PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja CO - jest w niej woda ?



skrzyp
04-09-2005, 17:04
Pytanie z serii glupich. Jest sobie instalacja CO (miejska) w kilkupietrowej warszawskiej kamienicy. Przymierzam sie do wymiany grzejnika na ost. pietrze. Czy w tej instalacji jest poza sezonem grzewczym woda pod cisnieniem (np. zeby instalacje nie skorodowaly) czy tez jedyna woda znajduje sie tam gdzie zatrzymala ja grawitacja ? (np. w grzejnikach)

Pozdrawiam,
Wojtek

Bard13
05-09-2005, 08:27
o dziwo może.

Zakręciłbym główny zawór pionu, przygotował wiaderka i szmaty i dopiero odkręcał

Pajak_Tom
05-09-2005, 19:41
Witam
Skontaktuj się z administratorem budynku - wszystko powinien Ci powiedzieć.
Woda raczej powinna być - sprawdz :) - odkreć lekko zobaczysz.
U mnie - Siemianowice woda jest non stop - jak ktoś zamierza coś zrobić - zgłasza społdzielni - przychodza spuszcaja wode i tyle po robocie napuszczaja spowrotem.
Kasuja 5 zł za piętro w sezonie letnim i 10 zł w zimowym - grzewczym.

skrzyp
05-09-2005, 20:50
Witam
Skontaktuj się z administratorem budynku - wszystko powinien Ci powiedzieć.
Woda raczej powinna być - sprawdz :) - odkreć lekko zobaczysz.
U mnie - Siemianowice woda jest non stop - jak ktoś zamierza coś zrobić - zgłasza społdzielni - przychodza spuszcaja wode i tyle po robocie napuszczaja spowrotem.
Kasuja 5 zł za piętro w sezonie letnim i 10 zł w zimowym - grzewczym.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi ! Chcialbym, zeby grzejnik zostal wymieniony przez hydraulika zatrudnianego przez Sp-nie ...chce on jednak za to 200 zl co uwazam za mocno przesadzona cene !

Pozdrawiam,
Wojtek

tripper
06-09-2005, 09:25
ooooo
pozwol, ze spytam: a z jakich na jakie zmieniasz grzejniki i jaki blok i instalacja?

skrzyp
06-09-2005, 10:19
ooooo
pozwol, ze spytam: a z jakich na jakie zmieniasz grzejniki i jaki blok i instalacja?

Czteropietrowa kamienica, cegla, koniec lat 50'. Obecnie jest tam duzy (18 zeber) grzejnik zeliwny... instalacja wymieniana ze 12 lat temu, wszystko wskazuje na to, ze stalowa.

Co do nowego grzejnika - napalilem sie na aluminiowy, wyliczylem ze styknie 15 zeberek... hydraulik straszy mnie jednak korozja, podobno w innym budynku spoldzielni (identyczna instalacja robiona przez ta sama firme) rozwalilo ostatnio taki 3-letni grzejnik co spowodowalo b. duze straty. Kloci sie to jednak z tym, co pisali ludzie tutaj na forum ...jak i tym co pisza/mowia sprzedawcy aluminiakow. Z aluminium w stalowej instalacji nie powinno sie nic dziac... nie wiem co o tym myslec.

Pozdrawiam,
Wojtek

tripper
06-09-2005, 11:00
tzn: ze niby ten aluminiowy grzejnik ma skorodowac? widac hydraulik boi sie 'nowych technologii' ;))

skrzyp
06-09-2005, 11:32
tzn: ze niby ten aluminiowy grzejnik ma skorodowac? widac hydraulik boi sie 'nowych technologii' ;))

Niespecjalnie sie boi, bo promuje dobre grzejniki plytowe :) Ale fakt faktem ze aluminiak w innym budynku w analogicznej sytuacji pekl sam z siebie i koszmarnie zalal mieszkanie. Bac sie czy nie ?

Wojtek