PDA

Zobacz pełną wersję : jak wyegzekwować robotę / rozliczyć wykonawcę



MAK
30-08-2005, 20:55
Umówiłem się z wykonawcą na stan surowy z Silki pod tynki cienkowarstwowe. Wykanawca zapewnił, że zna się na materiale.

A tak naprawdę:
- robotnicy nie wiedzieli do czego służa kreski na bloczkach, tak więc w piwnicy nie mam kanałow na kable.
- na parterze murowali już od kresek, ale kanały na kable nie są drożne bo pozaklejali je klejem (nie da się przepchać kabli)
- wszelkie szalunki wykonano niedokładnie (pełno smarków) i w wielu miejscach porozłaziły się w czasie wylewania (jakbyście zobaczyli wieńce po zewnętrznej stronie to byście się załamali - ekipa ocieplająca będzie miała sporo roboty żeby strugać wełnę by nie było fali na elewacji). Bez dokładnego usunięcia tego całego syfu mogę sobie pomażyć o tynkach cienkowarstwowych.

Jestem dosyć bojowo nastawiony, mają to usunąc choćby zębami. Oczywiście kanały pod kable elektryczne są nie do użytku.

Poradźcie, jak sobie poradziliście w takich sytuacjach.

Jeszcze jest trochę robót do wykonania a ja mam cały czas nadwyżkę robót wykonanych nad zapłaconymi.

arek_s
31-08-2005, 09:06
poprostu nie płać za źle wykonana pracę - bo z tego co piszesz to nie są już w stanie naprawić popełnionych błędów :evil: - co to się teraz porobiło że nie ma na rynku ludzi którzy się znaja na robocie i umieją ją wykonac prawidłowo.