2005, 09:53
U mnie ogólnie za zrobienie kotłowni 600zł (z zawieszeniem pieca)

Pafnucy
30-08-2005, 11:55
U mnie ogólnie za zrobienie kotłowni 600zł (z zawieszeniem pieca)

a co konkretnie obejmuje u Ciebie ta kwota? Zawieszenie takie fizyczne, na ścianie? A ile może kosztowac uruchomienie?

alienka
30-08-2005, 12:07
Szeryf,
To u Ciebie bardzo tanio w porównaniu z sugestiami mojego fachmana. Czy Ty też w okolicach Warszawy. Może tutaj takie zdzierstwo trzeba przyjąć z pokorą?
Za uruchomienie płacę serwisantowi Vissmanna a ile to zaraz zadzwonię i się dowiem.
Mój hydraulik już 1000 zł zainkasował na jakieś rurki, złączki itp. Przebąkiwał coś o 1800 za robociznę :o
Proszę o opinię. Ratujcie nim znów zrobią ze mnie jelenia a mi zabraknie argumentów do dyskusji.

alienka
30-08-2005, 12:19
Pierwsze uruchomienie za darmo - tylko trzeba zwrócić kaskę za dojazd serwisanta. Taką informację otrzymałam w jednym z serwisów w Grodzisku Maz.

szeryf
30-08-2005, 12:48
Może dlatego 600zł, że facio robił mi całą instalację c.o. i wod-kan.
Cena ta obejmuje (powieszenie, odpalenie,połączenie wszystkich rurek,
podłączenie do komina idt). A tak na marginesie to cała robocizna
c.o. i wod-kan to 4000 zł. Buduję w Podlaskim.

Tommi
30-08-2005, 13:03
U mnie hydraulik wziął 800PLN za kotłownię - sama robocizna (powieszenie pieca, podłączenie wszystkich rurek, napełnienie instalacji wodą). Do tego materiały - ile to dokładnie nie liczyłem, bo się całościowo rozliczałem ze sklepem.
Następnie przyjechał servisant i uruchomił piec - zapłaciłem tylko koszt dojazdu 30PLN + podłączenie kabelków zasilających do pieca i pompek (wraz z kabelkami i wtyczkami) - 30PLN = w sumie 60PLN.

pozdr.
Tomek

alienka
30-08-2005, 15:32
Szeryf,
u mnie też on robił całą instalację. Zobaczymy?
Tommi,
Ty z tych samych okolic. Nie powinno więc być większej różnicy w cenie. Zobaczymy!
Będę się targować!
Bardzo Wam dziękuję. To ważne dla mnie informacje.

31-08-2005, 10:08
Witam,

Ja płaciłem za instalację kotłowni olejowej 500PLN.
Wchodziło w to:
- ustawienie zbiornika na OO (1100l)
- ustawienie kotła i podłączenie do niego rurek do zbiornika
- podłączenie kotła do instalacji CO i CWU (2 obiegi z 2 pompkami, instalacja napełniająca, cyrkulacja, naczynia wyrównawcze CO, CWU, zawory bezpieczeństwa, manometry),
- podłączenie rury spalinowej do komina (spiro)
- napełnienie instalacji
- próbne odpalenie kotła (kocioł był używany więc później serwisant
kotła wpadł go pomierzyć i wyregulować analizatorem spalin)

Hydraulicy robili u mnie całą instalację.
Oczywiście materiały na osobnych fakturach (jako takie upusty załatwiłem sobie w hurtowni - hydraulicy mają tam takie wejścia, że jak się nie żąda upustów to sami sobie je odbierają dlatego tak chętnie rozbudowują instalację o ekstra zawory i inne duperele które nie mają wpływu ani na komfort ani na bezpieczeństwo instalacji...)