PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika :) TAB



tab
30-08-2005, 23:13
Zapraszam serdecznie - chociaż jak na razie nie ma czego oplotkowywać :)

muzykant
31-08-2005, 06:33
No mogę tylko pogratulować wyboru projektu.
Od dawna czekałem aż ktoś budujący D08 zacznie pisać dziennik....
Pisz tab bo ja tu usiedzieć nie mogę
może coś o kosztach coś skrobniesz....

Funia
31-08-2005, 06:57
Witam nową "dziennikareczkę".

Pisz, pisz.
No i fotki wklejaj :wink:

tab
31-08-2005, 08:24
Witam nową "dziennikareczkę".

Pisz, pisz.
No i fotki wklejaj :wink:

Funiu, dobrze nazwałaś - "dziennikareczka" :) Jakbym tanie sensacje pisała :)

Marcel2000
31-08-2005, 08:47
pisz, pisz z przyjemnością będziemy czytać :wink:

tab
31-08-2005, 08:51
pisz, pisz z przyjemnością będziemy czytać :wink:

Z przyjemnością będę pisać, a czy czytanie moich bazgrół będzie przyjemnością - to się okaże :)

Whisper
31-08-2005, 09:01
Chętnie popatrzę, bo dom bardzo podobny do mojej Whisperówki.

muzykant
31-08-2005, 09:05
Idę kawusie wypić, jak wrócę to dokończę. Muzykant kosztów nie może sie doczekać.

:D :D :D
no jakoś nie mogę usiedzieć spokojnie

na wszelki wypadek przygotuje sobie jakieś pigółki od migotania komór serca - oczywiście

zaba_gonia
31-08-2005, 09:28
A ja szczególnie się cieszę!!!! :D
Już myślałam, że nie zabierzesz się do pisania.....a tu patrzę....Dziennik tab!!!
Nie dosyć, że budowa w tym samym mieście, to jeszcze obsługiwana przez tą samą ekipę!
Będzie o czym plotkować..... :oops:

Czekam na następne odcinki!
Pa!

tab
31-08-2005, 12:40
Chętnie popatrzę, bo dom bardzo podobny do mojej Whisperówki.
A nie na odwrót?? :)

facio
31-08-2005, 12:47
Witam :)

Chętnie poczytam Twój dziennik. Bardzo lubię fotki no i te.... koszty związane z budową (no troche mniej) 8)

emango
31-08-2005, 14:28
Hej tab,
ostrzegam, że czytać będę uważnie :) i z wielkim zainteresowaniem. Nie wiem, kiedy zaczniemy, liczę, że nia wiosnę. Szybko Wam poszło (kiedy dokładnie zaczęliście?). Pozdrawiam i gratuluję :)

tab
31-08-2005, 14:50
Hej tab,
ostrzegam, że czytać będę uważnie :) i z wielkim zainteresowaniem. Nie wiem, kiedy zaczniemy, liczę, że nia wiosnę. Szybko Wam poszło (kiedy dokładnie zaczęliście?). Pozdrawiam i gratuluję :)

Zaczęlismy około 20 kwietnia. Panowie pościągali humus, wykopali dołki, zalali betonem. i kwiecień minął.
W maju postawili ścianki fundamentowe.
W czerwcu wsypali piach do środka - jakieś 250 ton - zalali chudy beton. Zwialiśmy nad morze i nasz szef budowy też.
W lipcu postawili ściany.
2 sierpnia zalali wieniec.
Budowa stoi. Czekamy na wiązary i dachówkę. Dzisiaj ostatni bój z panem od dachówek ( z przesympatycznym :) )

Whisper
31-08-2005, 17:57
Chętnie popatrzę, bo dom bardzo podobny do mojej Whisperówki.
A nie na odwrót?? :)

Ot, czepialska jaka :wink: :lol:

No racja, Whisperówka bazowała na D08 :)

zaba_gonia
01-09-2005, 11:24
No, no ...dobra z Ciebie negocjatorka!
Jakich argumentów użyłaś????
Wygląda na to, że dach mamy mniejszy, a zapłacimy więcej za dachówkę.. :(
Utargowałaś na podstawowej, czy na dodatkach ceramicznych? ( jeżeli nie możesz powiedzieć, to ja się nie obrażę... :wink: )

tab
01-09-2005, 11:57
No, no ...dobra z Ciebie negocjatorka!
Jakich argumentów użyłaś????
Wygląda na to, że dach mamy mniejszy, a zapłacimy więcej za dachówkę.. :(
Utargowałaś na podstawowej, czy na dodatkach ceramicznych? ( jeżeli nie możesz powiedzieć, to ja się nie obrażę... :wink: )

Jeśli nie powiem, to się nie obrazisz, ale jak powiem, to też nic się nie stanie :)
Odezwał się pan K. i przebił oferte mojego przesympatycznego pana, więc przesympatyczny zszedł do 19.500 i powiedział, że to już koniec negocjacji, no to powiedziałam, że rynny wezmę za mniej :) I z tego przekomarzania takie cuda powychodziły.
Zabciu, a co do dachu, może i większa powierzchnia, ale.... 190 gąsiorów czyli około 65 metrów. Za to żadnej dachówki skrajnej,, bo dach kopertowy.


Jak pierwszy dzień w szkółce?

zaba_gonia
01-09-2005, 12:16
To ta cena dotyczy też rynien????
Też Ci zaproponował Gamrat? Ile za mb i za pas nadrynnowy?
Oczywiście , nie musisz odpowiadać.... :wink:

A w szkole?
Na razie spokojnie i uroczyście......
Od jutra lekcje.

tab
01-09-2005, 12:26
To ta cena dotyczy też rynien????
Też Ci zaproponował Gamrat? Ile za mb i za pas nadrynnowy?
Oczywiście , nie musisz odpowiadać.... :wink:

A w szkole?
Na razie spokojnie i uroczyście......
Od jutra lekcje.

Żabo droga :)
Tak, zaproponował Gamrata za 2300, mamy jakieś 80 metrów ( chyba ) :), nie znam cen jednostkowych, mam ceny za całość.
a pas nadrynnowy..... powiedziałam, by wrzucił do wyceny, by nie był osobno. Ale na początku chciał 900 zeta.

zaba_gonia
01-09-2005, 12:33
Dzięki!
U nas rynny to jakieś 100 mb. Ale ceny jeszcze nie uzgadniałam, dlatego tak namolnie wypytuję....
Powiedział tylko, że za pas nadrynnowy zapłacę 9 zł za mb.

pozdrawiam! :D

zaba_gonia
06-09-2005, 07:19
Sirius ciemny brąz jest na dach mojaj sąsiadki.....
Chyba wiesz, gdzie jest moja budowa :wink:

tab
06-09-2005, 10:25
Sirius ciemny brąz jest na dach mojaj sąsiadki.....
Chyba wiesz, gdzie jest moja budowa :wink:

Tak, tak, wiem :)

ArturZ
15-09-2005, 12:20
Witam
Tab czy cena wiązarów jaką podałaś zawiera także montaż? I ile kosztuje transport tych wiązarów?

tab
15-09-2005, 19:10
Arturze,

cena jest z transportem i montażem, ile wynosi transport - nie pamiętam, ale jak tylko będzie mąż, to takową cenę podam Tobie.
Ale chyba nie będziesz mógł za bardzo sugerować się moją ceną, gdyż transport jest policzony za dwa komplety wiązarów. Niedaleko mojego D08 buduje się drugi, na podobnym etapie zaawansowania i cena była dość ostro negocjowana z tartakiem.

Wiem, że w Bogatyni jest D08, tylko nie wiem na jakiej ulicy.

Montaż 4600pln.

zaba_gonia
15-09-2005, 19:29
Witaj!
Właśnie był u nas "pan trzeci".
Udało nam się trochę obniżyć cenę za rynny, a pozostała oferta bez zmian. Zadzwonił też przed chwilą " drugi", ale jego oferta okazała sie gorsza, więc podziękowaliśmy mu za poświęcony nam czas.
Jutro wpłacamy zaliczkę.

Czy Twój brat ma ciemne włosy i gra w siatkę? Jak ma na imię?

Ekipa dzisiaj pracowała! :D

ArturZ
16-09-2005, 06:23
Tab
Dzięki za odpowiedź. Bardzo mnie ucieszyło, że w tej cenie jest wszystko!! Będę mógł sobie dalej kalkulować koszty. Kolega z pracy tez kupił projekt D08 i powinniśmy razem zacząć na wiosnę. Nawet działki mamy na tym samym osiedlu. Jak zdecyduje się na wiązary, to oczywiście będzie nam łatwiej negocjować!! Rozumiem, że dużego tarasu nie zadaszałaś, ale czy masz zaprojektowany jakiś mały stryszek na poddaszu?

tab
16-09-2005, 08:08
Arturze, taras mam zadaszony, ale nie całkowicie. Poza tym powiększaliśmy pomieszczenie gospodarcze i zabrało nam to kawałek tarasu. Linia dachu z lewej strony będzie zlicowana z linią dachu z prawej.
A stryszków żadnych nie mamy, będziemy tzw. "szopę" stawiać na rowery, narty itepe.

tab
16-09-2005, 08:14
Witaj!
Właśnie był u nas "pan trzeci".
Udało nam się trochę obniżyć cenę za rynny, a pozostała oferta bez zmian. Zadzwonił też przed chwilą " drugi", ale jego oferta okazała sie gorsza, więc podziękowaliśmy mu za poświęcony nam czas.
Jutro wpłacamy zaliczkę.

Czy Twój brat ma ciemne włosy i gra w siatkę? Jak ma na imię?

Ekipa dzisiaj pracowała! :D


Jarek ma ciemne włosy, ale w siatkę nie gra, ale za to kręci kilometry na rowerze, jestem skłonna stwierdzić, że on więcej przejeżdża na rowerze niż niektórzy autem w rok.

Ciesze się, że "trzeci" wygrał :)
czasem lepiej stówę zarobić niż nic.
A to taki miły pan :)

Fajnie, że ekipa już u Ciebie działa. Jak by ich nie było np. za dwa tygodnie to będziesz mogła ich szukać u mnie. W środę najpóźniej przywożą wiązary i po ich zamontoaniu Jacek wkracza, raczej wjeżdżna na swym rumaku :)

Marcel2000
16-09-2005, 08:48
a czemu nic nie piszesz w dziennikum my wierni czytelnicy czek :wink: amy

tab
16-09-2005, 09:10
a czemu nic nie piszesz w dziennikum my wierni czytelnicy czek :wink: amy


Żeby to było o czym pisać :)

Pogoda pod psem i w ogóle.

Ale obiecuję poprawę.

muzykant
16-09-2005, 09:28
tab - dzięki za info o kosztach


... powiększaliśmy pomieszczenie gospodarcze i zabrało nam to kawałek tarasu...
a o ile powiększaliście to pomieszczenie? i jakie będzie jego przeznaczenie?
Może jakieś zdjęcia (od strony tarasu/p.gosp) - bo przecie ściany już stoją

Również czekam na dziennika ciąg dalszy.

Pozdrawiam i lepszej pogody życzę

tab
16-09-2005, 09:32
Muzykancie,
pomieszczenie gosp. powiększone do 12 metrów kw. z przeznaczeniem na kotłownię, tzw. wannę techniczną, pralkę itepe.

Zdjęcia mam, ale nie w tym kompie.
Pomieszczenie powiększone tak, że zlikwidoaliśmy małe pojedyncze okno balkonowe, ściana została przesunięta właśnie za nie, a zamiast okna zwykłego w salonie zrobiliśmy tarasowe. Popłyniemy z tymi oknami, popłyniemy :)

ps. jak tylko uruchomię tamten komputer ( czyt. doprowadzę do stanu używalności) to zamieszczę resztę zdjęć.

tab
16-09-2005, 09:35
http://glagla.photosite.com/~photos/tn/884_348.ts1122905912000.jpg

Muzykancie, tu może będzie widać co nieco.

muzykant
16-09-2005, 09:39
dzięki,
widziałem to zdjęcie w Twoim dzienniku

rozumiem, że nie zmieniasz przeznaczenia pomieszczenia gospodarczego

zaba_gonia
16-09-2005, 19:46
Od dzisiaj już wiem, kto jest Twoim bratem...
Dyskretnie go obserwowałam... 8)
Chyba trochę nieśmiały, bo nic nie dał po sobie poznać, że wie co nas łączy ( chodzi mi o Ciebie i mnie :wink: )

Wiem, że teraz ekipa układa dachówkę na Zwierzyńcu, więc wejdą na Twój dach zaraz potem. Czy wiesz kiedy kładą dachówkę u państwa S. w Stanowicach?

Wklej coś, jak przywiozą wiązary, bo będę musiała sama się pofatygować :roll: , żeby je zobaczyć, a pogoda nie sprzyja.....

Funia
17-09-2005, 10:24
No to widze, że nie tylko mój Mis robił poł roku ogrodzenie :wink:

co do 60.000 - zbędnych nie mam, ale też chetnie przyjmę. :D


pozdrówka.

facio
17-09-2005, 13:40
Pan od dachóweczek jeszcze stówkę opuścił, dobre i to, będzie 19400, a nie 19500 do zapłaty

Ta kwota to za dachówkę i osprzęt czy robociznę? :-?

tab
17-09-2005, 16:29
Pan od dachóweczek jeszcze stówkę opuścił, dobre i to, będzie 19400, a nie 19500 do zapłaty

Ta kwota to za dachówkę i osprzęt czy robociznę? :-?

To kwota za dachówkę i folie, klamry i inne duperele :), a robocizna koło 8.000.

tab
17-09-2005, 16:31
No to widze, że nie tylko mój Mis robił poł roku ogrodzenie :wink:

co do 60.000 - zbędnych nie mam, ale też chetnie przyjmę. :D


pozdrówka.

Funiu, pół roku w lutym minie, małżonek dopiero zaczął, ponoć weźmie dwa dni wolnego na czwartek i piątek ( mają wiązary przywieżć) i będzie jednym okiem czyścić słupki a drugim zerkać na montaż więźby.

Pozdrowionka dla małej Haneczki. Dla Was także :)

Funia
17-09-2005, 16:53
Funiu, pół roku w lutym minie, małżonek dopiero zaczął, ponoć weźmie dwa dni wolnego na czwartek i piątek ( mają wiązary przywieżć) i będzie jednym okiem czyścić słupki a drugim zerkać na montaż więźby.


No to pogratulować zdyscyplinowanego małżonka. :D

Mój miał taką praktykę: jeden słupek - jeden browarek. 8)
Stąd w zeszłym roku siedział przy ogrodzeniu cały sierpień i wrzesień, a ogrodzenie i tak kończyli nasi fachowcy w tym roku :D
No nielicząc drewnianych sztachetek i furtki, które założył sam.

tab
17-09-2005, 17:15
To mówisz Funiu, że mój będzie pijaniutki pod koniec tygodnia?? :)

Na razie zaczął z tymi słupkami, co będzie dalej.... zobaczymy :)
Ale twardo obstaje przy swoim, hehe, jeszcze będzie tak, że ja będę robić to ogrodzenie :)

żółta
18-09-2005, 12:17
TAB, kochana napisz mi , bo nie rozumiem. Te 8000 za robociznę mam doliczyć do 19 400 ?

tab
18-09-2005, 18:11
TAB, kochana napisz mi , bo nie rozumiem. Te 8000 za robociznę mam doliczyć do 19 400 ?

Tak, tak :(

muzykant
19-09-2005, 10:48
tab - nie bądź taka - pozwól mężowi zrobić to ogrodzenie

no i trzymam kciuki za Twoją więźbę! :D

Żelka
19-09-2005, 11:49
Cieszę się, ze będę mogła oglądać u Was jak się buduje D08. Ten dom nam się tez bardzo podobał, tylko nasza działka go nie pomieści. Myślę, że będzie Wam się w nim bardzo wygodnie mieszkało.
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.

tab
19-09-2005, 12:21
tab - nie bądź taka - pozwól mężowi zrobić to ogrodzenie

no i trzymam kciuki za Twoją więźbę! :D

Będzie robić, a ja z piwem jak z marchewką będę nad nim stać.
Jak kat nad duszą.

tab
19-09-2005, 12:23
Cieszę się, ze będę mogła oglądać u Was jak się buduje D08. Ten dom nam się tez bardzo podobał, tylko nasza działka go nie pomieści. Myślę, że będzie Wam się w nim bardzo wygodnie mieszkało.
Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.

U nas też był problem z działką, ale jakoś udało się zmieścić domek na niej i jest ok.
Oglądałam zdjęcia w Twojej galerii i widzę, że domek mcie dłuższy niż szerszy.
Ale bardzo ładny. A dachóweczka bardzo ładna i bardzo łądny odcień tego brązu, taki cieplutki.

A ciąg dalszy już w czwartek, bo wiązary przywożą i już mam dreszcze :)

Żelka
19-09-2005, 14:08
Tak, nasz dom jest wąski i długi. W końcu wybraliśmy inna działkę i inny projekt.
Bo u nas było tak, że mieliśmy kilka ulubionych domów - projektów i do nich szukaliśmy działki.
A potem się i projekt zmienił. Powstał indywidualny projekt, ale ma trochę w sobie z tych domów co nam się wcześniej podobały.
Tak to już jest. Zaczyna się z jednym pomysłem a życie potem i tak pozmienia to po swojemu. Ale nie narzekamy. Jest dobrze, oby tak dalej.
:wink:

zaba_gonia
22-09-2005, 13:24
Wiesz Tab, wczoraj powiedziałam do męża, że mam przeczucie, że na czwartek pewnie się nie wyrobią i wiązary będziesz miała dopiero w poniedziałek.....
Z budową tak zawsze.....
Ale wiem, że już tak długo czekałaś i czekałaś......
Co tam, poniedziałek już zaraz....

Wczoraj Twój brat dwa razy uroczo się do mnie uśmiechnął. Na dzień dobry i do widzenia..... :D

Widziałaś na żywo moje okno w lukarnie????

Marcel2000
22-09-2005, 19:40
Tab nie denerwuj się, nie ty pierwsza i pewnie nie ostatnia
chośc osobiście okna bym zabezpieczył :wink:

zaba_gonia
23-09-2005, 21:15
Dzięki Tab!
Same miłe rzeczy o nas i naszym domku piszesz, że aż dobrze się w sercu robi..... :D

Chyba powiem naszemu szefowi, żeby zamienił tego stalowego rumaka na krasulę.... :lol: A jak spyta, o co mi chodzi, zacytuję to, co napisałaś....

tab
23-09-2005, 21:21
Dzięki Tab!
Same miłe rzeczy o nas i naszym domku piszesz, że aż dobrze się w sercu robi..... :D

Chyba powiem naszemu szefowi, żeby zamienił tego stalowego rumaka na krasulę.... :lol: A jak spyta, o co mi chodzi, zacytuję to, co napisałaś....

Tylko mu nie mów, że to ja takie zdania głoszę :) Bo wiesz... ja do swego szefa budowy odzywam się..... :) Twój szef to inna bajka :)

zaba_gonia
23-09-2005, 21:32
Dzięki Tab!
Same miłe rzeczy o nas i naszym domku piszesz, że aż dobrze się w sercu robi..... :D

Chyba powiem naszemu szefowi, żeby zamienił tego stalowego rumaka na krasulę.... :lol: A jak spyta, o co mi chodzi, zacytuję to, co napisałaś....

Tylko mu nie mów, że to ja takie zdania głoszę :) Bo wiesz... ja do swego szefa budowy odzywam się..... :) Twój szef to inna bajka :)

Nie bój żaby, o niczym sie nie dowie... :wink: Chyba, że czyta nasze dzienniki na bieżąco :roll: .

muzykant
26-09-2005, 09:59
Tab - wiązary powiązane?

zaba_gonia
26-09-2005, 15:18
Tab - wiązary powiązane?

Właśnie, przyjechały dzisiaj????????

tab
27-09-2005, 18:59
Wiązary są :)
Przyjechały wczoraj. Dzisiaj chyba z połowa już zamontowana.
Reszta jutro w dzienniku, bo dzisiaj nie wiem czy będę mieć siłę.
Walczę z dwoma komputerami by meć jako taki dostęp do netu :evil:

Żaba, oczywiście zapraszam, tylko daj znać, że jedziecie.

muzykant
28-09-2005, 06:53
Tab - przypomnij mi - czy robisz jakieś "stryszki"?

tab
28-09-2005, 08:11
Tab - przypomnij mi - czy robisz jakieś "stryszki"?

Stryszków brak :)

muzykant
28-09-2005, 08:34
Tab - w dzienniku pisałaś:


Właśnie podliczyłam stan tego, co widać :o
Kominy, kupione, ale nie są wymurowane na 100%, bo czekamy na wiązary, jak przyjada i zamontują to ekipa domuruje resztę kominów. Bloczki na ścianki działowe kupione, ścianki nie są wymurowane, bo czekają na wiązary :)
Dzisiaj mąż będzie ostatecznie cene własnie tych wiązarów negocjowac z naszym panem od tychże. A ja zmagam sie z dachówką. Jak tak dalej pójdzie to chyba po kosztach sprzedadz by miec święty spoój ze mna :)

ale...
podsumowałam i wyszło z robocizną około 65.000 ( robota 17.000, miało byc 20.000, ale ścianki i kominy nie stoją). Żyć nie umierać. A, nie ma policzonych gwoździ, nadproży, które musiały być i innych temu podobnych głupot ( jak znajdę fakturę to skoryguję kwotę).

Przypomniało mi się jak nasi Lordowie od kanalizacji chcieli zrobic przerwe na papieroska. A jeden z nich ( najstarszy i wyglądem przypominał jakiegoś magika) powiedział: Człowiek jakby był stworzony do palenia to by miał komin w głowie, a tak - cugu nie ma " :-?

no i mam pytanko - czy podliczyłaś już gwoździe, nadproża i inne głupoty??
i jeszcze - czy ocieplałaś podłogę na gruncie?

tab
28-09-2005, 09:16
Tab - w dzienniku pisałaś:


Właśnie podliczyłam stan tego, co widać :o
Kominy, kupione, ale nie są wymurowane na 100%, bo czekamy na wiązary, jak przyjada i zamontują to ekipa domuruje resztę kominów. Bloczki na ścianki działowe kupione, ścianki nie są wymurowane, bo czekają na wiązary :)
Dzisiaj mąż będzie ostatecznie cene własnie tych wiązarów negocjowac z naszym panem od tychże. A ja zmagam sie z dachówką. Jak tak dalej pójdzie to chyba po kosztach sprzedadz by miec święty spoój ze mna :)

ale...
podsumowałam i wyszło z robocizną około 65.000 ( robota 17.000, miało byc 20.000, ale ścianki i kominy nie stoją). Żyć nie umierać. A, nie ma policzonych gwoździ, nadproży, które musiały być i innych temu podobnych głupot ( jak znajdę fakturę to skoryguję kwotę).

Przypomniało mi się jak nasi Lordowie od kanalizacji chcieli zrobic przerwe na papieroska. A jeden z nich ( najstarszy i wyglądem przypominał jakiegoś magika) powiedział: Człowiek jakby był stworzony do palenia to by miał komin w głowie, a tak - cugu nie ma " :-?

no i mam pytanko - czy podliczyłaś już gwoździe, nadproża i inne głupoty??
i jeszcze - czy ocieplałaś podłogę na gruncie?


TE głupoty i inne kosztowały około 2000.
A podłoga na gruncie nie była ocieplana, wszystko przed nami.

muzykant
28-09-2005, 09:20
TE głupoty i inne kosztowały około 2000.
dzięki

A podłoga na gruncie nie była ocieplana, wszystko przed nami.
jak to :o ?? przecież masz już wylewki

tab
28-09-2005, 13:41
jak to :o ?? przecież masz już wylewki

Chudziak wylany, nic poza tym

Agacka
28-09-2005, 13:42
o kurcze, ale bayer te zdjątka...fajnie to już wyglada! :lol:

zaba_gonia
28-09-2005, 15:12
Witaj Tab! :D

Pięknie wygląda Wasz domek!!!!!W tym słońcu wręcz prześlicznie!!!
Wiązary, widać, że bardzo starannie wykonane. Przez dwa dni tyle zmontowali? Wierzyć się nie chce!
Znana Ci ekipa tez liczy 4 chłopa, ale robota idzie im baaaardzo wolno....Oni przez dwa dni zamontowaliby pewnie z 2 elementy...

Też za jakiś czas, będziemy wybierali płytkę klinkierową na kominy. Też brązową i też niedrogą.... :wink: Przecież mamy identyczną dachówkę!

Może uda nam się wkrótce Was odwiedzić. Ale wczesniej damy znać. Teraz brakuje czasu....


Pozdrawiam Was ciepło :D

ArturZ
28-09-2005, 17:09
Ale super :D te wiązary, ja też bym tak chciał. Zrób proszę jeszcze całość po zakończeniu!!!

rafałek
29-09-2005, 13:40
Super konstrukja i chyba w samą porę po deszcze już za pasem, a po nich chyba ostra zima, bo myszy atakują (przynajmniej u nas). Zobaczymy co wart jest nasz kot :roll: .

Trzymam kciuki za szybkie zadaszenie.

tab
29-09-2005, 14:35
Ale super :D te wiązary, ja też bym tak chciał. Zrób proszę jeszcze całość po zakończeniu!!!



Super konstrukja i chyba w samą porę po deszcze już za pasem, a po nich chyba ostra zima, bo myszy atakują (przynajmniej u nas). Zobaczymy co wart jest nasz kot .

Trzymam kciuki za szybkie zadaszenie.


Wiązary naprawdę dobrze się prezentują :)
A co do pogody, to dzisiaj pada, ale po małej przerwie ( bo lało) chłopcy montują wiązary nad garażem.

Zdjęcia wieczorem.

A kotki małe przybyły, dwie kotki postarały się o potomstwo.

inż. Mamoń
29-09-2005, 20:29
Artystyczne te Twoje zdjęcia wiązarów. Brawo !!! :D

tab
30-09-2005, 15:10
Artystyczne te Twoje zdjęcia wiązarów. Brawo !!! :D

Amatorka jak nic :)

Żelka
30-09-2005, 15:50
Jak mogl tego zapomniec? Jakby piekarz zapomnial maki dac do chleba...
Nie dziwie sie, że sie wsciekasz.
A powiedz to dziecie na zdjeciu obok, czy to Twoje dziecko? Bo bardzo slodkie...

MALINKA
30-09-2005, 16:08
Tab widzę że masz taras od wschodu to tak inaczej jak większość. Po południu będzie już tam cień i nie będziesz musiała się martwić o parasol ale opalanie planuj na godziny poranne :D :wink:

O którym kominie mówisz bo u mnie wszystko grało :o :o :o co prawda zlikwidowałam komin w salonie.

Pozdrawiam Malinka :D

tab
30-09-2005, 16:17
Jak mogl tego zapomniec? Jakby piekarz zapomnial maki dac do chleba...
Nie dziwie sie, że sie wsciekasz.
A powiedz to dziecie na zdjeciu obok, czy to Twoje dziecko? Bo bardzo slodkie...


Bobas jest mój :)

A z tym kominem to będzie wojna, oj będzie. :evil: :evil: :evil: [/i]

tab
30-09-2005, 18:07
Tab widzę że masz taras od wschodu to tak inaczej jak większość. Po południu będzie już tam cień i nie będziesz musiała się martwić o parasol ale opalanie planuj na godziny poranne :D :wink:

O którym kominie mówisz bo u mnie wszystko grało :o :o :o co prawda zlikwidowałam komin w salonie.

Pozdrawiam Malinka :D

Malinko, komin w pomieszczeniu gospodarczym jest ok. Jest tylko w lewo przesunięty, jak stoi się twarzą do niego. Poza tym innych zmian nie ma. A, powiększyliśmy pom. gospodarcze.

Co do tarasów, to jeden jest od poludniowego wschodu, a drugi wychodzi od południa. I na brak słońća narzekać nie będę :) A jak zabraknie słońca to ucieknę do ogrodu.

A co do zdjęć - to nie mam siły :(

zaba_gonia
30-09-2005, 20:06
Nie smuć się Tab!
Wiem, że drażnią takie pomyłki.....( oj, wiem)
Poprawią i będzie dobrze.....
Pozdrawiam gorąco! :D

tab
30-09-2005, 21:22
Nie smuć się Tab!
Wiem, że drażnią takie pomyłki.....( oj, wiem)
Poprawią i będzie dobrze.....
Pozdrawiam gorąco! :D

Pewnie, że poprawią :)
Ale mój optymizm już gdzieś się zapodział - ale to inna historia....

zaba_gonia
30-09-2005, 21:31
Nie smuć się Tab!
Wiem, że drażnią takie pomyłki.....( oj, wiem)
Poprawią i będzie dobrze.....
Pozdrawiam gorąco! :D

Pewnie, że poprawią :)
Ale mój optymizm już gdzieś się zapodział - ale to inna historia....

No co Ty???/
Z powodu zaimpregnowanych ciśnieniowo desek utracisz swój optymizm????

MALINKA
30-09-2005, 21:45
Tab jeszcze nie takie niespodzianki przed Tobą - głowa do góry - dobry wieźbiarz poradzi sobie z tym problemem. Już teraz wiem w czym problem Ty masz inną wersję od mojej. W mojej komin był tylko w salonie i małej łazience - my przenieśliśmy komin do pomieszczenia gosp. i z więźbą musiał radzić sobie wykonawca tylko jak robili więźbe to komin już stał - choć nie cały. Spokojnie poradzą sobie szkoda nerwów. Trzymam kciuki. Pa

tab
30-09-2005, 21:54
Nie smuć się Tab!
Wiem, że drażnią takie pomyłki.....( oj, wiem)
Poprawią i będzie dobrze.....
Pozdrawiam gorąco! :D

Pewnie, że poprawią :)
Ale mój optymizm już gdzieś się zapodział - ale to inna historia....

No co Ty???/
Z powodu zaimpregnowanych ciśnieniowo desek utracisz swój optymizm????

Deskami już nie przejmuję się :)
Już mi przechodzi. Z tego powodu dom się nie zawali ani mój świat :)

tab
30-09-2005, 21:55
Tab jeszcze nie takie niespodzianki przed Tobą - głowa do góry - dobry wieźbiarz poradzi sobie z tym problemem. Już teraz wiem w czym problem Ty masz inną wersję od mojej. W mojej komin był tylko w salonie i małej łazience - my przenieśliśmy komin do pomieszczenia gosp. i z więźbą musiał radzić sobie wykonawca tylko jak robili więźbe to komin już stał - choć nie cały. Spokojnie poradzą sobie szkoda nerwów. Trzymam kciuki. Pa

U nas jak było mierzenie domu do projektu to kominy też już stały (niecałe oczywiście).
I komin z łazienki też mamy w pom. gosp. :)

zaba_gonia
02-10-2005, 12:07
Ciesze się, że wszystko dobrze się skończyło. Domyślam się, że rozmowa nie była przyjemna.....
Najważniejsze, będzie dobrze.
Czy w poniedziałek już wyjeżdżasz? Nie będziesz przy tym, jak przestawiają Ci komin????
Poproś kogoś o dopilnowanie, żeby dokładnie wyczyścili rurki ceramiczne.
Czyli od jurtra szaleje u Ciebie moja ekipa!!!!! :roll:
u mnie wchodzą pojutrze robić więźbę.
Pozdrawiam :D

tab
02-10-2005, 12:29
Ciesze się, że wszystko dobrze się skończyło. Domyślam się, że rozmowa nie była przyjemna.....
Najważniejsze, będzie dobrze.
Czy w poniedziałek już wyjeżdżasz? Nie będziesz przy tym, jak przestawiają Ci komin????
Poproś kogoś o dopilnowanie, żeby dokładnie wyczyścili rurki ceramiczne.
Czyli od jurtra szaleje u Ciebie moja ekipa!!!!! :roll:
u mnie wchodzą pojutrze robić więźbę.
Pozdrawiam :D

Wszystko jest ok, nikt na nikogo nie krzyczał, wszystko na spokojnie, bo nie było o co kotów drzeć, gdyby nie było manewru kominem..... to by się działo. A tak dogadał się nasz szef z wykonawcą wiązarów, my nie płacimy za przestawienie owego komina.
A wyjeżdżamy już dzisiaj wieczorem i nie wiem kiedy przyjadę. Ale na pewno będę wszystko śledzić, co się dzieje u Ciebie :)

Pilnuj więźbiarzy :)

zaba_gonia
02-10-2005, 13:02
Pewnie, że będę pilnowała!!!!
Ja bym na Twoim miejscu została u mamy!
Obiadki podane.....
Jezu, ale mi się nie chce gotować!!!!!!!
Nie cierpię tego pichcenia :x

tab
02-10-2005, 14:58
Pewnie, że będę pilnowała!!!!
Ja bym na Twoim miejscu została u mamy!
Obiadki podane.....
Jezu, ale mi się nie chce gotować!!!!!!!
Nie cierpię tego pichcenia :x

Zmiana planów, jedziemy jutro wieczorem, także dopilnuję "sama we dwóch" * komina i innych głupot budowlanych.
Jak uda się to zajrzę do Ciebie.

*
"sam we dwóch to niosłem" - tekst jednego z montażystów na prośbę drugiego, by ten pierwszy w czymś tam pomógł :D

Żelka
05-10-2005, 22:04
No pewnie, że chałupa coraz piękniejsza! Jak przyjdzie dach to nie będziesz mogła się napatrzeć. A potem będzie ciągnęło dalej i dalej i dalej..., aż zamieszkacie. Tak mi się przynajmniej wydaje, z tego co czytam tutaj w dzienniczkach ludzi co już zamieszkali. :P

tab
05-10-2005, 22:09
No pewnie, że chałupa coraz piękniejsza! Jak przyjdzie dach to nie będziesz mogła się napatrzeć. A potem będzie ciągnęło dalej i dalej i dalej..., aż zamieszkacie. Tak mi się przynajmniej wydaje, z tego co czytam tutaj w dzienniczkach ludzi co już zamieszkali. :P

Ja już nie mogę napatrzeć się :)

Bo do dachu widać jak dom rosnie, a potem to już tylko środek by zamieszkać.

Otoczenie też ważne, ale bez niego można chwilowo żyć :)

zaba_gonia
06-10-2005, 13:38
a chalupka coraz piękniejsza moim skromniutkim zdaniem ( ale sobie pojechałam

Bo to prawda!!
Byłam tam i widziałam! :D
Ta parterówka D08 z Muratora naprawdę jest ładna!
Z zewnątrz bardzo proporcjonalny i ładny z każdej strony. No i w środku, bardzo dobre rozmieszczenie pomieszczeń, bo w wielu parterówkach jest długi korytarz i drzwi jak w wagonach kolejowych. No i to wyjście na taras ! Baaaardzo duże z widokiem na ......pola (i cięż..... :lol: ).

Kominy też bardzo ładne. Chyba kupię takie same płytki....

Do zobaczenia, Tab!

tab
06-10-2005, 20:39
a chalupka coraz piękniejsza moim skromniutkim zdaniem ( ale sobie pojechałam

Bo to prawda!!
Byłam tam i widziałam! :D
Ta parterówka D08 z Muratora naprawdę jest ładna!
Z zewnątrz bardzo proporcjonalny i ładny z każdej strony. No i w środku, bardzo dobre rozmieszczenie pomieszczeń, bo w wielu parterówkach jest długi korytarz i drzwi jak w wagonach kolejowych. No i to wyjście na taras ! Baaaardzo duże z widokiem na ......pola (i cięż..... :lol: ).

Kominy też bardzo ładne. Chyba kupię takie same płytki....

Do zobaczenia, Tab!

Żaba,
dzięki za spotkanie, było mi bardzo miło móc oprowadzić po pokojach :)

Aga J.G
06-10-2005, 20:45
Czytam po ciuchutku to teraz napiszę 8)
Bardzo fajny domek i jak szybciutko idzie budowa :)
Trzymam kciuki za dachówkę zeby się jutro pojawiła :)

tab
06-10-2005, 20:52
Czytam po ciuchutku to teraz napiszę 8)
Bardzo fajny domek i jak szybciutko idzie budowa :)
Trzymam kciuki za dachówkę zeby się jutro pojawiła :)

Aga, szybko, wręcz zawrotna prędkość ;)
Budują Ci nasi budowlańcy od kwietnia, położenie wiązarów i dachówki robi efekt zawrotności i wręcz błyskawicznego tempa.
Nam się nie spieszy, w tym roku i tak byśmy nie wprowadzili się, ale chcemy za rok.

A dachówka.... mam nadzieję, że będzie jutro, bo inaczej zmienię zdanie o sympatycznym sprzedawcy tejże.

zaba_gonia
06-10-2005, 20:59
Co za jaja z tą fugą? Przecież miała być ciemna?
szef sie pomylił, czy sprzedawca?

Tak też wygląda dobrze, ale jeszcze wczoraj mówiłaś o ciemnej.

Bardzo ładne zdjęcia!
Teraz wszyscy widzą, że nie zmyślałam, pisząc, że domek jest śliczny!!!

Ten komin rzeczywiście wygląda jak krzywy :o

tab
07-10-2005, 07:18
Co za jaja z tą fugą? Przecież miała być ciemna?
szef sie pomylił, czy sprzedawca?

Tak też wygląda dobrze, ale jeszcze wczoraj mówiłaś o ciemnej.

Bardzo ładne zdjęcia!
Teraz wszyscy widzą, że nie zmyślałam, pisząc, że domek jest śliczny!!!

Ten komin rzeczywiście wygląda jak krzywy :o

Żaba, chyba te chłopy :) nie odróżniają kolorów, dobrze że brązowa, a nie np. zielona :)

Jak mi sie spodoba to zostawię, na razie jestem na 70 % na nie, ale poczekam na dachówkę i się "obaczy" :)

ArturZ
07-10-2005, 21:54
Tab ślicznie już wygląda ten dach, aż serce się raduje. Kominem się nie przejmuj, według mnie jest prosty. Bez poziomnicy nie widać i już. Po wybudowaniu ścianek działowych nawet z poziomnicą nie będzie nic widać. Przy tynkowaniu się zgubi. Gdy patrzę jak rośnie Twój "domek", to aż nie mogę się doczekać wiosny, kiedy sam zacznę!! Powiedz jak podparłaś dach nad częściowo zadaszonym tarasem? Nie mogę zabardzo się dopatrzeć na zdjęciach. wydaje mi się, że są to belki drewniane, ale jak przytwierdzone są one do ścian nośnych?

tab
08-10-2005, 08:13
Tab ślicznie już wygląda ten dach, aż serce się raduje. Kominem się nie przejmuj, według mnie jest prosty. Bez poziomnicy nie widać i już. Po wybudowaniu ścianek działowych nawet z poziomnicą nie będzie nic widać. Przy tynkowaniu się zgubi. Gdy patrzę jak rośnie Twój "domek", to aż nie mogę się doczekać wiosny, kiedy sam zacznę!! Powiedz jak podparłaś dach nad częściowo zadaszonym tarasem? Nie mogę zabardzo się dopatrzeć na zdjęciach. wydaje mi się, że są to belki drewniane, ale jak przytwierdzone są one do ścian nośnych?

Artur, kominem nie przejmuję się, jakby byl krzywy, to bym nie pozwoliła żeby tak został, a jest prosty jak słońce:)
Sama cieszę się, że domek tak szybko rośnie, ale potem już tego nie będzie widać, bo będzie robiony środek.

Dach nad tarasem jest oparty na belkach, które sa przymocowane do słupa i do wieńca. Nie mają prawa drgnąć. Zrobię dokładniejsze zdjęcia i zamieszczę, chociaż teraz jak przyjdzie dachówka to już dobrze tego nie będzie widać.

zaba_gonia
11-10-2005, 20:55
Cześć Tab!
Dzisiaj szef doniósł mi, że zabraknie u Was dachówek.
Mówił, że może być problem, bo nasz pan od dachówek nie ma na placu.
Dotarły te informacje do Ciebie??

tab
14-10-2005, 23:03
Cześć Tab!
Dzisiaj szef doniósł mi, że zabraknie u Was dachówek.
Mówił, że może być problem, bo nasz pan od dachówek nie ma na placu.
Dotarły te informacje do Ciebie??

;)

Żaba, wielkie dzięki, wiesz za co.

Aga J.G
15-10-2005, 09:56
Tab piekny dach :)
Jak to dobrze mieć budujących znajomych :)

Żelka
15-10-2005, 15:34
Ładny ten dach, kominy ładnie pasują. Na niektórych zdjęciach nie bardzo mogłam odczytać co to za kolor, bo jakoś światło święciło nie tak. Ale teraz widać jaki to jest duży dom.
U nas też pod koniec zabrakło dwie palety dachówek, ale dlatego drewna na więźbę było za dużo. To chyba normalne i nie ma się co przejmować.
A co dziwnego w tym, że inwestor jeździ na budowę? Nawet jeśli i 100 razy dziennie. Robotnicy powinny być do tego przyzwyczajony... A że marudzą, o jej, taka ich rola...Jak przy tym jeszcze pracują, niech im będzie...
:wink:

zaba_gonia
16-10-2005, 10:22
Tab, cieszę się, że mogłam pomóc. :D Ty tez byś mi nie odmówiła, gdybym miała taki problem. Czy nie ma różnicy w kolorach?
A co do barw, to na żywo zupełnie inaczej wygląda kolor tej dachówki.... Jest dużo ciemniejszy, bo na zdjęciach wygląda jak jasny brąz. Ale to chyba wina pyłu i światła.....
Na mojej budowie też staram się być często, zwłaszcza gdy są budowlańcy. I doskonale wiem, że woleliby mnie nie widzieć co parę godzin i na pewno też odpowiednio to komentują. Ja też już nie mogę na nich patrzeć!!!!!

tab
16-10-2005, 17:27
Dziewczyny,
dzięki za dobre słowo.
Od razu lżej się robi.

brynek53
18-10-2005, 16:35
czesc TAB piekny ten domek. Ja tez jestem za przestronnym, ale zona troche wstrzemięzliwa. Niemniej caly czas nad nia pracuje:) Moze sie uda.
Trzymam kciuki z atwoja budowe i obym ja tez na wiosne ruszyl.
Tomek

tab
18-10-2005, 17:42
czesc TAB piekny ten domek. Ja tez jestem za przestronnym, ale zona troche wstrzemięzliwa. Niemniej caly czas nad nia pracuje:) Moze sie uda.
Trzymam kciuki z atwoja budowe i obym ja tez na wiosne ruszyl.
Tomek


Hehe, musisz żonę udobruchać. Codziennie kwiaty itp. :)
bylismy swego czasu w przestronnym, w miarę wykończonym i to jeszcze bardziej utwierdziło nas, że wybralismy dobrze.
A czy naprawdę dobrze, to okaże się jak zamieszkamy.
Budujcie ten domek, przekonaj żonę, będziecie na pewno zadowoleni. Chętnie służę wszelkimi "pomysłami" czy innymi danymi.

Agacka
19-10-2005, 07:33
za mało dachówek...u mnie tak policzyli, że mi na placu zostało cośkoło 50 metrów :evil: a brakowało co chwilę czegoś... :evil: to szczotek,to schodkówto haków do ryniem...oj jakdobrze,że już to mam za sobą 8)
Trzymam kciuki i nie daj się takim drobnym zgrzytom...byle szło do przodu!

Marcel2000
19-10-2005, 12:22
wydaje mi się że facet wiedział co robi, w ten sposób zwabił cię do siebie , żebyś u niego dokonała zakupów,
no ale cóż, :(
Spójrz za to na swój piękny dach, to na pewno zrobi ci się lżej na sercu.
:lol:

tab
19-10-2005, 12:35
wydaje mi się że facet wiedział co robi, w ten sposób zwabił cię do siebie , żebyś u niego dokonała zakupów,
no ale cóż, :(
Spójrz za to na swój piękny dach, to na pewno zrobi ci się lżej na sercu.
:lol:

Teraz to będę go kiwać :)

19-10-2005, 12:43
Hello,

Ale super dzidzia!!! :D Niemal kopia mojej dzidzi :o . Moja ma półtora roczku, a wasza?

Pozdrawiam serdecznie,

tab
19-10-2005, 13:08
Hello,

Ale super dzidzia!!! :D Niemal kopia mojej dzidzi :o . Moja ma półtora roczku, a wasza?

Pozdrawiam serdecznie,

Prawie 14 miesięcy. z 25 sierpnia jest. A Twoja dzidzia?

muzykant
20-10-2005, 10:57
Dziękuję Tab - w imieniu swoim i ArturaZ - bo to On chyba pytał o podparcie tarasu,
domek pierwsza klasa :D
pozdrawiam

tab
20-10-2005, 11:14
Dziękuję Tab - w imieniu swoim i ArturaZ - bo to On chyba pytał o podparcie tarasu,
domek pierwsza klasa :D
pozdrawiam

Hehe, właśnie, to chyba Artur pytał, a myślałam, że Ty. Ale przecież to niczemu nie przeszkadza :)

muzykant
20-10-2005, 12:05
dobrego nigdy za wiele :lol: :lol:

zaba_gonia
20-10-2005, 14:02
Witaj Tab!
Chciałam Ci napisać, że w życiu nie widziałam tak ładnego i pogodnego dziecka!!!! :D
Moje też były ładne, ale Twoja córcia jest po prostu przeurocza!!!
I nie piszę to dlatego, że Cię lubię....... :wink:

tab
20-10-2005, 16:40
Witaj Tab!
Chciałam Ci napisać, że w życiu nie widziałam tak ładnego i pogodnego dziecka!!!! :D
Moje też były ładne, ale Twoja córcia jest po prostu przeurocza!!!
I nie piszę to dlatego, że Cię lubię....... :wink:

A ponoć to jest forum budowlane, a tu takie "słodzenie" ;)

21-10-2005, 14:06
Hello :D

Moja dzidzia jest z 29 marca, ale jest malutka :-? , jak ja 8) . Są do siebie naprawdę podobne... :roll:

Pozdrawiam,

ArturZ
23-10-2005, 10:12
Tab dzięki za zdjęcie z podparciem na słupie tarasowym. Wszystko zrozumiałem, ale jedna z belek jest chyba podparta na ścianie od salonu jakąś podpórką, a druga na ścianie pomieszczenia gospodarczego nie jest podparta - jeżeli dobrze widzę, czemu?

tab
23-10-2005, 10:18
Tab dzięki za zdjęcie z podparciem na słupie tarasowym. Wszystko zrozumiałem, ale jedna z belek jest chyba podparta na ścianie od salonu jakąś podpórką, a druga na ścianie pomieszczenia gospodarczego nie jest podparta - jeżeli dobrze widzę, czemu?

Hmm, zastanaiwam się, co to za podpórki? Wiem, że w jednym miejscu jest klin, który później ma zniknąć. Ten na ścianie od pom. gospodarczego. Zrobię zdjęcia to podrzucę.

zaba_gonia
25-10-2005, 21:06
Kurczę, nawet nie mam czasu, zeby do Ciebie podjechać i zobaczyć, jak wygląda dach na żywo!
Dobrze, że kolor dachówek jest identyczny. Teraz po deszczu pewnie jest jeszcze piękniejszy!
Dlaczego ja nie sprawdziłam, czy te , które dzisiaj przywiózł mają taki sam odcień????
Sprawdzę jutro.... :D
A na pogodę nie narzekaj!!!!
I nawet nie myśl o deszczu!!!!

tab
25-10-2005, 21:14
Kurczę, nawet nie mam czasu, zeby do Ciebie podjechać i zobaczyć, jak wygląda dach na żywo!
Dobrze, że kolor dachówek jest identyczny. Teraz po deszczu pewnie jest jeszcze piękniejszy!
Dlaczego ja nie sprawdziłam, czy te , które dzisiaj przywiózł mają taki sam odcień????
Sprawdzę jutro.... :D
A na pogodę nie narzekaj!!!!
I nawet nie myśl o deszczu!!!!

Pogoda zajefajna :)
Dziecko mi z wózka wyssie :)

Funia
27-10-2005, 08:54
Domek, domkiem
i tak już wystarczająco pochwał załapał :wink:

Ja pozwolę się zachwycić Twoją śliczną córeczką :D

tab
27-10-2005, 10:04
Domek, domkiem
i tak już wystarczająco pochwał załapał :wink:

Ja pozwolę się zachwycić Twoją śliczną córeczką :D


:oops:
Dziekuję.

A jak się ma Twoja Hania?

Funia
27-10-2005, 10:43
A jak się ma Twoja Hania?
całkiem nieźle, dziękuję :D

zaba_gonia
04-11-2005, 07:36
Pięknie prezentuje się Twój domek w słońcu.......i te gąsiory sattel też ładne, a martwiam się, że za falbaniaste ( chciałam konisch).
Tak patrzę na Twój dach i widzę, że też trochę cięć było. Dziwne, dlaczego u mnie aż tyle folii brakło?????

Fajnie, ze nie będziesz miała sąsiadów. Święty spokój, nikt Ci nie będzie do salonu zaglądał....
Ucałuj Oleńkę :D

Żelka
04-11-2005, 16:46
Piękny Wasz dom, bardzo mi się podoba. Kolor dachu, kominy, wszystko gra.
A ja czekam aż dostane sąsiadów z drugiej strony bo mniej będzie mi wiać. Bo tu pogoda ciągle jakąś wietrzna a sąsiad trochę osłoni.. tylko mam nadzieje, że psa nie będzie miał, bo nie wiem czy mój syn nie będzie się go bal jak będzie szczekał... No a pies szczekać musi. Wiec wole bez psa, bo jeden już jest z naprzeciwka, a kilka dookoła...
Hm, będzie jak będzie...Może kiedyś cos o tym powiem.
p.s. Piękne, cudowne te zdjęcia Twojej dzidzi.

tab
04-11-2005, 18:06
Piękny Wasz dom, bardzo mi się podoba. Kolor dachu, kominy, wszystko gra.
A ja czekam aż dostane sąsiadów z drugiej strony bo mniej będzie mi wiać. Bo tu pogoda ciągle jakąś wietrzna a sąsiad trochę osłoni.. tylko mam nadzieje, że psa nie będzie miał, bo nie wiem czy mój syn nie będzie się go bal jak będzie szczekał... No a pies szczekać musi. Wiec wole bez psa, bo jeden już jest z naprzeciwka, a kilka dookoła...
Hm, będzie jak będzie...Może kiedyś cos o tym powiem.
p.s. Piękne, cudowne te zdjęcia Twojej dzidzi.


Zeljka, a ja ciągle mam wrażenie, że kominy coś "nie teges" :)
A z tymi sąsiadami to różnie, no ale jacyś muszą być :)

Żelka
22-12-2005, 16:48
http://www.unicef.pl/sklep/_produkty/41101_9.jpg
Wesolych Swiat...

Aga J.G
23-12-2005, 21:35
W te piękne Święta niech każdy pamięta
z głębi serca płynące życzenia:
zdróweczka, marzeń spełnienia, iskierek radości
i dużo miłości.

Żelka
26-12-2005, 13:07
Tab, co slychac u Was? Dawno nic nie pisalas... :roll:

Aga J.G
31-12-2005, 13:52
Wszystkiego dobrego w nadchodzącym Roku 2006
http://www.pikselstock.pl/obrazki/bank/s/sylwester%200568d.jpg

Żelka
26-03-2006, 11:37
Tab, co slychac? Napisz pare slow. Pewnie juz cos tak przygotowujecie...

muzykant
01-04-2006, 11:13
tab - czekam na dalszy ciąg (śniegi już chyba potopniały? :wink: )

Żelka
14-04-2006, 12:12
http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1450.jpg

Aga J.G
15-04-2006, 21:20
http://kartki.onet.pl/_i/d/niebieski_d.jpg

Żelka
01-05-2006, 12:07
No, Tab dobrze, ze znow piszesz. Fajnie, ze tez idziecie do przodu. Czekam na fotki jak juz bedzie brama i okna.
To Ty tez bedzie s tak jak Zaba miala eksperta od urzadzania? Ale macie dobrze! Na pewno uda sie zrobic tak jak sobie planujecie i bedzie ladnie, bo to piekny dom - projekt.
Bede zagladac, trzymanko...

tab
01-05-2006, 12:43
Zeljko, mam kilka zdjęć z etapu stawiania ścianek działowych, ale nie wiem gdzie aparat:) Widać zarys poszczególnych pomieszczeń, co gdzie będzie. Córka już biega po domku i chowa się to tu i tam. Chociaż gołe mury - Ola jest zachwycona. A najbardziej przypadła jej do gustu kupa piachu ( na oko 20 ton), przynajmniej ma piaskownicę wielką :).

Jak tylko odnajdę aparat to wrzucę zdjęcia.

Aga J.G
01-05-2006, 15:16
To i ja czekam na fotki :)

MALINKA
01-05-2006, 15:30
Ach żeby to było takie łatwe. Wybrać coś co ci się nie znudzi. Wczoraj minął nam rok od wprowadzenia a ja już bym tyle chciała zmienić. A też wybieraliśmy bez żadnych wykrętasów co by się nie znudziło :D

Żelka
02-05-2006, 16:21
Tab, piekny ten Wasz domek. Wlasnie dzis chcialam sie bardziej przyjzec i widze, ze tez jest to duzy dom. Tylko u Was nie ma takiej dlugej prostej sciany jak u nas, przez co Wasz dom wyglada bardziej ciekawe. A w srodku jaki porzadek, pozazdroscic tylko. Jeszcze troche to i u Was sie narobi drutow i rurek..., zobaczysz. :P
Zawsze jak patrze na zdjecia Twojego domu to tez podziwiam dachowke. Jest na prawde piekna. Zaba chyba tez taka ma, nie? A jaki kolor elewacji planujecie, macie juz jakis pomysly?

tab
02-05-2006, 17:24
Zelijko, dachówka u Żaby i u mnie to ta sama, bo brana od tego samego faceta. I też mi się bardzo podoba - dachówka oczywiście :)
A porządek zostawiła po sobie ostatnia ekipa.
Chociaż jak mieliśmy montowane wiązary, to cały teren budowy był tak wysprzątany, że aż mi szczęka opadła. Takiego porządku to nigdzie nie widziałam. Ale jak ułozyli dachówki - to chcieli pozostawic niezły bajzelek po sobie. Powiedziałam im, ze zapłacę jak będzie posprzątane. Co nagadali na mnie - nie wiem, ale naklęli na czym świat stoi. Baba kazała im sprzątać :) :o

tab
02-05-2006, 17:25
Ach żeby to było takie łatwe. Wybrać coś co ci się nie znudzi. Wczoraj minął nam rok od wprowadzenia a ja już bym tyle chciała zmienić. A też wybieraliśmy bez żadnych wykrętasów co by się nie znudziło :D

Malinko, a ja siedzę i przeglądam rózne różności, właśnie - żeby za rok nie marudzić co by tu zmienić.

Malinko czy rodzinka powiększyła się czy maluszek jeszcze w środku?

Aga J.G
02-05-2006, 21:51
Okna bardzo ładne :wink: :)

MALINKA
03-05-2006, 14:16
Tab jesteśmy już w komplecie. 20.04 o 23.30 urodziła się nasza druga córcia Natalia. :D

kasiaR
22-05-2006, 12:59
Baaardzo ładna i Córcia i Dom. Dom ma bardzo ładna bryłę. Gratulacje!!!


Pozdrawiam serdecznie :wink: ,
KasiaR

P.S. Uœmiałam sie z tych tulipanów :lol: :lol:

Żelka
22-05-2006, 13:40
Tab, ale pieknie trafiliscie z tym brazem, ze dokladnie taki sam i garaz i okna, to znaczy rolety, bo okien nie widac na zdjeciach.., ale chyba ten sam kolor.
A corka jest przesliczna a wyobraznie ma, to juz jest bardzo dobry poczatek..., a co! :D

zaba_gonia
23-05-2006, 18:36
Tab, piękne wszystko! :D
te ramy jednak ciemny brąż...mówiłaś, że zdecydowałaś się na mahoń... :roll:
Co nie znaczy, że te mi się nie podobają :D
nawet bardziej :wink:

Brama garażowa i rolety świetnie dobrane kolorystycznie.

Cały dom prezentuje się wspaniale :)

Ale najbardziej zazdroszczę, że masz taka Przecudną Córcię :P :P
Miodzio

tab
23-05-2006, 21:31
Żabciu, z oknami to był niezły młyn. Miał być mahoń - na 100 %
Ale zamówiliśmy ciemny dąb, który wygląda jak brąz. Rolety ciemnobrązowe, jestem zadowolona, że zgrały się z bramą garażową.
Sama wiesz, jakie to uczucie, jak to jest jak sa już okna. Budowa staje się domem.

Aga J.G
25-05-2006, 11:16
Tab bardzo ładnie Wasz domek wygląda :) wszystko zgrane kolorystycznie :)
A córcia ma bardzo fajne pomysły :wink: :)

rafałek
25-05-2006, 13:10
A brama... bez prądu nie da rady jej podnieść, a co dopiero opuścić. A jak jest prąd - po prostu cud miód

To trochę dziwne. Brama przy dobrze wyregulowanych sprężynach powinna się stosunkowo wygodnie otwierać i zamykać nawet bez napędu. Mamy bramę 4,5m szeroką i bez prądu żona radziłą sobie całkiem dziarsko - najgorzej było ją ruszyć z zastoju, ale potem to już łatwo - może Waszą trzeba doregulować. Niby nic, ale w razie awarii czy braku prądu może się przydać. (nie pytam czy przy próbach napęd był odłączony :wink: )

Pozdrawiam

tab
26-05-2006, 07:37
rafałku, z bramą wszystko jest ok.
JEst wyregulowana, chodzi cacy, to przenośnia, że nie mozna jej otworzyć :) czy też zamknąć. Ale dziękuję, że przejałeś sie moją bramą.

Żelka
24-06-2006, 10:17
Tab, ledwo komentarzyk znalazlam, gdzies Ty sie podziala? :P

Funia
30-06-2006, 10:13
Dawno nie zaglądałam, a tu juz elektrycy szaleją :D

Mała inwestorka - pięęęęęęęęęękna.

15-07-2006, 23:00
Ale masz przeeeśliczną córcię - ma piękne włosy (obcinałaś je już?).

tab
16-07-2006, 14:58
Ale masz przeeeśliczną córcię - ma piękne włosy (obcinałaś je już?).

Dzięki.

Córka jedynie miała grzywkę przycinaną. Dobrze, że teraz w modzie są ukośne :)

16-07-2006, 15:20
Ciekawe, czy te prześliczne loczki będą jej odrastały, gdy jej zetniesz poraz pierwszy włosy. Mój starszy syn miał takie loki, gdy był mały. Niestety po pierwszym radykalnym cięciu po kręciołkach na głowie ani śladu.

zaba_gonia
07-10-2006, 17:06
Musze Ci się przyznać, ze prawdopodobnie zamówimy taką samą bramę garazowa. Rzeczywiście jest ładna i solidnie wykonana. Waham sie tylko nad kolorem. Powiedz mi czy kolor bramo różni się od koloru rolet...czy jest to ten sam odcień brązu?????? :roll:

Zdradź mi jeszcze na jakie drzwi zewnątrzne sie zdecydowałaś i gdzie je kupujecie :wink:
Pozdrówka i ucałowania dla córci :D :D :D

tab
07-10-2006, 21:42
Żabko, odcień brązu ten sam :) chyba :) Ja nie znam się na kolorach :)
Różnicy nie widzę. Poza tym u nas brama jest wysunieta przed cały budynek o jakieś 5 metrów i nie jest na jednej linii z oknami.
Zapraszam do Nas na naoczne lustracje. Będziemy na pewno od piątku przez sobotę do niedzieli :)
Zresztą wiesz gdzie dom stoi także możecie podjechać i spokojnie pooglądać.

My z bramy jesteśmy zadowoleni.

A o drzwiach jeszcze nie myślimy, kompletnie nie wiem co wybrać, ale na pewno coś prostego, bez zbędnych zakrętasów, bo kompletnie nie widzi mi się takie coś. :)

Pozdrowionka serdecznie dla familijki Twej.

zaba_gonia
04-12-2006, 19:09
Tab!!!!!!!
Chwal sie co u Ciebie!!!! :D

Żelka
21-12-2006, 22:22
http://www.bizz.pl/kartki/nowe/images/new2/boze236.jpg

Aga J.G
24-12-2006, 16:23
Gdy pierwszą gwiazdkę ,
ujrzysz na niebie,
Wspomnij tych,
co kochają Ciebie,
Gdy pierwsza zgaśnie,
a druga zabłyśnie,
niech Cię aniołek,
Ode mnie uściśnie.

Żelka
30-12-2006, 17:49
No Tab, jednak w swoim domciu bedziecie... :D Zycze aby sie udalo!!! :D
Wszystkiego dobrego!!! :D

tab
30-12-2006, 19:42
No Tab, jednak w swoim domciu bedziecie... :D Zycze aby sie udalo!!! :D
Wszystkiego dobrego!!! :D

My też bardzo cieszymy się.
Jak klienci przyszli oglądać dom, to jakoś dziwnie na duszy robiło się.
W głowie miałam myśl: " Jacyś obcy ludzie po naszym domu się kręcą".

Aga J.G
31-12-2006, 12:38
http://epocztowki.radzionkow.pl/images/kartki/sylwester/sylwek5.jpg

20-01-2007, 18:10
tab bardzo ladny dom . D-08 jest rowniez jednym z moich faworytow. Bardzo powaznie zastanawiam sie nad budowa tego domu.Mam jeszcze pare projektow na oku , ale do lata musze podjac ostateczna decyzje, co jest bardzo trodne. Piszesz o malej spizarni. czy mozesz powiedziec , gdzie umiesciliscie spizarnie . Ja rowniez mam zamiar zadaszyc taras i powiekszyc pom. gospodarcze.Jeszcze raz gratuluje tak ladnego domu i zycze powodzenia.[/b]

tab
21-01-2007, 07:41
tab bardzo ladny dom . D-08 jest rowniez jednym z moich faworytow. Bardzo powaznie zastanawiam sie nad budowa tego domu.Mam jeszcze pare projektow na oku , ale do lata musze podjac ostateczna decyzje, co jest bardzo trodne. Piszesz o malej spizarni. czy mozesz powiedziec , gdzie umiesciliscie spizarnie . Ja rowniez mam zamiar zadaszyc taras i powiekszyc pom. gospodarcze.Jeszcze raz gratuluje tak ladnego domu i zycze powodzenia.[/b]

Bonnie,
wybieraj ten projekt, bo jest naprawdę fajny - oczywiście jeśli chcesz mieć parterówkę :) My zadowoleni jestesmy ze swojego domu - chociaż jeszcze nie mieszkamy - maksymalnie, wręcz zakochani.

A spiżarkę zrobiliśmy tak:
ten prostokącik na fioletowo-różowo :)


http://i77.photobucket.com/albums/j53/przestronny/Beztytuu.jpg


Łazienka jest mała, ale wchodzi spokojnie kabina 80-tka, kibelek i umywalka. Mniej metrów do sprzątania, a spiżarka ważna rzecz :) zwłaszcza, że nie będę mieć ogromnej ilości szafek w kuchni. A do spiżarki powrzucam wszystko: papiery, zapasy cukru ;), jakiś większy garnek, odkurzacz, zgrzewki wody czy inne cuda. W pomieszczeniu gospodarczym nie mam na to miejsca, bo tam będzie kocioł, pralka, zlew gospodarczy.

tab
21-01-2007, 10:34
...

21-01-2007, 19:16
Wlasnie szukam takiego domu , aby nic w nim nie brakowalo, Teraz mam dosyc duza spizarnie i nie wyobrazam sobie zycia bez niej. Caly czas biore pod uwage dom parterowy , bo w tej chwili mieszkam w pietrowym . Nic mnie nie przekona do schodow i spania na gorze. Mimo, ze mam klimatyzacje w domu to i tak latem jest na gorze bardzo goraco.
tab a czy mozesz zdradzic jakie sa koszty budowy.

tab
24-01-2007, 19:00
Wlasnie szukam takiego domu , aby nic w nim nie brakowalo, Teraz mam dosyc duza spizarnie i nie wyobrazam sobie zycia bez niej. Caly czas biore pod uwage dom parterowy , bo w tej chwili mieszkam w pietrowym . Nic mnie nie przekona do schodow i spania na gorze. Mimo, ze mam klimatyzacje w domu to i tak latem jest na gorze bardzo goraco.
tab a czy mozesz zdradzic jakie sa koszty budowy.

Bonnie. koszty to sprawa naprawdę indywidualna :)
My nie będziemy wprowadzać sie do domu, w którym będą drzwi wewnętrzne czy meble w każdym pokoju. Pewnie będziemy też bez mebli kuchennych. Ale czas nas goni i musimy powoli zmienić lokum:)
Jedni wydają na taki dom 250.000, inni 400.000.
Zależy z czego budujesz, jaka dachówka, albo może blacha,, czy tez gont bitumiczny, jakie okna, czy z wentylacją czy bez, jakie ogrzewanie, jakie wyposażenie, drzwi, podłogi i inne . Na pewno 250.000 wydasz - jeśli będziesz chciała ten dom budować.

Pozdrawiam ciepło,

Tab

24-01-2007, 23:13
Mam nadzieje , ze w 350 tys sie zmieszcze. Ja rowniez do domu musze wprowadzic sie jak najpredzej. Na czas budowy musze mieszkac u rodzicow.Budowac bede z maxsa lub porothermu, okna plastikowe na dach dachowka cementowa lub ceramiczna, piec kondensacyjny, ogrzewanie podlogowe w calym domu. Jak tylko zrobie lazienke to wprowadzam sie i dalej bede wykanczac. Praktycznie bede mieszkac na budowie, ale najwazniejsze ze wreszcie u siebie.Pozdrawiam i czekam na dalsze zdjecia.

zaba_gonia
25-01-2007, 19:52
Bardzo ładna obudowa kominka. Naprawdę mi się podoba, spokojna i ponadczasowa. :D gdybym zerżnęłą, to bardzo byś sie gniewała??? :oops: :wink:
Z przodu jest lekki łuk???
Dobrze widzę??? :roll:

tab
26-01-2007, 10:00
Bardzo ładna obudowa kominka. Naprawdę mi się podoba, spokojna i ponadczasowa. :D gdybym zerżnęłą, to bardzo byś sie gniewała??? :oops: :wink:
Z przodu jest lekki łuk???
Dobrze widzę??? :roll:


Żaba, proszę bardzo. Zżynaj.
Tak, jest łuk z przodu. Zapraszam oczywiście do siebie. Jestem cały czas.

Jak nie na budowie, to u rodziców.

Aga J.G
28-01-2007, 16:16
Trzymam kciuki żeby prace cały czas szły do przodu :)
Bardzo ładnie się robi w Waszym domku :)

tab
28-01-2007, 20:03
Trzymam kciuki żeby prace cały czas szły do przodu :)
Bardzo ładnie się robi w Waszym domku :)

Dzięki serdeczne.

Na razie będziemy bez kuchni i bez drzwi wewnętrznych. :)

Aga J.G
29-01-2007, 21:30
My kuchnię mieliśmy ale drzwi wew. dorobiliśmy się dopiero całkiem niedawno :) Da sie żyć :)

tab
30-01-2007, 13:27
Pewnie, że się da, w otworach drzwiowych powieszę jakieś gustowne szmatki, a tzw. gary można w misce umyć, albo w łazience :) Prowizorki są najtrwalsze :) tylko żebym do końca życia nie musiała talerzy w wannie czy umywalce zmywać :)

Aga J.G
30-01-2007, 17:21
W otworach drzwiowych dobrze sparwdzają sie koce :wink: :)
Myślę że to Ci nie grozi, w końcu takei mycie garów może być uciążliwe więc prędzej czy później zatęsknisz za kuchnią 8)
Najgorzej jest z prowizorkami które nie są uciążliwe 8)

19-02-2007, 14:55
Gorzej, jak mąż do prowizorki się przyzwyczai i stwierdzi, że żonie kuchnia do szczęścia nie potrzebna, bo przecież świetnie sobie radzi myjąc gary przez dwa lata w misce :wink: .
TAB, po Twoim dzienniku widać jak szybko rosną dzieciaki. Twoja córcia na początkowych zdjęć jako mała dzidzia teraz jak prawie-pannica :D .

tab
19-02-2007, 21:28
Gorzej, jak mąż do prowizorki się przyzwyczai i stwierdzi, że żonie kuchnia do szczęścia nie potrzebna, bo przecież świetnie sobie radzi myjąc gary przez dwa lata w misce :wink: .
TAB, po Twoim dzienniku widać jak szybko rosną dzieciaki. Twoja córcia na początkowych zdjęć jako mała dzidzia teraz jak prawie-pannica :D .


Kuchnia będzie :) Dla mnie wystarczyłby czajnik - zupa z torebki i koniec, szkoda czasu na pichcenie. Można robic inne ciekawe rzeczy.
Chociaz nie powiem, czasem lubie coś tam wykombinować. Byle szybko, bo nie znoszę stać długo przy kuchni.
A co do garów, zmywania nienawidzę, mąż mnie wyręcza ;)

A olka rośnie jak na drożdżach, niedawno urodziła się, a tu już śmiga do przedszkola.

19-02-2007, 23:18
Bardzo ladne drzwi. Projekt szafek tez mi sie podoba. Mysle , ze bardzo ladnie beda wygladaly.
Tab czy masz komin w kuchni , bo bardzo ladnie wygladaja szafki w projekcie, tak jak by go nie bylo.

tab
20-02-2007, 07:52
Bardzo ladne drzwi. Projekt szafek tez mi sie podoba. Mysle , ze bardzo ladnie beda wygladaly.
Tab czy masz komin w kuchni , bo bardzo ladnie wygladaja szafki w projekcie, tak jak by go nie bylo.

Bonnie, komina w kuchni nie ma. Nie mamy przerz to też komina w łazience. Mamy zwykły kominek i komin w pom. gospodarczym.

Też mam nadzieje, że mebelki w kuchni będą dobrze wyglądać. \chcę by były zrobione dobrze, bym nie musiała nimi póxniej sobie głowy zawracać.
A projekt robiłam sama w ciągu +\- 10 minut - nie chwaląc się :oops:

Aga J.G
25-02-2007, 12:21
Kuchnia będzie bardzo fajna i przestonna :)
Trzymam kciuki za marzec :)

Ana27
27-02-2007, 10:26
Witam


Bardzo ladny domek :D

Mam pytanie odnosnie gosiorow na Waszym dachu. Czy macie ulozony Gąsior Sattel czy Konisch ??

tab
27-02-2007, 12:44
Witam


Bardzo ladny domek :D

Mam pytanie odnosnie gosiorow na Waszym dachu. Czy macie ulozony Gąsior Sattel czy Konisch ??

Witam Cię serdecznie.
Dzięki, na dachu leży Sattel. Wg mnie ładniejszy od Konisch.
Ale nie to ładne, co ładne, ale co się komu podoba :)

Ana27
27-02-2007, 15:05
Bardzo dziekuje za odpowiedz. :D

Dzisiaj zapłacilam za dachowke sirius 13 braz i musialam odrazu wybrac gasiory a ze Twoje sa bardzo ladne wiec zdecydowalam sie na sattel :D
Twoj dziennik (i zaby goni) dodalam nawet do ulubionych :oops: :wink: wiec prawie codziennie sprawdzam na jakim etapie budowy sa Wasze domki.

Pozdrawiam
Ania

tab
27-02-2007, 16:15
Bardzo dziekuje za odpowiedz. :D

Dzisiaj zapłacilam za dachowke sirius 13 braz i musialam odrazu wybrac gasiory a ze Twoje sa bardzo ladne wiec zdecydowalam sie na sattel :D
Twoj dziennik (i zaby goni) dodalam nawet do ulubionych :oops: :wink: wiec prawie codziennie sprawdzam na jakim etapie budowy sa Wasze domki.

Pozdrawiam
Ania

Ana, na pewno będziesz zadowolona z dachówki. Ja jestem i to bardzo.

Za niedługo na pewno zamieszczę nowe zdjęcia, bo kilka zmian zaszło. a do wprowadzki kilka tygodni. Może koniec marca, najpóźniej święta.

emango
03-03-2007, 20:31
Tab,
bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie w Waszym nowym ślicznym domku :) Dało nam to duuużo do myślenia :), mi zwłaszcza o kuchni i łazience :)
To była bardzo przyjemna sobota 8)

tab
04-03-2007, 12:31
Tab,
bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie w Waszym nowym ślicznym domku :) Dało nam to duuużo do myślenia :), mi zwłaszcza o kuchni i łazience :)
To była bardzo przyjemna sobota 8)

To była sama przyjemność gościć Was u nas.
Oczywiście zapraszamy ponownie.
Cieszymy się, że podobało się Wam. Już niedługo i Wy zamieszkacie w swoim przestronnym. Trzymamy kciuki.

ArturZ
06-03-2007, 08:12
Witam
Tab mam prośbę do ciebię.
Właśnie dostałem projekt wiązarów i wydają mi się jakieś cienkie. Pas dolny wiązara głównego jak i cały ten wiązar ma przekrój tylko 120 x 50mm. Czy możesz sprawdzić jak jest u Ciebie? Oryginalnie w projekcie pas dolny wiązara (opisany jako belka stropowa) ma przekrój 225 x 50mm. Między te belki powinno wejść ocieplenie stropu co najmniej 20cm wełny. Przy wysokości dolnego pasa 12cm będe miał problem z odpowiednim ociepleniem stropu. Jak to rozwiązałaś?
Pozdrawiam

tab
07-03-2007, 08:51
Witam
Tab mam prośbę do ciebię.
Właśnie dostałem projekt wiązarów i wydają mi się jakieś cienkie. Pas dolny wiązara głównego jak i cały ten wiązar ma przekrój tylko 120 x 50mm. Czy możesz sprawdzić jak jest u Ciebie? Oryginalnie w projekcie pas dolny wiązara (opisany jako belka stropowa) ma przekrój 225 x 50mm. Między te belki powinno wejść ocieplenie stropu co najmniej 20cm wełny. Przy wysokości dolnego pasa 12cm będe miał problem z odpowiednim ociepleniem stropu. Jak to rozwiązałaś?
Pozdrawiam

Cześć,
dokladnie nie pamiętam wymiarów. Nawet nie mam projektu by spojrzeć do niego. Wełnę mamy chyba 25 cm, 15 cm między dolnym pasem wiązarów, a 10 cm pod nim. Nie mamy użytkowego strychu, nic tam nie mamy, więc wełna spokojnie sobie leży, niczym nie przyciśnięta. W domku jest cieplutko, a nawet gorąco. Non stop okna pootwierne, bo dopiero ustawiamy parametry pieca. Wiosna idzie więc koniec sezonu grzewczego:)
Arturze, jak tylko będę u siebie w przestronnym, to zerknę jak to dokładnie wygląda.

ArturZ
07-03-2007, 13:47
Byłbym wdzięczny za wszelkie szczegóły.
Z góry dziękuję!

tab
19-03-2007, 23:19
Witam
... Oryginalnie w projekcie pas dolny wiązara (opisany jako belka stropowa) ma przekrój 225 x 50mm. Między te belki powinno wejść ocieplenie stropu co najmniej 20cm wełny. Przy wysokości dolnego pasa 12cm będe miał problem z odpowiednim ociepleniem stropu. Jak to rozwiązałaś?..
Pozdrawiam

Po długim niebycie w necie:) U mnie dolny pas wiązara ma ok. 24-25 cm. A szerokość około 7-8. om stoi, dach się nie zawalił :) Nie ugina się widocznie :)
A ocieplenie, jak pisałam, jedna warstwa między wiązarami, a druga pod nimi, miedzy płytami g-k, ale nie styka się z nimi, a tą pierwszą "międzywiązarową".

Żelka
20-03-2007, 09:36
Tab, widze, ze coraz blizej przeprowadzka. Trzymam kciuki.
Awatarek masz sliczny. :P

ArturZ
20-03-2007, 10:13
Witam
Tab czy aby nie ma pomyłki ? Czy nie powinno być 14-15cm. Na zdjęciach które umieściłaś w dzienniku ściany są z porothermu, kórego bloczek ma wysokość niecałe 24cm, a na tych zdjęciach dolny pas wiązara jest zauważalnie cieńszy.

tab
20-03-2007, 11:10
Tab, widze, ze coraz blizej przeprowadzka. Trzymam kciuki.
Awatarek masz sliczny. :P

Zeljko, oj tak, coraz bliżej, a my nadal w polu. Kuchnia niepomalowana, a meble mają być w poniedziałek (ponoć), zobaczymy jak będzie naprawdę.
Poza tym czekamy na parkieciarza. Już tak bym chciała mieszkać w swoim domu.

A awatarek z lekka stracił na ważności, bo wczoraj byłam z córką u fryzjera, ma włosy teraz do ramion. Loków już nie ma :) i nie ma problemu z czesaniem, bo rano zawsze był cyrk, nie lubi czesania jak mało kto. Czasem udało się dwa warkocze zrobić, to chodziła tak dwa dni. A od jakiegoś czasu mówiła: "mamo, spoko, będę ciochrana" Od wczoraj spokój, dzisiaj sama przyniosła szczotkę i stała przed lustrem, i stroiła miny. Myślałam, że padnę. Potem rzut oka na szafę i stwierdzenie, że nie ma się w co ubrać. (ma 2,5 roku)

tab
20-03-2007, 11:11
Witam
Tab czy aby nie ma pomyłki ? Czy nie powinno być 14-15cm. Na zdjęciach które umieściłaś w dzienniku ściany są z porothermu, kórego bloczek ma wysokość niecałe 24cm, a na tych zdjęciach dolny pas wiązara jest zauważalnie cieńszy.

Arturze, jak tylko będę na budowie, wchodzę na strych i mierzę. Nawet dla własnej ciekawości.
oczywiście wynik pomiarów podam tutaj :)

Pozdrawiam ciepło.

tab
20-03-2007, 11:15
Witam
Tab czy aby nie ma pomyłki ? Czy nie powinno być 14-15cm. Na zdjęciach które umieściłaś w dzienniku ściany są z porothermu, kórego bloczek ma wysokość niecałe 24cm, a na tych zdjęciach dolny pas wiązara jest zauważalnie cieńszy.

Arturze, jak tylko będę na budowie, wchodzę na strych, mierzę i podaję wyniki.
Sama jestem ciekawa.

pozdrawiam.

Żelka
20-03-2007, 12:04
Tab, widze, ze coraz blizej przeprowadzka. Trzymam kciuki.
Awatarek masz sliczny. :P

Zeljko, oj tak, coraz bliżej, a my nadal w polu. Kuchnia niepomalowana, a meble mają być w poniedziałek (ponoć), zobaczymy jak będzie naprawdę.
Poza tym czekamy na parkieciarza. Już tak bym chciała mieszkać w swoim domu.

A awatarek z lekka stracił na ważności, bo wczoraj byłam z córką u fryzjera, ma włosy teraz do ramion. Loków już nie ma :) i nie ma problemu z czesaniem, bo rano zawsze był cyrk, nie lubi czesania jak mało kto. Czasem udało się dwa warkocze zrobić, to chodziła tak dwa dni. A od jakiegoś czasu mówiła: "mamo, spoko, będę ciochrana" Od wczoraj spokój, dzisiaj sama przyniosła szczotkę i stała przed lustrem, i stroiła miny. Myślałam, że padnę. Potem rzut oka na szafę i stwierdzenie, że nie ma się w co ubrać. (ma 2,5 roku)
:lol:

zaba_gonia
22-03-2007, 07:59
tab :o :o :o
Tak mi przykro :(

Co sie własciwie stało???? :roll:
Co sie paliło?
Napisz więcej, jak juz będziesz wiedziała.
I nie matw sie, na pewno wszytsko da sie doczyścić.

Wiem, że to musi być strasznie podłamujące,ale najważniejsze że nikomu nic się nie stało.

Trzymaj sie Teresa

tab
22-03-2007, 08:28
tab :o :o :o
Tak mi przykro :(

Co sie własciwie stało???? :roll:
Co sie paliło?
Napisz więcej, jak juz będziesz wiedziała.
I nie matw sie, na pewno wszytsko da sie doczyścić.

Wiem, że to musi być strasznie podłamujące,ale najważniejsze że nikomu nic się nie stało.

Trzymaj sie Teresa

Wczoraj z Bogdanem piliśmy.....
Nikt nic nie wie...
Niewiadomo co się działo...
Wszystkim szczęki pospadały na podłogę....
Ale dobrze, że nikomu nic się nie stało, dobrze, że to się stało teraz, a nie jak już dom był urządzony...
Jak będę więcej wiedzieć, to na pewno napiszę co to za cholerstwo było...
Widok naprawdę przerażający...
nikt czegoś takiego wcześniej nie widział i w takim nasileniu. ja podejrzewam, że palił się olej z silnika, ale żeby wszystko przykryć równomiernie piękną żółtą mazią???

Aga J.G
22-03-2007, 10:00
Tab nie martw się bedzie dobrze, napewno da się to wszystko doczyścić.
I spróbujcie dociec co się stało.
Trzymam za Was kciuki i życze powodzenia.

tab
22-03-2007, 12:08
Tab nie martw się bedzie dobrze, napewno da się to wszystko doczyścić.
I spróbujcie dociec co się stało.
Trzymam za Was kciuki i życze powodzenia.

Aga, dzięki.
Mam nadzieję, że będzie dobrze. Musi być.

Właśnie, co się tam działo? :)

_Beti_
22-03-2007, 17:58
bardzo mi przykro :(
Z jednej strony pasowałoby się wziąć za czyszczenie tej mazi, bo teraz będzie łatwiej
ale z drugiej strony musisz kogoś wezwać żeby oszacował koszty strat lub zobaczył po prostu co sie mogło stać :o
okropnie mnie to zmartwił tym bardziej ze my także planujemy piec na ekogroszek :-?

tab
22-03-2007, 19:20
bardzo mi przykro :(
Z jednej strony pasowałoby się wziąć za czyszczenie tej mazi, bo teraz będzie łatwiej
ale z drugiej strony musisz kogoś wezwać żeby oszacował koszty strat lub zobaczył po prostu co sie mogło stać :o
okropnie mnie to zmartwił tym bardziej ze my także planujemy piec na ekogroszek :-?

Dokładnie, stoimy z czyszczeniem, by ktoś zobaczył, co mogło być przyczyną takiej awarii.
Może to wina węgla, może silnika.
Okaże się :)
Ale nie powiem, miny mamy średnie.
Jutro miał elektryk przyjechać i dokończyć zakładanie gniazdek, odwołaliśmy go, bo jeszcze mógłby się zatruć. Tylko tego by brakowało.

Aga J.G
22-03-2007, 20:06
Tab trzymam kciukasy :)

tab
22-03-2007, 20:15
Tab trzymam kciukasy :)

Aga, dzięki.

Ja już się zastanawiam czym myć ten nalot. Już mnie ręce bolą jak o tym myślę.

Aga J.G
22-03-2007, 20:45
Tab trzymam kciukasy :)

Aga, dzięki.

Ja już się zastanawiam czym myć ten nalot. Już mnie ręce bolą jak o tym myślę.

Nio tak tutaj będzie ciężko.
Nie wiem co Ci doradzić :o :roll:
Jesli jest tego bardzo dużo to chyba najpierw trzeba by było zebrać a dopiero potem czymś domyć :o :roll: ale nie wiem czy moje rady będą dobre :-?

michal5803
23-03-2007, 19:41
Coś takiego
nieraz już czytajac dzienniki forumowiczów myślałem sobie-
-dziwne rzeczy dzieja sie na ty m świecie

jest taki program na tvn-ie może powinnaś TAB zgłosić sie do nich z pomysłem na następny odcinek
a tak na powaznie nie umiem ci pomóc pozostaje mi jedynie wsparcie
wsparcie duchowe :lol:

michal5803
23-03-2007, 19:44
Aha już wielokrotnie powtarzane ale ciągle aktualne
co nas nie zabije to nas wzmocni
TRZYMAJ SIE MOCNO

michal5803
23-03-2007, 19:48
NASĄCZAJĄ skraplają ten węgiel jakimiś świństwami żeby zwiększyć ciężar
i tak tosię kończy

Aga J.G
23-03-2007, 21:09
Tab nie wiem co Ci doradzić :o :roll:

andrew23
23-03-2007, 22:44
Ale kanał się Wam przytrafił :cry:

Natomiast w kwestii rad: chyba trzeba zacząć od ustalenia co to za substancja, czyli analiza chemiczna tego syfu. Znając skład chemiczny tego powinno być już łatwiej ustalić co się stało. Czy zawinił piec czy to co do niego zostało wsypane.
Chyba nie macie wyjścia i musicie ustalić jak do tego doszło, bo jak inaczej spać spokojnie, że się to nie powtórzy.

Trzymaj się
pzdr

Żelka
24-03-2007, 21:26
Tab, przykro czytac cos takiego. Czy juz wiecie co zawinilo, ze tak sie stalo? :roll:

tab
26-03-2007, 16:11
Ale kanał się Wam przytrafił :cry:

Natomiast w kwestii rad: chyba trzeba zacząć od ustalenia co to za substancja, czyli analiza chemiczna tego syfu. Znając skład chemiczny tego powinno być już łatwiej ustalić co się stało. Czy zawinił piec czy to co do niego zostało wsypane.
Chyba nie macie wyjścia i musicie ustalić jak do tego doszło, bo jak inaczej spać spokojnie, że się to nie powtórzy.

Trzymaj się
pzdr

Kanał niezły,
ale niedługo będzie wyjaśnione. Dobrze, że jeszcze nie mieszkamy.
ale przecież sezon grzewczy się kończy :)

tab
26-03-2007, 16:13
Tab, przykro czytac cos takiego. Czy juz wiecie co zawinilo, ze tak sie stalo? :roll:

Zeljko, jeszcze nie wiemy, serwis ma być w tym tygodniu.
Pomimo tego, ja już chcę mieszkać u siebie.
parkieciarz wchodzi lada dzień i jak tylko będzie można to wprowadzamy się.
myślę, że koniec kwietnia, może weekend majowy.

B@ha
28-03-2007, 08:15
Z tą sprzedażą to żart .. prawda?

Pozdrawiam
Trzymajcie sie ciepło i nie dajcie sie!!!!

B@ha

tab
28-03-2007, 09:27
Z tą sprzedażą to żart .. prawda?

Pozdrawiam
Trzymajcie sie ciepło i nie dajcie sie!!!!

B@ha
B@ha, chyba nie żart. Myslimy o tym powaznie, by ten sprzedać, a wybudować w innym miejscu drugi. Wiem, wiem, ceny szaleją, niczego w hurtowniach nie ma, ale poddawać się nie będziemy.

[/b]

Aga J.G
29-03-2007, 16:00
Tab trzymam za Was kciuki i za Wasze decyzje :)
Dobrze że znalazłaś sposób na żółty nalot :)

Mohag
29-03-2007, 20:45
Ale chyba nie bedziecie wszystkiego maslem zmywac :o jak schodzi tylko tluszczem, to moze oliwka sprobujesz bedzie szybciej, no i napewno taniej :wink:

tab
29-03-2007, 23:34
Ale chyba nie bedziecie wszystkiego maslem zmywac :o jak schodzi tylko tluszczem, to moze oliwka sprobujesz bedzie szybciej, no i napewno taniej :wink:

Mohag, oliwka próbowałam na przełącznikach i kiszka :) Masełko było lepsze.
Ale dzisiaj parkieciarz podpowiedział mi wazelinę czy inne tego typu ustrojstwo.
Cieszę się, że w ogóle daje się to świństwo usunąć.

B@ha
01-04-2007, 08:06
piękne te parkiety masz.. och. piękne piękne, ale mi szkoda że ja wszedzie musze miec gres ( bo podłogówka) ;(

pozdrawiam
B@ha :evil:

Mohag
07-04-2007, 11:31
Tab radosnych, pogodnych, spokojnych Swiat !!!

_Beti_
07-04-2007, 11:43
Złociutkich kaczuszek,
jajeczek dzbanuszek,
słodziutkich baranków,
słonecznych poranków,
wiosennej euforii,
a w brzuszku śwątecznych kalorii.

życzy Beti :)

tabaluga1
07-04-2007, 12:35
Zdrowych, wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych,



Dla całej rodzinki- Tabaluga z rodzinką


http://kartki.net.pl/kartki/3/84.jpg

Aga J.G
07-04-2007, 14:35
Pogody, słońca, radości, w niedzielę dużo gości, w poniedziałek dużo wody - to dla zdrowia i urody. Dużo jajek kolorowych, świąt wesołych, oraz zdrowych!

http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1710.jpg

B@ha
20-04-2007, 08:14
Pieknie sie robi w Waszym domku... Gratulacje!
A możesz mi powiedzieć jaki to model .. kibelek i bidet.. ładniutkie..

pozdro
B@ha

tab
20-04-2007, 10:36
Pieknie sie robi w Waszym domku... Gratulacje!
A możesz mi powiedzieć jaki to model .. kibelek i bidet.. ładniutkie..

pozdro
B@ha

Dzięki,

Roca - dama senso.

20-04-2007, 16:49
tab sliczna kuchnia i lazienka.Bardzo mi sie marzy ten dom, ale przy dzisiejszych cenach to nie wiem czy nie brac sie za budowe mniejszego domu.Ciekawa jestem ile kosztuje wybudowanie D08 w stanie surowym zamknietym.Moze ktos wie? :D

Żelka
20-04-2007, 18:51
Tab piekna masz kuchnie i lazienke. :P Jest tak jasniutko i nowoczesnie. Jak ogladam takie fotki to sobie mysle, czemu ja wybralam wnetrza staromodne.., sama juz nie wiem... :roll:
Dama senso mi sie tez bardzo podobala jak wybieralismy ceramike do naszego domciu, tylko byla za droga. Ale nadal jest piekna.

tab
20-04-2007, 20:15
Jak ogladam takie fotki to sobie mysle, czemu ja wybralam wnetrza staromodne.., sama juz nie wiem... :roll:


Wcale nie jest staromodna, jest bardzo ładna.

lolomama
07-05-2007, 13:40
Wielkie gratulacje z racji zamieszkania w Przestronnym! :D . Ale Tobie zazdroszczę.U mnie kończą strop, jutro zaczynają dach - jeszcze tyle przede mną.
Czy mogłabyś mi przesłać zdjęcia z wnętrzna na priv? Szczególnie interesuje mnie salon i kominek.

Szczęśliwych i spokojnych dni w nowym domu :D .

magdziak19
07-05-2007, 19:16
GRATULUJE!CZEKAM NA ZDJECIA:)))

tab
09-05-2007, 08:56
Wielkie gratulacje z racji zamieszkania w Przestronnym! :D . Ale Tobie zazdroszczę.U mnie kończą strop, jutro zaczynają dach - jeszcze tyle przede mną.
Czy mogłabyś mi przesłać zdjęcia z wnętrzna na priv? Szczególnie interesuje mnie salon i kominek.

Szczęśliwych i spokojnych dni w nowym domu :D .

Dzięki serdeczne.

Mieszka się super, chociaż wielu rzeczy brakuje. Co do zdjęć, jak urządzimy salon, to zdjęcia na pewno będą. Na razie nasz dom to jeden wielki magazyn, w którym zamieszkaliśmy.

Trzymam kciuki za Waszą chałupkę.

tab
09-05-2007, 08:57
GRATULUJE!CZEKAM NA ZDJECIA:)))


Dziękuję.

zdjęcia na pewno będą, ale jeszcze nie teraz :)

emango
10-05-2007, 12:04
Teresko,

wielkie gratulacje!!! :D Super, że już mieszkacie.

Dzisiaj jadę do geodety z papierami i będzie nam wytyczał budynek. I zaczyna się jazda 8)

Aga J.G
15-06-2007, 15:51
GRATULUJE :)
Bardzo ładna kuchnia :) a sanitariaty bardzo znajome :wink: :)

Żelka
23-07-2007, 20:00
O Tab, co nowego? :P

TomKa
27-12-2007, 14:59
Tab, co u Ciebie? Może nowe fotki?

frosch
23-01-2008, 13:25
wszystkiego naj naj ......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D