PDA

Zobacz pełną wersję : Meble sosnowe



Jarbas
30-08-2005, 10:27
Witam!
Zainteresowany jestem zakupem mebli sosnowych. Przeglądałem ostatnio ofertę DREWAL Zwracam się z prośbą do osób posiadających meble wspomnianego producenta o opinię. Jakość, staranność wykonania, użyty materiał... i co tam uważacie za stosowne. Oczywiście mile widziane są posty proponujące innych producentów (z podaniem linka, adresu) za które serdecznie z góry dziękuję.

Inezka
22-10-2005, 20:28
Nie lubie sosny, bo jest miekka i paskudnie zolknie!

Redwald
23-10-2005, 07:59
Mam meble sosnowe w kuchni od 6 lat. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Robił je zakład stolarski na prywatne zamówienie. Żona sobie zaprojektowała i tak miało być. Są proste, ale eleganckie - wg mnie :D. Ale do rzeczy: pomimo tych kilku lat, wychowania 2 dzieci, palenia w kuchni w kuchni węglowej jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Niema żadnych "żółtych przebarwień", drewno owczem ciemnieje, ale dość wolno; dzieciaki obijały, obijały ale do końca nie wyobijały. Wykorzystamy te meble po renowacji w nowym domu, pewnie zmienimy tylko górne blaty i przeczyścimy powierzchnię drzwiczek.
Pozdrawiam - ja polecam takie meble.

Dropsiak
23-10-2005, 11:40
Mam dokładnie takie doswiadczenia z sosenką jak
Redwald. Nic nie żółknie. Eksploatacja 6 lat.

23-10-2005, 12:11
Redwald

zajrzyj poszę do mojego wątku Rustykalne wnętrza
podałam tam bardzo dobre i sprawdzone adresy producentów tanich sosnowych mebli.
Gorąco polecam stolprodex, który sama użytkuję i inne firmy tam zaprezentowane
mimilapin

adres wątku w stopce poniżej :D

andrzejka
23-10-2005, 17:53
Ja lubię sosnę 8)
Mam meble sosnowe od kilku lat i jestem zadowolona no może z wyjątkiem stolika w pokoju syna, został źle polakierowany i jest po prostu za miękkie drewno :-? ale pozostałe bardzo dobrze się sprawują 8)
Myśłe, ze chodzi tu po prostu o kweste wykonania :-?

artureski
03-11-2005, 11:27
sosna jest ok, nie musi żółknąć (chociaz może) wystarczy kapon, kolorek bejcą, lakier - odpowednio twardy i zabezpieczone. Ja specjalnie dałem lekki kolorek i poczekałem aż pożółknie trochę i da ciekawy efekt nieosiągalny w innym drzewie.

drewniakowo
15-12-2012, 23:36
Widziałam już niejedne meble sosnowe. Sama też odnawiałam niedawno taki zżółknięty regał.
Ale zastanawiam się, czy jednak to nie jest kwestia warunków, bo u znajomych też tak nie żółkną jak te, które zostały wykonane dość dawno temu.
[moderowano]
U nas jest w niedzielę targowisko i można na żywo zobaczyć wiele mebli.
Coraz bardziej się przekonuję, by wymienić część mebli na drewno, bo w tej chwili mamy tylko kilka takich elementów.

Elfir
16-12-2012, 16:41
drewniakowo - po co wyciągasz wątki sprzed 7 lat?

drewniakowo
17-12-2012, 02:06
drewniakowo - po co wyciągasz wątki sprzed 7 lat?
Jej, nie zauważyłam.
Szukam teraz czegoś na temat mebli drewnianych, bo chciałabym takie u siebie. Przypadek.
Po całym dniu spędzonym z dziećmi, w nocy niekoniecznie zauważam daty.