PDA

Zobacz pełną wersję : SUPERMARKETY budowlane - czy warto???



05-12-2002, 14:42
Mam pytanie - czy budując domy kupujecie w marketach, różne materiały. Boję się że czasami może być coś tanie, ale jakościowo gorsze. Czy spotkaliście się z czymś takim??Jeżeli tak to na co się "nacięliście" i w jakim markecie.

dobrzykowice
05-12-2002, 15:11
markety typu castorama i obi są dobre ale w konkretnych sytuacjach, brakuje ci worka cementu, rolki papy , pół kilo gwoździ albo potrzebujesz rękawice, młotek, kolanko do kanalizy itd to lecisz wówczas do marketu. Markety mają jeszcze jedną zaletę są dłużej otwarte niż hurtownie i są otwarte w dni wolne od pracy a to jest baaaardzo duża zaleta :smile: Co do jakości to w niczym ona nie ustępuje produktom z hurtowni bo są to najczęściej te same produkty tylko w wyzszej cenie. Nie biorę oczywiście pod uwagę ofert firm typu TOPEX czy TOYA - produkty tych producentów nie mają żadnej jakości ale to chyba jest dla wszystkich oczywiste :smile:
Oczywiście nikt rozsądny nie robi w marketach zakupów typu 30 palet pustaków na ściany lub 5 ton cementu. Towar dwa razy droższy i praktycznie zero możliwości negocjacji cen.

Wowka
06-12-2002, 09:58
Tylko drobne zakupy + to co jest reklamowane jako promocja i ma odpowiednio obniżoną cenę.
Tak na marginesie. Nigdy nie potrafłem zrozumieć hasła reklamowego takiego marketu, że zwracają podwójna wartość różnicy w cenie produktu zakupionego taniej gdzieś indziej.
Konkretny przykład: dachówka Roben kosztowała w markecie o 30 groszy powyżej KATALOGOWEJ CENY FABRYCZNEJ. Od cen fabrycznych każdy inny hurtownik udzielał sporych rabatów. Czy ktoś z Was spotkał się z przypadkiem zwrotu takiej różnicy?
Pozdrawiam.

MarkK
06-12-2002, 10:53
Markety to pułapka na naiwnych i nieświadomych. Albo ceny są wysokie, a jak nie to jakość pod znakiem zapytania: pod znajomym załamała się drabina kupiona "taniej" w markecie. Sam porównywałem płytki łazienkowe i muszę wam powiedzieć, że niczym w zasadzie się nie różniły od płytek z hurtowni poza grubością. Nie wiem, czy komuś taka drobnostka przeszkadza. Mnie tak. Zrezygnowałem z takich "oszczędności". Być może to był odosobniony przypadek, ale mnie zraził do marketów. Wolę pobliską hurtownię, gdzie mam swój rabat dla stałego bywalca, mogę negocjować ceny i każda gwarancja jest załatwiana niemalże od ręki. Pozdrawiam.

bobiczek
06-12-2002, 11:02
Potrzebowałem spust do rynny Marleya.
Za spust długości 3m, zapłaciłem drożej niż za 4m w mojej hurtowni.
A chciałem zaoszczędzić na metrze.
A wyczystka przy spucie ta sama za którą płaciłem 23zł w Praktikerze 34zł (ta sama firma)

bobiczek
06-12-2002, 11:03
Potrzebowałem spust do rynny Marleya.
Za spust długości 3m, zapłaciłem drożej niż za 4m w mojej hurtowni.
A chciałem zaoszczędzić na metrze.
A wyczystka przy spucie ta sama za którą płaciłem 23zł w Praktikerze 34zł (ta sama firma)

Dave
06-12-2002, 12:57
Z cenami w marketach jest roznie. Trzeba dobrze sie orientowac to mozna znalezc cos ciekawego. Np. gladz Gipsar w Castoramie jest sprzedawana chyba ponizej kosztow (23,80) podczas gdy w wiekszosci hurtowni mimo upustow ciezko uzyskac cene nizsza niz 25zl. Podobnie welna mineralna Isover - w Castoramie jest najtansza. Tani jest rowniez klej do glazury Atlasa czy styropian. Ale juz np. grzejniki i glowice taniej kupi sie w hurtowni. Podobnie z wiekszymi zakupami typu bloczki, dachowka, orynnowanie, okna (tez dachowe) - je taniej kupowac w hurtowni albo bezposrednio u producenta. Tanie zas sa wszelkie drobne narzedzia, gwozdzie - roznego rodzaju drobiazgi przydatne na budowie. Ja traktuje supermarkety jako jeszcze jedna hurtownie gdzie moge porownac ceny z innymi hurtowniami i wybrac korzystniejsza oferte. Pozytywny jest fakt mozliwosci robienia zakupow w dni wolne oraz fakt akceptacji kart kredytowych i bezproblemowe zwroty.

D.

Alicjanka
09-12-2002, 15:05
A ja Wam powiem, że BARDZO duzo rzeczy kupowałam w Platformie, ponieważ tam jest naprawdę dużo taniej niż gdzie indziej. Kupiłam tam np cały tynk akrylowy na dom po bardzo dobrej cenie (można się targować), płytki ceramiczne po 15zł/m2 itp.

14-12-2002, 17:34
Alicjanka,
kupowałaś na swą firmę ? Potem sobie to sama sprzedałaś, aby odliczyc od podatku ?

Rafter
14-12-2002, 21:17
NIE POLECAM ZAKUPÓW

Ja tylko kupiłem okna FAKRO w Praktikerze.
Akurat była promocja i w składzie mi potwierdzili, że taniej u nich nie kupię.
Więc robiąc dach kupiłem okna właśnie w supermarkecie.
Ale generalnie tam nie można się targować, dostawa we własnym zakresie i drożej.
Chociaż, jestem częstym gościem takich supermarketów, żeby pooglądać, porównywać ceny i podpatrywać jakieś rozwiązania.

mironmk
20-12-2002, 16:09
Z mojego doświadczenia wynika, że przynajmniej na etapie stanu surowego, nie ma takiej potrzeby. Mi udało sie kupić tylko trochę wełny Isover w Castoramie, i to dlatego,że była niedziela.

20-12-2002, 18:37
Cegła pełna 150 w Castoramie 56 groszy w cegielni 55gr.w hurtowni 70gr.Ale generalnie w supermarketach drobne zakupy w sobotę po południu,gdy hurtownie sa zamknięte.