PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż okna balkonowego z drewna a wylewka -pilne- pomocy!



mzawadzk
31-08-2005, 06:22
Tak się zdażyło, że jedno z okien balkonowych (drewniane) muszę zamontować po wylewkach (i tynkach).

Z różnych względów firma nie przyjedzie na obmiar. Czy takie okno balkonowe można zamontować na wylewkę?
Pamiętam, że moje pozostałe okna balkonowe (PCV) montowane były przed wylewkami, które potem ładnie przykryły dolną krawędź ramy ukrywając kotwy, itd.

Czy powinienem założyć, że wylewka pod oknem balkonowym będzie skuta a w związku z tym okno powinienem zamówić o te pare cm wyższe? :o

Pomocy, muszę dzisiaj podać ostateczny wymiar. :( :( :(

Dzięki!

jareko
31-08-2005, 07:37
najlepiej jak wylewke ograniczysz do miejsca gdzie ma stac okno np. deska. POzniej te szpare sobie wylejesz dokladnie pozycjonujac balkon
a co do wymiaru - 15-20mm szpary na gorze na piane, a dol tak by skrzydlo bylo 10-20mm nad ostateczna wartswa posadzki (po parkiecie, gresie czy tym co tam sobie wymarzysz)

mzawadzk
31-08-2005, 08:37
Dzi ęki, ale to nie odpowiada do konca na moje pytanie.

Ja już wylewkę mam - pytanie czy ją skuć w miejscu okna i podać w zamówieniu na okno nowy wymiar wysokości (powiększony o grubośc wylewki minus ileś tam cm) ?

Tomik_B
31-08-2005, 09:20
Dzi ęki, ale to nie odpowiada do konca na moje pytanie.

Ja już wylewkę mam - pytanie czy ją skuć w miejscu okna i podać w zamówieniu na okno nowy wymiar wysokości (powiększony o grubośc wylewki minus ileś tam cm) ?

Skuj i nie będzie zadnych problemów z wysokim progiem.

Joasia
31-08-2005, 11:29
To ja się jeszcze dorzucę z pytaniem:

Czy okno balkonowe z tradycyjnym wysokim progiem może stać na wylewce, gdzie warstwy od dołu wyglądają tak: chudziak - 14 cm styropianu FS 30 - 6,5 cm wylewki ?
Czyli stałoby na styropianie i 6,5 cmtrowej warstwie wylewki.
Okno drewniane, szerokość 340 cm, wysokość 280 cm (co komuś, kto się zna, da pewnie wyobrażenie o jego ciężarze).

Tak nam poradził pan z Oculuxu. Ale takie okno jest chyba ciężkie, a ciężkie rzeczy jak kominek nie powinny stać na styropianie. Tylko jak tam wyleję pod oknem sam beton (gr. 20,5 cm, szer. 3,40 m), to czy to nie będzie piękny mostek termiczny?

Jareko - nie ukrywam, że liczę na Twoją pomoc.

Pięknie dziękuję.

Joasia.

Tomik_B
31-08-2005, 11:42
To ja się jeszcze dorzucę z pytaniem:

Czy okno balkonowe z tradycyjnym wysokim progiem może stać na wylewce, gdzie warstwy od dołu wyglądają tak: chudziak - 14 cm styropianu FS 30 - 6,5 cm wylewki ?
Czyli stałoby na styropianie i 6,5 cmtrowej warstwie wylewki.
Okno drewniane, szerokość 340 cm, wysokość 280 cm (co komuś, kto się zna, da pewnie wyobrażenie o jego ciężarze).

Tak nam poradził pan z Oculuxu. Ale takie okno jest chyba ciężkie, a ciężkie rzeczy jak kominek nie powinny stać na styropianie. Tylko jak tam wyleję pod oknem sam beton (gr. 20,5 cm, szer. 3,40 m), to czy to nie będzie piękny mostek termiczny?

Jareko - nie ukrywam, że liczę na Twoją pomoc.

Pięknie dziękuję.

Joasia.


Na stronie Jareko, jest tutaj (http://www.jar-eko.home.pl/poradnik_montazysty.htm) przykład podparcia okna balkonowego. Nie trzeba rezygnować z obniżania progu.

jareko
31-08-2005, 11:48
lepiej widac to na zdjeciach :))))
http://www.jar-eko.home.pl/tymczasowa1.htm

Tomik_B
31-08-2005, 11:59
lepiej widac to na zdjeciach :))))
http://www.jar-eko.home.pl/tymczasowa1.htm

Pewnie, że lepiej :D . Pomyliłem linki. :oops:

Joasia
31-08-2005, 12:21
Eeee, ja te zdjęcia i w ogóle stronę Jareko to znam chyba na pamięć. Ale my nie chcemy wpuszczać progu - wolę tradycyjnie, szczelnie i w ogóle - czyli próg wysoki. No i czy to można przymocować do wylewki na styopianie, czy lepiej skończyć wylewkę tam, gdzie ma się zaczynać okno i dosztukować to potem?

Tomik_B
31-08-2005, 13:08
Eeee, ja te zdjęcia i w ogóle stronę Jareko to znam chyba na pamięć. Ale my nie chcemy wpuszczać progu - wolę tradycyjnie, szczelnie i w ogóle - czyli próg wysoki. No i czy to można przymocować do wylewki na styopianie, czy lepiej skończyć wylewkę tam, gdzie ma się zaczynać okno i dosztukować to potem?

Zrób tak jak na zdjęciach, tylko bez obniżania okna.

Joasia
31-08-2005, 19:31
OK. Czyli na razie wylewkarz ma zrobić wylewkę do linii okna. Dzięki. J.

jareko
01-09-2005, 00:50
lub niech zrobi wylewke tak by polowa grugosci ramy na niej stanela