PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł HEF czy Zebiec??



kiwal
03-09-2005, 17:38
Mam dylemat- sezon grzewczy zbliża sie nieustannie a ja nie moge zdecydowac sie na kocioł na eko-groszek.
Do wyboru mam HEF - Eko Plus U 25kW za 8k zł lub
Zebiec tez 25kW za 6.7k zł

Czym sie one różnią?? Brać tańszy czy droższy??

jacekkkk
04-09-2005, 08:12
też nad nimi się zastanawiałem i wezmę chyba hef-a sprzedawca mówił że z nimi jeszcze nie mieli problemów a z zębcem co prawda rzadko ale bywało

marzena&mirek
04-09-2005, 09:23
My mamy Hefa, ale dopiero stoi w kotłowni i czeka na podłączenie. Nasz hydraulik bardzo polecał. Moja kuzynka już go przeteestowała ubiegłej zimy i jest b. zadowolona. osztował 7.6 t. zł i wzięliśmy taki ja kpisałeś tylko z dodatkowym paleniskiem.

Nasz hydraulik twierdził, że montuje piece hefa w co drugim nowym domku. Pieca nie kupowaliśmy u niego, ani przez niego więc raczej nie miał zadnego interesu zeby go tak
zachwalać.
M&M

kiwal
04-09-2005, 11:57
My mamy Hefa, ale dopiero stoi w kotłowni i czeka na podłączenie. Nasz hydraulik bardzo polecał. Moja kuzynka już go przeteestowała ubiegłej zimy i jest b. zadowolona. osztował 7.6 t. zł i wzięliśmy taki ja kpisałeś tylko z dodatkowym paleniskiem.

Nasz hydraulik twierdził, że montuje piece hefa w co drugim nowym domku. Pieca nie kupowaliśmy u niego, ani przez niego więc raczej nie miał zadnego interesu zeby go tak
zachwalać.
M&M
Tak z Ciekawości gdzie kupowaliście HEFa?? Bezpośrednio czy od jakiegoś przedstawiciela??

I jeszcez jedno- podłączacie go pod zasobnik wody czy tez nie?

kiwal
04-09-2005, 11:59
też nad nimi się zastanawiałem i wezmę chyba hef-a sprzedawca mówił że z nimi jeszcze nie mieli problemów a z zębcem co prawda rzadko ale bywało

A powiedz mi - jakiego rodzaju problemów można sie spodziewać po Zebcu?? Ba są większei mniejsze problemy :-?

Bo róznica w cenie to circa 15%

jacekkkk
04-09-2005, 20:53
jakie to były problemy nie powiedzieli ale sądzę że nie były na tyle znaczące skoro nie odradzali jego zakupu, jednak ja kupując wolę być zadowolony w 90% (w 100% nigdy nie będę) niż przy byle drobnej awari żałować że nie dołożyłem i nie kupiłem lepszego produktu. Ale to wolny kraj także wybór należy do ciebie

kiwal
05-09-2005, 16:14
jakie to były problemy nie powiedzieli ale sądzę że nie były na tyle znaczące skoro nie odradzali jego zakupu, jednak ja kupując wolę być zadowolony w 90% (w 100% nigdy nie będę) niż przy byle drobnej awari żałować że nie dołożyłem i nie kupiłem lepszego produktu. Ale to wolny kraj także wybór należy do ciebie

No i zamówiłem HEF-a
:D

Maciek Kra
27-12-2005, 13:59
Wiem że dal tych co pisali to już temat nie istniejący ale dla innych może być ciekawy. Otóż róznica pomiędzy Zębcem i Hef-em wynika min z wagi bo ten drugi waży o ok. 100 kg więcej, a przy piecach niestety czesto tak bywa że im cięższy tym lepszy...

MirekSza
12-01-2006, 14:36
No i zamówiłem HEF-a
:D[/quote]

Witam pierwszy raz na forum.
Od kilku dni wertuje wszystkie strony zwiazane z piecami co.
Juz prawie na 80 % wiem ze bedzie to Hef.Mam nadzieje ze sie nie rozczaruje;) Czekam na instalatora aby poogladal co sie da zrobic z moja instalacja,kominem, jaka moc itp.
Zastanawiam sie nad eko plusem lux i eko plusem u.
Pociaga mnie dodatkowy ruszt,ale mam i obawy czy nie zmnmiejszy sie moc pieca,zwiekszy zuzycie wegla.Za eko plusem lux przemawia znowu ten "szybszy dostep do wymiennika i mozliwosc jego czyszczenia bez demontazu czesci kotla"
Moze posiadacze napisza co z ta "latwoscia czyszczenia jednego i drugiego".
Wiecej informacji po wizycie instalatora ;)

radko
12-01-2006, 17:47
Gdzie znalazłeś szczegółowe dane techniczne Hef'ów na stronie producenta ich nie ma. Jak masz DTR to wyślij na adres [email protected]

12-01-2006, 19:38
Tylko te Hefy o wiele droższe od Zębca. Na dom około 220 m2 wystarczy Zębiec KWKP 25 za 6500 zł. i Hef 38KW za ponad 10000zł. Hef 25 KW grzeje tylko do 180m2 powierzchni. Różnica cenowa spora. I jeszcze ta różnica w granulacji groszku, w Hefie do 20mm, w Zębcu do 31mm. A ma ktoś Zębca z podajnikiem?

MZ
12-01-2006, 20:51
Tylko te Hefy o wiele droższe od Zębca. Na dom około 220 m2 wystarczy Zębiec KWKP 25 za 6500 zł. i Hef 38KW za ponad 10000zł. Hef 25 KW grzeje tylko do 180m2 powierzchni. Różnica cenowa spora. I jeszcze ta różnica w granulacji groszku, w Hefie do 20mm, w Zębcu do 31mm. A ma ktoś Zębca z podajnikiem?

A może SEKO?

MirekSza
12-01-2006, 21:21
Tylko te Hefy o wiele droższe od Zębca. Na dom około 220 m2 wystarczy Zębiec KWKP 25 za 6500 zł. i Hef 38KW za ponad 10000zł. Hef 25 KW grzeje tylko do 180m2 powierzchni. Różnica cenowa spora. I jeszcze ta różnica w granulacji groszku, w Hefie do 20mm, w Zębcu do 31mm. A ma ktoś Zębca z podajnikiem?

Radko.Danych technicznych dokladnych nie mam.To co potrzebne wylapuje na forum.(cos konkretnego Cie interesuje)
Przyjdzie instalator na dniach moge popytac.
Narazie walcze myslami z kominem i czekam na kominiarza.
Rozpatrywalem Zebca ale nie lubie robic zakupow w supermarketach ;)
Papier z parametrami wszystko przyjmie (szynka w markecie za 10 zl kg a prawdziwa szynka za 20 zl za kg)
Za Hefem przekonaly mnie opinie na grupie,kilkanascie lat produkcji firmy.Waga kotla ;)
Zebiec 25 w castoramie 6800 zl martwi mnie dodatkowy ruszt.Zdecyduje sie na Hefa bez dodatkowego rusztu Eko Plus Lux 25 kW z montazem 7590 zl.
PS.Zastanawia mnie rozbieznosc przy takich samych kW a metrazem ogrzewania.
Piec bedzie kupowany gdzies w maju moze zmienie zdanie.

slawturo
12-01-2006, 22:02
Ja mam Zebca i ciesze sie, ze nie przepłaciłem kupując Hefa, a mało brakowało. Jest the best. Oglądałem u dealera kociołek Hefa i byłem zdegustowany niedokładnością wykonania kotła- za tą kasę mogli by się postarać.

slawturo
12-01-2006, 22:19
O wyborze zdecydowało jakość wykonania, i taki drobiazg jak uchwyt na klapie do podajnika, w Hefie mimo że dużo droższy tego nie było. Pomyślałem sobie , że jeleni szukają, drobna sprawa,ale jak potrzebna. Paznokciami mam podnosić tą pokrywę? Nie zwróciłem uwagi, czy jest u Hefa stopka do podtrzymania tej pokrywy w pozycji otwartej, celem załadunku węgla. Ogólnie stwierdziłem, że kociołek jak na swoją cenę jest w porównaniu do Zębca niedopracowany w szczegółach. O własnościach grzewczych nie będę dyskutował , bo nie wiem. Zębiec był w przeciwieństwie do Hefa, skręcony, a kołnierz ślimaka zasilikowany na piecu.
Jak zdążyłem zorientować się , wielu uzytkowników tego kotła o tym silikonie nie wiedziało. Droższe nie znaczy lepsze.

Andrzej Leppiej
13-01-2006, 08:22
A ja znam dwóch użytkowników Hefa i Zębca. ten od zębca siedzi zaraz za ścianą ;-). ten od Hefa to dobry zaufany sąsiad. Sąsiad płacił więcej od trgo za ścianą. Obaj na początku mieli problemy (wygasanie na podtrzymaniu cwu, długie pocenie się kociołków itp). W obu przypadkach problemy rozwiązano. Obaj są zadowoleni.

Sugerowałbym się gwarancją (ale bez zwracania uwagi na 10 lat na spawy), dostępnoscią serwisu i czesci zamiennych (np. po gwarancji), zapisami dot. szybkości działania serwisu, tego czy przyjeżdżają czy trzeba im wysyłac (np. sterownik). Oba kociołki są podobnej jakosci. Różnią się szczegółami. Zebiec to duża firma, hef mniejsza. Obie bardzio bardzo specjalistyczne.

mack
14-01-2006, 12:45
Szanowni uzytkownicy w/w kotłów. Jak rozwiązaliście dostarczenie powietrza do kotła. Czy macie otwór w ścianie pomieszczenia grzie stoi kocioł. Jesli tak to jakiej powierzchni i na jakiej wysokości?

Grzesiek13
14-01-2006, 12:50
Nawietrzak przy ziemi, 400cm2 wystarczy.

Maciek Kra
14-01-2006, 15:49
[quote="MirekSza"]Hef 25 KW grzeje tylko do 180m2 powierzchni. Różnica cenowa spora.


skąd ta informacja że hef 25 kw grzeje do 180 mkw ? Mi w autoryzowanym punkcie powiedzieli że na moje 170 mkw wystarczy 20KW :-?

Maciek Kra
14-01-2006, 15:52
Oglądałem kocioł "reco" jak mówią mercedes wśród kotłó. Żeliwny, piękna obudowa, wygląda jak kocioł na paliwo nuklearne :wink: , tylko jakiś mądry konstruktor który nigdy nie miał w reku łopatki do popiołu zaprojektował jego wyjmowanie w taki sposób, że chyba tylko odkurzacz ratuje.... To tak jakby w mercedesie zrobić wlew paliwa przy tylniej ośce od spodu :lol: Zwracajcie wszyscy na to uwagę, bo wyjmowanie popiołu to jedna z bardziej dokuczliwych żeczy przy kotłach na ekogroszek !

MirekSza
14-01-2006, 16:24
skąd ta informacja że hef 25 kw grzeje do 180 mkw ? Mi w autoryzowanym punkcie powiedzieli że na moje 170 mkw wystarczy 20KW :-?

Zle przycialem posta-to nie byla moja wypowiedz.
Mnie tez podawali podobne dane jak Tobie.

MirekSza
14-01-2006, 16:33
Oglądałem kocioł "reco" jak mówią mercedes wśród kotłó. Żeliwny, piękna obudowa, wygląda jak kocioł na paliwo nuklearne :wink: , tylko jakiś mądry konstruktor który nigdy nie miał w reku łopatki do popiołu zaprojektował jego wyjmowanie w taki sposób, że chyba tylko odkurzacz ratuje.... To tak jakby w mercedesie zrobić wlew paliwa przy tylniej ośce od spodu :lol: Zwracajcie wszyscy na to uwagę, bo wyjmowanie popiołu to jedna z bardziej dokuczliwych żeczy przy kotłach na ekogroszek !

No i czyszczenie podobno wazna sprawa.Latwy dostep i problemy z tym zwiazane.Mam dylamat czy wybrac Hefa z dodatkowym paleniskiem.Czy bez paleniska ale z ulatwionym dostepem do czyszczenia.Moze ktos sie wypowie cos na temat obu czy sa i jakie sa problemy z czyszczeniem.
Dodatkowy ruszt by sie przydal mam troche drewna,no i co jak zabraknie groszku.Ale jesli ten ruszt ma byc okupiony "gehenna" w czasie czyszczenia ;)

14-01-2006, 17:35
Na ulotkach i w necie podane jest, że 25 KW do 180 m2. To samo powiedzieli o Zębcu ( tu na ulotce KWKP25 napisane jest, że przy dobrym dociepleniu ogrzeje nawet 370 m2), że nie wystarczy taki kocioł do domu o 250 m2. To jak to w końcu jest. Liczono, że do domu o powierzchni 250m@ trzeba założyć kocioł 38 KW.