PDA

Zobacz pełną wersję : Okucia Roto NT czy Siegenia?



holikk
31-08-2005, 22:06
Drugie wywołanie do tablicy expertów .
nie znam się na tym. your opinions needed,please. :)
pozdrawiam

jareko
01-09-2005, 01:49
przestan wolac do tablicy ekspertow - poczytaj watki jakie ostatnio wokol okien powstaja - bylo nie raz chocby tu: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=815279#815279
a rzuc sobie moneta ktore chcesz
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kazde dobre jesli bedziesz konserwowal

Mn1s1ek
02-09-2005, 17:47
Okucia Roto NT czy Siegenia?
To tak jakbyś się spytał: Mercedes czy Daewoo ?
ROTO to uznana i solidna marka !

czmirek
04-09-2005, 10:50
Okucia Roto NT czy Siegenia?
To tak jakbyś się spytał: Mercedes czy Daewoo ?
ROTO to uznana i solidna marka !
nie sadze zeby roto bylo lepsze od siegeni za siegenia przemawjaja lata doswiadczen i szwajcarska precyzja ale kazdy ma swoje zdanie

rafałek
04-09-2005, 10:55
Okucia Roto NT czy Siegenia?
To tak jakbyś się spytał: Mercedes czy Daewoo ?
ROTO to uznana i solidna marka !
nie sadze zeby roto bylo lepsze od siegeni za siegenia przemawjaja lata doswiadczen i szwajcarska precyzja ale kazdy ma swoje zdanie

A Roto to twoim zdaniem firma która istnieje od roku i nie ma żadnego dowiadczenia? Nie pisał bym tak na twoim miejscu - sam co prawda mam AUBI ale mam szacunek dla ROTO właśnie choćby za lata doświadczeń.

jarry1
06-09-2005, 13:24
Swego czasu kupiłem dwa okna - profil Gealan i okucia Siegenia, ponieważ byłem średnio zadowolony z tych okien głównie z powodu ciężko pracujących okuć, wszystkie następne okna były na profilu Rehau z okuciami ROTO i wtedy poczułem różnicę - okna bardzo fajnie się otwierają i zamykają, nie ma żadnych oporów, zacięć itd.
Z moich doświadczeń wynika, że okucia ROTO są lepsze od Siegenia. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że okucia i profil to nie wszystko, być może ja miałem pecha i producent okien żle składa całość i w takim wypadku nawet ROTO nic nie pomoże. W moim wypadku była to firma Therma Fensterbau Polska Sp. z o.o. z Tych.

rafałek
06-09-2005, 13:46
Swego czasu kupiłem dwa okna - profil Gealan i okucia Siegenia, ponieważ byłem średnio zadowolony z tych okien głównie z powodu ciężko pracujących okuć, wszystkie następne okna były na profilu Rehau z okuciami ROTO i wtedy poczułem różnicę - okna bardzo fajnie się otwierają i zamykają, nie ma żadnych oporów, zacięć itd.
Z moich doświadczeń wynika, że okucia ROTO są lepsze od Siegenia. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że okucia i profil to nie wszystko, być może ja miałem pecha i producent okien żle składa całość i w takim wypadku nawet ROTO nic nie pomoże. W moim wypadku była to firma Therma Fensterbau Polska Sp. z o.o. z Tych.

Chyba jednak coś źle trafiłeś.
W pracy mam ROTO w domu AUBI i działają porównywalnie. Jedne drzwi balkonowe trochę zamykały cię ciężkawo ale po regulacji jest już dobrze.
W obu przypadkach stolarka drewniana.

jareko
06-09-2005, 23:15
wierzcie lub nie - realnych roznic dla uzytkownika nie ma miedzy okuciami typu metalowego czyli Siegenia, Roto, Aubi, GU, Winkhaus czy czort wie co jeszcze
Ostatnimi czasy wszystkie dostosowane sa do zautomatyzowanego procesu okuwania i zwlaszcza narozniki maja blokady w polozeniu "zero" i to w 99% przypadkow jest przyczyna lzejszego czy ciezszego "chodzenia" klamki. I to moze przytrafic sie w kazdym z wymienionych z nazwy i takze tych o ktorych zapomnialem.
Drugim elelementem powodujacym lzejsza lub ciezsza prace okuc jest ich regulacja - zwlaszcza docisku na zaczepach.
Kolejnym jest smarowanie okuc i dbalosc o ich konserwacje
A czy rusza sie rolka, czy nie, czy jest to rolka czy jak w roto centro kawalek plaskownika czy tez jajowaty element w Maco - to szczegoly pozwalajace udowadniac w broszurkach ze jestesmy lepsi od konkurencji.

Jak juz wspomnialem - rzuc moneta :) i jedne i drugie sprawdza ci sie przez lata

jareko
07-09-2005, 10:23
powiem ci z praktyki - nikt lub prawie nikt.
Konserwacja nie jest objeta gwarancja i wezwanie goscia, reklamujac ciezka prace okuc, moze Was z lekka zaskoczyc, jak po wizji lokalnej powie tak "....okucia nie byly konserwowane i to jest przyczyna. Za dojazd sto za konserwacje kolejne sto.... Razem 200 zlotych";) :lol:
I powiem szczerze - slusznie :)))))
To nie jest filozofia a tak traci sie niepotrzebnie i czas i kase na paliwo. Dobrze jesli jest to tuz pod bokiem. Pamietam jak dygalem 50 kilometrow bo larum sie podnios ze po dwu latach okucia stoja deba ;) a okazalo sie ze wystarczylo tylko zadbac o nie i oliwic
A wiadomo - kto oliwi ten jedzie ;) :lol:

Mn1s1ek
07-09-2005, 10:44
Kto z Was smaruje okucia?
He he :-) Pytanie chyba retoryczne...

KrzysiekS
07-09-2005, 10:45
Ja smaruje.

Nalpierw naoliwilem je Mobilem 1 - 0W40, potem jeszcze takim rzadkim smarem do smarowania łancuchow rowerowych.

Moim zdaniem moze tez byc od samego początku wymieszany smar ŁT 43 z olejem silnikowym, aby smar był troche rzadszy.

Okucia (ROTO) chodzą u mnie tak pięknie, że aż chce sie słuchac klikania klamki.

jareko
07-09-2005, 10:57
moze byc nawet zwykly olej np. Kujawski z pierwszego ;) tloczenia :lol: tylko po czasie lekko waniajet :lol:
jesli czyni sie to tak jak ja zalecam klientom - minimum raz ale najlepiej dwa razy do roku (przed i po zimie) - wystarczy WD-40
wyplucze wszystek szajs jaki sie nagromadzi i nasmaruje
Mozna tez uzyc go jako "plukanke" w rejonach wyjatkowo "zasyfialych" i po nim np. olej maszynowy (taki od maszyn do szycia)
A juz po pracach naszych tynkarzy WD to jedyny ratunek, chyba ze wykazali sie wyjatkowymi zdolnosciami i trzeba okucia rozebrac do wyczyszczenia

KrzysiekS
07-09-2005, 11:09
Moim zdaniem WD 40 jest kiepski do smarowania. Szybko wysycha, ma małą lepkosc.

Zdecydowanie lepszy jest olej silnikowy, jednak trzeba go zmieszac ze smarem, wtedy jest super jazda i na lata wystarczy.

jareko
07-09-2005, 11:21
Moim zdaniem WD 40 jest kiepski do smarowania. .....
kazdy ma swoje obserwacje Krzysiu :) wazne by wogole smarowac !!!!! Bo zycie nas uczy ze brak smarowania poteguje tarcie i przedwczesne zuzycie ;)

jareko
07-09-2005, 11:23
rafalek - ales sie uczepil tego smarowania :lol: :lol: :lol:

rafałek
07-09-2005, 11:25
Kolejnym jest smarowanie okuc i dbalosc o ich konserwacje

No właśnie - u mnie na okuciach są zaznaczone punkty do smarowania i uwaga by robić to raz na rok. Kto z Was smaruje okucia?

rafałek
07-09-2005, 11:55
Co się stało, że mi tego posta przesunęło? Czy mi się wydaje. :o

Zamiast WD 40 używam Castrola 4 in 1

jareko
07-09-2005, 11:57
nie wydaje ci sie - cuda i dziwy sie dzieja ;) :)
nie wazne co lac aby lac :)))))) i by bylo tluste :)))))

rafałek
07-09-2005, 12:06
Z rana chciałęm odpisać w innym wątku to ciągle miałem, że nie mogę tak szybko wysłąć odpowiedzi... Widać to jeden z tych dni :wink:

nibe
25-05-2017, 21:18
temat trudny do jednoznacznego stwierdzenia. Ale w swoich oknach mam siegenia titan af. Miałem do wyboru roto ale sprzedawca przedstawił mi kilka argumentów przemawiającym za siegenia a mianowicie. Wytłumaczył mi działanie podnośnika skrzydła który jest montowany w narożu okna przez co działa również jak uchylam okno, i co bardzo ważne w balkonach gdzie mam ruchome słupki skrzydło to drugie bez klamki nie jest obciążane bo podnośnik spiera sie o miejsce przeznaczone na ramie a nie o sąsiadujące skrzydło ,Podobno taki patent ma tylko siegenia. No i oczywiście obrotowy grzybek który ma inną ,płynniejszą zasadę działania jak ma maco.
To mój wybór mam nadzieje ze komuś rozjaśniłem ten mentlik przy wyborze okien

finlandia
25-05-2017, 23:42
Pokazałeś jedynie "zalety" rozwiązań jednego producenta okuć. Niewiele ma to wspólnego z gotowymi oknami.