PDA

Zobacz pełną wersję : ANKIETA - CD: jaka temperatura w ?azience ???



05-12-2002, 10:36
Alanta podniosła wątek, ale w wypowiedziach mowa była o teperaturach w pokojach i sypialniach. Ciekaw jestem czy to samo powiecie o łazienkach ? Moja żona, o ile akceptuje już 20 stopni w części pokojowo-sypialnej to w łazienkach żąda temperatury wyższej: 25 a nawet więcej...Radzę sobie tak, że dogrzewam elektryczną podłogówką i ręcznikowcem. Czy wszystkie kobiety są takie wymagające jeśli chodzi o łazienkę ?

pik33
05-12-2002, 10:56
Nie tylko i niekoniecznie kobiety. Dla mnie czy łazienka, czy pokój, powinno być 25-27.
Jeśli w całym mieszkaniu jest , powiedzmy, 26 (moje optimum), to podczas kąpieli w łazience wanna z wodą dogrzeje ją o te 2-3 stopnie bez potrzeby dogrzewania czym innym.

20 stopni w łazience to jakieś nieporozumienie... Za przeziębianie się we własnym domu serdecznie dziękuję.

05-12-2002, 10:57
Również 24-25, nie należę do klubu morsów. W łazience jest zawsze dużo wilgoci, a tak szybciej wszystko wysycha i jest przyjemne w dotyku.

Alanta
05-12-2002, 11:41
Ja mam cieplutko w łazience, jak człowiek mokry wychodzi z wanny to można się nieźle przeziębić ! Ale tam przebywa się krótko, i jest dużo wilgoci, więc to zupełnie inne warunki.

dziuba
05-12-2002, 13:24
Obawiam się, że jak zamknę łazienkę ścianą to w niej długo nie wytrzymam...
Ponieważ zainstalowałam halogeny 50 w ilości 5 sztuk, dają tyle ciepła, że chyba kaloryfer będzie cały czas zamknięty...
No i oczywiscie ciepła podłoga.

Majka
05-12-2002, 13:43
Łazienka musi być cieplejsza niż reszta domu, tutaj często przebywamy nie odziani :razz: i do tego mokrzy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest el. mata podłogowa i grzejnik drabinkowy.