PDA

Zobacz pełną wersję : Duże okno PVC w okleinie drewnopodobnej



sonlar
30-08-2005, 10:50
Jako, że nie mam pewności, pozwolę sobie zadać to pytanie na forum.
Chodzi o okno o wymiarach 3,8x2m, 2 skrzydła (0,9m) po bokach rozwierno-uchylne, środek nieruchomy 2x2m, okno do salonu, wykonane z PVC w okleinie drewnopodobnej złoty dąb.
Strona zachodnia, słońce wpada do okien około po godzinie 13-tej, zaś chowa się za sąsiedni budynek po 17-tej.
Panuje opinia, ze względu na pracę (rozszerzalność) takiego materiału - takich okien nie powinno się wykonywać o wymiarach większych niż 3m.
(Jeżeli chodzi o profile to wybór będzie pomiędzy Aluplastem Ideal 4000 Round line, Schuco CT70 Rondo lub Salamandrem 2+3D).
Oczywiście mógłbym kupić takie okno drewniane lub aluminiowe, jednakże wymieniam wszystkie okna (12sztuk) i zależy mi na jednakowych.

jareko
30-08-2005, 11:46
przy takliej konstrukcji okien spoko - wyda i nic sie nie bedzie dzialo z tym tylko ze przy montazu trzeba cos zrobic - co? Ja wiem - inni nie wiem czy wiedza ale ta wiedza pozostanie moja tajemnica :)

Adam_ag
30-08-2005, 13:09
Okno w okleinie drewnopodobnej dwustronnej cena=cena dobre okno drewniane dobrej firmy w kolorze, tak poza tematem

jareko
30-08-2005, 14:11
ciekawe jak ci te rownanie wyszlo - tez tak na marginesie :lol: :lol: :lol:

sonlar
30-08-2005, 22:21
A mi dzisiaj jeden producent co od 10 lat okna montuje twierdził, że lepiej takie okno zrobić z t rzech części i poskręcać ze sobą !
Średnio mi się ten pomysł podoba, ze względu na poszerzone, zespolone słupki.. około 24cm łącznie szerokości... ale może tak źle nie będą wygladać.

jareko
30-08-2005, 22:33
moze zle zrozumialem twoj post - ale nigdy nie odwazylbym sie czegos takiego zamowic w jednej ramie. Tylko trzy elementy - oddzielnie drzwi odzielnie fix. Skrecenie tego na sztywno bedzie bledem - stad info o tym ze nie kazdy potrafi cos takiego zamontowac - trzeba zastosowac patent :) ktory bedzie pelnil role dylatacji
poza tym- to ma byc okno czy wyjscie na taras? Jesli okno to OK zas jesli wyjscie to jakby troszke za niskie i wtedy zastanowilbym sie nad przesuwka

sonlar
30-08-2005, 23:49
moze zle zrozumialem twoj post - ale nigdy nie odwazylbym sie czegos takiego zamowic w jednej ramie. Tylko trzy elementy - oddzielnie drzwi odzielnie fix. Skrecenie tego na sztywno bedzie bledem - stad info o tym ze nie kazdy potrafi cos takiego zamontowac - trzeba zastosowac patent :) ktory bedzie pelnil role dylatacji
poza tym- to ma byc okno czy wyjscie na taras? Jesli okno to OK zas jesli wyjscie to jakby troszke za niskie i wtedy zastanowilbym sie nad przesuwka

To ja może nie wszystko powiedziałem.
Okno balkonowe z wyjściem na taras, podwójne z ruchomym słupkiem będzie na drugiej ścianie.
Ww. okno będzie tylko oknem.
..............
Hmmm. Co do tej tajemniczej technologii :).
Rozumię, że powinienem poprosić ciebie o montaż ?

jareko
31-08-2005, 07:48
nie :) spoko :)

KOŚCIELNIK
31-08-2005, 08:00
Pozwolę sobie w tym wątku zadać pokrewne pytanie dotyczące okien pvc w okleinie orzech zamontowane na południowej i zachodniej stronie o wymiarach 180/140 i 150/140 ,które od rana do wieczora hałasują (stukają).Mianowicie czy to ich urok czy zostały żle zamontowane.Czy stuka skrzydło o ramę ,czy rama o parapet ?

jareko
31-08-2005, 08:17
postaraj sie nadsluchiwac z ktorego miejsca to "stuka" Powiem szczerze - nie spotkalem sie jeszcze z takimi uwagami klientow
Na pewno ma to zwiazek z rozszerzalnoscia pod wplywem temperatury ale co powodem stukania moze byc?
Dywaguje ;)
- blaszany parapet zewnetrzny ktory takze pracuje?
- ruch okna po parapecie wewnetrznym?
Cholerka - nie wiem i sam jestem ciekawy twych obserwacji

KOŚCIELNIK
31-08-2005, 08:36
Prawdopodobnie nie jest winny żaden parapet bo stukało jak jeszcze nie było parapetów zewn.Dodatkowo jak mocno się nagrzeją czuć jak haczy skrzydło o okucie,zaczep.Okno było montowane w zimie i jeszcze nie regulowane od ponad roku.Prawdopodobnie to jest przyczyną stuków.Stuka tak samo jak u mojego sąsiada plastikowe rynny.Ciekawe czy jeszcze ktoś zauważył taki efekt ?

jareko
31-08-2005, 10:09
moga to byc w takim razie halasy od okuc - ocierania sie pod wplywem rozszerzania metalu o metal - np. zaczep o rolke i trzeszczy czy tez stuka - bez obejrzenia i pomajdrowania :lol: to wrozenie z fusow

sonlar
03-09-2005, 20:15
Wczoraj monter z jednej firm produkujących - przekonywał mnie, że takie okno w profilu Schuco trójkomorowym można wykonać jako jedną całość.
Najważniejsze jest aby dobrze osadzić w murze (na dyble) oraz okno środkowe (fix) powinno być dodatkowo wzmocnione grubszą szybą.

jareko
04-09-2005, 20:33
pozwol ze nie bede tego komentowal. Decyzje sam podejmij
Przy moim calkowitym uwielbieniu do Schuco i ciaglym kontakcie z szefem produkcji ktory zjadl na Schuco zeby ;) wykonujac w nim cudenka (jak chocby okna do Minsietrstwa Budownictwa czy tez Ministerstwa Transportu o wyjatkowych wymiarach) mowie Ci, ze z takim oknem bardzi prawdopodobne ze bedziesz mial klopoty. Zwlaszcza ze nie znam producenta ktory slupki w Schuco zgrzewa - sa one montowane na kosci i skrecane - rozwiazanie dobre aczkolwiek przy tych gabarytach nie gwarantujace stalej odleglosci slupka od bocznej krawedzi oscieznicy. To sa dlugosci i PVC pod wplywem teperatury sobie pracuje i to dosc znacznie.
Zycze CI by sie udalo :)