PDA

Zobacz pełną wersję : 1. Najpierw folia czy styropian? 2. Ubytki spoin pionowych



wilcza75
30-08-2005, 09:45
witam

w projekcie (i z tego co dotąd widziałem) podłoga na gruncie ma mieć kolejne warstwy: 2xfolia (na betonie)+styropian+szlichta. Majster twierdzi, że on zawsze robi odwrotnie tzn. styropian+papa i na to szlichta oraz ,że oczywiście wszyscy tak robią.
W poradach Murtora nie jest to jednoznaczne, chyba można najpierw folię i najpierw styropian, ale jak jest lepiej?
Czy z papą ta majster ma rację i jest lepsza od 2 folii?

Drugi temat: mam ściany z bloczków gazobet.24cm Śniadowo i Xella na klej.
Po 2 m-cach od wymurowania, po dociążeniu domu wieńcem i dachem (z dachówki cem.), w kilku pionowych spoinach między bloczkami pojawiła się pustka - myślę , że klej był tylko na wierzchu. W poniedziałek zaczynam tynkować - tynk cem.-wapienny. Czy radzicie czymś wypełnić te spoiny (mają ok. 2-3mm.) np. pianką, czy zostawić jak jest i tynk od środka, a styropian z zewnątrz zlikwidują mostki termiczne.

tomasz

wilcza75
30-08-2005, 18:29
kochani

wierzę, że do soboty, tj. ostatniego spotkania z majstrem przed robotą, ktoś życzliwy, udzieli mi drobnej rady, tak więc oprócz czytania, proszę - Piszcie (zwłaszcza, że buduję koło Pisza)

tomasz

invx
30-08-2005, 18:58
1.
optymalny uklad warstw podlogi na gruncie to:
- chudy beton
- papa termo podkladowa
- folia
- styropian
- folia
- wylewka

2. 2mm to jest glebokosc czy szerokosc ?? jak glebokosc tynkowac, jak szerokosc wypelnij zaprawa ktora murowales bloczki :wink: