PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić pracę grzejnika??



elgo
30-08-2005, 22:18
Witam, trochę nietypowy temat ale już wyjaśniam - posiadam grzejniki panelowe c.o. na wodę, a chciałbym (muszę) zmienić je na grzejniki elektryczne. Myślałem o zapełnieniu takiego grzejnika olejem transformatorowym (skąd ja go wezmę???) i wsadzenia do środka jakiegoś drutu oporowegi no i oczywiście jakiś termki. Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za wszelkie "normalne" porady.

Barbicha
30-08-2005, 22:26
chodzi ci o cos takiego
http://www.convector.pl/grzejnikGPE_GCE.htm

krzysztofh
31-08-2005, 06:11
Witam, trochę nietypowy temat ale już wyjaśniam - posiadam grzejniki panelowe c.o. na wodę, a chciałbym (muszę) zmienić je na grzejniki elektryczne. Myślałem o zapełnieniu takiego grzejnika olejem transformatorowym (skąd ja go wezmę???) i wsadzenia do środka jakiegoś drutu oporowegi no i oczywiście jakiś termki. Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za wszelkie "normalne" porady.

Radzę nie eksperymentować z wkładaniem drutu oporowego do typowego grzejnika. Nie może się to udać. Strach pomyśleć o ochronie przeciwporażeniowej lub pożarze.

elgo
31-08-2005, 12:57
Wiem że Convector ma coś takiego, ale mnie interesuje jak przerobić typowy grzejnik wodny na elektryczny. A co do p-poż to chyba i porażenia to chyba lekka przesada. Drut oporowy nie musi być "potężnej" mocy a zabezpieczenie według mnie to zwykłe zerowanie i tak jak już pisałem jakiś termik na ewentualne przegrzanie.
Widziałem w sprzedaży gotowe grzałki które wkręca się w kaloryfer - jedyny problem to iż nie można ich wkręcić do zwykłego grzejnika ze względu na konstrukcje grzejnika. Ale dziękuje za odpowiedź.