PDA

Zobacz pełną wersję : klinkier



Jołasia
30-08-2005, 10:42
Murarze zaczynaja budować sciany. Chcą już powoli klinkier na komin i słup podpierajacy dach na tarasie. Dach bedzie czerwony. Jak dobrać klinkier??? Czym sie kierować - przecież to dopiero poczatek budowy i jeszcze nie mysle o klorze elewacji a jej część będzie z płytek klinkierowych...
Pomóżcie proszę!
:oops:

zuczek
30-08-2005, 11:18
Witaj,
niektórzy stosują na komin klinkier jak najbardziej zbliżony kolorystycznie do koloru pokrycia dachu. Wówczas komin się nie wyróżnia na tle dachu. Natomiast na ściany dają już zupełnie inne cegły i wcale się to ''nie gryzie''.
Ja osobiście jestem za takim rozwiązaniem i u siebie też będę tak robić. Nie lubię, gdy komin kolorystycznie odcina się od dachu.
Pozdrawiam :)

krzysztofh
30-08-2005, 11:48
ŁAdnie też wygląda komin z ciemniejszego klinkieru niż dach. Wtedy komin jest podkreślony. Ale musi to być podobny kolor tylko kilka tonów ciemnieszy. Czasem ładnie sie prezentują jasne klinkierowe kominy, ale to trzeba przemyśleć pod kątem elewacji.

Jołasia
31-08-2005, 08:26
Dzięki!
A czy to prawda, że gładka faktura klinkieru jest lepsza niż porowata. Podobno nie brudzi się tak szybko jak porowata i łatwiej sie czyści?
Tak czytałam :)
Problem w tym, że podoba mi się porowaty!!!

zuczek
31-08-2005, 09:26
Hmm, porowata może się szybciej brudzić... Nie wiem jak to jest z kominem... Mi się podobają cegły ryflowane i takie będą na elewacji. Co do komina to jeszcze nie wiem, ale myślę, że gdyby dać gładkie, to by się nie odcinały mocno od reszty. No chyba, że masz bardzo duży komin :wink:

Sp5es
31-08-2005, 15:47
Porowatość powierzchni wbrew pozorom nie jest w prostej zależności z podatnością na brudzenie. Dowód - szyby szklane też się brudzą...a gładkie.

Więcej zależy od kąta zwilżania, a to można sobie załatwić przez hydrofobowanie powierchni silikonami.

Yoric
31-08-2005, 16:30
komin w kolorze identycznym jak pokrycie dachu nie wyglada dobrze - tak jakby wszystko zostalo z jednego kawalka plastiku odlane ....